Oldalak: 1 ... 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 [748] 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753241 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11205 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 16:01:06 »

Inkábba Win Ballistic Silvertippet ajánlanám 55gn-t. Az usában jobban szerettük, azt nem tudom , Mo-n kapható-e,

"Az usában" tudod itt  Mi Mordoron mi csak a frissen pattintott szakócát ismerjük. A múltkor tíz mamut ugrásról, fejbe találtam vele a vacsorának valót, este a nőstényem meg is jutalmazott érte.
(Úi: nem kéne ezt erőltetni) Emelem

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11206 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 16:44:45 »

"Az usában" tudod itt  Mi Mordoron mi csak a frissen pattintott szakócát ismerjük. A múltkor tíz mamut ugrásról, fejbe találtam vele a vacsorának valót, este a nőstényem meg is jutalmazott érte.
(Úi: nem kéne ezt erőltetni) Emelem


Most őszintén nem értem , mi a probléma? Szimplán csak azt írtam, hogy mikor volt .223-asom, akkor ezzel a fent említett lőszerrel pontosabb találatokat értünk el mint a Sako  vagy bármi más lőszerrel.
 Mivel, hogy Magyarországon nem volt .223-as kaliberem, ergo, nem  tudom mi a kínálat   belőle. Ennyi . Nem erőltetek semmit.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11207 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 17:07:47 »

Most őszintén nem értem , mi a probléma? Szimplán csak azt írtam, hogy mikor volt .223-asom, akkor ezzel a fent említett lőszerrel pontosabb találatokat értünk el mint a Sako  vagy bármi más lőszerrel.
 Mivel, hogy Magyarországon nem volt .223-as kaliberem, ergo, nem  tudom mi a kínálat   belőle. Ennyi . Nem erőltetek semmit.

Na látod, ha mondjuk belekaptál volna ebbe a vonalba, hogy mivel, mikor, hol voltál pontosabb, tényszerűen, tárgyszerűen, adatokkal gazdagon alátámasztva, akkor minden szavadat ittuk volna. De ez, a gyenge kerettörténetbe ágyazott zajác lövés, ahogy a művelt amerikai mondaná elég felemásra sikeredett.
Különben nincs itt semmi probléma, take it easy  Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #11208 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 17:34:51 »

  Ha jól tudom Delta 3-12x56 .
Egy pillanatig nem kételkedem, hogy 365-ről egy ismeretlen Zasztival lelövöd a nyulat.
Légyszí, azt áruld el nekem, ebből a távolságból tarlóba csapódó lövedékkel, 12-szeres nagyítású távcsővel, hogyan tudod pontra lőni a puskát?
Nekem ez 100-ról, céltáblán, spektívvel, körzővel, vonalzóval, 6 magos processzorra, se mindig sikerül 3 lövésből.
Egy rakás lőszert tudnék spórolni.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11209 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 17:50:35 »

Egy pillanatig nem kételkedem, hogy 365-ről egy ismeretlen Zasztival lelövöd a nyulat.
Légyszí, azt áruld el nekem, ebből a távolságból tarlóba csapódó lövedékkel, 12-szeres nagyítású távcsővel, hogyan tudod pontra lőni a puskát?
Nekem ez 100-ról, céltáblán, spektívvel, körzővel, vonalzóval, 6 magos processzorra, se mindig sikerül 3 lövésből.
Egy rakás lőszert tudnék spórolni.
 Emelem

Nekem van egy ismerősöm aki 6,5x55-el, no name távcső 1-es szálkeresztjével 500-ról lőtt őzet, nem is egyet! Ő mondta.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11210 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 18:00:38 »

............... Szimplán csak azt írtam, hogy mikor volt .223-asom,......................................


"Volt korábban  egy Ruger. 223-as Leopold 4x12x44-essel még anno az USA -ban"

Már csak egy utolsó kérdést engedjen meg sápadtarcú testvérem "365 méterről egy nyulat bármikor lelövő"!
Melyik volt az a liberális állam az Egybesült Államokban, ahol neki 1996-ban saját puskája lehetett?...... mert bizony 1999-ben legális tartózkodással, tiszta munkahellyel, saját Social Security Number birtokában úgy néztek rám Connecticutban, amikor saját puskát akartam venni, hogy már attól a jegyes rémület fogta satuba kicsi szívem, és ha a főnököm nem szán meg, és hoz két puskát megmutatva a saját területe határait, hogy meddig egerészhetek a földjén nagy kussban.... lófüttyöt csinálhattam volna én az USA-ban, de az biztos nem a vadászat lett volna.........
Mert, ha bizony elkaptak volna akár tulajdonosi engedéllyel is külföldiként, alsó hangon a helyi vadászati hatóság úgy valagba dug, hogy azóta se tudnék ülni, és valószínűleg a műanyag lakat is rám rozsdásodott volna egy pár kemény helyi tökös legény társaságában....... mielőtt kivágnak az országból, hogy a lábam sem éri a földet. OOO
......tudod vigyázni kell ám, hogy az ember mit és hogyan ír le, mert innen a végekről is járt már egy-két ember a Lajtán túl....... Nyihi
 Wave
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11211 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 18:03:17 »

Nekem van egy ismerősöm aki 6,5x55-el, no name távcső 1-es szálkeresztjével 500-ról lőtt őzet, nem is egyet! Ő mondta.

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11212 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 18:08:30 »

Na látod, ha mondjuk belekaptál volna ebbe a vonalba, hogy mivel, mikor, hol voltál pontosabb, tényszerűen, tárgyszerűen, adatokkal gazdagon alátámasztva, akkor minden szavadat ittuk volna. De ez, a gyenge kerettörténetbe ágyazott zajác lövés, ahogy a művelt amerikai mondaná elég felemásra sikeredett.
Különben nincs itt semmi probléma, take it easy  Wave

  Azt hiszem írtam korábban de akkor  inkább leírom , hogy 10 évig  az USA-ban éltem Charlotte NC, ahol az utolsó 3 évben Volvo BMW Mercedes és Lexusszervizet üzemeltettem. Az egyik alkalmazottam Dévidnek  (korábban munkatárs egy korábbi munkahelyen) az unokaöccsei fegyverboltot üzemeltettek Monroe SC-ban. Mivel, hogy nagy mennyiségben adtak el fegyvert és lőszert , a lőszergyártóktól évente több 10 láda lőszert (5000db/láda) kaptak ajándékba. Például az orosz Wolf lőszergyár 15 ládánként 2 láda lőszert adott ingyen, de így volt ez a Winchesterrel is , az AR-15-öshöz ugye .223-as lőszerről beszélünk , havonta több ezer darabot kaptak ingyen. Nekem a fegyverszekrényben az AR-15 mellett mindig volt 5-7 ezer lőszer. Igazából soha nem kellett lőszerért fizetnem. Az összes fegyverem  végül is ott vásároltam náluk. ( Vadászni lőfegyverrel nem vadásztam   usában csak íjjal.)  Dévidnek volt egy kb 70 hektáros farmja ahol távlövéseket gyakoroltuk az unokaöcsseik pedig mindig hoztak valamit tesztelésre, tehát volt alkalmam kipróbálni az .50-es kaliberig szinte mindent. Az erdő és a domborzati viszonyok miatt 400yard körüli távolság volt az amit ki tudtunk használni. Ez mellett egy kis patakmeder volt egy nagy vissza kanyarulattal ahová a belógó ágakra golflabdákat lógattunk be madzagon, kb 30-70 méter között, es ezeket kellett eltalálni.
 Évek multán mikor a RED DOT is berobbant a piacra, már úgy lőttünk golflabdára, hogy a mozgó labdát kellett eltalálni.
 Volt egy nagy lőtér is a közelben , ahol  marok lőfegyvert  lőni jártunk . Mivel én illegális bevándorló voltam így maroklőfegyvert nem vásárolhattam, viszont engedély nélkül lehet félig kész fegyvereket vásárolni gyártóktól, a mit nekünk kellett befejezni . Ezek szám nélküli fegyverek, viszont kész állapotban nem forgalmazhatók, vagy eladhatók. Volt néhány ilyen fegyverem is, köztük egy  AK is , ahol a receiver ki volt vágva lézerrel  csak meg kellett hajtani élhajlítón, és kész.
 A Dévid  farmján évekig gyűjtöttük a hüvelyeket 200 literes hordókba,  külön a rezet és külön a vasat, amit végül teherkocsival  elvittünk, és leadtunk a fémkereskedőnél.  A Dévid  egy használt autót vett a pénzből amit a rézért kapott.
Nem tudom  mennyi lőszert lőttem el 10 év alatt, de volt amikor egy hétvégén  60 ezer  Wolf AK lőszert fogyasztottunk el  négyen úgy, hogy ugye nem sorozatlövő fegyverekről beszélünk.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11213 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 18:16:20 »


"Volt korábban  egy Ruger. 223-as Leopold 4x12x44-essel még anno az USA -ban"

Már csak egy utolsó kérdést engedjen meg sápadtarcú testvérem "365 méterről egy nyulat bármikor lelövő"!
Melyik volt az a liberális állam az Egybesült Államokban, ahol neki 1996-ban saját puskája lehetett?...... mert bizony 1999-ben legális tartózkodással, tiszta munkahellyel, saját Social Security Number birtokában úgy néztek rám Connecticutban, amikor saját puskát akartam venni, hogy már attól a jegyes rémület fogta satuba kicsi szívem, és ha a főnököm nem szán meg, és hoz két puskát megmutatva a saját területe határait, hogy meddig egerészhetek a földjén nagy kussban.... lófüttyöt csinálhattam volna én az USA-ban, de az biztos nem a vadászat lett volna.........
Mert, ha bizony elkaptak volna akár tulajdonosi engedéllyel is külföldiként, alsó hangon a helyi vadászati hatóság úgy valagba dug, hogy azóta se tudnék ülni, és valószínűleg a műanyag lakat is rám rozsdásodott volna egy pár kemény helyi tökös legény társaságában....... mielőtt kivágnak az országból, hogy a lábam sem éri a földet. OOO
......tudod vigyázni kell ám, hogy az ember mit és hogyan ír le, mert innen a végekről is járt már egy-két ember a Lajtán túl....... Nyihi
 Wave

    NC Charlotte.   Bementél a WALL MART ba és vettél fegyvert. Az eladó felhívott egy számot ahol a SS számod alapján lekérdezték , hogy szerepelsz -e valami listán, ha nem , akkor tiéd a fegyver, persze ők vitték ki az ajtón kívülre dobozban.  Nekem volt legális SS számom.  A pénztárosnál meg megváltottam az éves horgász és vadász jegyemet- 20-20 $ ért.
 Rossz   államot választottál . Lent egyszerűbben mentek a dolgok.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11214 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 18:18:12 »

"ahol az utolsó 3 évben Volvo BMW Mercedes és Lexusszervizet üzemeltettem"
"Mivel én illegális bevándorló voltam"

Atyavilág!!, mi jöhet még??? OOO OOO OOO

Én itt kiszálltam........
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11215 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 18:22:06 »

Egy pillanatig nem kételkedem, hogy 365-ről egy ismeretlen Zasztival lelövöd a nyulat.
Légyszí, azt áruld el nekem, ebből a távolságból tarlóba csapódó lövedékkel, 12-szeres nagyítású távcsővel, hogyan tudod pontra lőni a puskát?
Nekem ez 100-ról, céltáblán, spektívvel, körzővel, vonalzóval, 6 magos processzorra, se mindig sikerül 3 lövésből.
Egy rakás lőszert tudnék spórolni.
 Emelem
A vadász társam a nyúl fölé célzott 20cm-t kb. és láttam, hogy a lövedék kb 50cm-re jobbra a nyúl fölé ment. akkor már tudtam, hogy hova kell célozzak kb. viszont a szemünk nem egyforma, igy az első lövésem azért ment mellé mert én balra tartottam 50 cm- t viszont így a nyúltól balra volt a becsapódás 50 cm-re  . A második lövés tette a dolgát.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11216 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 18:25:01 »

"ahol az utolsó 3 évben Volvo BMW Mercedes és Lexusszervizet üzemeltettem"
"Mivel én illegális bevándorló voltam"

Atyavilág!!, mi jöhet még??? OOO OOO OOO

Én itt kiszálltam........
  Ha érdekel beszkennelem az amerikai vállalkozói engedélyem , itt van valahol a sufniban. 
 Bár úgy látom téged az sem győzne meg.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11217 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 18:26:28 »

A vadász társam a nyúl fölé célzott 20cm-t kb. és láttam, hogy a lövedék kb 50cm-re jobbra a nyúl fölé ment. akkor már tudtam, hogy hova kell célozzak kb. viszont a szemünk nem egyforma, igy az első lövésem azért ment mellé mert én balra tartottam 50 cm- t viszont így a nyúltól balra volt a becsapódás 50 cm-re  . A második lövés tette a dolgát.

  Hidd el a TÚRÓ nem kérdezte  hogy illegális vagyok -e!!
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #11218 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 18:27:11 »

újaj kezd bonyolódni    Röhög  
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #11219 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 18:31:15 »

60.000 lőszer 4 embernek 72 óra alatt  (szünet, alvás, evés nélkül) 3,5 lövés /perc.  :Mosolyog Fejvakarás Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 [748] 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: