Oldalak: 1 ... 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 [783] 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753238 alkalommal)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11730 Dátum: 2016. Október 18. - 14:12:19 »

Sajnos megint túl lett gondolva a dolog, pedig rém egyszerű a magyarázat: Figyelmes olvasás
Mivel a 308 WIN közismerten rugdosós egy kaliber, plusz súly beépítésével próbálták meg kezesebbé tenni a fegyvert. Mivel ez egy háromlábú konstrukció, nyilván az első és hátsó lábak között érdemes növelni a súlypontot, nehogy a nagyon előre/hátra helyezett súlypont miatt a magára maradt fegyver a lőtéren hímtag módjára felágaskodjon, vagy ellenkező esetben orra bukjon.
Kézen fekvő lett volna a tokot kiönteni betonnal, de akkor már egyből át kellett volna alakítani elől töltőssé, ez esetben viszont töltésnél a puskapor szóródna szanaszét a csőszájfék miatt, úgyhogy a tulaj a legjobb megoldást választotta: rápakolt annyi szereléket, amennyit a lehetőségek engedtek. 
A szerelékek azért ilyen magasak, mert így értelemszerűen több vas van bennük, tehát nehezebbek.  Valószínűleg a tár is ki lett öntve ólommal, ezzel ellensúlyozva a fél tucat szerelék miatt túlságosan magasra került súlypontot.

Tisztes iparos munka, bárki láthatja!  Piál

Ezért szeretem ezt a fórumot!  Röhög Röhög Röhög Taps Piál
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11731 Dátum: 2016. Október 18. - 14:37:01 »

A céltávcsőre eső erő két irányba fog hatni,egyszer hátra ,egyszer előre.
Ez kíméli a távcsövet,szereléket?
Szerintem nem.
Pont ellentétes a véleményem a tieddel.
Az azért nem állja meg a  helyét , mert a Földön uralkodó Newton- féle törvények szerint, a távcső, a tehetetlenségénél fogva, szeretne egyhelyben maradni !
 De mivel errőssen egy puskához van fogatva, így  ugyanazon erő hat a távcsőre , mint a puskára. Majd a két kezed és a vállad között levezetődik az energia.
 Ezért van az, hogy megadják a távcső gyártók Joule-ban a maximális energiát, amit a távcső még elvisel károsodás nélkül.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11732 Dátum: 2016. Október 18. - 14:39:13 »

Az azért nem állja meg a  helyét , mert a Földön uralkodó Newton- féle törvények szerint, a távcső, a tehetetlenségénél fogva, szeretne egyhelyben maradni !
 De mivel errőssen egy puskához van fogatva, így  ugyanazon erő hat a távcsőre , mint a puskára. Majd a két kezed és a vállad között levezetődik az energia.
 Ezért van az, hogy megadják a távcső gyártók Joule-ban a maximális energiát, amit a távcső még elvisel károsodás nélkül.

Mielőtt tovább osztod az eszet e témában, légy szives nézz utána, hogyan működik a csőszájfék, különös tekintettel az erőhatások irányára és időbeni egymás utániságára. "Köszönjük, Emese..."  Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11733 Dátum: 2016. Október 18. - 14:40:53 »

Sajnos megint túl lett gondolva a dolog, pedig rém egyszerű a magyarázat: Figyelmes olvasás

Ott a pont!  Vigyorog

Egyszerű ez...



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11734 Dátum: 2016. Október 18. - 14:51:12 »

Mielőtt tovább osztod az eszet e témában, légy szives nézz utána, hogyan működik a csőszájfék, különös tekintettel az erőhatások irányára és időbeni egymás utániságára. "Köszönjük, Emese..."  Emelem
100%-ig tisztában vagyok a csőszájfékek tulajdonságaival. fajtáival és rendeltetésük szerinti  használatával.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11735 Dátum: 2016. Október 18. - 14:54:40 »

Sajnos megint túl lett gondolva a dolog, pedig rém egyszerű a magyarázat: Figyelmes olvasás

Van még egy hasonlóan pofonegyszerű (bár rövidebb) magyarázat:

"azé, mer fussa vazzeg"
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11736 Dátum: 2016. Október 18. - 14:57:41 »

100%-ig tisztában vagyok a csőszájfékek tulajdonságaival. fajtáival és rendeltetésük szerinti  használatával.

...is!

Abból, hogy szerinted csőszájfékkel kisebb a távcsőre ható terhelés, nekem nem (és úgy látom, másnak sem) pont ez jött le...  Vállat von
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11737 Dátum: 2016. Október 18. - 15:18:28 »

...is!

Abból, hogy szerinted csőszájfékkel kisebb a távcsőre ható terhelés, nekem nem (és úgy látom, másnak sem) pont ez jött le...  Vállat von

Tehát, ha a képen látható csőszájfék, a 3800 joule-os  energiájú lőszer ellövésekor, a   puskára ható energiából elvon 65 %-ot  akkor a távcsőre továbbra is 100%-ban a 3800 joule-os lőszer energiája fog hatni???
 Mert ha igen, akkor most felmegyek a padlásra és fejest ugrik a pincébe bakker!!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11738 Dátum: 2016. Október 18. - 15:23:14 »


Tehát, ha a képen látható csőszájfék, a 3800 joule-os  energiájú lőszer ellövésekor, a   puskára ható energiából elvon 65 %-ot  akkor a távcsőre továbbra is 100%-ban a 3800 joule-os lőszer energiája fog hatni???
 Mert ha igen, akkor most felmegyek a padlásra és fejest ugrik a pincébe bakker!!

Igen, kétszer egymás után, ms-os nagyságrendű különbséggel, másodjára már - a Te számodból kiindulva - már csak 65%-a, és ellenkező irányban. Na most vagy érted, miről beszélek, vagy vissza az előző kérdésemhez: szerinted hogyan is működik a csőszájfék?  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11739 Dátum: 2016. Október 18. - 15:44:52 »

Igen, kétszer egymás után, ms-os nagyságrendű különbséggel, másodjára már - a Te számodból kiindulva - már csak 65%-a, és ellenkező irányban. Na most vagy érted, miről beszélek, vagy vissza az előző kérdésemhez: szerinted hogyan is működik a csőszájfék?  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
 
 Amire te gondolsz az az, hogy az elsütés pillanatától eltelik némi idő, amíg  a lövedék elhagyja a csövet, ezért először  egy hátrarúgásnak kellene lennie, majd a gáz megtolja előre a csövet.
 Na ez nem történik meg!  Illetve elindul megtörténni ,  csak a mivel  egy 50-60 cm körüli csőről beszélünk, amiből kb 800m/s-mal    hagyja el a csövet a lövedék , igy a hátra elinduló energia , már az elinduláskor el van fojtva  , mert a gáz már tolja is a csövet előre.
 Egy 600 méteres csőnél azért már lehet hogy érzékelhető lenne.
 De gyakorlatban ezt úgy is le lehetne játszani, hogy jó közelről nézel bele a távcsőbe csőszájfék nélkül , majd csőszájfékkel. Vajon melyiknél kell az orvoshoz menni öltésekre? Ördög Vigyorog
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11740 Dátum: 2016. Október 18. - 15:47:04 »

Igen, kétszer egymás után, ms-os nagyságrendű különbséggel, másodjára már - a Te számodból kiindulva - már csak 65%-a, és ellenkező irányban. Na most vagy érted, miről beszélek, vagy vissza az előző kérdésemhez: szerinted hogyan is működik a csőszájfék?  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Úgy értem ,ha  el is sütöd  a fegyvert.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11741 Dátum: 2016. Október 18. - 15:52:13 »

Amire te gondolsz az az, hogy az elsütés pillanatától eltelik némi idő, amíg  a lövedék elhagyja a csövet, ezért először  egy hátrarúgásnak kellene lennie, majd a gáz megtolja előre a csövet.
 Na ez nem történik meg!  Illetve elindul megtörténni, csak a mivel  egy 50-60 cm körüli csőről beszélünk, amiből kb 800m/s-mal hagyja el a csövet a lövedék , igy a hátra elinduló energia , már az elinduláskor el van fojtva  , mert a gáz már tolja is a csövet előre. Egy 600 méteres csőnél azért már lehet hogy érzékelhető lenne. De gyakorlatban ezt úgy is le lehetne játszani, hogy jó közelről nézel bele a távcsőbe csőszájfék nélkül , majd csőszájfékkel. Vajon melyiknél kell az orvoshoz menni öltésekre? Ördög Vigyorog

Áááá, értem már!  Röhög A piros betűs rész egyenesen priceless!

Alkalomadtán ezt majd magyarázd el Newton-nak. Korábban épp rá hivatkoztál: "...a Földön uralkodó Newton- féle törvények szerint...", bár ezek a törvények mindenhol érvényesek, ahol a fizika érvényes (most eltekinthetünk szerintem a relativitáselmélettől). Picit azért csak olvass utána, mielőtt fizikáról nyilatkozol szerintem...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11742 Dátum: 2016. Október 18. - 15:53:45 »

Úgy értem ,ha  el is sütöd  a fegyvert.

Miért? Ha nem sütöm el, akkor nem is hat a csőszájfék???  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11743 Dátum: 2016. Október 18. - 16:04:50 »

Áááá, értem már!  Röhög A piros betűs rész egyenesen priceless!

Alkalomadtán ezt majd magyarázd el Newton-nak. Korábban épp rá hivatkoztál: "...a Földön uralkodó Newton- féle törvények szerint...", bár ezek a törvények mindenhol érvényesek, ahol a fizika érvényes (most eltekinthetünk szerintem a relativitáselmélettől). Picit azért csak olvass utána, mielőtt fizikáról nyilatkozol szerintem...
Azért írtam , hogy nem történik meg, mert  nem mérhető az, hogy egy 5 kg-os puskából  kilősz egy lőszert  ami tegyük fel 800m/s-mal hagyja el a  az 52cm-es csövet , akkor a 0.000625 másodperc alatt nem tudod a fegyver hátrafelé gyorsulni  úgy  mint csőszájfék nélkül ,ugyanis a csőszájféken  keresztül kiáramló gáz előretolja a fegyvert.
 Ha ezt nem érted, akkor már nem is akarod! 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11744 Dátum: 2016. Október 18. - 16:34:22 »

Ezzel már megint nyitott kapukat döngetünk!
  Miben segítség a csőszájfék??
 Nyilván a hátrarúgás mértékét csökkenti.
 Ugyanakkor a céltávcsöre eső energia is csökken.
 Ha nincs csőszájfék és olcsó, szar , nem méretpontos szereléket vesz az ember, előfordul, hogy megcsúszik a távcső.  Láttam már én is  korábban ehhez hasonló "felépítményt", ezen oknál fogva.
 Most  én két dolgot nem értek : Miért kellett ilyen magasra tenni a távcsövet?
                                              Illetve , mi volt az oka - magyarázata ennek a szereléknek, ami még a töltés -ürítést is nehezíti , ha jól látom??

A pirossal jelzett sajnos sántít . Vagy a megfogalmazással van a hiba vagy rosszul tudod. A csőszájfék általában megkérdezi a céltávcsőtől hogy "ki vagy" .   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 [783] 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: