Oldalak: 1 ... 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 [886] 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753209 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13275 Dátum: 2019. Január 28. - 10:58:23 »

Ha már csinálod, dokumentáld rendesen!

Előtte rögzített helyzetben lőj szórásképet, majd ismételd meg teljesen megegyező körülmények között a kezelés után.

Kíváncsi leszek az eredményre.

 Emelem

     Ördög    Röhög

Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #13276 Dátum: 2019. Január 28. - 12:33:36 »

     Ördög    Röhög



A sógor is megmondta: "Nem hazudik az aknapor...."  Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #13277 Dátum: 2019. Január 28. - 14:10:40 »



Ez most előtte, vagy utána?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13278 Dátum: 2019. Január 28. - 16:15:17 »

Ez most előtte, vagy utána?

Ugyan ott mindent fogó szuperragasztó is eladó !   Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #13279 Dátum: 2019. Január 28. - 17:08:23 »

Ugyan ott mindent fogó szuperragasztó is eladó !   Ördög
Valamint két vese, egy máj, tüdő, szív, végtagok. Sajnos a a jobb kéz hiányos, és jobb szemmel sem tudunk szolgálni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #13280 Dátum: 2019. Január 28. - 19:50:58 »

A sógor is megmondta: "Nem hazudik az aknapor...."  Ördög Ördög

Meg nem ke' suvickúnnyi a csüvet, mer' jobb lesz a branytya... Ördög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #13281 Dátum: 2019. Január 28. - 21:19:55 »

Vadászüdv!

Lenne egy közvélemény kutatás...om Mosolyog
Igazából főként szakmai- használati és ismereti segítségre lenne szükségem.
Két fegyver összehasonlítása a téma. Árban szinte azonosak...

Winchester XPR
Browning A-bolt

Nem tudom, hogy egy súlycsoportban játszanak e..sajnos még egyiket sem sikerült közelebbről megismernem, nemhogy lőttem volna velük. Pusztán csak nézegetem őket egyenlőre. Kaliber nem fontos szerintem, de amúgy .308 Nevet

Minőségileg lehet közöttük különbség?

Van valakinek bármi tapasztalata?

Köszi
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #13282 Dátum: 2019. Január 29. - 10:41:59 »

Meg nem ke' suvickúnnyi a csüvet, mer' jobb lesz a branytya... Ördög

Ez kutyafasza nagybátyám csőtisztítási filozófiájához képest...
Egy doboz sallerbéla után ellőtt 1 db RWS-t, ami a csőtisztítást jelentette...
Hozott is ki tavaly cuccot az Antitól kapott hab a csőből mikor kipuceváltam neki...kb nem lehetett átlátni rajra  Röhög
Szabad szemmel is láthatóan szarásig rozsdagödrös a régi ZKK csöve, viszont a lőképe tökéletes...
Első blikkre azt mondtam, hogy ez kuka lesz.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #13283 Dátum: 2019. Január 29. - 10:43:54 »

Ez kutyafasza nagybátyám csőtisztítási filozófiájához képest...
Egy doboz sallerbéla után ellőtt 1 db RWS-t, ami a csőtisztítást jelentette...
Hozott is ki tavaly cuccot az Antitól kapott hab a csőből mikor kipuceváltam neki...kb nem lehetett átlátni rajra  Röhög
Szabad szemmel is láthatóan szarásig rozsdagödrös a régi ZKK csöve, viszont a lőképe tökéletes...
Első blikkre azt mondtam, hogy ez kuka lesz.

Került hozzám egy Fég 7,62*54R. Kíváncsi leszek rá, ugyanis 2 kör Robla, és fene tudja mennyi suvickolás (2db 8 mm-es kefe már csak átesik a likon annyit suvickoltam) után is még elég dzsuva jön belőle...
Lehet kéne neki ez a cucc?  Táncol
Naplózva
Csikarka
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #13284 Dátum: 2019. Január 29. - 22:15:33 »

Vadászüdv!

Lenne egy közvélemény kutatás...om Mosolyog
Igazából főként szakmai- használati és ismereti segítségre lenne szükségem.
Két fegyver összehasonlítása a téma. Árban szinte azonosak...

Winchester XPR
Browning A-bolt

Nem tudom, hogy egy súlycsoportban játszanak e..sajnos még egyiket sem sikerült közelebbről megismernem, nemhogy lőttem volna velük. Pusztán csak nézegetem őket egyenlőre. Kaliber nem fontos szerintem, de amúgy .308 Nevet

Minőségileg lehet közöttük különbség?

Van valakinek bármi tapasztalata?

Köszi

Szia!
Nekem A-bolt II.-esem van 30-06 kaliberben, öt vagy hat éve. Ez abban különbözik az A III-tól, hogy
még fém a ravasz és a tár. Eddig 11 doboz lőszert használtam el.  A zárdugattyú hátra húzva egy kicsit
lötyög, de még gyors ismétléskor sem zavaró.  A 60 fokos zárolást előnynek érzem. Rozsdát sosem láttam rajta, pedig minden évszakban használtam, a tus műanyag, amivel sosem volt baj. Amiben kiemelkedőnek tartom, az a csöve, japán Miroku gyártmányú, ha megtalálod hozzá a
megfelelő lőszert, akkor nem hiszem, hogy pontosságban bármelyik márka lepipálná, legyen az akárhány milliós is. A Hornady BTSP-ét szereti, a Hornady superformance-t nagyon nem szereti. Első
puskának én úgy gondolom, hogy megfelelő, ha meg megszereted, mint én, akkor maradhat is.
Hozzászólásomat úgy kezeld, hogy nem vagyok egy óriási tapasztalattal rendelkező vadász és
minden megállapítás csak is „szerintem”.
Üdv, Csikarka
Naplózva

Idd a saját szőlőd levét és edd magad kenyerét, hogy felismerd a hamis próféták szavát. (Alkonyi László)
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #13285 Dátum: 2019. Január 30. - 14:12:55 »

Szia!
Nekem A-bolt II.-esem van 30-06 kaliberben, öt vagy hat éve. Ez abban különbözik az A III-tól, hogy
még fém a ravasz és a tár. Eddig 11 doboz lőszert használtam el.  A zárdugattyú hátra húzva egy kicsit
lötyög, de még gyors ismétléskor sem zavaró.  A 60 fokos zárolást előnynek érzem. Rozsdát sosem láttam rajta, pedig minden évszakban használtam, a tus műanyag, amivel sosem volt baj. Amiben kiemelkedőnek tartom, az a csöve, japán Miroku gyártmányú, ha megtalálod hozzá a
megfelelő lőszert, akkor nem hiszem, hogy pontosságban bármelyik márka lepipálná, legyen az akárhány milliós is. A Hornady BTSP-ét szereti, a Hornady superformance-t nagyon nem szereti. Első
puskának én úgy gondolom, hogy megfelelő, ha meg megszereted, mint én, akkor maradhat is.
Hozzászólásomat úgy kezeld, hogy nem vagyok egy óriási tapasztalattal rendelkező vadász és
minden megállapítás csak is „szerintem”.
Üdv, Csikarka


Értem értem.. Én sem régóta 15 éve vadászok, nagyapámtól átvett Zastava 8x57js-el. Nézegetek-nézegetek...ezt sajnálnám eladni, de mellé esetleg egy újat. Egy másikat...ez amolyan hóbort talán nálunk Mosolyog
Aztán ezek azok amik könnyebben elérhetőek... csak hallottam ezt is azt is róluk, ugyanúgy mint a távcsvekeről.
jajj hát ezek az olcsók rosszak nem érik meg...Gagyik...Jó a Delta-a NikkoStirling a Leupold...Miiiii azok gagyi kinai csövek ne vedd meg...csak a swaro, zeiss-leica...stb!
Állítólag a NikkoStirling is élettartam garanciás, mint a Leupold. Kérdezem én akkor mennyivel lehet rosszabb mint egy S&B  ugye az ember ha nem látja egymás mellett a kettőt.
A deltával egész jól látni...Állítása lehet nem az igazi, több embertől hallottam, hogy gondok voltak vele.... Na most ha egy Leupoldnal vagy egy Stirlingnél baj van,- élettartam garanciával mi baj lehet. Jó hülyék ha építenek egy széthulló csövet, adnak rá egy élettartam garit, aztan hetenet mennek hozzájuk javitásar cserére.
Így vagyok valahogy a Winchesterrel. Browningal is....


Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #13286 Dátum: 2019. Január 30. - 17:39:00 »

Értem értem.. Én sem régóta 15 éve vadászok, nagyapámtól átvett Zastava 8x57js-el. Nézegetek-nézegetek...ezt sajnálnám eladni, de mellé esetleg egy újat. Egy másikat...ez amolyan hóbort talán nálunk Mosolyog
Aztán ezek azok amik könnyebben elérhetőek... csak hallottam ezt is azt is róluk, ugyanúgy mint a távcsvekeről.
jajj hát ezek az olcsók rosszak nem érik meg...Gagyik...Jó a Delta-a NikkoStirling a Leupold...Miiiii azok gagyi kinai csövek ne vedd meg...csak a swaro, zeiss-leica...stb!
Állítólag a NikkoStirling is élettartam garanciás, mint a Leupold. Kérdezem én akkor mennyivel lehet rosszabb mint egy S&B  ugye az ember ha nem látja egymás mellett a kettőt.
A deltával egész jól látni...Állítása lehet nem az igazi, több embertől hallottam, hogy gondok voltak vele.... Na most ha egy Leupoldnal vagy egy Stirlingnél baj van,- élettartam garanciával mi baj lehet. Jó hülyék ha építenek egy széthulló csövet, adnak rá egy élettartam garit, aztan hetenet mennek hozzájuk javitásar cserére.
Így vagyok valahogy a Winchesterrel. Browningal is....




Puskába a CZ alá és távcsőben a Delta alá ne menj szerintem. Ez a belépő szint, alább adni felesleges pénzkidobás. A Browningokról ( sörétesbe nagyon jók, de azt japánba gyártják, a golyósokat meg az USAba) az a hír járja hogy szeret felrobbani a csövük, a winchester-nek meg nézd meg a sütését. Ha kiváncsi vagy a távcsövek közötti különbségre itt a remek alkalom, a Fehova ott nézd meg őket. Látni fogod hidd el. Csak annyi a diferencia, hogy az egyiket lehet használni a másikat meg nem. Szerintem az említett fegyverekkel nem kerűlsz előrébb mint a nagyapád zastavájával. Sőt!
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13287 Dátum: 2019. Január 30. - 18:09:09 »

Puskába a CZ alá és távcsőben a Delta alá ne menj szerintem. Ez a belépő szint, alább adni felesleges pénzkidobás. A Browningokról ( sörétesbe nagyon jók, de azt japánba gyártják, a golyósokat meg az USAba) az a hír járja hogy szeret felrobbani a csövük, a winchester-nek meg nézd meg a sütését. Ha kiváncsi vagy a távcsövek közötti különbségre itt a remek alkalom, a Fehova ott nézd meg őket. Látni fogod hidd el. Csak annyi a diferencia, hogy az egyiket lehet használni a másikat meg nem. Szerintem az említett fegyverekkel nem kerűlsz előrébb mint a nagyapád zastavájával. Sőt!

Sok igazságot írtál . Én inkább úgy mondom hogy Meopta alá ne . A Deltákat nem ismerem de  mindenki a csőlátás miatt szapulja . Jó jó ez a fehován való távcsőbenézés de nekem soha semmit nem mondott a látvány a fényáteresztésről . A látómezőről színhelyességről igen de ami a legfontosabb ( már aki este szürkületben vadászik ) a fényáteresztésről nappali fénynél vagy erős lámpafénybe  Vállat von Egy jó állapotú nem kilőtt csövű CZ , ZKK , Zastava még mindig sokkal több a szememben mint az új műanyag spiáter kombinációk .  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #13288 Dátum: 2019. Január 30. - 18:20:46 »

Sok igazságot írtál . Én inkább úgy mondom hogy Meopta alá ne . A Deltákat nem ismerem de  mindenki a csőlátás miatt szapulja .

Állítólag az új HD szériánál sokat javult a látótér nagysága. De majd leírja, akinek van a régebbi és van az új is.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #13289 Dátum: 2019. Január 30. - 18:33:28 »

Sok igazságot írtál . Én inkább úgy mondom hogy Meopta alá ne . A Deltákat nem ismerem de  mindenki a csőlátás miatt szapulja . Jó jó ez a fehován való távcsőbenézés de nekem soha semmit nem mondott a látvány a fényáteresztésről . A látómezőről színhelyességről igen de ami a legfontosabb ( már aki este szürkületben vadászik ) a fényáteresztésről nappali fénynél vagy erős lámpafénybe  Vállat von Egy jó állapotú nem kilőtt csövű CZ , ZKK , Zastava még mindig sokkal több a szememben mint az új műanyag spiáter kombinációk .  Emelem

 Igen Egy Nikko stirling-nél látni fogja ott is a különbséget Röhög  Talán üvegből van a lencséje, de még az sem biztos...
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 [886] 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: