Oldalak: 1 ... 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 [903] 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753235 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #13530 Dátum: 2019. Augusztus 22. - 21:40:13 »

Emelem

Szvsz. a 7x64-nél kisebb lövedékátmérőhöz nagyobb hüvelykapacitás társul mint a 8x57-nél. Emiatt lassabb lőporral kell tölteni, ill. feltélezhető, hogy gyárilag is lassabbal töltik.  Kacsint A nagyobb hüvely, lassabb porból következtetve több idő, ill. hosszabb cső kell a teljes elégéshez. Rövid csőből lőve a 7x64-et valószínű a lőpor nem fog teljesen elégni, vagy ha igen, akkor is minden bizonnyal jóval nagyobb lesz a torkolati nyomás, mint a 8x57-nél. Ez jóval nagyobb hanghatást sejtet. Kacsint
És ez ráadásul jóval közelebb lesz a füledhez, mint egy "normál" hosszú csövű puskánál. (Mivel a "hangerősség" a távolság négyzetével arányos, nem elhanyagoltató tényező.)
 Bow
 Wave
7x64-hez,270eshez nem túlzás a 62cm-es cső sem.
Naplózva
brico
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #13531 Dátum: 2019. Szeptember 11. - 13:34:32 »

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Steyr Pro Hunter és a Classic II tusa kompatibilis egymással?Szeretnék egy Boyds thumbhole tust a classic II-re , de a cég honlapján csak a pro hunterre rendelhető.
Naplózva
brico
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #13532 Dátum: 2019. Szeptember 16. - 15:30:57 »

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Steyr Pro Hunter és a Classic II tusa kompatibilis egymással?Szeretnék egy Boyds thumbhole tust a classic II-re , de a cég honlapján csak a pro hunterre rendelhető.
Időközben kiderült, hogy nem kompatibilis, úgyhogy a Boyds nem játszik.A gyári Steyr 300 E felett van.Tudnátok esetleg ajánlani egy mestert, aki lamináltból is csinál méretre tust?
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #13533 Dátum: 2019. Szeptember 21. - 13:01:29 »

Időközben kiderült, hogy nem kompatibilis, úgyhogy a Boyds nem játszik.A gyári Steyr 300 E felett van.Tudnátok esetleg ajánlani egy mestert, aki lamináltból is csinál méretre tust?

Mindenképp thumbhole agyazást szeretnél?
Naplózva
brico
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #13534 Dátum: 2019. Szeptember 23. - 12:08:27 »


Mindenképp thumbhole agyazást szeretnél?
[/quote]
Nem feltétenül.Itt javaolták a Stocon agyazást,amelyből az SPT ergoprip bejönne, de az a cl II-re nem gyártják.Ha lenne valami ajánlatod szívesen venném. Mosolyog
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #13535 Dátum: 2019. Szeptember 25. - 22:20:03 »

Mindenképp thumbhole agyazást szeretnél?

Nem feltétenül.Itt javaolták a Stocon agyazást,amelyből az SPT ergoprip bejönne, de az a cl II-re nem gyártják.Ha lenne valami ajánlatod szívesen venném. Mosolyog

Nem tudom mi a keret, de esetleg nézd meg a GRS agyazásokat, azokba bele tudnak építeni bármilyen típusú fegyvert, és beddingelik is.
Naplózva
brico
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #13536 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 12:20:24 »

Nem tudom mi a keret, de esetleg nézd meg a GRS agyazásokat, azokba bele tudnak építeni bármilyen típusú fegyvert, és beddingelik is.
Ismerem és használok is Grs tust, de sajnos a Steyr sbs biztósítója miatt nem kompatibilis.
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #13537 Dátum: 2019. Szeptember 27. - 06:45:53 »

Ha jól emlékszem láttam steyert grs tusban sbs biztositóval.Mondjuk nem tetszett.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
brico
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #13538 Dátum: 2019. Szeptember 27. - 11:43:41 »

Ha jól emlékszem láttam steyert grs tusban sbs biztositóval.Mondjuk nem tetszett.
A magyar forgalmazó szerint nem lehet beépíteni, mert olyan távol lesz az elsútőbillentyű, hogy nem lehet elérni.
Naplózva
Rnagy8
magjouctVE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #13539 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 11:28:51 »

Sziasztok!
Első postom itt, bocs ha már volt téma vagy lett volna a kérdésemnek jobb topicja.
Van egy Fég GV 7.62x54R puskám. Kaptam, szerelékkel és egy ősrégi 4x-es Zeiss távcsővel. Műszakija idei, szóval látta szakember mostanában. Sajnos belövés közben a távcső végleg meghalt, nem lehet élesíteni a képet.
Elkezdtem utána járni a lehetőségeimnek, ami új távcső de akkor már új szerelék is mert az öreg Zeiss fix, prizmás sínes, magas is, én meg gyűrűst tennék akkor már rá. Kaptam szerelékre ajánlatot, de közben felhívta rá a szaki a figyelmemet, hogy az előző szerelék a töltényűrbe fúrt zsákfuratokba van rögzítve. Csövet meg nem kéne furkálni. Hát ezen meg ott van két zsákfurat. Lemértem tolómérővel, a töltényűr falvastagsága kb 9mm, a furatok mélysége meg kb.
 7mm.
Nem értek hozzá de feltételezem, ugyanezekkel a furatokkal ment át műszakin, ergo nem szabadna rossznak lennie. Szabad ezt így használnom? Fő golyósnak már nem fogom használni, inkább veszek egy újat, viszont nyílt irányzékkal megtartanám, aztán ha "beesik" egy olcsó távcső, talán csináltatok rá egy új szereléket.
Mit gondoltok?
Köszi
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #13540 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 13:22:57 »

Sziasztok!
Első postom itt, bocs ha már volt téma vagy lett volna a kérdésemnek jobb topicja.
Van egy Fég GV 7.62x54R puskám. Kaptam, szerelékkel és egy ősrégi 4x-es Zeiss távcsővel. Műszakija idei, szóval látta szakember mostanában. Sajnos belövés közben a távcső végleg meghalt, nem lehet élesíteni a képet.
Elkezdtem utána járni a lehetőségeimnek, ami új távcső de akkor már új szerelék is mert az öreg Zeiss fix, prizmás sínes, magas is, én meg gyűrűst tennék akkor már rá. Kaptam szerelékre ajánlatot, de közben felhívta rá a szaki a figyelmemet, hogy az előző szerelék a töltényűrbe fúrt zsákfuratokba van rögzítve. Csövet meg nem kéne furkálni. Hát ezen meg ott van két zsákfurat. Lemértem tolómérővel, a töltényűr falvastagsága kb 9mm, a furatok mélysége meg kb.
 7mm.
Nem értek hozzá de feltételezem, ugyanezekkel a furatokkal ment át műszakin, ergo nem szabadna rossznak lennie. Szabad ezt így használnom? Fő golyósnak már nem fogom használni, inkább veszek egy újat, viszont nyílt irányzékkal megtartanám, aztán ha "beesik" egy olcsó távcső, talán csináltatok rá egy új szereléket.
Mit gondoltok?
Köszi

Voltam ebben a cipőben . Nekem gyűrűs patent szereléken egy több sebből vérző 2-7x32 no name céltávcső volt a fegyveren . Vélhetőleg egy szerelék csere bőségesen meghaladta volna a GV árát / értékét  Fejvakarás  Alapvetően én is utánkeresésre gondoltam használni de azért hogy ne legyen kihasználatlan az a faxa szerelék vettem egy 4x32 -es Hubertus ( szintén no name) távcsövet . Jó döntés volt ! Tulajdonképen semmi baj nem volt a kombinációval - egy ideig a vadőrünk is használta a szolgálati helyett . Bírta a strapát .   Emelem
Naplózva
Rnagy8
magjouctVE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #13541 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 13:26:18 »

Mármint Neked is volt megfurva a töltényűr?
Voltam ebben a cipőben . Nekem gyűrűs patent szereléken egy több sebből vérző 2-7x32 no name céltávcső volt a fegyveren . Vélhetőleg egy szerelék csere bőségesen meghaladta volna a GV árát / értékét  Fejvakarás  Alapvetően én is utánkeresésre gondoltam használni de azért hogy ne legyen kihasználatlan az a faxa szerelék vettem egy 4x32 -es Hubertus ( szintén no name) távcsövet . Jó döntés volt ! Tulajdonképen semmi baj nem volt a kombinációval - egy ideig a vadőrünk is használta a szolgálati helyett . Bírta a strapát .   Emelem
Naplózva

táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13542 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 14:00:08 »

Sziasztok!
Első postom itt, bocs ha már volt téma vagy lett volna a kérdésemnek jobb topicja.
Van egy Fég GV 7.62x54R puskám. Kaptam, szerelékkel és egy ősrégi 4x-es Zeiss távcsővel. Műszakija idei, szóval látta szakember mostanában. Sajnos belövés közben a távcső végleg meghalt, nem lehet élesíteni a képet.
Elkezdtem utána járni a lehetőségeimnek, ami új távcső de akkor már új szerelék is mert az öreg Zeiss fix, prizmás sínes, magas is, én meg gyűrűst tennék akkor már rá. Kaptam szerelékre ajánlatot, de közben felhívta rá a szaki a figyelmemet, hogy az előző szerelék a töltényűrbe fúrt zsákfuratokba van rögzítve. Csövet meg nem kéne furkálni. Hát ezen meg ott van két zsákfurat. Lemértem tolómérővel, a töltényűr falvastagsága kb 9mm, a furatok mélysége meg kb.
 7mm.
Nem értek hozzá de feltételezem, ugyanezekkel a furatokkal ment át műszakin, ergo nem szabadna rossznak lennie. Szabad ezt így használnom? Fő golyósnak már nem fogom használni, inkább veszek egy újat, viszont nyílt irányzékkal megtartanám, aztán ha "beesik" egy olcsó távcső, talán csináltatok rá egy új szereléket.
Mit gondoltok?
Köszi

Több "ha" is van részemről.
Ha így műszakizott, akkor nem lehet probléma, mert különben simán kiszórták volna.
Ha úgyis veszel puskát, akkor miért nem mégy a legkisebb ellenállás felé? Vegyél egy hasonló, de jó 4x32-es Zeisst. Nem kell azokat sem lenézni, sem temetni. Nagyon megbízható kis csövek mind a mai napig. Főként lövésállóság terén. És olcsó. Nem kell másik szerelék csak fel kell tenni és belőni. A nyílt irányzéktól jóval több feladatot megold. Nekem mai napig is van egy a szekrényben vésztartaléknak.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Rnagy8
magjouctVE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #13543 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 14:29:48 »

Köszi a válszt. Az is egy opció, hogy pont erre való Zeisst veszek ha van még egyáltalán, mások is mondták, hogy sok vad esett ennek a kis távcsőnek hála. Viszont hamarabb szeretnék elkezdeni vadászni, mint, hogy beesik vagy sem egy Zeiss, szóval megy nekem is a szekrény belső sarkába és veszek egy új 308-as Remington 783-ast a Delta Titanium HD alá. Viszont megnyugtató, hogy a furat nem feltétlen ördögtől való, így merni fogok lőni vele. Azt még ugyan kezdőként nem tudom, hogy mire kellhet 2 ennyire közeli kaliber egy embernek.  Sam6

Több "ha" is van részemről.
Ha így műszakizott, akkor nem lehet probléma, mert különben simán kiszórták volna.
Ha úgyis veszel puskát, akkor miért nem mégy a legkisebb ellenállás felé? Vegyél egy hasonló, de jó 4x32-es Zeisst. Nem kell azokat sem lenézni, sem temetni. Nagyon megbízható kis csövek mind a mai napig. Főként lövésállóság terén. És olcsó. Nem kell másik szerelék csak fel kell tenni és belőni. A nyílt irányzéktól jóval több feladatot megold. Nekem mai napig is van egy a szekrényben vésztartaléknak.
Naplózva

Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #13544 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 14:39:33 »

Azt még ugyan kezdőként nem tudom, hogy mire kellhet 2 ennyire közeli kaliber egy embernek.  Sam6

Ördög
Ez az örök dilemma...úgy szoktuk feloldani, hogy veszünk egy harmadikat is... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 [903] 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: