Oldalak: 1 ... 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 [824] 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753238 alkalommal)
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #12345 Dátum: 2017. Február 21. - 05:10:20 »

Kedves Fórumtársak!
Elolvastam az ominózus remekművet.
Mint 24 éve 300 Winmag használó felhívnám a tisztelt nagyérdemű figyelmét a következő őszinteségi roham által keletkeztetett elszólásra: "Személyesen szerencsére eddig nem sokszor találkoztam a lőszer áldásos hatásaival........."
Urak! Ti egy ilyen "autentikus" cikkíró szakértő véleményéről vitatkoztok már vagy egy oldalon keresztül?! Fejvakarás Vállat von  Röhög Röhög
Mi a fene jöhet még? Vigyorog Vigyorog Röhög Ennyire front van? Kacsint Kacsint
 Emelem


Az "autentikus" cikkírót nem kiröhögni, tekintve, hogy 100%-ig igazat írt: mert ha személyesen találkozott volna a 300 Winmag "áldásos" hatásával, akkor biztosan nem tudta volna megírni ezt a cikket. Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12346 Dátum: 2017. Február 21. - 08:42:33 »

Haverom külföldről behozott egy puskát, és az ahhoz odakint kapott német nyelvű kiviteli engedélyt itthon az ig. rend.-es még elküldette vele lefordíttatni magyarra. Mindenhol így kéri ezt az ig. rend., vagy vannak  azért ennél rugalmasabb helyek is Mo.-on (ha már egyszer EU nyomtatvány)?

Másik kérdés: az ig. rend.-es szerint a német kiviteli engedély kiadási dátumától számítva(!) 8 napon belül (szemléztetve) be kell íratni a puskát itthon a tartásiba. A kiviteli engedély elméletileg nem ugyanúgy 3 hónapig ad lehetőséget arra, hogy a puska eljöjjön Németországból? Vagy a németeknél netán így is volna, csak az itthoni ig. rend. erre saját hatáskörben rászigorított, csak "mer abból úgy biztos nincs baj"?

Előre is kösz!

 Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #12347 Dátum: 2017. Február 21. - 09:03:03 »

Haverom külföldről behozott egy puskát, és az ahhoz odakint kapott német nyelvű kiviteli engedélyt itthon az ig. rend.-es még elküldette vele lefordíttatni magyarra. Mindenhol így kéri ezt az ig. rend., vagy vannak  azért ennél rugalmasabb helyek is Mo.-on (ha már egyszer EU nyomtatvány)?

Másik kérdés: az ig. rend.-es szerint a német kiviteli engedély kiadási dátumától számítva(!) 8 napon belül (szemléztetve) be kell íratni a puskát itthon a tartásiba. A kiviteli engedély elméletileg nem ugyanúgy 3 hónapig ad lehetőséget arra, hogy a puska eljöjjön Németországból? Vagy a németeknél netán így is volna, csak az itthoni ig. rend. erre saját hatáskörben rászigorított, csak "mer abból úgy biztos nincs baj"?

Előre is kösz!

 Emelem

Nos, megerősítem, minden be- ÉS kiviteli engedélyt le kell fordíttatni magyarra, központi BM rendelkezés a fegyverügyesek felé "fentről", holott az Unió jogharmonizációja szerint erre nem kötelezhetnének, miszerint három munkanyelv: angol, francia és német van meghatározva, dde ezt magasról...  Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12348 Dátum: 2017. Február 21. - 09:26:10 »

Haverom külföldről behozott egy puskát, és az ahhoz odakint kapott német nyelvű kiviteli engedélyt itthon az ig. rend.-es még elküldette vele lefordíttatni magyarra. Mindenhol így kéri ezt az ig. rend., vagy vannak  azért ennél rugalmasabb helyek is Mo.-on (ha már egyszer EU nyomtatvány)?

Másik kérdés: az ig. rend.-es szerint a német kiviteli engedély kiadási dátumától számítva(!) 8 napon belül (szemléztetve) be kell íratni a puskát itthon a tartásiba. A kiviteli engedély elméletileg nem ugyanúgy 3 hónapig ad lehetőséget arra, hogy a puska eljöjjön Németországból? Vagy a németeknél netán így is volna, csak az itthoni ig. rend. erre saját hatáskörben rászigorított, csak "mer abból úgy biztos nincs baj"?

Előre is kösz!

 Emelem

Ahány ház annyi szokás. Ami szintén egy vicc.
Én egyszer sem fordíttattam le, mert nem is kellett.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12349 Dátum: 2017. Február 21. - 09:30:27 »

Nos, megerősítem, minden be- ÉS kiviteli engedélyt le kell fordíttatni magyarra, központi BM rendelkezés a fegyverügyesek felé "fentről", holott az Unió jogharmonizációja szerint erre nem kötelezhetnének, miszerint három munkanyelv: angol, francia és német van meghatározva, dde ezt magasról...  Vállat von

 Emelem

Köszi ! A másik kérdés ügyében esetleg valami info?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12350 Dátum: 2017. Február 21. - 09:30:32 »



Másik kérdés: az ig. rend.-es szerint a német kiviteli engedély kiadási dátumától számítva(!) 8 napon belül (szemléztetve) be kell íratni a puskát itthon a tartásiba. A kiviteli engedély elméletileg nem ugyanúgy 3 hónapig ad lehetőséget arra, hogy a puska eljöjjön Németországból? Vagy a németeknél netán így is volna, csak az itthoni ig. rend. erre saját hatáskörben rászigorított, csak "mer abból úgy biztos nincs baj"?


Ez sem így van. Illetve pontosabban: nem mindenhol van így...
Nem lehet kijelenteni sajnos semmit biztosan. Elég sok embernek segítettem már, ahány fegyverügyes kb annyi szokás...sajnos.
Ezért kell bemenni a sajátodhoz minden esetben és feltenni a kérdéseket. Aztán mindent úgy csinálni, ahogy ő mondja.
 Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #12351 Dátum: 2017. Február 21. - 09:33:02 »

Ahány ház annyi szokás. Ami szintén egy vicc.
Én egyszer sem fordíttattam le, mert nem is kellett.

Hát azt nem tudom hogy csináltad, de észak dunántúlon mindenhol le kell, és mindig a Pesti központra hivatkoznak, legutóbb Székesfehérváron futottunk bele... Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #12352 Dátum: 2017. Február 21. - 09:39:16 »

Ez sem így van. Illetve pontosabban: nem mindenhol van így...
Nem lehet kijelenteni sajnos semmit biztosan. Elég sok embernek segítettem már, ahány fegyverügyes kb annyi szokás...sajnos.
Ezért kell bemenni a sajátodhoz minden esetben és feltenni a kérdéseket. Aztán mindent úgy csinálni, ahogy ő mondja.
 Emelem

Az a helyzet, két egymástól 50km-re fekvő városban rendszeresen intézünk ügyeket, de sokszor nem is hasonlít a két történet egymáshoz, tehát Te hiába csinálsz mindent úgy, ahogy a lakhelyed szerinti ügyintéző szerint jó, mert 50 km-rel odébb úgyis közlik veled hogy hülyeség...  Rííí  és hiába minden jogszabály, közlik Veled: nekem ezt írta elő a FŐNÖK!  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12353 Dátum: 2017. Február 21. - 09:40:52 »

Hát azt nem tudom hogy csináltad, de észak dunántúlon mindenhol le kell, és mindig a Pesti központra hivatkoznak, legutóbb Székesfehérváron futottunk bele... Vállat von

 Emelem

Ha Győr az É-Dunántúl, akkor már van is egy kivétel pl...Illetve nem is egy, mert ott már segédkeztem vagy 6-8 esetben.
Én a sajátjaimat szintén Dunántúl, de kicsit délebbre de még Balatontól Északra. Egyszer sem fordíttattam.
Volt olyan fegyverügyes (Duna-Tisza köze), aki csak úgy adta ki, ha napra pontosan megmondtad mikor mész érte...hiába érvényes x napig.
De nem is ez a lényeg. Amit az illetékes kér, azt kell betartani. Az a tapasztalat, hogy így működik egyszerűen és leggyorsabban. Ha kéri, akkor bizony le kell fordíttatni. Ha meg kell mondanod a napját pontosan, akkor jobb ha megmondod, és nem teszel panaszt ellene felettesénél, stb.
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12354 Dátum: 2017. Február 21. - 09:42:05 »

Az a helyzet, két egymástól 50km-re fekvő városban rendszeresen intézünk ügyeket, de sokszor nem is hasonlít a két történet egymáshoz, tehát Te hiába csinálsz mindent úgy, ahogy a lakhelyed szerinti ügyintéző szerint jó, mert 50 km-rel odébb úgyis közlik veled hogy hülyeség...  Rííí  és hiába minden jogszabály, közlik Veled: nekem ezt írta elő a FŐNÖK!  Fejvakarás

 Emelem

Csak ide lyukadunk ki mindig  Vigyorog
Tanácsot lehet adni, de be kell tipegni a saját fegyverügyeshez, és átbeszélni vele. Az a biztos.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #12355 Dátum: 2017. Február 21. - 09:52:20 »

Csak ide lyukadunk ki mindig  Vigyorog
Tanácsot lehet adni, de be kell tipegni a saját fegyverügyeshez, és átbeszélni vele. Az a biztos.

Akkor még egyszer elmondom hogy érthető legyen: Ahhoz a fegyverügyeshez kell betipegni, akinél intézni fogod a történetet mert hiába tipegsz be Veszprémbe instrukciókért, Győrben egész másként fogják csinálni.
Fogalmazzunk egyértelműen, mert a saját fegyverügyes az én olvasatomban a lakcímem szerinti fegyverügyes, de másik városokban is kell intézni közben engedélyt és oda hiába megyek itthoni "szokásjoggal"!
Nem kötözködni akarok de legyünk világosak!
Egyébként érdekes amit írsz, mert Győrben kérik a fordítást... Vállat von Persze lehet hogy pofára megy... Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12356 Dátum: 2017. Február 21. - 10:18:21 »

Akkor még egyszer elmondom hogy érthető legyen: Ahhoz a fegyverügyeshez kell betipegni, akinél intézni fogod a történetet mert hiába tipegsz be Veszprémbe instrukciókért, Győrben egész másként fogják csinálni.
Fogalmazzunk egyértelműen, mert a saját fegyverügyes az én olvasatomban a lakcímem szerinti fegyverügyes, de másik városokban is kell intézni közben engedélyt és oda hiába megyek itthoni "szokásjoggal"!
Nem kötözködni akarok de legyünk világosak!
Egyébként érdekes amit írsz, mert Győrben kérik a fordítást... Vállat von Persze lehet hogy pofára megy... Ördög

 Emelem

lacika, kértek valaha fordítást?...
Majd válaszol. Én tudom a választ, de majd ő megmondja akkor.
Ezek szerint pofára megy  Vállat von
Miért, szerinted kire gondolok, mikor fegyverügyesről beszélek? Tényleg ennyire szájba kell rágni a dolgokat? Persze, hogy az illetékeshez kell menni, sajáthoz, vagy hívjuk bárhogy, akinél intézed a dolgot...Nyilván én sem a csongrádit kérdeztem meg.
Másik városban mit kell intézni? Ugyanabban az ügyben ráadásul? Ez valami speciális eset? Mert én/mi mindig mindent egy helyen intéztünk, lakhely szerinti, illetékes fegyverügyön...eddig   Vigyorog
 Emelem





Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12357 Dátum: 2017. Február 21. - 10:31:58 »

lacika, kértek valaha fordítást?...
Majd válaszol. Én tudom a választ, de majd ő megmondja akkor.
Ezek szerint pofára megy  Vállat von
Miért, szerinted kire gondolok, mikor fegyverügyesről beszélek? Tényleg ennyire szájba kell rágni a dolgokat? Persze, hogy az illetékeshez kell menni, sajáthoz, vagy hívjuk bárhogy, akinél intézed a dolgot...Nyilván én sem a csongrádit kérdeztem meg.
Másik városban mit kell intézni? Ugyanabban az ügyben ráadásul? Ez valami speciális eset? Mert én/mi mindig mindent egy helyen intéztünk, lakhely szerinti, illetékes fegyverügyön...eddig   Vigyorog
 Emelem


Győrben nem kérnek fordítást .
Be is baszna.
Talán az ország legtündéribb fegyverügyes csajai vannak itt.
A közelmúltban 5 fegyver behozatalát intéztük náluk.
Minden kész azonnal,és a csekket ráérsz leadni bármikor a biztonsági szolgálatnál a főépület portáján.
Most hoztam a Voeret,és a Kricot,Gábornak a voeret.
Elötte Horinak a steyert,nekem a Zolit.
Ügyintézés,ha nem áll sor ,akkor 2 perc.


« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 21. - 10:38:10 írta Pyrus » Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12358 Dátum: 2017. Február 21. - 10:33:41 »

Ez 5 eset,és hosszupuska anschützénél sem kértek semmit,ala 6.
Ezek után nem hinném,hogy pofára megy.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #12359 Dátum: 2017. Február 21. - 10:48:59 »

lacika, kértek valaha fordítást?...
Majd válaszol. Én tudom a választ, de majd ő megmondja akkor.
Ezek szerint pofára megy  Vállat von
Miért, szerinted kire gondolok, mikor fegyverügyesről beszélek? Tényleg ennyire szájba kell rágni a dolgokat? Persze, hogy az illetékeshez kell menni, sajáthoz, vagy hívjuk bárhogy, akinél intézed a dolgot...Nyilván én sem a csongrádit kérdeztem meg.
Másik városban mit kell intézni? Ugyanabban az ügyben ráadásul? Ez valami speciális eset? Mert én/mi mindig mindent egy helyen intéztünk, lakhely szerinti, illetékes fegyverügyön...eddig   Vigyorog
 Emelem
Nos, a fórumot olyan emberek /is/ olvassák akik innen veszik az infot és keletkezett már ebből kalamajka... ezért írtam amit írtam, a "saját" az nem egyértelmű...
Maradjunk annyiban, hogy tőlünk meg kérték a fordítást Győrben, jövő héten is kérni fogják, pedig az uniós nyomtatvány dettó ua. mint a magyar/talán mert az is uniós? Ördög/, múlt héten pedig Székesfehérváron kérték, folyamatban van, emiatt csúszik általában 3-4napot néha egy hetet a mutatvány...  Rííí Persze a 4-6000 forintocskákat nem sajnáljuk, a kedves fordítóknak is meg kell élni, csak azt nem értem mikor egy százszor lefordított formanyomtatványon csak néhány adat cseréjére van szükség az miért tart 4 napig??? Fejvakarás

 Emelem






« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 21. - 10:59:38 írta Voldi » Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 [824] 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: