Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753219 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1005 Dátum: 2008. December 02. - 16:28:42 »

Hát Tomek! Láttatlanból, és a felhasználásból amit említesz, de nem azért, hogy Viktor málllya nőgyőn, én egy 308W ajánlanák neked első puskának.

Tudtam én, hogy kire számíthatok... Vigyorog ÖrömNeked
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1006 Dátum: 2008. December 02. - 16:31:24 »

Szia Tomek,
szerintem az a 8 x 57 ami jól egyben van ( szerelék, céltávcső, fegyver ) nem lestrapált nagyon,- első ránézésre kiderül-- az nagyon jó választás lenne. Ezek árban sincsennek nagyon elszállva.

Szia Juszuph!

Egyre jobban sajnos, legalábbis ahogyan én látom... szerintem részben a kalibert újrafelfedező cikkek és talán nem is kis részt a mi áldozatos méltatásaink okán... Mosolyog
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #1007 Dátum: 2008. December 02. - 17:03:41 »

Szia Viktor,
szerintem, ha van rossz csövű M 98 amin a szerelék a tokon van, abban ki lehet cserélni a csövet egy vadi új Lothar Walrher csőre az eredeti vagy egy új kaliberre és ennek a költsége egy 100-ból kijön. Ekkor van egy használat szempontjából új értékű fegyvered szuper csővel, általában 4 féle csőméret közül lehet választani, hosszúság és vastagság valamint anyag szerint , pár kaliberben még a huzagolás is megválasztható ( polygon, hagyományos). Szerintem érdemes ilyenben is gondolkodni.
Üdv : Juszuph  Wave
U.I. Akkor mégis érdemes itt a fórumon írogatni, mivel tapasztalható valamilyen hatása azokra akik olvassák. Ezért nagyon fontos a helyes, és reális értékelése a dolgoknak.
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1008 Dátum: 2008. December 02. - 17:15:31 »

Szia Viktor,
szerintem, ha van rossz csövű M 98 amin a szerelék a tokon van, abban ki lehet cserélni a csövet egy vadi új Lothar Walrher csőre az eredeti vagy egy új kaliberre és ennek a költsége egy 100-ból kijön. Ekkor van egy használat szempontjából új értékű fegyvered szuper csővel, általában 4 féle csőméret közül lehet választani, hosszúság és vastagság valamint anyag szerint , pár kaliberben még a huzagolás is megválasztható ( polygon, hagyományos). Szerintem érdemes ilyenben is gondolkodni.
Üdv : Juszuph  Wave
U.I. Akkor mégis érdemes itt a fórumon írogatni, mivel tapasztalható valamilyen hatása azokra akik olvassák. Ezért nagyon fontos a helyes, és reális értékelése a dolgoknak.

 Igen

Az igazat megvallva - és lehet, hogy ezzel sok ellenséget szerzek - én nem vagyok az M98-as zárszerkezet nagy barátja. Az ismétlését nagyon darabosnak tartom, igaz a Titannál jobb ismétlésű fegyvert még nem nagyon láttam és ez rányomhatja a bélyegét. De a többivel összehasonlítva sem győz meg az M98-as hadi zár. Én párszor vadásztam egy 30-06-os M98-assal, lőttem is vele vadat, de többször is tapasztaltam vele kivetési hibákat, pedig jó állapotú fegyver volt. Nem szeretem a zászlós biztosítást és a fix tárnál is jobbhoz vagyok szokva. Ez utóbbiakat persze lehet orvosolni olyan 400 ojró+munkadíjért, de ennyi pénzből (ha az agyazást is hozzáveszem) - egy jobb puska is kijön.

Jómagam is Oberndorf felé kacsingatok, de inkább a 66-os modell a szívem csücske. Igaz ez nem kivehető táras, de ha a rövidzár miatt van így, ám legyen... Mosolyog

Még egyszer elnézést kérek azoktól, akik ezt a zseniális és milliószám bizonyított konstrukciót használják elégedetten. NAgyra értékelem a 98-ast, csak én magam nem szeretem.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #1009 Dátum: 2008. December 02. - 17:28:39 »

Ezt teljes mértékben elfogadom, tudod jól magam a gavallérok híve vagyok de: A M 98 eredetileg hadi célra készített szerkezet, ami sok teszt eredményeképpen lett olyan amilyen. Készítették civil változatban is, de ebből jóval kevesebb készült. Amennyiben a hadiból csak a fát és esetleg a sütést cserélik akkor az általad leírt hibák léteznek, de a teljes körű átalakításba a belső finomítások is hozzátartoznak. Most találtak egy eredeti  német mesterlövész fegyvert, ahol teljesen más a biztosító úgy, hogy megtartottál a három funkciót, és a céltávcsőnél sem zavar. Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1010 Dátum: 2008. December 02. - 17:34:19 »

Ezt teljes mértékben elfogadom, tudod jól magam a gavallérok híve vagyok de: A M 98 eredetileg hadi célra készített szerkezet, ami sok teszt eredményeképpen lett olyan amilyen. Készítették civil változatban is, de ebből jóval kevesebb készült. Amennyiben a hadiból csak a fát és esetleg a sütést cserélik akkor az általad leírt hibák léteznek, de a teljes körű átalakításba a belső finomítások is hozzátartoznak. Most találtak egy eredeti  német mesterlövész fegyvert, ahol teljesen más a biztosító úgy, hogy megtartottál a három funkciót, és a céltávcsőnél sem zavar. Üdv : Juszuph  Wave

Teljes egészében egyetértek. Csak az a baj, hogy a belsőleg finomított, esetleg prémium, DWM-záras, stb. modellek, pláne az ilyen egyedi fegyverek, mint ez a mesterlövészfegyver, nos ezek ritkák és drágák...
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #1011 Dátum: 2008. December 02. - 17:39:10 »

Ha csak az adogatást és a sütést rendbehozzák az nem kerül nagy pénzbe, és már jól használható a fegyver. Ennyire egyszerű az egász.
Ne felejtsük. Minden konyhában vízzel főznek, és mégis van ahol ehetetlen az étel. Így van ez a puskaműveseknél is.
Naplózva

Üdv : Juszuph
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1012 Dátum: 2008. December 02. - 17:42:51 »

Első puskának én, ha visszamehetnék az időben, 308-ast vennék. Korábban említettem, hogy 243-al kezdtem. A disznóhoz általában kevés, a rókához néha túl sok. Őzre és céllövészetre kimondottan kiváló. A rókát és a vaddisznót ne akarja senki egy puskával lőni, ha számít a rókabőr! Teljesen mindegy, hogy csak nagyon ritkán megy valaki vaddisznóra, akkor is illik neki való kaliberrel tisztán meglőni ezt a szívós vadat.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1013 Dátum: 2008. December 02. - 18:00:39 »

Ha csak az adogatást és a sütést rendbehozzák az nem kerül nagy pénzbe, és már jól használható a fegyver. Ennyire egyszerű az egász.
Ne felejtsük. Minden konyhában vízzel főznek, és mégis van ahol ehetetlen az étel. Így van ez a puskaműveseknél is.

Ez bizony így van...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1014 Dátum: 2008. December 02. - 18:01:43 »

Első puskának én, ha visszamehetnék az időben, 308-ast vennék. Korábban említettem, hogy 243-al kezdtem. A disznóhoz általában kevés, a rókához néha túl sok. Őzre és céllövészetre kimondottan kiváló. A rókát és a vaddisznót ne akarja senki egy puskával lőni, ha számít a rókabőr! Teljesen mindegy, hogy csak nagyon ritkán megy valaki vaddisznóra, akkor is illik neki való kaliberrel tisztán meglőni ezt a szívós vadat.

 Igen Emelem

Minden szavaddal egyetértek.. és nem csak a 308-as miatt.. Mosolyog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #1015 Dátum: 2008. December 02. - 18:21:18 »


A FÉG GV 7,62x54R-t miért nem ajánlja senki?
Szerény véleményem szerint első puskának kiváló lenne
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1016 Dátum: 2008. December 02. - 18:24:19 »

A FÉG GV 7,62x54R-t miért nem ajánlja senki?
Szerény véleményem szerint első puskának kiváló lenne

Én rengetegszer ajánlottam!  Figyelmes olvasás
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #1017 Dátum: 2008. December 02. - 18:27:56 »

Tudom figyelmes olvasás addig én is Nevet
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1018 Dátum: 2008. December 02. - 18:34:00 »

Jani a 30-06 SHH mennyire "rabbantja el" a rókákat?

Az utolsó három teljesen szétment, de ezeket többé-kevésbé szemből lőttem. A keresztben álló rókát nem teszi annyira csúffá. Tavaly nyáron a tarlókon lőttem párat ami egész jó állapotban maradt, bár akkor még a 308W volt, de a lövedék ugyanaz a 11,7g-os mint a 30-06-é.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1019 Dátum: 2008. December 02. - 18:34:10 »

Ha jól olvasok elsősorban őz és dúvad a fő irány, akkor igazából nem értem a 7 mm fölötti kalibereket...
Egy 270 win. vagy 7x64-es ilyen célra tökéletesen elég.
A 7x64-es pontosan az ilyen igényű vadászok optimális kalibere...a 270-est az olcsó puska miatt ajánlottam.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: