Oldalak: 1 ... 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 [743] 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753266 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11130 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 15:00:52 »

A hosszabb csőben a lőporszemcséknek több idejük és nagyobb terük van elégni, így nagyobb energiát fejtenek ki a csőben a huzag által megforgatott lövedékre, ezáltal az jobban gyorsul.
Ha pedig rövidebb a cső, a kelleténél több lőpor jut ki a szabad térbe, amiből csak kevés tudja gyorsítani a lövedéket, a többi haszontalanul elég. Továbbá nagyobb torkolattűz keletkezik.
A pontosságnál pedig nem mindegy, hogy hány hüvelyk hosszon fordul a lövedék egy teljes fordulatot...

Köszi. Szerintem megérné még akár itt is visszaolvasni egy kicsit az érintett témákkal kapcsolatban, persze azt te tudod eldönteni, tud-e még valaki Neked újat mondani.  Emelem
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #11131 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 15:08:03 »

Köszi. Szerintem megérné még akár itt is visszaolvasni egy kicsit az érintett témákkal kapcsolatban, persze azt te tudod eldönteni, tud-e még valaki Neked újat mondani.  Emelem

Nem vitatkozni szerettem volna,csak én így tapasztaltam...
Szerintem olyan ember nem létezik, akinek nem lehet újat mondani...
 Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11132 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 15:13:05 »

A hosszabb csőben a lőporszemcséknek több idejük és nagyobb terük van elégni, így nagyobb energiát fejtenek ki a csőben a huzag által megforgatott lövedékre, ezáltal az jobban gyorsul.
Ha pedig rövidebb a cső, a kelleténél több lőpor jut ki a szabad térbe, amiből csak kevés tudja gyorsítani a lövedéket, a többi haszontalanul elég. Továbbá nagyobb torkolattűz keletkezik.
A pontosságnál pedig nem mindegy, hogy hány hüvelyk hosszon fordul a lövedék egy teljes fordulatot...

A fogalmak amiket írtál önmagukban igazak, de semmi közük a pontossághoz, szerintem. Általánosságban beszélni a pontosságról lehet, de nem érdemes, csak egy konkrét esetben. Mondjuk én nem értek hozzá, ezért sajnálom, hogy az igazi lövészek keveset beszélnek a szakmáról, pedig olimpiai bajnokunk is van!  Igen
Vadászatban pedig még a leggyengébb puska "pontossága" is megfelelő! Szerintem.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11133 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 15:24:13 »

Nem vitatkozni szerettem volna,csak én így tapasztaltam...

"Tapasztalat" alatt mit értesz konkrétan?
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #11134 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 15:37:01 »

A hosszabb csőben a lőporszemcséknek több idejük és nagyobb terük van elégni, így nagyobb energiát fejtenek ki a csőben a huzag által megforgatott lövedékre, ezáltal az jobban gyorsul.
Ha pedig rövidebb a cső, a kelleténél több lőpor jut ki a szabad térbe, amiből csak kevés tudja gyorsítani a lövedéket, a többi haszontalanul elég. Továbbá nagyobb torkolattűz keletkezik.
A pontosságnál pedig nem mindegy, hogy hány hüvelyk hosszon fordul a lövedék egy teljes fordulatot...

 Igen Ez mind igaz. Elméletben.
+ Még a rövidebb cső hangosabb is.  OOO
Gyakorlatban vadászatnál(!) viszont nincs olyan nagy jelentősége, sokkal inkább ízlés, megszokás kérdése, hogy ki-mit szeret, mi vált be neki.
Mondom ezt úgy, hogy én is a hosszabb (és vastagabb) csövű vasakat részesítem előnybem. Azért mert... mert csak.  Vigyorog Ördög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #11135 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 16:09:08 »

Vadászatban pedig még a leggyengébb puska "pontossága" is megfelelő! Szerintem.

Szerintem meg nem...
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11136 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 16:45:50 »

Kacsint  Emelem

Hát, akkor remélhetem, hogy "diszizöbiginingovöbjútifulfrendsip"?? Mosolyog

Ha így van, akkor engedd meg, hogy - természetesen minden hátsó szándék nélkül - felhívjam szíves figyelmedet, hogy több, 60 centi, illetve annál is hosszabb csővel rendelkező, kiváló állapotban levő vadászfegyver van a birtokomban, amely mindegyike garázsban tartott, valamint magától értetődően nem dohányzó, vidéki, lelkipásztor hölgy tulajdonában volt, aki soha nem is használta azokat.
Ezek - micsoda véletlen - éppen eladóak. (ugyanitt napos csirke olcsón!!! kapható) jelige a kiadónál Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11137 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 16:55:15 »

Hogy itt egyesek mennyire ráérnek munkaidőben? Ezért dőlt össze a kommunizmus, lusta banda!  Ördög

Sanyoookám.......... Neked mikor volt utoljára munkaidőd??!
Éled a kőgazdag maszekok tunya, henyélő életét, nyakra-főre veszed a jobbnál-jobb prémium vadászpuskákat az egunról...., még el is dicsekszel itt vele, oszt utána meg számon kéred az apró kis szorgos rabszolgaként tengődő hangyáktól, akik felépítették Neked ezt a földi paradicsomot, hogy a három műszak cigiszünetében néha virtuálisan beszélgetnek egymással..??? Fejvakarás Fejvakarás
 Vigyorog Vigyorog

 Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #11138 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 17:03:31 »

Szervusztok!

Pardon, hogy belevauzok a kicsit korábbi témába, de szerintem ízlések és pofonok ez a műanyag, nem műanyag pukka. Nekem is változott a véleményem és a hozzáállásom a témához, s már könnyebben el tudnám képzelni a fegyverszekrényben egy ilyen olcsó puskát is, függetlenül attól, hogy mennyire idegenkedtem tőle korábban avagy nem idegenkedtem.
Zolimester az év elején pozitív véleményt formált a Winchester XPR-ről, de személy szerint amikor fűrészeltem itt az egyik témában TAL megerősített abban, hogy a T/C puskák nem rossz kis konstrukciók, pedig a nagy vízen túl azok is csak 5-700 dolláros kategóriát képviselik, illetve barátom nagy megelégedettséggel nyüstöl egy Marlin X7-est.  Személy szerint a Ruger Americant láttam, a tust azt ki kéne róla dobni a francba, de a többi elmegy kategória attól, hogy nem lesz addig puska, mint egy békebeli Steyr-Mannlicher!
Mellesleg nyilván iránymutató az árszínvonal, de egy bizonyos szint felett szerintem nem a puska árával nincs egyenes arányosságban a minőség színvonala, nyilván csodákat nem várhatunk egy idehaza 180.000 Ft-ért hirdetett puskától, de a CNC világában nem biztos, hogy egy 2-3000 eurós fegyver sokkal többet tud egy 1000 eurósnál... az esetleg MIM technológiával készült fém alkatrészekről nem is beszélve.  Németh Lajos írta le valamelyik topicban nemrégiben, hogy a tervezett avulás kikerülhetetlen lett, s ebben egyetértek vele!

Mellesleg csak félig meddig vág ide, hogy a nagy vízen túl, mi mennyibe kerül. Tessék, itt egy kis Sauer árszínvonal USA-ból:      https://www.budsgunshop.com/catalog/advanced_search_result.php?keywords=sauer+101&x=0&y=0
Idehaza a Sauer 101 classic XT irányzék nélkül 530.000 körül fut.

Üdv.: P.pocok

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #11139 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 17:04:06 »

Merkel KR1 9,3x62, na azt veszem 51 cm-es csővel, ha már a koromból kifolyólag nehéz lesz cipelnem a maglévő sz@r nehéz vasat.
 Mosolyog
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11140 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 17:08:55 »

Merkel KR1 9,3x62, na azt veszem 51 cm-es csővel, ha már a koromból kifolyólag nehéz lesz cipelnem a maglévő sz@r nehéz vasat.
 Mosolyog

Gyúúrjá, vazze, oszt nem lesz nehéz............ Kacsint
 Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11141 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 17:15:29 »

Ezek - micsoda véletlen - éppen eladóak. (ugyanitt napos csirke olcsón!!! kapható) jelige a kiadónál Vigyorog Vigyorog
 Emelem

És még én vagyok a zsidó!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #11142 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 18:31:39 »

"Tapasztalat" alatt mit értesz konkrétan?

Tapasztalat (főnév)

Személyes átélés, amikor érzékelünk és megértünk egy helyzetet, elért vagy elszenvedett hatást...
Személyes alkalmazás eredménye, amit az elméleti tudás gyakorlati használatakor szerzünk meg.
Jó kérdéseid vannak!
Remélem kimerítő választ adtam!  Röhög
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #11143 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 18:38:43 »


A pontosságnál pedig nem mindegy, hogy hány hüvelyk hosszon fordul a lövedék egy teljes fordulatot...
 

Na itt fején találtad a szöget.

Habár Eu.-ban ezt nem igen szokták beszamitani, inkább figzelmen kivüh marad.
Pedig az ugy szokott indulni hogy, a lőszer van elöször kitalálva és ahhoz gyártják a csévet. Ugy is mondhatnám hogy tervezik  Vigyorog ...... A Magyar embör meg könnyen rámondja hogy nem szereti a csövem ...... hát persze ...... mondjuk 1:9- es emelkedésű a cső spulja oszték erölteti az 1:12-es emelkedeére tervezett lövedékkel. Mostanság hogy a tőtés is divat, azt is mogggyákk - és le is irják - hogy majd megpróbálom nehezebb göbeccsel  - na sok sikert hozzá -  Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11144 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 19:06:09 »

Tapasztalat (főnév)

Személyes átélés, amikor érzékelünk és megértünk egy helyzetet, elért vagy elszenvedett hatást...
Személyes alkalmazás eredménye, amit az elméleti tudás gyakorlati használatakor szerzünk meg.
Jó kérdéseid vannak!
Remélem kimerítő választ adtam!  Röhög


Kedves Swarovski!

Tudom, most komolyan kockára teszem az elején frissen kialakulóban levő bimbódzó barátságunkat, és lehet, hogy hosszú csövű puska vásárlóként való távolmaradásod esetén komoly bevételtől esem el, de mégis meg kell kérdeznem, mert a leírtjaidból ez derül ki: Tehát, Te komolyan személyes átélted, érzékelted és megérted azt a helyzetet, vagy pláne elszenvedted annak a hatását személyes alkalmazás eredményeképpen - amelyet az elméleti tudás gyakorlati használatakor szereztél meg - hogy a 8x57-es kaliberű fegyver ugyanolyan, a lövedéktömeghez javasolt drallos, 51 centis csővel kevésbé volt pontos, mint ugyanolyan, a lövedéktömeghez javasolt drallos, 60 centis csővel?

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 [743] 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: