Oldalak: 1 ... 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 [777] 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753230 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11640 Dátum: 2016. Október 05. - 22:42:12 »

Igen

Van esetleg tapasztalat másik .270-el, hogy hozzá képest hogyan viselkedik lövéskor?
Picit félek tőle, hogy a szintetikus tus miatt könnyű lesz a fegyver a kiszemelt kaliberhez (.338wm), és picit "izgágább" lesz mint szeretném... de ha így is lesz, majdcsak ki lehet találni valamit erre (műgyantával kiönteni pl?!). 

Köszönöm!

 Emelem
Érdekes módon a hátulját rángatta fel, de ez vadászati körülmények között nem fordulhatna elő,mivel a belövőpadba helyezve a tusát nem támasztottam felülről eléggé. Nekem kicsit keskeny a tusa,-fura a pofadékos tus után-de ezen majd segítek valami pofadékemelővel. Ha már csúnya mujanyag ,tegyünk rá egy lapáttal. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #11641 Dátum: 2016. Október 05. - 23:02:19 »

Ha már csúnya mujanyag ,tegyünk rá egy lapáttal. Vigyorog

 Vigyor

Valószínűleg erre nekem is ki kell majd találni valamit... no de majd meglátjuk, még van pár hónap mire érkezik az új szállítmány Mosolyog

Köszi az infókat!

 Emelem
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #11642 Dátum: 2016. Október 06. - 08:19:07 »

Picit félek tőle, hogy a szintetikus tus miatt könnyű lesz a fegyver

Ismerősöm úgy oldotta meg az övét (.223 X-bolt ha jól tudom), hogy műgyantával 10-es 12-es sörétekkel öntötte ki a tus alját. némi csiszolással nagyon prímán besúlyozta, sokat segített a fegyveren.

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #11643 Dátum: 2016. Október 06. - 09:15:48 »

Ismerősöm úgy oldotta meg az övét (.223 X-bolt ha jól tudom), hogy műgyantával 10-es 12-es sörétekkel öntötte ki a tus alját. némi csiszolással nagyon prímán besúlyozta, sokat segített a fegyveren.

 Emelem

Köszi, nem rossz ötlet Mosolyog  gyantával játszani a cső alatti részen egyszerű, de sanszos, hogy ez picit előrébb tolja a súlypontot. Meglátjuk majd mennyire romlik ettől a fegyver egyensúlya... Balkóbátya írta, hogy már alapból is emelgeti a "seggét" ha padban elsütöd, úgyhogy így látatlanban ezek alapján lehet a tus hátsó részébe is kéne vagy fél kilót varázsolni valahogy.  Fejvakarás

Persze ez csak találgatás unalmamban egyelőre Nevet simán lehet, hogy jó lesz úgy is ahogy van...
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #11644 Dátum: 2016. Október 06. - 10:09:42 »

Köszi, nem rossz ötlet Mosolyog  gyantával játszani a cső alatti részen egyszerű, de sanszos, hogy ez picit előrébb tolja a súlypontot. Meglátjuk majd mennyire romlik ettől a fegyver egyensúlya... Balkóbátya írta, hogy már alapból is emelgeti a "seggét" ha padban elsütöd, úgyhogy így látatlanban ezek alapján lehet a tus hátsó részébe is kéne vagy fél kilót varázsolni valahogy.  Fejvakarás

Persze ez csak találgatás unalmamban egyelőre Nevet simán lehet, hogy jó lesz úgy is ahogy van...

Szóval ha jól értem, megvesztek n+1 pénzért egy puskát és most találgatjátok,hogyan is lehetne valami használható eszközt barkácsolni belőle?  Ördög Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #11645 Dátum: 2016. Október 06. - 10:09:45 »

Köszi, nem rossz ötlet Mosolyog  gyantával játszani a cső alatti részen egyszerű, de sanszos, hogy ez picit előrébb tolja a súlypontot. Meglátjuk majd mennyire romlik ettől a fegyver egyensúlya... Balkóbátya írta, hogy már alapból is emelgeti a "seggét" ha padban elsütöd, úgyhogy így látatlanban ezek alapján lehet a tus hátsó részébe is kéne vagy fél kilót varázsolni valahogy.  Fejvakarás

Persze ez csak találgatás unalmamban egyelőre Nevet simán lehet, hogy jó lesz úgy is ahogy van...

beton, csak majd minden lövésnél porzik!   Röhög
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #11646 Dátum: 2016. Október 06. - 10:17:02 »

Köszi, nem rossz ötlet Mosolyog  gyantával játszani a cső alatti részen egyszerű, de sanszos, hogy ez picit előrébb tolja a súlypontot. Meglátjuk majd mennyire romlik ettől a fegyver egyensúlya... Balkóbátya írta, hogy már alapból is emelgeti a "seggét" ha padban elsütöd, úgyhogy így látatlanban ezek alapján lehet a tus hátsó részébe is kéne vagy fél kilót varázsolni valahogy.  Fejvakarás

Persze ez csak találgatás unalmamban egyelőre Nevet simán lehet, hogy jó lesz úgy is ahogy van...

Nyilván puska és ember függő, kinek mi a jól besúlyozott állapot. Ami általánosan igaz, hogy jól alakítható és önthető nehezéket tudsz gyártani. Max kerül előre és hátra is a tusba.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11647 Dátum: 2016. Október 06. - 10:21:48 »

Szóval ha jól értem, megvesztek n+1 pénzért egy puskát és most találgatjátok,hogyan is lehetne valami használható eszközt barkácsolni belőle?  Ördög Stoel

Látod csak, ez az igazi LEGO-puska, nem a mindenféle Take-down szarok opciók nélkül. Ebbe azt teszel, amit Te akarsz, annyit, amennyit Te akarsz...  Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11648 Dátum: 2016. Október 06. - 10:21:59 »

Köszi, nem rossz ötlet Mosolyog  gyantával játszani a cső alatti részen egyszerű, de sanszos, hogy ez picit előrébb tolja a súlypontot. Meglátjuk majd mennyire romlik ettől a fegyver egyensúlya... Balkóbátya írta, hogy már alapból is emelgeti a "seggét" ha padban elsütöd, úgyhogy így látatlanban ezek alapján lehet a tus hátsó részébe is kéne vagy fél kilót varázsolni valahogy.  Fejvakarás

Persze ez csak találgatás unalmamban egyelőre Nevet simán lehet, hogy jó lesz úgy is ahogy van...
Csak a végébe kell valami,mert a távcsővel együtt is jó a súlyelosztása. A hátulja viselkedését meg majd akkor fogom értékelni,ha vadászati körülmények között sütöm el. A lőtéri pad számomra idétlen. Ha úgy is könnyűnek találom kitöltöm valamivel.
A tusa azonban az elsütőszerkezet felé nyitott,így a feltöltős módszer nem járja,mint a Rugereknél. Vagy legalábbis folyékony gumis megoldás előtt azt a lyukat be kell dolgozni.
Valami szép pofadékemelő készség jó lenne,de amit itthon kapni,az az ebayes kínai militarys cucc csak drágábban.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #11649 Dátum: 2016. Október 06. - 10:31:55 »

Csak a végébe kell valami,mert a távcsővel együtt is jó a súlyelosztása. A hátulja viselkedését meg majd akkor fogom értékelni,ha vadászati körülmények között sütöm el. A lőtéri pad számomra idétlen. Ha úgy is könnyűnek találom kitöltöm valamivel.
A tusa azonban az elsütőszerkezet felé nyitott,így a feltöltős módszer nem járja,mint a Rugereknél. Vagy legalábbis folyékony gumis megoldás előtt azt a lyukat be kell dolgozni.
Valami szép pofadékemelő készség jó lenne,de amit itthon kapni,az az ebayes kínai militarys cucc csak drágábban.

Ha Isten éltet,egyszer jól megvadásztatlak minálunk,de akkor még azt is ki akarod szedni majd belőle,amit a gyárban tettek bele,csak könnyebb legyen valamivel. Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #11650 Dátum: 2016. Október 06. - 10:32:17 »

Szóval ha jól értem, megvesztek n+1 pénzért egy puskát és most találgatjátok,hogyan is lehetne valami használható eszközt barkácsolni belőle?  Ördög Stoel

Valahogy így  Vigyorog ... nem virgonckodhatok, a kiszemelt kaliberben nem nagyon van más alternatíva, ráadásul n-1 pénzért van inkább Nevet... jaú lesz az érzem  Sam6

Látod csak, ez az igazi LEGO-puska, nem a mindenféle Take-down szarok opciók nélkül. Ebbe azt teszel, amit Te akarsz, annyit, amennyit Te akarsz...  Ördög

Vigyor

Csak a végébe kell valami,mert a távcsővel együtt is jó a súlyelosztása. A hátulja viselkedését meg majd akkor fogom értékelni,ha vadászati körülmények között sütöm el. A lőtéri pad számomra idétlen. Ha úgy is könnyűnek találom kitöltöm valamivel.
A tusa azonban az elsütőszerkezet felé nyitott,így a feltöltős módszer nem járja,mint a Rugereknél. Vagy legalábbis folyékony gumis megoldás előtt azt a lyukat be kell dolgozni.
Valami szép pofadékemelő készség jó lenne,de amit itthon kapni,az az ebayes kínai militarys cucc csak drágábban.

 Igen
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11651 Dátum: 2016. Október 06. - 10:35:26 »

Látod csak, ez az igazi LEGO-puska, nem a mindenféle Take-down szarok opciók nélkül. Ebbe azt teszel, amit Te akarsz, annyit, amennyit Te akarsz...  Ördög
Szóval ha jól értem, megvesztek n+1 pénzért egy puskát és most találgatjátok,hogyan is lehetne valami használható eszközt barkácsolni belőle?  Ördög Stoel
163 ezer forintért nem vártam csodát. Tisztában voltam valamennyi várható hiányosságával. Kezd összeállni a fejemben a tusára húzható okosság is,azzal a bajom megoldódik. Gyárilag nekem minden puska rövid,nem csak ez. Egyenlőre nem tartok ott ,hogy angol manufaktúrában készíttessek testreszabott puskát,de fröccsöntést ott nem is vállalnak,nekem pedig ez a szintetikus csoda kell. Az 100 yardon ötven forintossal lefedhető lőkép nekem megfelel,sütése jó.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11652 Dátum: 2016. Október 06. - 10:39:09 »

Ha Isten éltet,egyszer jól megvadásztatlak minálunk,de akkor még azt is ki akarod szedni majd belőle,amit a gyárban tettek bele,csak könnyebb legyen valamivel. Emelem
Alig várom!  Vigyorog Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11653 Dátum: 2016. Október 06. - 10:42:52 »

Kezd összeállni a fejemben a tusára húzható okosság is,azzal a bajom megoldódik. Gyárilag nekem minden puska rövid,nem csak ez.

Jól értem, neked hátrafelé is, meg magasságban is meg kellene toldani az agyat?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11654 Dátum: 2016. Október 06. - 10:44:26 »

Jól értem, neked hátrafelé is, meg magasságban is meg kellene toldani az agyat?
Si senor!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 [777] 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: