Oldalak: 1 ... 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 [698] 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753211 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #10455 Dátum: 2016. Február 07. - 08:10:19 »

Ezzel a kis magyarázattal közelebb kerültem az értelmezéshez, de ettől még nem értünk egyet! Mosolyog 
Nem látjuk egyformán...ennyi.  Piál
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #10456 Dátum: 2016. Február 07. - 11:20:36 »

Igen finom kis szerkezet ez a Voere Shikar 1974-ből...
A csöve gyanús sajnos, de majd a lőtéren kiderül  Vigyorog



És pár kép a két útitársról  Vigyorog
A Steyr nem az enyém, amint beírattam húzatom is ki.

https://goo.gl/photos/2a8519bU1A3a2YPZ8

 Wave


Az elmúlt 15 évben már nem születtek ilyen fegyverek,szememben többet ér mindegyik,mint akármilyen modern újkeletű blaser,és sorolhatnám.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10457 Dátum: 2016. Február 08. - 10:30:40 »

Az elmúlt 15 évben már nem születtek ilyen fegyverek,szememben többet ér mindegyik,mint akármilyen modern újkeletű blaser,és sorolhatnám.


Ma reggel a pklv-nél kezdtem a napot. Annak ellenére, hogy csak szemléztetni kellett volna kértem, hogy a Voere-t nézzék meg tüzetesebben  Vigyorog
Papíron minden ok vele. Zárolás, furat (7,54 mm), minden...
Ez a polygon huzagolás kevert be kicsit nekem. Szemre fura volt, noha a .308-as mag nem esett bele elölről  Vigyorog és persze egy kisebb (rozsda)folt is volt a cső végétől vissza durván 2 cm-re (amit a pucolás eltüntetett, kérdés, hogy a huzagban van e, lehet e valami maradandó károsodás - max lesz belőle 56 centis első körben, ha hozzá kell nyúlni mégis).

Gugliztam erre a polygon huzagolásra. Könnyebben tisztítható, nincsenek a 90 fokos szögek, ezért a lőporgáz nem tud a mag elé kerülni, kicsit magasabb kezdősebesség és pontosság jellemzi, viszont az ólomlerakódások több problémát okozhatnak a hagyományoshoz képest. És talán tartósabb is. Aki esetleg szakértője a témának megtenné, hogy ezeket cáfolja/megerősíti, esetleg kiegészíti?  Emelem

Szintén guglizás eredménye - köszönet bullnak - hogy ennek a pontos neve Voere Kleinguenther Mod. K-14. A kis Günther-ke...
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10458 Dátum: 2016. Február 08. - 10:49:47 »

Sziasztok!

Az egyik vadászlapban szemet ütött egy egyoldalas cikk Hans J. Heigel tollából, melyben a baszkföldi Bergara cég BA13 névvel jelzett külső kakasos gavallérpuskájáról írt és tájékoztatta a mélyen tisztelt publikumot, hogy a nemrégiben megkezdett Caesar Guerini puskákat árusító Kft, a Bergara gavallérpuskáját is hamarosan a hazai piacra dobja, melyről a FEHOVA-n több infó lesz a Caesar Guerini standján.

A tesztben Leupold távcsövet szereltek, a picatinny sínnel és irányzékkal rendelkező, 50 cm-es csőhosszúságú és 11 collos huzagemelkedéssel bíró 30-06-os lett tesztelve 100 yardon (= 91,44 méter), s a legjobb 31,28 mm-es szórást a 11,7 grammos Sako Hammerhead, míg a 41,9 mm-es legrosszabbat a 11 grammos PPU Grom produkálta. (A másik két tesztelt göbecs, azaz a Federal SP és a Nosler Accu Bond teljesítményét nem részletezték.) 
A cikk állítása szerint a puska a korábbi Apex modell továbbfejlesztett változata, melyből a tesztben szereplő műanyag tusás, barnított fegyver 545 euróba kerül. ( Kb, 20-40 euróval drágábban rozsdamentes fém részekkel is megvehető a fegyver, illetve 89 euró felárért választható hüvelyujjas tus is.)

Bergara honlap:   http://www.bergararifles.com/en/rifles/

Az az én szegénységi bizonyítványom, hogy még nem hallottam a márkáról, annak ellenére, hogy termékei tömegtermelésben készülnek. A szimpla BA13 típusra rákerestem (mely árban eltér a BA13 Take Down típustól), s németajkú területeken, az említett puska inkább 600 euró között érhető el.
311 Ft-os euró árfolyammal számolva nagyságrendileg 170-190.000 Ft körül válhatunk a puska tulajdonosává.
Az kétségtelen, hogy szép számmal van a piacon gavallérpuska, mely vélhetően azt bizonyítja, hogy a golyós gavallérpuskáknak van helye a piacon, de egy IZS 18-ast 90-100.000 Ft környékén tudhatunk magunkénak. Azon felül, hogy olcsóbb is, 1-2 évtized múlva, talán nagy valószínűséggel stabilabb lehet az alkatrész ellátottsága egy IZS-nek a spanyol gyártóval szemben, de donor fegyverből mindenképp lesz bőven a piacon.  Kérdem én, ki fogja ezt így ennyiért megvenni?


Személy szerint a B14 Timber után szívesebben érdeklődnék, de az említett problémakör kicsit zavar, ha 20 év múlva kell egy alkatrész, akkor honnan szerzek bele, ha már nálunk nincs disztribútor például?  Egy CZ-vel nem hiszem, hogy ilyen előfordulhat… Mosolyog


Svájci árlista:    http://www.waffenmarkt.ch/files/Bergara_Publikumspreisliste_2016-1.pdf

Üdv.: P.p.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10459 Dátum: 2016. Február 08. - 10:54:28 »

Sziasztok!

Az egyik vadászlapban szemet ütött egy egyoldalas cikk Hans J. Heigel tollából, melyben a baszkföldi Bergara cég BA13 névvel jelzett külső kakasos gavallérpuskájáról írt és tájékoztatta a mélyen tisztelt publikumot, hogy a nemrégiben megkezdett Caesar Guerini puskákat árusító Kft, a Bergara gavallérpuskáját is hamarosan a hazai piacra dobja, melyről a FEHOVA-n több infó lesz a Caesar Guerini standján.

A tesztben Leupold távcsövet szereltek, a picatinny sínnel és irányzékkal rendelkező, 50 cm-es csőhosszúságú és 11 collos huzagemelkedéssel bíró 30-06-os lett tesztelve 100 yardon (= 91,44 méter), s a legjobb 31,28 mm-es szórást a 11,7 grammos Sako Hammerhead, míg a 41,9 mm-es legrosszabbat a 11 grammos PPU Grom produkálta. (A másik két tesztelt göbecs, azaz a Federal SP és a Nosler Accu Bond teljesítményét nem részletezték.) 
A cikk állítása szerint a puska a korábbi Apex modell továbbfejlesztett változata, melyből a tesztben szereplő műanyag tusás, barnított fegyver 545 euróba kerül. ( Kb, 20-40 euróval drágábban rozsdamentes fém részekkel is megvehető a fegyver, illetve 89 euró felárért választható hüvelyujjas tus is.)

Bergara honlap:   http://www.bergararifles.com/en/rifles/

Az az én szegénységi bizonyítványom, hogy még nem hallottam a márkáról, annak ellenére, hogy termékei tömegtermelésben készülnek. A szimpla BA13 típusra rákerestem (mely árban eltér a BA13 Take Down típustól), s németajkú területeken, az említett puska inkább 600 euró között érhető el.
311 Ft-os euró árfolyammal számolva nagyságrendileg 170-190.000 Ft körül válhatunk a puska tulajdonosává.
Az kétségtelen, hogy szép számmal van a piacon gavallérpuska, mely vélhetően azt bizonyítja, hogy a golyós gavallérpuskáknak van helye a piacon, de egy IZS 18-ast 90-100.000 Ft környékén tudhatunk magunkénak. Azon felül, hogy olcsóbb is, 1-2 évtized múlva, talán nagy valószínűséggel stabilabb lehet az alkatrész ellátottsága egy IZS-nek a spanyol gyártóval szemben, de donor fegyverből mindenképp lesz bőven a piacon.  Kérdem én, ki fogja ezt így ennyiért megvenni?


Személy szerint a B14 Timber után szívesebben érdeklődnék, de az említett problémakör kicsit zavar, ha 20 év múlva kell egy alkatrész, akkor honnan szerzek bele, ha már nálunk nincs disztribútor például?  Egy CZ-vel nem hiszem, hogy ilyen előfordulhat… Mosolyog


Svájci árlista:    http://www.waffenmarkt.ch/files/Bergara_Publikumspreisliste_2016-1.pdf

Üdv.: P.p.

Na, ma is megérte fölkelnem...  Okos
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10460 Dátum: 2016. Február 08. - 10:58:48 »

Ma reggel a pklv-nél kezdtem a napot. Annak ellenére, hogy csak szemléztetni kellett volna kértem, hogy a Voere-t nézzék meg tüzetesebben  Vigyorog
Papíron minden ok vele. Zárolás, furat (7,54 mm), minden...
Ez a polygon huzagolás kevert be kicsit nekem. Szemre fura volt, noha a .308-as mag nem esett bele elölről  Vigyorog és persze egy kisebb (rozsda)folt is volt a cső végétől vissza durván 2 cm-re (amit a pucolás eltüntetett, kérdés, hogy a huzagban van e, lehet e valami maradandó károsodás - max lesz belőle 56 centis első körben, ha hozzá kell nyúlni mégis).

Gugliztam erre a polygon huzagolásra. Könnyebben tisztítható, nincsenek a 90 fokos szögek, ezért a lőporgáz nem tud a mag elé kerülni, kicsit magasabb kezdősebesség és pontosság jellemzi, viszont az ólomlerakódások több problémát okozhatnak a hagyományoshoz képest. És talán tartósabb is. Aki esetleg szakértője a témának megtenné, hogy ezeket cáfolja/megerősíti, esetleg kiegészíti?  Emelem

Szintén guglizás eredménye - köszönet bullnak - hogy ennek a pontos neve Voere Kleinguenther Mod. K-14. A kis Günther-ke...

Szakértője semmiképp nem vagyok a témának, de a Google találatokat átfutva, lévén te jó eséllyel réz köpenyes lövedéket fogsz vele lőni, semmi okod az ólomlerakódás miatti aggódásra, csak az előnyeit fogod élvezni a konstrukciónak.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10461 Dátum: 2016. Február 08. - 11:30:58 »

Szakértője semmiképp nem vagyok a témának, de a Google találatokat átfutva, lévén te jó eséllyel réz köpenyes lövedéket fogsz vele lőni, semmi okod az ólomlerakódás miatti aggódásra, csak az előnyeit fogod élvezni a konstrukciónak.

Ja és ami még fontos, hogy a srác még annyit mondott, hogy kerüljem a tömör réz/ólommentes magokat  Vállat von Barnes még határeset, de inkább ezeket hanyagoljam. Ez a polygon huzagolás jellege miatt lehet?
Szívesen elbeszélgettem volna vele hosszasan, de voltak is rajtam kívül + gondolom nem azért van ott, hogy oktatást tartson  Vigyorog
Amúgy nem aggódtam miatta, csak próbáltam összeszedni kutyafuttában mindent, ami megmaradt a fejemben a guglizás után.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #10462 Dátum: 2016. Február 08. - 11:40:39 »

Ja és ami még fontos, hogy a srác még annyit mondott, hogy kerüljem a tömör réz/ólommentes magokat  Vállat von Barnes még határeset, de inkább ezeket hanyagoljam. Ez a polygon huzagolás jellege miatt lehet?
Szívesen elbeszélgettem volna vele hosszasan, de voltak is rajtam kívül + gondolom nem azért van ott, hogy oktatást tartson  Vigyorog
Amúgy nem aggódtam miatta, csak próbáltam összeszedni kutyafuttában mindent, ami megmaradt a fejemben a guglizás után.

Ne idegelj már bennünket, irány a lőtér és mutasd a lőlapot!   Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10463 Dátum: 2016. Február 08. - 11:45:00 »

Ne idegelj már bennünket, irány a lőtér és mutasd a lőlapot!   Röhög

Remélem péntek lesz a napja  Vigyorog
Addig fel kell szerelnem a Deltát még.
9x3 db különböző fajta parton várja a tesztet...9,7 grammtól 13 grammig  Ördög
Ólommentes nincs közte  Vigyorog
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10464 Dátum: 2016. Február 08. - 12:14:09 »

Na, ma is megérte fölkelnem...  Okos

"Sokkot kaptál, sosem volt még ilyen jó!"  Nevet
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #10465 Dátum: 2016. Február 08. - 12:16:33 »

Ma reggel a pklv-nél kezdtem a napot.
Szia! Be kell jelentkezni, vagy ha beesel akkor is szemléznek?
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #10466 Dátum: 2016. Február 08. - 12:22:58 »

Ma reggel a pklv-nél kezdtem a napot. Annak ellenére, hogy csak szemléztetni kellett volna kértem, hogy a Voere-t nézzék meg tüzetesebben  Vigyorog
Papíron minden ok vele. Zárolás, furat (7,54 mm), minden...
Ez a polygon huzagolás kevert be kicsit nekem. Szemre fura volt, noha a .308-as mag nem esett bele elölről  Vigyorog és persze egy kisebb (rozsda)folt is volt a cső végétől vissza durván 2 cm-re (amit a pucolás eltüntetett, kérdés, hogy a huzagban van e, lehet e valami maradandó károsodás - max lesz belőle 56 centis első körben, ha hozzá kell nyúlni mégis).

Gugliztam erre a polygon huzagolásra. Könnyebben tisztítható, nincsenek a 90 fokos szögek, ezért a lőporgáz nem tud a mag elé kerülni, kicsit magasabb kezdősebesség és pontosság jellemzi, viszont az ólomlerakódások több problémát okozhatnak a hagyományoshoz képest. És talán tartósabb is. Aki esetleg szakértője a témának megtenné, hogy ezeket cáfolja/megerősíti, esetleg kiegészíti?  Emelem

Szintén guglizás eredménye - köszönet bullnak - hogy ennek a pontos neve Voere Kleinguenther Mod. K-14. A kis Günther-ke...

Tudtam én hogy, jó lesz az   !!!
 Igen

 Emelem 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10467 Dátum: 2016. Február 08. - 13:49:41 »

Ja és ami még fontos, hogy a srác még annyit mondott, hogy kerüljem a tömör réz/ólommentes magokat 

Ezt én is csak ajánlani tudom ! Bár ilyen puskám még nem volt .    Ördög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #10468 Dátum: 2016. Február 08. - 13:51:32 »

Ezt én is csak ajánlani tudom ! Bár ilyen puskám még nem volt .    Ördög

Mozsmá' csakazértis kipróbálom a PPU grom-ot!  Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10469 Dátum: 2016. Február 08. - 15:23:03 »

Ja és ami még fontos, hogy a srác még annyit mondott, hogy kerüljem a tömör réz/ólommentes magokat  Vállat von Barnes még határeset, de inkább ezeket hanyagoljam. Ez a polygon huzagolás jellege miatt lehet?
Szívesen elbeszélgettem volna vele hosszasan, de voltak is rajtam kívül + gondolom nem azért van ott, hogy oktatást tartson  Vigyorog
Amúgy nem aggódtam miatta, csak próbáltam összeszedni kutyafuttában mindent, ami megmaradt a fejemben a guglizás után.

Én semmi okot nem látok, és az én birtokomban lévő írások sem szólnak, az említett korlátozásokról a polygon furatok esetében.

Nem mai találmány, az elterjedését azért mégis gátolta valami de az nem a lövedékek használhatósága az biztos.

A Heckler & Koch fegyvereken gyakrabban alkalmazták, de lőszer ill. lövedék megkötést nem említenek. Sőt előnyként említik, hogy kevésbé szennyeződik, mivel az éles menetek jobban belevágnak az anyagba és a szögletekben jobban megáll a szennyeződés.
Persze ettől még az ellenkezője is igaz lehet. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 [698] 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: