Oldalak: 1 ... 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 [756] 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753293 alkalommal)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11325 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 16:28:35 »

Szoktam én is ilyen szépen összevissza lövöldözni, csak én utána nem mutogatom a céltáblát. No meg, nem is magyarázom meg.  Ördög

 Bocsi! Nem lehetett kihagyni.  Wave
Ja és persze olcsó, használt fix nagyítású 8x56 os  távcső.
 Még annyit,hogy néha az a probléma , hogy nem "egész " a történet amit írok ,  most meg, hogy miért magyarázom meg?!?  Vállat von
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #11326 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 17:17:46 »

Ja és persze olcsó, használt fix nagyítású 8x56 os  távcső.
 Még annyit,hogy néha az a probléma , hogy nem "egész " a történet amit írok ,  most meg, hogy miért magyarázom meg?!?  Vállat von

Látom nem érted a lényeget. Feldobsz egy szép magas labdát,amit persze leüt valaki. Jelen esetben én. Pusztán csak baxtatásból. Mégegyszer bocsi!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11327 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 09:05:07 »

Látom nem érted a lényeget. Feldobsz egy szép magas labdát,amit persze leüt valaki. Jelen esetben én. Pusztán csak baxtatásból. Mégegyszer bocsi!
  Én a basztatást is elfogadom ,  csak nézd meg, ebben a témában az volt a lényeg:
- egy olcsó  .223-as fegyver  (170eFt, ennél olcsóbban új fegyvert nem nagyon lehet venni)
- még a távcsővel sem érte el a 200eFt
- a cső bejáratása/betörése úgy látszik  nem elhanyagolható.
       Ezt azért írtam mert az emberkék nagy részének fogalma sincs , hogy ezt el kellene végezni az új fegyveren. Hogy valóban ezzel jobb lesz- e a lőkép, nem tudom, de én a CZ-n is elvégeztem , mert a gyártók javasolják.
 -  mivel a Hornady Superformance   lőszert lőttem  csak  belőle , kiváncsi voltam, hogy esetleg  más milyen lőszert használ. De majd próbálok mást én is.
-a lőlap csak a fentiek bizonyítására szolgál. Ha nem írtam volna magyarázatot  akkor Makkmarci kollega  szóvá tette volna és ezt nem engedhetem meg magamnak.  Mosolyog
- mivel , hogy a 200 méteres lövésnél egy gyufásdoboz takarta volna a  4 lövést. így a barátaim dobták fel a lőszerelsütés ötletét, ami végül fogadásba torkollott.
Összegezve: Olcsón is lehet jó- pontos fegyvert venni. Hogy meddig lesz pontos az, majd elválik . Mindenesetre   azért  vásároltam hogy lőjek vele, nem szekrénypuska lesz.
 Ehhez képest ......
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #11328 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 09:10:22 »

Én is a tudatlanok közé tartozom, még életemben nem hallottam fegyvercső betörésről, bejáratásról :-)
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #11329 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 09:16:34 »

Én is a tudatlanok közé tartozom, még életemben nem hallottam fegyvercső betörésről, bejáratásról :-)

 Emelem
Dehogynem! Lőszer bele és elsütőbillentyű elhúz.  Táncol
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11330 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 09:28:54 »

Én is a tudatlanok közé tartozom, még életemben nem hallottam fegyvercső betörésről, bejáratásról :-)

Attól, hogy van, aki nem tud róla, attól még létezik az eljárás, csak a nagy vízen túl jóval ismertebb, mint mondjuk Európában. Az igazsághoz viszont az is hozzátartozik, hogy legalább annyian tartják feleslegesnek, mint ahányan esküsznek rá. Ártani biztosan nem árt, hogy mennyi haszna van, az nehezen megítélhető objektív módon. A lényege annyi - mert többféle "számokkal" is olvastam már ilyen receptet -, hogy a legeslegelső lövés előtt is kitakarítod a fegyvert, lősz néhányat, kitakarítod, aztán egy pár lövés után minden egyes lövés után kitakarítod, aztán megint lősz néhányat, gyakorlatilag kontrollált körülmények között szennyeződés nélkül "kikened" rézzel a csövet, amennyire az kívánja. Pontosabb leírásokat meg magyarázatokat találsz a neten Google: "barrel break in". Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11331 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 09:37:32 »

Attól, hogy van, aki nem tud róla, attól még létezik az eljárás, csak a nagy vízen túl jóval ismertebb, mint mondjuk Európában. Az igazsághoz viszont az is hozzátartozik, hogy legalább annyian tartják feleslegesnek, mint ahányan esküsznek rá. Ártani biztosan nem árt, hogy mennyi haszna van, az nehezen megítélhető objektív módon. A lényege annyi - mert többféle "számokkal" is olvastam már ilyen receptet -, hogy a legeslegelső lövés előtt is kitakarítod a fegyvert, lősz néhányat, kitakarítod, aztán egy pár lövés után minden egyes lövés után kitakarítod, aztán megint lősz néhányat, gyakorlatilag kontrollált körülmények között szennyeződés nélkül "kikened" rézzel a csövet, amennyire az kívánja. Pontosabb leírásokat meg magyarázatokat találsz a neten Google: "barrel break in". Emelem

...helyesebben az első lövéseknél minden egyes lövés után kitakarítod a csövet, aztán növeled a lövések számát két takarítás között, 2, 5, stb, attól függően, hogy adott recept hány lövést ajánl a "bejáratáshoz".

Ja, és "rifle barrel break in" még eredményesebb kereső kifejezés.  Emelem
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11332 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 09:57:11 »

...helyesebben az első lövéseknél minden egyes lövés után kitakarítod a csövet, aztán növeled a lövések számát két takarítás között, 2, 5, stb, attól függően, hogy adott recept hány lövést ajánl a "bejáratáshoz".

Ja, és "rifle barrel break in" még eredményesebb kereső kifejezés.  Emelem
Az érdekes az , hogy a" barrel break in" re nem találtam összehasonlító videót, vagy leírást. Semiit.
 Mármint  a youtube tele van az amerikaiak összehasonlítgató videóikkal, de erre a kérdésre, hogy hogy viselkedik egy fegyver bejáretva ill. bejáratás nélkül, erre nem találtam anyagot.
Holott esküsznek rá,( ahogy írod),  vagy nem.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11333 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 10:06:56 »

Az érdekes az , hogy a" barrel break in" re nem találtam összehasonlító videót, vagy leírást. Semiit.
 Mármint  a youtube tele van az amerikaiak összehasonlítgató videóikkal, de erre a kérdésre, hogy hogy viselkedik egy fegyver bejáretva ill. bejáratás nélkül, erre nem találtam anyagot.
Holott esküsznek rá,( ahogy írod),  vagy nem.

Nem tudom, Te hol kerested...  Vállat von

https://www.google.hu/search?q=rifle+barrel+break+in&newwindow=1&client=firefox-b&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=0ahUKEwjD6vKw4vfOAhXLvBQKHZusBjAQ_AUICCgB&biw=1376&bih=644

https://www.youtube.com/results?search_query=rifle+barrel+break+in
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11334 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 10:17:21 »

Én is a tudatlanok közé tartozom, még életemben nem hallottam fegyvercső betörésről, bejáratásról :-)
Én azt a metódust választottam, hogy:
- fegyvert teljesen kitakarítottam Ballistollal. Ezen a fegyveren a zárdugattyú úgy nézett ki , mintha rozsdás lett volna, de valójában, csak valami konzerváló takony volt rajta.
A zárdugattyút 800-as vízpapírral , ballistolba áztatva megpolíroztam, mert a dugattyú húzgálásakor, olyan reszelő hangot adott, mintha zippzárrat húzgálnánk. A  CZ-t is meg kellett polírozni  anno ugyanezen oknál fogva.
- 1 lövés, majd a csövet addig tisztítottam,  ameddig a  kis tisztító kendő már fehér maradt . Ez kb, vagy 15 kendőcske volt.
- megint 1 lövés, és újra takarítás
- 2 lövés és takerítás
- 3 lövés és takarítás
....
-5 lövés és takarítás
 Igazából én 2 doboz lőszernél megálltam, bár 10 lövésig kellene eljutni.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11335 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 10:22:05 »

Hát ezeket láttam már, csak én arra gondoltam, hogy mondjuk, van két Remington Police és egyiknél megcsinálják a bejáratást , a másiknál nem, így lőnek vele célba.
 Tehát konkrét tapasztalat, egy bizonyos fegyvernél.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11336 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 13:31:01 »

...helyesebben az első lövéseknél minden egyes lövés után kitakarítod a csövet, aztán növeled a lövések számát két takarítás között, 2, 5, stb, attól függően, hogy adott recept hány lövést ajánl a "bejáratáshoz".


Na ! Én ezt jól el baktam !  Fejvakarás  A fegyvermester belőtte én egy -két lövéssel ellenőriztem aztán vadászom vele .   Ördög Röhög      Ja! Néha takarítom is . 
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11337 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 13:36:13 »

Na ! Én ezt jól el baktam !  Fejvakarás  A fegyvermester belőtte én egy -két lövéssel ellenőriztem aztán vadászom vele .   Ördög Röhög      Ja! Néha takarítom is . 

Nem kötelező a dolog. Ha Neked úgy esik jól, kihagyod. Aki meg jobban érzi magát tőle, az megcsinálja (ha ismeri az eljárást már akkor, mikor megveszi a puskáját újonnan).  Kacsint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11338 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 13:46:14 »

Nem kötelező a dolog. Ha Neked úgy esik jól, kihagyod. Aki meg jobban érzi magát tőle, az megcsinálja (ha ismeri az eljárást már akkor, mikor megveszi a puskáját újonnan).  Kacsint

Szerinted hány lövéssel kell bejáratni az új puskát ? A másik kérdés hogy biztos hogy van értelme - mikor a  belövésnél és a próbánál is 100 forintos (érmével! Mosolyog) le lehet takarni a találatokat ?   S.Peti
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11339 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 13:48:59 »

Szerinted hány lövéssel kell bejáratni az új puskát ? A másik kérdés hogy biztos hogy van értelme - mikor a  belövésnél és a próbánál is 100 forintos (érmével! Mosolyog) le lehet takarni a találatokat ?   S.Peti

Olvastál visszább is, amiket írtam? Van aki esküszik rá, van aki lesz@rja. Oda sorolod magad,ahova akarod.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 [756] 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: