Oldalak: 1 ... 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 [810] 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753199 alkalommal)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #12135 Dátum: 2017. Január 30. - 18:08:19 »

Tisztelt Anti!
 Légyszíves te mond meg, hogy melyik az a fegyver, esetleg fegyver márka, amit tudsz ajánlani, ami  kivehető táras ,és  létezik 8x57JS kaliberben.
Az ára ne legyen több 1200 eurónál. Szóval amit te is megvennél magadnak, illetve mi az amit semmiképp nem, illetve miért nem.
 Választ előre is köszönöm.
 Emelem


A Zastava M76 kivehetó táras  , és 8x57-es    (igaz félautó , de azon egy jó fegyvermester tud segíteni)   Stoel

 
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #12136 Dátum: 2017. Január 30. - 18:33:23 »


A Zastava M76 kivehetó táras  , és 8x57-es    (igaz félautó , de azon egy jó fegyvermester tud segíteni)   Stoel

 
  Hát.... taktikai fegyverrel már csak ne vadásszunk.  Sam6
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #12137 Dátum: 2017. Január 30. - 18:41:38 »

  Hát.... taktikai fegyverrel már csak ne vadásszunk.  Sam6

Nézőpont kérdése mi a taktikai!

Egy sima snassz mezei vadászpuskából is lehet taktikai ( kinézetű) fegyvert faragni !  Kinek mi az ( bocs a kifejezésért )  az agymenése !

Engem pl nem zavar , a lényeg az hogy , vadászként viselkedjen , ne puskás emberként !     
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #12138 Dátum: 2017. Január 30. - 19:13:35 »

Nézőpont kérdése mi a taktikai!

Egy sima snassz mezei vadászpuskából is lehet taktikai ( kinézetű) fegyvert faragni !  Kinek mi az ( bocs a kifejezésért )  az agymenése !

Engem pl nem zavar , a lényeg az hogy , vadászként viselkedjen , ne puskás emberként !     
Nekem is van barátom  aki GRS agyazású  sznájperrájfol-lal vadászik, sőt én is "bolondja" vagyok a fegyvereknek, csak a szürkeállományom tiltakozik ha ilyet látok vadászaton.
 Például nem tudom elfogadni, hogy Amerikában az  AR 15 -őt vadászatra használják. Kacsár,a libára , disznóra , szarvasra .   Ördög   Vigyorog   
 Olyan kis mindenes kaliber.
 Ugyanakkor az SKS is félautó , még is vadásziasabb kinézetű.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12139 Dátum: 2017. Január 30. - 21:09:32 »

"Szvsz. többet ér mint a Cz, Begara mega Howa eggyüttvéve ... szerintem... ugyanitt újszerű állapotú 9,3-as Mauser 225 eladó" Vigyorog Vigyorog Vigyorog

 Emelem
Majdnem stimmel.
Csak a Mauser nem 225-ös hanem M77-es, a Voere Titan (lánykori nevén Mauser225 vagy fordítva OOO) meg nem 9,3-as, hanem 375-ös.
És egyik sem eladó!!!  Ördög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #12140 Dátum: 2017. Január 30. - 21:11:33 »

Nekem is van barátom  aki GRS agyazású  sznájperrájfol-lal vadászik, sőt én is "bolondja" vagyok a fegyvereknek, csak a szürkeállományom tiltakozik ha ilyet látok vadászaton.
 Például nem tudom elfogadni, hogy Amerikában az  AR 15 -őt vadászatra használják. Kacsár,a libára , disznóra , szarvasra .   Ördög   Vigyorog  
 Olyan kis mindenes kaliber.
 Ugyanakkor az SKS is félautó , még is vadásziasabb kinézetű.

Volt errol mar szo. Katonai fegyverekkel vadasznak Mo-n is. Gondolj a M.Nagantokra stb.
"Vadaszias" "vadasziasabb" mi a kulonbseg ?
Olvasd el az az alabbi linken AR 15 kapcsolatos forditast.

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,20.msg179848.html#msg179848

« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 31. - 04:12:37 írta Sakac » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12141 Dátum: 2017. Január 30. - 21:22:24 »

Emelem
Majdnem stimmel.
Csak a Mauser nem 225-ös hanem M77-es, a Voere Titan (lánykori nevén Mauser225 vagy fordítva OOO) meg nem 9,3-as, hanem 375-ös.
És egyik sem eladó!!!  Ördög

 Wave

Jóvanna..... néha még a saját szarjaimat is keverem, nemhogy az érdi No.2-es fegyverraktárét.. (bocs, de az No.1-ben vagy négyszer annyi van..)
De azért közel voltam.. Kacsint Stoel Stoel
Naplózva
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #12142 Dátum: 2017. Január 30. - 21:41:03 »

A tár kérdéshez csak annyit,hogy Sako 85 Bavarian-om is van,és abból elég nehéz elveszíteni a tárat( egyszerre kell felfelé tolni, és közben húzni a tárkioldót), de kivehető, és egyben felülről is tölthető. Szerintem parádés egy megoldás! Nevet (Mondjuk a Mauser M12/Sauer 101 tárak sem rosszak)

Amúgy a hülyebogár nálam is beindult...már megint :/
Winchester M70 puskát használ/használt valaki közülünk? Vélemények vannak? (Igen, használtam már keresőt....)
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12143 Dátum: 2017. Január 30. - 21:47:50 »

Tisztelt Anti!
 Légyszíves te mond meg, hogy melyik az a fegyver, esetleg fegyver márka, amit tudsz ajánlani, ami  kivehető táras ,és  létezik 8x57JS kaliberben.
Az ára ne legyen több 1200 eurónál.

 Emelem
"Hány éves vagy királyfi?" Vigyorog
A lehetőségek közül csak kettőt választhatsz.  Kacsint
(Azt nem írtad, de szerintem ráadásul még új fegyverre is gondoltál. Fejvakarás)

Szóval amit te is megvennél magadnak, illetve mi az amit semmiképp nem, illetve miért nem.
 Választ előre is köszönöm.
 Emelem

Mivel Uzbence Mauser225-ös felvetésére reagáltam nyilvánvaló, hogy azt megvettem volna, ha kedvelném az efféle "pockozó" kalibereket... Vigyorog
Lehet, hogy nem leszel előrébb velem, mert én a jelenlegi választékból új puskát semmilyent se vennék...
Talán újban még a Sako85 teljesíti a Te kívánalmaid is meg az én elképzelésemet is a Puskáról. De az meg árban már magasabban van...
  
Egyébként meg az én favoritjaim:
Mauser M66; M77; M225/Voere TitanII
Sauer 80; 90; 92
Steyr Mannlicher +(régi)Luxus

Alapvetően a 1960-90-es évek német, osztrák puskái.
Egyik se újonnan kapható portéka...
+ Mauser M98 (és klónjai) alapra épített egyedi puskák.  Bow

Egyébként az általad vett Begara is egész pofás darab. Okos - Attól még lehet jó, hogy én nem venném meg a fent említettek miatt... Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12144 Dátum: 2017. Január 30. - 21:59:49 »

A tár kérdéshez csak annyit,hogy Sako 85 Bavarian-om is van,és abból elég nehéz elveszíteni a tárat( egyszerre kell felfelé tolni, és közben húzni a tárkioldót), de kivehető, és egyben felülről is tölthető. Szerintem parádés egy megoldás! Nevet (Mondjuk a Mauser M12/Sauer 101 tárak sem rosszak)


 Fejvakarás
Szvsz. nagyon könnyű elveszíteni:
Kiveszed, lerakod valahova és ottfelejted.  Bow
 Ördög Röhög
Mondjuk ezt egy fix tárassal nem lehet eljátszani. Kacsint

Én csak addig rajongtam a kivehető tárért, amíg nem lett egy ilyen puskám, és ha nem is veszítettem el, de néhányszor otthon/kocsiban hagytam és ültem kint "gavallérrá" vált lőccsel. Fej a falba Ördög (Persze nyilvánvaló, hogy a hiba az én készülékemben van. Nooormalis?)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #12145 Dátum: 2017. Január 30. - 23:50:46 »

.  http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,20.msg179848.html#msg179848

Ha ez a link sem mukszik akkor a "30-06 Springfield" topic 63 oldalan van.


Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #12146 Dátum: 2017. Január 31. - 00:17:58 »





Miklos, ez nem kunszt, a linkemen ami nem mukodik ott a magyar forditasom is ezen video alatt,  es az lett volna a lenyeg. Sakac meg igazitja hamarosan.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12147 Dátum: 2017. Január 31. - 07:51:18 »

Miklos, ez nem kunszt, a linkemen ami nem mukodik ott a magyar forditasom is ezen video alatt,  es az lett volna a lenyeg. Sakac meg igazitja hamarosan.

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,20.msg179848.html#msg179848

A fordítás a video alatt, mármint a hozzászólásban van  Mosolyog
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #12148 Dátum: 2017. Január 31. - 11:17:25 »

Emelem
"Hány éves vagy királyfi?" Vigyorog
A lehetőségek közül csak kettőt választhatsz.  Kacsint
(Azt nem írtad, de szerintem ráadásul még új fegyverre is gondoltál. Fejvakarás)

Mivel Uzbence Mauser225-ös felvetésére reagáltam nyilvánvaló, hogy azt megvettem volna, ha kedvelném az efféle "pockozó" kalibereket... Vigyorog
Lehet, hogy nem leszel előrébb velem, mert én a jelenlegi választékból új puskát semmilyent se vennék...
Talán újban még a Sako85 teljesíti a Te kívánalmaid is meg az én elképzelésemet is a Puskáról. De az meg árban már magasabban van...
  
Egyébként meg az én favoritjaim:
Mauser M66; M77; M225/Voere TitanII
Sauer 80; 90; 92
Steyr Mannlicher +(régi)Luxus

Alapvetően a 1960-90-es évek német, osztrák puskái.
Egyik se újonnan kapható portéka...
+ Mauser M98 (és klónjai) alapra épített egyedi puskák.  Bow

Egyébként az általad vett Begara is egész pofás darab. Okos - Attól még lehet jó, hogy én nem venném meg a fent említettek miatt... Kacsint

 Wave

Azon felül, hogy életkorunkból adódódóan melyikünk min szocializálódott, és ezáltal milyen ízlése alakult ki, csak az a baj, hogy a világ változik, a gyártók pedig nem az európai kereslet trendjeit óhajtják kielégíteni... Hacsak megnézed az ütőszegbiztosítást, amit szajkózok, már a Sako sem tartja, a Mauser M12-ben, meg a Sauer 101-ben van még, de az M12-ről meg azt hallottam, hogy valahogy össze van sajtolva a cső, meg a tok, szóval csőcsere opciója nincs, ha ez igaz, akkor az "übergas".
Ezeken felül meg nálunk pl a fegyvermester nem olcsó, mire megveszek egy donort idehaza és felújíttatom vele, ott vagyok, hogy 20.000 Ft-ot spóroltam egy új puskához képest, ilyenkor ha megy a matek, akkor állok, mint Kohn a „disznóhús ingyen” tábla fölött és ezzel szerintem nem vagyok egyedül.
Mérget vennék rá, hogy a CZ 550-eseket is széepn lassan le fohják cserélni az emberek az elkövetkezendő 10-15 évben, mindig jön egy újabb, egy jól marketingelt termék, amihez kapni cseretárat is, nem aranyáron...

Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12149 Dátum: 2017. Január 31. - 11:43:55 »

Azon felül, hogy életkorunkból adódódóan melyikünk min szocializálódott, és ezáltal milyen ízlése alakult ki, csak az a baj, hogy a világ változik, a gyártók pedig nem az európai kereslet trendjeit óhajtják kielégíteni... Hacsak megnézed az ütőszegbiztosítást, amit szajkózok, már a Sako sem tartja, a Mauser M12-ben, meg a Sauer 101-ben van még, de az M12-ről meg azt hallottam, hogy valahogy össze van sajtolva a cső, meg a tok, szóval csőcsere opciója nincs, ha ez igaz, akkor az "übergas".
Ezeken felül meg nálunk pl a fegyvermester nem olcsó, mire megveszek egy donort idehaza és felújíttatom vele, ott vagyok, hogy 20.000 Ft-ot spóroltam egy új puskához képest, ilyenkor ha megy a matek, akkor állok, mint Kohn a „disznóhús ingyen” tábla fölött és ezzel szerintem nem vagyok egyedül.
Mérget vennék rá, hogy a CZ 550-eseket is széepn lassan le fohják cserélni az emberek az elkövetkezendő 10-15 évben, mindig jön egy újabb, egy jól marketingelt termék, amihez kapni cseretárat is, nem aranyáron...



Üdv!

Ebben a szocializálódásban sok igazság van. Fiam 15 múlt és egész kiskorától érdeklődik a vadászat és a fegyverek iránt. A vele egykorúakhoz hasonlóan nagyon karakán véleménye van mindenről, így pl kijelentette, hogy csak szintetikus tussal kíván fegyvert venni. Akik ismernek tudják, hogy a sznobság nem tartozik emberi gyarlóságaim közé, de felvetetettem, hogy szerintem egy fa tus azért szebb és vadásziasabb is. A válasz: nézni szeretnéd vagy lőni vele? Ha még a falra akaszthatnád lenne értelme, de egy szekrényben nem mindegy? Azt meg lesz.arom, kinek nem tetszik, ha nekem igen. És bevallom nem tudtam rá mit mondani ... Sőt utólag jól átgondolva a dolgot teljesen igaza van. Szeretem a fegyvereket, de sosem érdekelt, ki milyet használt mellettem egy társas vadászaton, ahogy az sem, hogy valakinek tetszett a CZ vagy sem.
Ez nálam pusztán esztétikai és nem etikai kérdés. Nem zavar az sem, ha valaki terepszínű ruhát visel. Ha ez tetszik neki, miért ne? Nálam a hőkamera vagy az éjjellátó csapja ki a biztosítékot, amelyek amellett hogy tiltottak, még etikátlanok is. De egy műanyag tus vagy egy dragunov a mellettem lévő vadásztársnál igazából sosem érdekelt.

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 [810] 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: