Oldalak: 1 ... 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 [747] 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753237 alkalommal)
LOKE
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #11190 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 11:48:46 »

Nyomon követve a hosszú cső vs. rövid csővel kapcsolatos véleményeket leírom a saját tapasztalataimat, benyomásaimat.
Nekem van két 8x57-esem: a Mauser 60 cm-es csővel, a Steyr-Mannlicher 51 cm-es csővel. Mindkettőhöz RWS TIG-et használok több, mint 10 éve. A pontosságban nem tapasztalok különbséget, a rövidebb csőnek ilyen téren nem tapasztaltam előnyét. A visszarúgás és a torkolattűz lényegesen nagyobb a rövid csővel, de utóbbi csak néha zavaró jelenség. A több éve tartó használat után az a benyomásom, hogy az átütőerőben a hosszú cső kedvezőbb. Átütőerő alatt arra gondolok, hogy a van-e kimenet lövéskor az eltalált, elejtett vadon. De, mint tudjuk, két azonos lövés, vad és elejtés nincs, ezért csak "benyomásként" tudom leírni tapasztalatomat. Egyébként az 51 cm-es cső esetén sem volt gond a teljesítményével, még gímbika elejtések során sem, csupán a vérnyom kevesebb. A rövid cső valóban sokkal jobb kezelhetőséget nyújt számomra, ez nagy előnye. A lövedéksebességet mértem mindkét fegyver esetén, de az adatokat (különbséget) sajnos már nem tudom.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11191 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 12:11:46 »

A visszarúgás és a torkolattűz lényegesen nagyobb a rövid csővel, de utóbbi csak néha zavaró jelenség.

Mérted már, hogy melyik puskád hány kiló? Sokkal inkább a tömegkülönbségnek köszönhető a nagyobb visszarúgás egyszerű fizika alapján (mindegy, hogy lendületet vagy energiát számolsz), pláne, ha ugyanazt a lőszert teszed mindkettőbe. Még akkor is, ha a kétféle agyazásban lehet némi különbség, de ebből eget verő különbség nem igazán fog adódni, hisz gondolom mindkét puskád "kényelmes". Abban ui. semmi logika nem volna, hogy nagyobb a torkolattűz, és ezzel összefüggésben nagyobb a rúgás is. A torkolattűz ugyanis attól lehet(ne) esetleg valamivel nagyobb, hogy hamarabb kiszabadul a gáz (ami max. ezred másodpercekben mérhető, így ez is nagyon szubjektív megállapítás), úgy viszont kevesebb az átadott impulzus hátrafelé a rövidebb idő miatt. Szóval szerintem a tömeg(különbség) ott a fő faktor...
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11192 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 13:26:53 »


Persze gúnyolódni lehet így ismeretlenül , viszont  privátban megadhatom a két vadásztársam telefonszámát,  akik jelen voltak sőt az egyiküké volt a fegyver,csak hogy a gúnyolódásnak véget vessünk itt hirtelen.
 Ők is vigyorogtak először  .
 Aztán amikor a nyúl eldőlt akkor meg csend lett......

Kedves Abonyi!

Bármikor állok elébe egy ismerkedésnek…… és akkor már nem ismeretlenül történő gúnyolódásnak aposztrofálhatod valóban szarkazmussal átitatott gyenge kis szösszenetemet……

De így ismeretlenül is le lehet szögezni egy pár gondolatot…

Az egyik: annak, hogy te 365 méterről le akolbólintottál egy nyulat egy vadidegen – tán 223-as??  Vállat von Fejvakarás– puskával, semmi köze ahhoz, hogy a rövidebb cső, vagy a hosszabbik cső a pontosabb… ez tisztán egy gyenge sztoriba bújtatott fantáziátlan körítéssel egybeszőtt dicsekvés. Vigyorog
A másik: szemtanúk telefonszámával előhozakodni pedig annyira gyerekes , hogy valóban komoly embernek, aki ezt készségszinten hozza, eszébe sem jutna ilyen.  Röhög
A harmadik: egy vadász célú, ismeretlen 223-as fegyverrel 365 méterről egy nyúl nagyságú vad vitális területen való eltalálása, úgy hogy fogalma sincs a lövőnek, hogy fegyver hova hord 365 méteren, az esetek jelentős többségében tisztán vakszerencse..
Ha nem az, akkor te nyilván egy isten áldotta tehetség vagy, akinek most Rióban a helye, de legalábbis az összes „Nagyszájúak versenye” jellegű amatőr versenyt vagy évek óta nyerned kellene, vagy ha eddig még nem indultál, innentől az összes ilyen versenyt neked kell majd megnyerned…… Akik viszont elől végeznek évek óta, nem tartják fontosnak, hogy gyerekes dicsekvéssel röhögtessék ki, vagy inkább sajnáltassák le magukat….
A negyedik: elhiheted, hogy a fórumon is van egy-két vadász, és/vagy lövész, aki ehhez hasonló teljesítményt már többször előadott, de tudja, hogy csak akkor írná le ezt publikusan, ha ezt legalább 10-ből 9x stabilan meg tudná ismételni…….  akkor meg már minek írná le..
Időről időre felbukkan a fórumon egy-két betonkezű, belövőállvány vállú, ballisztikai szakkönyv agyú, vadászat, - és hadtudományok, valamint ballisztikai tudományok nagydoktora, és hasonló szerénységgel – „sokszor az ember kezén több múlik mint…” osztja az eszet.
Mindig az ember kezén múlik minden, a technika sokkal kisebb jelentőséggel bír normál körülmények között. Meg a szerencsén…
10-ből 10 szer már nem a szerencsén múlik.
Na, akkor írj ilyet, ha ez 10-ből 10 szer, de legalább 9 szer stabilan megy! Okos
„csak hogy a gúnyolódásnak véget vessünk itt hirtelen”
 Emelem
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11193 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 13:54:59 »

Kedves Abonyi!

Bármikor állok elébe egy ismerkedésnek…… és akkor már nem ismeretlenül történő gúnyolódásnak aposztrofálhatod valóban szarkazmussal átitatott gyenge kis szösszenetemet……

De így ismeretlenül is le lehet szögezni egy pár gondolatot…

Az egyik: annak, hogy te 365 méterről le akolbólintottál egy nyulat egy vadidegen – tán 223-as??  Vállat von Fejvakarás– puskával, semmi köze ahhoz, hogy a rövidebb cső, vagy a hosszabbik cső a pontosabb… ez tisztán egy gyenge sztoriba bújtatott fantáziátlan körítéssel egybeszőtt dicsekvés. Vigyorog
A másik: szemtanúk telefonszámával előhozakodni pedig annyira gyerekes , hogy valóban komoly embernek, aki ezt készségszinten hozza, eszébe sem jutna ilyen.  Röhög
 
    Pont ez volt a  lényeg. hogy VADÁSZOK vadászfórumon azon vitatkoznak, hogy melyik csőhossz a jobb !? Abszolút Lényegtelen!   
  A kaliberrel tisztában voltam, hogy .223 csak a gyártmánnyal nem.
  365 méterről bármikor lelövök egy nyulat így 6000  lőtéren  eltöltött  óra után.
 Üdvözlettel: Egy dicsekvő , gyerekes ja és komolytalan  embertől!
 
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #11194 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 14:05:41 »

Kedves Abonyi!

Nekem még mindig úgy tűnik, hogy nem értetted huszlavika kommnetjét! Bennem egy gondolat űtött szeget a beteg nyúl/365 m kapcsán. Miért kellet ilyen távolról lövést leadni???

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #11195 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 14:12:41 »

    Pont ez volt a  lényeg. hogy VADÁSZOK vadászfórumon azon vitatkoznak, hogy melyik csőhossz a jobb !? Abszolút Lényegtelen!   
  A kaliberrel tisztában voltam, hogy .223 csak a gyártmánnyal nem.
  365 méterről bármikor lelövök egy nyulat így 6000  lőtéren  eltöltött  óra után.
 Üdvözlettel: Egy dicsekvő , gyerekes ja és komolytalan  embertől!
 
Milyen távcső volt azon a 223-ason?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #11196 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 14:14:51 »

Kedves Abonyi!

Nekem még mindig úgy tűnik, hogy nem értetted huszlavika kommnetjét! Bennem egy gondolat űtött szeget a beteg nyúl/365 m kapcsán. Miért kellet ilyen távolról lövést leadni???

 Emelem Viktor
Az  a helyzet, hogy nem teljesen vágom én sem ezt a 365 métert. Nekem egy disznó is sok lenne 365 méterről.
Azért lenne fegyver amivel megkísérelném, mondjuk egy mauser m03 target, fekvő pozícióban, biopad-dal, de valahogy ilyen eszközök nincsenek a vadászati kelléktáramban.  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11197 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 14:22:21 »

    Pont ez volt a  lényeg. hogy VADÁSZOK vadászfórumon azon vitatkoznak, hogy melyik csőhossz a jobb !? Abszolút Lényegtelen!   
  A kaliberrel tisztában voltam, hogy .223 csak a gyártmánnyal nem.
  365 méterről bármikor lelövök egy nyulat így 6000  lőtéren  eltöltött  óra után.
 Üdvözlettel: Egy dicsekvő , gyerekes ja és komolytalan  embertől!
 

Természetesen minden tiszteletem egy olyan lövész emberé, aki az elmúlt 28,8 évben minden héten eltöltött a lőtéren legalább négy órát - hacsak nem ő állította a lőtáblákat, vagy takarított - és minden gúnyolódásomat még nagyobb tisztelettel visszavonom...  Kacsint
 Emelem

Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11198 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 14:50:33 »

Kedves Abonyi!

Nekem még mindig úgy tűnik, hogy nem értetted huszlavika kommnetjét! Bennem egy gondolat űtött szeget a beteg nyúl/365 m kapcsán. Miért kellet ilyen távolról lövést leadni???

 Emelem Viktor
  Ahogy írtam , már  többször láttuk ezt a nyulat közelről,  és a lábain (aztán közelebbről megvizsgálva a testén is) daganatok voltak. Ezen a napon a barátom ajánlotta, hogy váltsuk meg szenvedésétől , főleg, hogy ma a 223-asát hozta ki. Természetesen , ahogy megálltunk az autóval,  a nyúl nehézkesen is de elszaladt, és egy bála  előtt állt meg.  A vadőr barátom próbálta meglőni , de az 5.-6. lövés után, ami nem talált, kértem, hogy  megpróbálhatom-e? Ennyi az egész. 
 Volt korábban  egy Ruger. 223-as Leopold 4x12x44-essel még anno az USA -ban , ott tanultam meg  400 yardról literes (pontosabban 1 quart) olajos flakonra lőttünk ki  több tíz kiló lőszert , mire magabiztosak lehettünk.  500-ról már nem annyira jött össze mert a terület  nem engedte meg, hogy nagyobb távról  gyakoroljunk.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11199 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 14:54:21 »

Természetesen minden tiszteletem egy olyan lövész emberé, aki az elmúlt 28,8 évben minden héten eltöltött a lőtéren legalább négy órát - hacsak nem ő állította a lőtáblákat, vagy takarított - és minden gúnyolódásomat még nagyobb tisztelettel visszavonom...  Kacsint
 Emelem


  Amikor gyermekeim nem voltak , akkor volt hogy a hétvégéket is ott töltöttem, ami 8-10 óra volt . A munka utáni 2-4 órát is számolhatod, '96 óta.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11200 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 14:57:45 »

Milyen távcső volt azon a 223-ason?
  Ha jól tudom Delta 3-12x56 .
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11201 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 15:04:15 »

Az  a helyzet, hogy nem teljesen vágom én sem ezt a 365 métert. Nekem egy disznó is sok lenne 365 méterről.
Azért lenne fegyver amivel megkísérelném, mondjuk egy mauser m03 target, fekvő pozícióban, biopad-dal, de valahogy ilyen eszközök nincsenek a vadászati kelléktáramban.  Emelem
Nekem a legnagyobb táv amiről disznót lőttem  ha hihetünk a Google Earth-nek akkor 270m volt.  Az én Cz557  8x57-ttel sem lőnék távolabbra, mert nincs olyan lehetőség itt nálunk, hogy messzebbről bróbálgathatnám .
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11202 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 15:17:08 »

  Amikor gyermekeim nem voltak , akkor volt hogy a hétvégéket is ott töltöttem, ami 8-10 óra volt . A munka utáni 2-4 órát is számolhatod, '96 óta.

 Emelem

Ez a kis csevely részemről arra jó volt, hogy kedvet kaptam megint lövöldözni kicsit, kíváncsi lettem, hogy a 222-essel mit lehet egerészni 200 méter felett...

Az csak egyel kevesebb, mint a 223..... Kacsint

 Emelem

Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #11203 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 15:20:00 »

Igaz ez Meopta, 100-on 4 cm magassal, Sako Gamehead 55 grain Ördög

Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11204 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 15:37:24 »

Igaz ez Meopta, 100-on 4 cm magassal, Sako Gamehead 55 grain Ördög

Inkábba Win Ballistic Silvertippet ajánlanám 55gn-t. Az usában jobban szerettük, azt nem tudom , Mo-n kapható-e,
Naplózva
Oldalak: 1 ... 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 [747] 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: