Oldalak: 1 ... 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 [652] 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753213 alkalommal)
schw
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #9765 Dátum: 2015. Október 28. - 12:46:55 »

Ház ez a sok alu azért nem szerencsés, főleg nem acéllal ötvözve, mert logikusan az egyik kopni fog. (pld tolózár)

Egyik megrendelőmet a disznó majd nem falkaszabolta, mert ismétléskor a tolózár a kezében maradt. Meglepődött

Oka, hogy a tolózárkioldó gomb gyárilag elfuserált, ezért erőteljes hátrahúzáskor képes azon átugrani és kézben csodálkozni a tulaj, hogy akkor most mi is legyen. Emelem

Na végre TAL!  Mosolyog

További kérdésem lenne Voere LBW:
A csőcsere a fegyver esetében mennyire bonyolult? Tényleg meg lehet oldani otthon két csavar lazításával 2 perc alatt?
A fegyvertust mennyire nehéz lekapni róla? Tudom, hogy nem TakeDown, de állítólag két csavar kioldásával a tust is lehet cserélni pl: műanyag tusra. Ez igaz?
Milyen a fegyver elsütése? (pl.: Tikka T3-hoz képest?)

Előre is köszönöm!

Tisztelettel...! :-)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9766 Dátum: 2015. Október 28. - 12:52:39 »

Naplózva
schw
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #9767 Dátum: 2015. Október 28. - 13:52:57 »


Ok.
De ez az LBW TakeDown, nem az LBW Standard...
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9768 Dátum: 2015. Október 28. - 14:00:55 »

Na végre TAL!  Mosolyog

További kérdésem lenne Voere LBW:
A csőcsere a fegyver esetében mennyire bonyolult? Tényleg meg lehet oldani otthon két csavar lazításával 2 perc alatt?
A fegyvertust mennyire nehéz lekapni róla? Tudom, hogy nem TakeDown, de állítólag két csavar kioldásával a tust is lehet cserélni pl: műanyag tusra. Ez igaz?
Milyen a fegyver elsütése? (pl.: Tikka T3-hoz képest?)

Előre is köszönöm!

Tisztelettel...! :-)

Fenti bejátszáson megadták a választ a kérdésekre.

Kiegészíteném azzal, hogy minden szép és jó lenne, de az a tapasztalatom, hogy ilyen szintű megbontás esetén újra kell lőni sok esetben a fegyvert, mert van, lehet kis eltérés.

Igazi lego fegyver. Vigyorog

Elsütése gyárilag jól beállított, azzal semmi gond.

Én ebben a gyártmányban nem gondolkodnék, de ez a magánvéleményem. Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9769 Dátum: 2015. Október 28. - 14:12:13 »

Ok.
De ez az LBW TakeDown, nem az LBW Standard...

Bocs.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9770 Dátum: 2015. November 01. - 23:43:37 »

Igen, én kérdeztem, és mivel senki sem válaszolt, "magad uram, ha szolgád nincsen" stílusban elmentem a forgalmazóhoz, (aztán még másik boltba is, ahol volt készleten) és körbenyálaztam a puskát.

Előre lelövöm a poént, de szerintem a 166 ezer (vagy mostantól, ha jól értesültem, már 175 ezer) Forintot maximálisan megéri.
Az összes általam eddig kézbe vett feketeműanyagolcsóamerikai puska közül magasan viszi a prímet.
A lehetőségekhez képest jó minőségérzettel mozgó zárdugattyúja van, az elsütése kiváló direkt elsütés, a kor kívánalmainak megfelelő biztosító kialakítás, amolyan Sako stílusban, a műanyag tár kivehető, de nem horzsolja le a sorja a tenyerünket, sőt, kioldáskor előzékenyen a kezünkbe ugrik a tár.
A tus kidolgozása is kielégítő, nem sorjás. Kissé kong, de ez van. A tusgumi egy az egyben ugyanaz, mint a Browning X-boltnak.
Adnak hozzá weaver sínt csavarokkal, amire csak gyűrűket kell venni.
A csőhossza az én ízlésem szerinti (61 ill. 66 centi), de a vastagsága azért lehetne nagyobb.
Elvileg barnítva van, nem mannoxozva, vagy hasonló modern bevonatozva.

Egyedüli kín, hogy a nagy reklám ellenére elég kevés van az országban, Budaörsön tudok egy 300-as Win. mag.-ot, semmi mást. Elvileg hamarosan érkezik szállítmány, de nyugtával dícsérjük a napot.

Én, saját részre sokkal inkább választanám ezt a puskát, mint  bármelyik fekete tusos amerikai konkurensét, pláne inkább, mint majdnem háromszázért mondjuk egy CZ-t.
[De végül, egy fórumtársunk kedves előzékenységének köszönhetően (aki nem bírta elnézni, hogy gyári új golyós puskát vegyek először életemben) mégsem ezt foglalóztam le 338-as kaliberben.]
Zolimester után nem vagyok mérvadó,de hátha segít valakinek: Az xpr-ből egyet (270 win.) kézbe vehettem hétvégén,két drágább puskával gyorsan összehasonlítva (x bolt és SM a zöld-fekete műanyag 449 ezres a Nimród hátuljáról) egyértelműen ezt venném,szerintem is kategóriájának a legjobbja. (SM rajongóktól elnézést kérek,nem savanyú a szőlő,de vállba véve a Winyó ( Ördög) volt a legergonomikusabb.)Ha nincs valami gyártási baki,kiváló strapapuska lehet belőle.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #9771 Dátum: 2015. November 02. - 17:48:27 »

Szép estét!

A Fég  gyártott valaha,  0.22 lr kaliberű Mosin Nagan-tot ? 
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9772 Dátum: 2015. November 02. - 20:47:48 »

Szép estét!

A Fég  gyártott valaha,  0.22 lr kaliberű Mosin Nagan-tot ? 

Szia!

Az irodalom szerint a Lengyelek gyártották, és ők adták tovább a baráti országoknak, kiképzési célokat szolgált. Fényképek is fellelhetőek róla. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #9773 Dátum: 2015. November 02. - 21:32:08 »

Szia!

Az irodalom szerint a Lengyelek gyártották, és ők adták tovább a baráti országoknak, kiképzési célokat szolgált. Fényképek is fellelhetőek róla. Emelem
 

Szia! 
Igen azt tudom,  Wz 48 a tipusneve !

Ma a cégnél , padlástakarítás közbe előkerült  egy  zárdugattyú , csináltam róla pár fotót ( amíg nem jöttek érte ) ! 
A képek alapján teljesen megegyezik,   a lengyel Wz 48-éval! 

Azért kérdeztem ,, mert elég ritka fegyver nálunk ,    vajon hogy kerülhetett ide  Fejvakarás 

ui : átnéztük az egész padlást ( a sündörség is)  ,de a többi része nem lett meg   

Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9774 Dátum: 2015. November 03. - 08:10:20 »

 

Szia! 
Igen azt tudom,  Wz 48 a tipusneve !

Ma a cégnél , padlástakarítás közbe előkerült  egy  zárdugattyú , csináltam róla pár fotót ( amíg nem jöttek érte ) ! 
A képek alapján teljesen megegyezik,   a lengyel Wz 48-éval! 

Azért kérdeztem ,, mert elég ritka fegyver nálunk ,    vajon hogy kerülhetett ide  Fejvakarás 

ui : átnéztük az egész padlást ( a sündörség is)  ,de a többi része nem lett meg   



Az MHSZ helyi szervezetei is birtokolhatták, és onnan már egyenes út vezetett a padlásra. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sab
Vendég
« Új üzenet #9775 Dátum: 2015. November 03. - 08:58:03 »

Az MHSZ helyi szervezetei is birtokolhatták, és onnan már egyenes út vezetett a padlásra. Ördög

MHSZ-ek fegyverzetét ismertem, nem volt rendszerben, de még a honvédségnél sem találkoztam ezzel a tréning fegyverrel.

Még oktatási eszközzel sem találkoztam, pedig még M-16-os és társait is volt szerencsém megismerni.

Mo-on sok fegyvert találtak, találnak fel, ami nálunk soha nem volt rendszerben. Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #9776 Dátum: 2015. November 08. - 17:10:58 »

Sziasztok!

Nézelődtem a neten, hogy a hazai kínálati oldalon, hogy milyen lehetőségek vannak, ha az ember nagyságrendileg 200.000 Ft-os felső keretig keres fegyvert, műanyag tussal, kivehető , 243-as kaliberben.
Kb ezekbe futottam bele:  Savage Axis, Marlin X7, Ruger American, Browning A-bolt, Rremington 770, Thompson/Center Ventura.

A topicban nézelődtem, de lényegében egyikkel kapcsolatban sem volt egyöntetűen meggyőző hozzászóláscsokor.  Ezek az "olcsított" fegyverek tényleg ennyire vacak minőséget képviselnek? Van ezek közül egyáltalán olyan amit megéri megvenni hosszabb távra, mert amit olvastam, az alapján nem gondolnám, hogy bármelyik meggyőzött volna. Ha ez így van, akkor marad a Browning X-bolt, CZ, Tikka, esetleg Zastava (ha kapni) és valamit-valamiért alapon vagy fa tus lesz vagy fix tár vagy mindkettő,  s megeshet, hogy 50-100.000 Ft-al magasabb költségvetési keret szükségeltetik.

A Thompson/Center Dimension mely konkurensek színvonalát éri el?
Üdv.:pocok
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #9777 Dátum: 2015. November 08. - 17:15:23 »

Savage Axis és a Remi770 az vásári bowli . A többi használható . Marlinom volt 243-ban jó volt semmi extra , nem tetszett a kitárazása . Most ha vennék akkor akkor a Rugger , az A-bolt és a Venture közül választanék bár a Winchester-nek is van occó puckája ami állítólag jó .
Naplózva
schw
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #9778 Dátum: 2015. November 08. - 17:58:36 »

Sziasztok!

Nézelődtem a neten, hogy a hazai kínálati oldalon, hogy milyen lehetőségek vannak, ha az ember nagyságrendileg 200.000 Ft-os felső keretig keres fegyvert, műanyag tussal, kivehető , 243-as kaliberben.
Kb ezekbe futottam bele:  Savage Axis, Marlin X7, Ruger American, Browning A-bolt, Rremington 770, Thompson/Center Ventura.

A topicban nézelődtem, de lényegében egyikkel kapcsolatban sem volt egyöntetűen meggyőző hozzászóláscsokor.  Ezek az "olcsított" fegyverek tényleg ennyire vacak minőséget képviselnek? Van ezek közül egyáltalán olyan amit megéri megvenni hosszabb távra, mert amit olvastam, az alapján nem gondolnám, hogy bármelyik meggyőzött volna. Ha ez így van, akkor marad a Browning X-bolt, CZ, Tikka, esetleg Zastava (ha kapni) és valamit-valamiért alapon vagy fa tus lesz vagy fix tár vagy mindkettő,  s megeshet, hogy 50-100.000 Ft-al magasabb költségvetési keret szükségeltetik.

A Thompson/Center Dimension mely konkurensek színvonalát éri el?
Üdv.:pocok

Nekem volt Marlin XL7-em. Teljesen jó fegyver soha semmi gondom nem volt vele. A kivehető tár hiánya zavart egy kicsit.
Volt a kezembe Ruger American és Browning A-Bolt is. Tökéletesen jól működő fegyverek. Ezek mellé tenném még a Remington 783-at. Véleményem szerint egy jó céltávcsővel és egy jó lőszerrel ugyan azt lehet meglőni velük, mint egy Steyrrel.
A Winchester XPR most kezd beesni a magyar piacra. Nem volt a kezemben, de jókat mondanak róla.
Nálam első helyen a Browning A-Bolt van, a második helyen pedig a Ruger American.
Remélem tudtam segíteni!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9779 Dátum: 2015. November 08. - 18:18:15 »

Sziasztok!

Nézelődtem a neten, hogy a hazai kínálati oldalon, hogy milyen lehetőségek vannak, ha az ember nagyságrendileg 200.000 Ft-os felső keretig keres fegyvert, műanyag tussal, kivehető , 243-as kaliberben. Kb ezekbe futottam bele:  Savage Axis, Marlin X7, Ruger American, Browning A-bolt, Rremington 770, Thompson/Center Ventura.
Üdv.:pocok

A Remington 710-es és 770-es egy kalap fost nem ért anno. TAL-nak letört a lőtéren a zárdugattyú karja, két ismerősömnek is ismétlés közben hátrafelé kijött és azzal a lendülettel darabokra esett a zárdugattyú. Ezek után én őszintén szólva a 738-asban sem tudnék igazán megbízni, ráadásul szerintem az nem is olyan régi, hogy hosszú évek megbízható működéséről tudna beszámolni bárki...  Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 [652] 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: