Oldalak: 1 ... 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 [687] 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753315 alkalommal)
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #10290 Dátum: 2016. Január 22. - 15:31:49 »

Sauer S100

https://www.all4shooters.com/en/Shooting/rifles/Sauer-Sohn-S100-S404-Synchro-SC-bolt-action-rifles/
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #10291 Dátum: 2016. Január 22. - 16:51:09 »

Ezen hol van a biztosító?  Fejvakarás
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10292 Dátum: 2016. Január 22. - 17:00:17 »

Ezen hol van a biztosító?  Fejvakarás

Valami olyat magyaráz, hogy a bal oldalon van. Azt is mondja, hogy alacsony költségvetésű a lelkem. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #10293 Dátum: 2016. Január 23. - 00:56:21 »

Ha sauer és alacsony költségvetésű akkor az együtt elég disszonánsan hangzik

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10294 Dátum: 2016. Január 23. - 08:43:51 »

Ha sauer és alacsony költségvetésű akkor az együtt elég disszonánsan hangzik



A relativizálás, jelen esetben elengedhetetlen. Az alacsony költségvetés nem biztos, hogy megjelenik a vételárban is, az rendszerint az előállító hasznát szokta gyarapítani. Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10295 Dátum: 2016. Január 23. - 08:58:37 »

A relativizálás, jelen esetben elengedhetetlen. Az alacsony költségvetés nem biztos, hogy megjelenik a vételárban is, az rendszerint az előállító hasznát szokta gyarapítani. Kacsint

Jut eszembe még erről egy analóg példa: Ha, a jól öltözött azt mondja, hogy "nagyszerű újításokat vezettünk be"(valóságban gyártást egyszerűsítünk feleannyit dolgozunk rajta) akkor a kedves szemlélő mindjárt rohan a boltba, mert bízik a jobb termékben. Ezzel szemben, ha azt mondja amit mondott, akkor mindjárt az ellenkezője kezd el működni. A jegyzett, befutott márkák nagy előnye, hogy a név igen sokat tolerál igaz egyben kötelez is.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #10296 Dátum: 2016. Január 26. - 13:50:36 »

Sziasztok!
Fel tudna valaki világosítani, hogy mennyi lehet a jelenlegi ára egy új Voere 2165 mausernek?? Minőségét tekintve mit képvisel. Melyik vadászboltot lenne érdemes felkeresni vásárlási szándékkal, aki foglalkozik voere kereskedelemmel.
Köszi előre is  Stoel
Naplózva
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #10297 Dátum: 2016. Január 27. - 14:18:12 »

Meg tudná valaki mondani hogy mi a gyakorlati  különbség a Savage Axis és a Ruger American puskák között?
https://magnumvadasz.hu/termek_reszletek/Savage_Savage_Axis_308_Win_Balos_308_Win_6675/295
http://www.ruger.com/products/americanRifle/models.html

Sziasztok!
Nem szeretnék beleokoskodni, gondolkodtam is, hogy írjak-e, de mivel van gyakorlati tapasztalatom a Ruger American Rifle-jával kapcsolatban, az alap puskám pedig egy CZ 550 Lux(30.06), néhány szubjektív-személyes gondolat:
Korábban zsigerből tartózkodtam az olcsóbb kategóriás műanyag tussal rendelkező puskáktól, míg egyszer valahogy odakeveredtem a Ruger weboldalára. Elkezdtem olvasgatni és rettentően kiváncsivá tett, hogy hogyan lehet ennyi pénzből valóban pontos és felhasználói megelégedéssel járó mordályokat előállítani. Aztán kipróbáltam egy Ruger A R-t (.243) és mivel már elég ideje fórumozok ahhoz, hogy megkívánjak egy .308-ast Ördög és éppen tudtam szánni rá kb 500 $-nyi magyar forintot, vettem én is egyet. (Most az optikát hagynám, az más topic, de természetesen ugyanúgy olyan fontos, mint ami alatta van.) Amit alapvetően le kell szögezni, ami nélkül még csak kipróbálni sem érdemes, hogy ez tényleg egy 500 dolcsis puska és soha az életben nem fogja azt adni mint pl egy 3000 euro-s Sauer. DE! Ár-érték aránya és az hogy ha tudjuk, hogy mire szeretnénk használni, mondhatni optimális választás. A csöve-szóráskép kiváló, a cseh SPCE-t lövöm ezzel is, teljesen jó barátok. Bő fél kilóval könnyebb mint a CZ, karcsúbb kialakítású, vhogy nekem a fogása kézhezállóbb. A biztosító szerkezet csendes, rendben van; a külső fém részek rendkívül időjárásállók, a sütése kicsit darabosabb de azt is be lehet állítani a felhasználó kedve szerint.
Még mielőtt valaki azt hinné, hogy a Ruger cégért ódákat zengek, amit tényleg nem szeretnék, természetesen a tok és a zárdugattyú illesztései hagynak kivánnivalót maguk után, de ezek sem jelentenek semmi gondot a funkcionalitás és üzembiztonság terén, többször lőttem vele lőtéren gyors "duplákat", minden gond nélkül. A kivehető tár is műanyag, amit szerintem alakíthattak volna erősebb anyagból.
Tehát ha valaki mondjuk kezdő puskának, a mindenapok lesvadászataira, akár viszontagságos körülmények között is, amit értek azon, hogy nem sajnálod pl esőben is vinni, teljesen OK. Lehet, hogy sokakban így is visszatetszést kelt amit az előzőekben írtam, de még mindig ne felejtsük el, hogy egy új áron alig 140 ezres puskáról van szó.. és igen majd ha tehetem, remélem össze is jön, én is egy Merkel-t vennék, de a fentiekben említett megoldás - ezért a pénzért szerintem teljesen életképes. Egyetlen egy vad sem szenvedett azért sebzéstől mert a Ruger volt a kezemben, azért már kellett másnap vérebezni mert nem megfelelő pillanatban engedtem el a lövést, ez mindenkinek a saját, önmaga felelősége.
Összegzésül: Nekem a CZ-m marad, személyes okokból is, nincs vele gondom. A Ruger nagyon más, de nem bántam meg, szívesen vadászok azzal is. Aztán a "hülyebogár" úgy is dolgozik, és tényleg szeretnék egy Merkelt.. Kacsint

Üdv.Montero. Szerintem semmi különbség nincs köztük.Műanyag ócskaság mind a kettő.Ha mégis mellettük döntesz , igaz vadászok közé ne menj velük.
Egy vadászfegyver fa és acél.
Üdv. r.
Ha a tanácsod annyi, hogy ki-hova (ne)menjen és inkább a reprezentálás mellett döntesz, szerintem hagyjuk ezt az igaz vadász-fa-acél triumvirátust...  :Mosolyog

Vadászüdvözlettel:
FeCZo Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10298 Dátum: 2016. Január 27. - 15:02:35 »

Sziasztok!
Fel tudna valaki világosítani, hogy mennyi lehet a jelenlegi ára egy új Voere 2165 mausernek?? Minőségét tekintve mit képvisel. Melyik vadászboltot lenne érdemes felkeresni vásárlási szándékkal, aki foglalkozik voere kereskedelemmel.
Köszi előre is  Stoel


Szia!

Ha rákerestél itt a topicban, biztosan kidobott egy-két találatot.  Nekem egy Voere cég által vadászpuskává alakított M98-asom van, így furdalt a kíváncsiság, hogy ma milyen minőséget takar a Voere cég.
Én csak a saját szubjektív véleményemet írom le, nekem nem tetszett annyi pénzért amennyibe kerül! Azt hiszem sab is írta, hogy egy sima M98 a konstrukció módosított biztosítóval.
A Domokos vadászbolthálózat értékesíti ott meg tudod nézni. Taksonyban, Kiskunmajsán, Szombathelyen van üzletük.

Nekem alapból a "vaskosabb" vadászpuskák jönnek be, a 2165-öst túl filigránnak találtam, s a zárdugattyú sem járt olyan finoman, mint amire számítottam, szóval amennyit elkérnek érte, annyiért szerintem egy TIKKA T3-ast is kapsz és valószínűleg jobban jársz vagy menj el a Magnumba és vegyél egy műanyagtusás Mannlicher Pro Huntert, mert a 30-06-os akciós egy ideje.

Üdv.: pocok



Mannlicher Pro Hunter
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10299 Dátum: 2016. Január 27. - 15:09:26 »

Sziasztok!
Fel tudna valaki világosítani, hogy mennyi lehet a jelenlegi ára egy új Voere 2165 mausernek?? Minőségét tekintve mit képvisel. Melyik vadászboltot lenne érdemes felkeresni vásárlási szándékkal, aki foglalkozik voere kereskedelemmel.
Köszi előre is  Stoel

Ja igen, attól amiket leírtam lehet, hogy hihetetlen pontos és igénytelenül megbízható, de nekem a küllem nem tetszett azért az árért. Ha a CZ mellé és nem fölé lenne pozícinálva az ára, akkor elgondolkodnék egy új Voerén, de így nem.
Megnéztem az AKAH oldalán, 1200 euró volt, 316-os árfolyammal számítva az most 379.200 Ft, szerintem annyiért kapsz jobbat is.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #10300 Dátum: 2016. Január 27. - 15:15:46 »

FeCZO!

Milyen Ruger-ed van?
 Emelem
Naplózva
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #10301 Dátum: 2016. Január 27. - 15:42:27 »

A most gyártott műanyag occó puskák, tökéletes munka puskák szerintem. Pontosak, lehet velük kúszni-mászni, bírják az esőt. Nem iparművészeti alkotások, de nem is arra valók.
Az ilyen "Ha mégis mellettük döntesz , igaz vadászok közé ne menj velük."  magasröptű büfizésektől ki tudok készülni...Szerintem az igaz vadászok pont le.szarják ezt, és azt nézik, hogy vadászként viselkedik-e a másik ember.
Sok semmirekellő ember szaladgál fával és acéllal a vállán.
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10302 Dátum: 2016. Január 27. - 16:01:52 »

Sok semmirekellő ember szaladgál fával és acéllal a vállán.

Szerintem ez inkább úgy igaz puska tekintetében, hogy a "Fával és acéllal a vállán rohangáló vadászok között sok a semmirekellő!"   
Naplózva
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #10303 Dátum: 2016. Január 27. - 16:19:35 »

FeCZO!

Milyen Ruger-ed van?
 Emelem

Ruger American Rifle - Standard - 308win - 22'' Matt fekete ötvözött acél cső.

A most gyártott műanyag occó puskák, tökéletes munka puskák szerintem. Pontosak, lehet velük kúszni-mászni, bírják az esőt. Nem iparművészeti alkotások, de nem is arra valók.

 Igen Pontosan erről beszéltem.  Ördög Havazásban, galagonya alatt, négykézláb...


Vadászüdv!  Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #10304 Dátum: 2016. Január 27. - 16:21:11 »

Sziasztok!
 az alap puskám pedig egy CZ 550 Lux(30.06), néhány szubjektív-személyes gondolat:
  a cseh SPCE-t lövöm ezzel is, teljesen jó barátok.
Vadászüdvözlettel:
FeCZo Emelem
Szia!

Engem a cz550 lux 30.06 S&B SPCE kombó érdekelne. Milyen tapasztalataid vannak, nagyvadban hogy dolgozik? Konkrétan mennyi vért ad a sima SP maghoz képest, már ha egyáltalán próbáltad azzal is.

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 [687] 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: