Oldalak: 1 ... 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 [884] 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753179 alkalommal)
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #13245 Dátum: 2018. December 25. - 14:43:58 »

Tisztelt Fórumozók!

Anyagi nehézségeim támadtak és meg kell válnom egy 8x57-es Cz 557 stutzen-től ami egy Meopta  Meostar R1r 3-12x56-os belső sínes világító pontos céltávcsővel van szerelve.
Az árával kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket, mivel eladni szeretném és nem hirdetni. Mennyi a reális ár amit kérhetnék érte 2016-os évjérat.
Szerintem 450.000Ft körül.
 Wave
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #13246 Dátum: 2018. December 25. - 15:14:19 »

Tisztelt Fórumozók!

Anyagi nehézségeim támadtak és meg kell válnom egy 8x57-es Cz 557 stutzen-től ami egy Meopta  Meostar R1r 3-12x56-os belső sínes világító pontos céltávcsővel van szerelve.
Az árával kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket, mivel eladni szeretném és nem hirdetni. Mennyi a reális ár amit kérhetnék érte 2016-os évjérat.
Az értékét Heanel jól behatárolta.
Sajnos eladni, max 380-400 ezerért lehet, de ahhoz is szerencse kell.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #13247 Dátum: 2018. December 25. - 15:22:07 »

Az értékét Heanel jól behatárolta.
Sajnos eladni, max 380-400 ezerért lehet, de ahhoz is szerencse kell.
 Emelem

Így van. Most a hazai piac nagyon halott.
 Wave
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #13248 Dátum: 2018. December 25. - 15:34:50 »

Alkalmazd az eGun-os trükköt!
Próbáld meg a puskát és a távcsövet külön hirdetni.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #13249 Dátum: 2018. December 28. - 20:58:07 »

E hónap 26-án, 89 éves korában meghalt Szecsei József, a dupla golyós ismétlő puska feltalálója.

https://memorials.familiesfirst.ca/Joseph-Szecsei/3683907/service-details.php?fbclid=IwAR1WnwsMiPucyZLKeBy8m8vgu-MhAjKl1ZmBwtcnTUHVPYqcITJC9tP-Bsw

Nyugodjék békében.
Naplózva
gepszerszam
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #13250 Dátum: 2018. December 30. - 13:51:28 »

Sziasztok!
Első golyós fegyver vásárlása előtt állok. Maga a márka és a fajta már megvan a fejemben, viszont a kaliber nagyon nincsen... Ebben kérnék tőletek, mint tapasztalt vadászoktól segítséget. Leginkább Közép-Magyarországon vadászok. Itt leginkább vaddisznóra, de tarvadazáskor beesik 1-1 őz is. Aztán az idő előrehaladtával szeretnék, majd lőni gímet is, de elsősorban a cél faj a vaddisznó. Nagyvadtársas vadászat nem mozgatja a fantáziámat. Inkább a cserkelés, magaslesről való vadászat. 200m felett nem lövök, az már nem vadászias nekem.
Köszi a válaszokat előre is! Mosolyog
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #13251 Dátum: 2018. December 30. - 14:21:58 »

Sziasztok!
Első golyós fegyver vásárlása előtt állok. Maga a márka és a fajta már megvan a fejemben, viszont a kaliber nagyon nincsen... Ebben kérnék tőletek, mint tapasztalt vadászoktól segítséget. Leginkább Közép-Magyarországon vadászok. Itt leginkább vaddisznóra, de tarvadazáskor beesik 1-1 őz is. Aztán az idő előrehaladtával szeretnék, majd lőni gímet is, de elsősorban a cél faj a vaddisznó. Nagyvadtársas vadászat nem mozgatja a fantáziámat. Inkább a cserkelés, magaslesről való vadászat. 200m felett nem lövök, az már nem vadászias nekem.
Köszi a válaszokat előre is! Mosolyog

8x57 vagy valamelyik 9,3-as. Szerintem!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13252 Dátum: 2018. December 30. - 14:31:36 »

Sziasztok!
Első golyós fegyver vásárlása előtt állok. Maga a márka és a fajta már megvan a fejemben, viszont a kaliber nagyon nincsen... Ebben kérnék tőletek, mint tapasztalt vadászoktól segítséget. Leginkább Közép-Magyarországon vadászok. Itt leginkább vaddisznóra, de tarvadazáskor beesik 1-1 őz is. Aztán az idő előrehaladtával szeretnék, majd lőni gímet is, de elsősorban a cél faj a vaddisznó. Nagyvadtársas vadászat nem mozgatja a fantáziámat. Inkább a cserkelés, magaslesről való vadászat. 200m felett nem lövök, az már nem vadászias nekem.
Köszi a válaszokat előre is! Mosolyog

  30-06  elsősorban  de a többi középkaliber 7mm  től  - 9,3 ig is jó lehet .      Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #13253 Dátum: 2018. December 30. - 21:08:13 »

Sziasztok!
Első golyós fegyver vásárlása előtt állok. Maga a márka és a fajta már megvan a fejemben, viszont a kaliber nagyon nincsen... Ebben kérnék tőletek, mint tapasztalt vadászoktól segítséget. Leginkább Közép-Magyarországon vadászok. Itt leginkább vaddisznóra, de tarvadazáskor beesik 1-1 őz is. Aztán az idő előrehaladtával szeretnék, majd lőni gímet is, de elsősorban a cél faj a vaddisznó. Nagyvadtársas vadászat nem mozgatja a fantáziámat. Inkább a cserkelés, magaslesről való vadászat. 200m felett nem lövök, az már nem vadászias nekem.
Köszi a válaszokat előre is! Mosolyog
Közép-Magyarországon kizárólag Közép-Kaliber az elfogadható. Nyihi
A kronológia hibás, mert ha leginkább vaddisznóra, de ott van mindjart a tarvadazás, ami közben beesnek az egykét őzek, de gímet csak később, előrehaladott állapotban, de megiscsak inkább a disznó.... Ördög OOO
Nagyvad társas vadászata ne is mozgassa addig a fantáziadat, amíg nem tanulsz meg vadászni, és vadásznak lenni....aztán ha szerencséd van és beérik a vadászfejed lágya, akkor
majd rájöhetsz, hogy egy jól szervezett disznóhajtás, az egy vérből való barátokkal, a vadászat királynője.
Ja, a 200 méter feletti lövés vadásziasságáról meg inkább majd akkor tegyél nyilatkozatot, ha már vadász leszel Kacsint
Hidd el, hogy sokkal fontosabb rendet rakni a saját fejedben, mint túllihegni a kaliber kérdést.
A 7x57-től a 9,3-asokkal bezárólag bármilyen puskát megvehetsz elsőnek, semmi sem azon fog múlni, hogy melyiket ajánlják, vagy melyiket választod.
Magnummal kezdeni talán nem túl szerencsés, habár erre is van ellenpélda...mint ahogyan lehet valaki irtó nagy seggfej, a legvadásziasabb gavallérral is a kis kezében.
Ha neadj'Isten még a facebook vadászoldalain is érdeklődnél, ne olvasd el a válaszokat. Hidd el, nem érdemes Ördög
Persze lesznek majd a "csakis a ....... kaliber a ....... lőszerrel, mert azzal eddig minden helyben maradt" féle hozzászólások, amik vagy hozzád hasonló mennyiségű tapasztalattal felvértezett,
vagy betegesen hazudozó, feltűnésileg viszketeg honpolgároktól érkeznek, de azokat érdemes inkább figyelmen kívül hagyni.
Menj be pár jobb vadászboltba, vegyél kézbe több puskát, beszéltesd az eladókat, olvasd el ezen a fórumon az összes hozzászólást kaliberenként, aztán érezni fogod, hogy melyik
kaliber választ ki téged.
Csak ne kapkodj, és ne mással mondasd ki a végén a véleményedet.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
gepszerszam
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #13254 Dátum: 2018. December 30. - 22:55:11 »

Közép-Magyarországon kizárólag Közép-Kaliber az elfogadható. Nyihi
A kronológia hibás, mert ha leginkább vaddisznóra, de ott van mindjart a tarvadazás, ami közben beesnek az egykét őzek, de gímet csak később, előrehaladott állapotban, de megiscsak inkább a disznó.... Ördög OOO
Nagyvad társas vadászata ne is mozgassa addig a fantáziadat, amíg nem tanulsz meg vadászni, és vadásznak lenni....aztán ha szerencséd van és beérik a vadászfejed lágya, akkor
majd rájöhetsz, hogy egy jól szervezett disznóhajtás, az egy vérből való barátokkal, a vadászat királynője.
Ja, a 200 méter feletti lövés vadásziasságáról meg inkább majd akkor tegyél nyilatkozatot, ha már vadász leszel Kacsint
Hidd el, hogy sokkal fontosabb rendet rakni a saját fejedben, mint túllihegni a kaliber kérdést.
A 7x57-től a 9,3-asokkal bezárólag bármilyen puskát megvehetsz elsőnek, semmi sem azon fog múlni, hogy melyiket ajánlják, vagy melyiket választod.
Magnummal kezdeni talán nem túl szerencsés, habár erre is van ellenpélda...mint ahogyan lehet valaki irtó nagy seggfej, a legvadásziasabb gavallérral is a kis kezében.
Ha neadj'Isten még a facebook vadászoldalain is érdeklődnél, ne olvasd el a válaszokat. Hidd el, nem érdemes Ördög
Persze lesznek majd a "csakis a ....... kaliber a ....... lőszerrel, mert azzal eddig minden helyben maradt" féle hozzászólások, amik vagy hozzád hasonló mennyiségű tapasztalattal felvértezett,
vagy betegesen hazudozó, feltűnésileg viszketeg honpolgároktól érkeznek, de azokat érdemes inkább figyelmen kívül hagyni.
Menj be pár jobb vadászboltba, vegyél kézbe több puskát, beszéltesd az eladókat, olvasd el ezen a fórumon az összes hozzászólást kaliberenként, aztán érezni fogod, hogy melyik
kaliber választ ki téged.
Csak ne kapkodj, és ne mással mondasd ki a végén a véleményedet.
 Emelem

Köszönöm a hosszú választ. Mosolyog
A legfőbb helyzet az, hogy jobb kezes vagyok, de bal vállból lövök, mert rossz a jobb szemem, viszont az évek alatt már hozzá szoktam. Voltam az Oryxban múlthéten ott kézbe fogtam az összes golyós puskát ami készleten volt. A Blaser cég 3 csoportján keresztül a Browningig mindet. Leginkább a Mauser M12 Max állt kézre és volt a legbiztosabb a fogása. Eddig ez a befutó. Ott az eladó a 308at mondta, hogy sok barátja olyannal vadászik, közben a vadőrünk illetve egyik soproni barátom a 308at nem tartják sokra, inkább 30-06ot mondtak.
Időm van, illetve pár puskát kalibert szerencsére kitudok próbálni az ünnepek után.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #13255 Dátum: 2018. December 30. - 23:05:38 »

Köszönöm a hosszú választ. Mosolyog
A legfőbb helyzet az, hogy jobb kezes vagyok, de bal vállból lövök, mert rossz a jobb szemem, viszont az évek alatt már hozzá szoktam. Voltam az Oryxban múlthéten ott kézbe fogtam az összes golyós puskát ami készleten volt. A Blaser cég 3 csoportján keresztül a Browningig mindet. Leginkább a Mauser M12 Max állt kézre és volt a legbiztosabb a fogása. Eddig ez a befutó. Ott az eladó a 308at mondta, hogy sok barátja olyannal vadászik, közben a vadőrünk illetve egyik soproni barátom a 308at nem tartják sokra, inkább 30-06ot mondtak.
Időm van, illetve pár puskát kalibert szerencsére kitudok próbálni az ünnepek után.

Azért azoknak a vadőröknek a véleményére ne adj akik a 308 helyett a 3006ot ajánlják illetve a 308at nem tartjak sokra.
Azok mondjak hogy a 9,3 150nél leesik meg hogy ágyú.
Milyen kukker lesz a puskán?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
gepszerszam
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #13256 Dátum: 2018. December 30. - 23:20:41 »

Azért azoknak a vadőröknek a véleményére ne adj akik a 308 helyett a 3006ot ajánlják illetve a 308at nem tartjak sokra.
Azok mondjak hogy a 9,3 150nél leesik meg hogy ágyú.
Milyen kukker lesz a puskán?

Kettő ismerősöm is ajánlotta, hogy menjek fel a Budapesti Távcső Centrumhoz www.tavcso.hu, ott ki lehet próbálni őket van egy szoba ahol a szürkületi értékek "imitálják" és a legjobban kijönnek az előnyök és hátrányok. Ő próbált Svarovskit, Zeisst, Leica, Schmidt Bender stb... ő példája volt az, hogy nem az ára számít a távcsőnek, hanem hogy az adott ember szemének mi a legjobb.
Szóval felmegyek majd oda januárban és körbe nézek Mosolyog
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #13257 Dátum: 2019. Január 01. - 06:07:12 »

Sziasztok!
Első golyós fegyver vásárlása előtt állok. Maga a márka és a fajta már megvan a fejemben, viszont a kaliber nagyon nincsen... Ebben kérnék tőletek, mint tapasztalt vadászoktól segítséget. Leginkább Közép-Magyarországon vadászok. Itt leginkább vaddisznóra, de tarvadazáskor beesik 1-1 őz is. Aztán az idő előrehaladtával szeretnék, majd lőni gímet is, de elsősorban a cél faj a vaddisznó. Nagyvadtársas vadászat nem mozgatja a fantáziámat. Inkább a cserkelés, magaslesről való vadászat. 200m felett nem lövök, az már nem vadászias nekem.
Köszi a válaszokat előre is! Mosolyog

Első puskának én is a "mindenes" 30-06-ot és a 308-ast ajánlanám. Ha megmaradsz "egypuskás" vadásznak, ezekkel meg lehet itthon oldani mindent, és a lőszerválaszték is igen nagy. Késöbb majd valószínűnek tartom, hogy elindúl a bogár nálad is, és veszel majd egy kissebbet őzezni, meg egy vastagabbat, mert jó ha van az is.  Kacsint  A megfelelő lőszer kiválasztása még fontosabb lesz, majd ha megvan a puska.
Naplózva

Jó szelet!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #13258 Dátum: 2019. Január 01. - 10:45:59 »

Ő próbált Svarovskit, Zeisst, Leica, Schmidt Bender stb... ő példája volt az, hogy nem az ára számít a távcsőnek, hanem hogy az adott ember szemének mi a legjobb.

Ez így nem teljesen igaz.
Szánj rá legalább annyit, mint a puskára.
A céltávcsővel nem csak látni kell, hanem célba találni.
Több vadászvendégem van, aki már a harmadik-negyedik céltávcsővel jön hozzám.
Kb. kétszer annyit költöttek a gagyi távcsövekre (nem számszerűsítve a sok vadászati kudarcot) mint én a Schmidt Benderre. 25 éve ez van a puskán és mint a munkásököl, oda üt, ahova köll.
Szóval nem feltétlen kell, hogy új legyen, de prémium minőségben gondolkodj. Azt nem rúgja szét a puska pár lövés után.
A többi céltávcsöves kutykurutty (világító pont, variábel stb.) csak akkor, ha a pénztárcád engedi. De a fényerő és a lövésállóság alapkövetelmény.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13259 Dátum: 2019. Január 01. - 11:02:46 »

Ez így nem teljesen igaz.
Szánj rá legalább annyit, mint a puskára.
A céltávcsővel nem csak látni kell, hanem célba találni.
Több vadászvendégem van, aki már a harmadik-negyedik céltávcsővel jön hozzám.
Kb. kétszer annyit költöttek a gagyi távcsövekre (nem számszerűsítve a sok vadászati kudarcot) mint én a Schmidt Benderre. 25 éve ez van a puskán és mint a munkásököl, oda üt, ahova köll.
Szóval nem feltétlen kell, hogy új legyen, de prémium minőségben gondolkodj. Azt nem rúgja szét a puska pár lövés után.
A többi céltávcsöves kutykurutty (világító pont, variábel stb.) csak akkor, ha a pénztárcád engedi. De a fényerő és a lövésállóság alapkövetelmény.

Pont így !   Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 [884] 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: