Oldalak: 1 ... 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 [619] 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753194 alkalommal)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #9270 Dátum: 2015. április 23. - 09:27:18 »

 Emelem

A 7mm08 mottójára:

Ha ez a kaliber tetszik vedd meg nyugodtan (ha, most kezded a tanfolyamot egyelőre magad sem tudod miért ez tetszik), de számolj a hazai vadászkörülményekkel is. Ha egyetlen golyósnak szánod érdemesebb egy univerzálisabb kalibert választani (amivel biztonsággal elvadászol őztől- disznóig, szarvasig). A 7mm08-hez elég szűkös a lőszerválaszték idehaza és még inkább szűkösebb a lövedéktömeg max. 9 g környékén áll meg. Semmivel nem nyújt többet egy 7×57-nél sőt (8-11,5 gram), ha már hasonlítgatni szeretnénk valamelyik európai megfelelőjéhez. Ha mindenáron 7 mm-ben gondolkodsz érdemesebb egy 7×57, 7×64-et választani (aztán ott vanak a 7.62esek is). Megfelelő lőszerválasztással bármelyik hazai nagyvadunkra biztonsággal használható (tudom sokak szerint nem...)

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9271 Dátum: 2015. április 23. - 09:45:28 »

NEM! Egyáltalán nem ezt írta, azt írta, ha nem kap hozzá lőszert, majd tölt! NO! A töltés úgy kezdődik, az elhatározás után, hogy szerez az ember 100.000 azaz százezer forintot, de inkább 150.000-et, ha ritkább a kalibere!!! És az elhatározás után tán fél évvel ki is lövi az első dunsztost, ha szerencséje és pénze van, míg egy kommersz kaliberrel már rég vadászna! Nem szóltam volna, ha nem ebben a cipőben járnék, és ez nem VADÁSZfórum lenne, hanem céllövész-fegyveramatőr!

  Tiszteleg

ps. má bocsi, de egy 8x68 mióta nem kommersz kaliber?...amióta az eszemet tudom, egy nagycsomó beutalt használja, és nem sokan töltenek.. Vállat von
..hát drágának, drága, de ilyenkor jön az egyéniség tényező, ugyebár.... aminek ára van!
Naplózva
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #9272 Dátum: 2015. április 23. - 09:48:21 »

Emelem

A 7mm08 mottójára:

Ha ez a kaliber tetszik vedd meg nyugodtan (ha, most kezded a tanfolyamot egyelőre magad sem tudod miért ez tetszik), de számolj a hazai vadászkörülményekkel is. Ha egyetlen golyósnak szánod érdemesebb egy univerzálisabb kalibert választani (amivel biztonsággal elvadászol őztől- disznóig, szarvasig). A 7mm08-hez elég szűkös a lőszerválaszték idehaza és még inkább szűkösebb a lövedéktömeg max. 9 g környékén áll meg. Semmivel nem nyújt többet egy 7×57-nél sőt (8-11,5 gram), ha már hasonlítgatni szeretnénk valamelyik európai megfelelőjéhez. Ha mindenáron 7 mm-ben gondolkodsz érdemesebb egy 7×57, 7×64-et választani (aztán ott vanak a 7.62esek is). Megfelelő lőszerválasztással bármelyik hazai nagyvadunkra biztonsággal használható (tudom sokak szerint nem...)

 Emelem Viktor
Egyetértek veled.
A 7x57 egy szerethető kaliber,lőttem ilyen kaliberű puskával,nagyon jól tolerálható,visszarúgása csekély,biztos jobb választás,mint egy 7mm-08.
Sokak szerint gyenge nagyobbacska vadra,de amíg nem volt jobb,nagyobb,erősebb,addig is elboldogultak vele.
Nem tudom miért ,mintha lefelé áldozna a csillaga,szlovákoknál meg annyian nyűvik,hogy csak na,és nem találják gyengének.az osztrák meg csak legyint rá,inkább a 7x64 brennekétől felfele kezdődik az élet,úgy veszem észre.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9273 Dátum: 2015. április 23. - 10:06:20 »

Sokak szerint gyenge nagyobbacska vadra...

Megpróbálom majd megkeresni a videót, de ha jól emlékszem skóciai bika vadászatról szól, két német hölgy vadászik, az egyik 7x57-essel. Nyilván magas labda megint a "csak jól kell meglőni" elv hirdetőinek, de ott pl meg lehet nézni mit művel a manapság "lesajnált" 7x57. Talán 10-15 métert tesz meg a bika, de ha megvan belinkelem ide. Annyira ez nem is fontos.

7mm-08 mellett szerintem csak az "egyéniség", ritkaság, egyediség ("errefelé") szól, millió más meg ellene, vagy legalábbis a nyakadba vett szop@s nincs arányban azzal amit nyújtani tud, főleg úgy, hogy kapásból 10 kalibert választva ugyanott (vagy előrébb) vagy. Ettől függetlenül én se le-, se rábeszélni nem foglak. Én nagy örömömet lelem a töltögetésben eddig. Szóval nem feltétlen szop@s ez, csak időigényes  Vigyorog Na meg költséges is, és évi átlagos vadászat mellett kb. 10-15 év alatt térül meg.

Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9274 Dátum: 2015. április 23. - 10:13:00 »

NEM! Egyáltalán nem ezt írta, azt írta, ha nem kap hozzá lőszert, majd tölt! NO! A töltés úgy kezdődik, az elhatározás után, hogy szerez az ember 100.000 azaz százezer forintot, de inkább 150.000-et, ha ritkább a kalibere!!! És az elhatározás után tán fél évvel ki is lövi az első dunsztost, ha szerencséje és pénze van, míg egy kommersz kaliberrel már rég vadászna! Nem szóltam volna, ha nem ebben a cipőben járnék, és ez nem VADÁSZfórum lenne, hanem céllövész-fegyveramatőr!

Javaslatom őszinte javaslat volt. Ha a kedves leendő vadász kolléga, elég talpraesett, akkor töltögetés nélkül is elegendő lőszerre fog tudni szert tenni. A kaliber nem hitványsága miatt novum. Anno kedves barátom 7mm rem. mag.-jára úgy néztünk mintha az maga a sátán volna. Nem telt el sok idő, sok emberen lógott olyan kaliberű fegyver.
Az, hogy ide beköszönő jó szándékú kérdezőnek, minden esetben ugyan azt a három fegyvertípust ugyan azt a három kalibert(most túloztam) ajánlgatjuk azt a látszatot kelti rólunk mintha tudatlanságban szeretnénk marasztalni őket.
Én is a realitások híve vagyok, szerintem is sok kalibert indokolatlanul csak, marketing céllal hoznak létre. Az itt tárgyalt az a szerencsés kivétel amit alulról jövő tapasztalati úton alakítottak ki és sztenderdizáltak végül.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #9275 Dátum: 2015. április 23. - 10:29:08 »

Javaslatom őszinte javaslat volt. Ha a kedves leendő vadász kolléga, elég talpraesett, akkor töltögetés nélkül is elegendő lőszerre fog tudni szert tenni. A kaliber nem hitványsága miatt novum. Anno kedves barátom 7mm rem. mag.-jára úgy néztünk mintha az maga a sátán volna. Nem telt el sok idő, sok emberen lógott olyan kaliberű fegyver.
Az, hogy ide beköszönő jó szándékú kérdezőnek, minden esetben ugyan azt a három fegyvertípust ugyan azt a három kalibert(most túloztam) ajánlgatjuk azt a látszatot kelti rólunk mintha tudatlanságban szeretnénk marasztalni őket.
Én is a realitások híve vagyok, szerintem is sok kalibert indokolatlanul csak, marketing céllal hoznak létre. Az itt tárgyalt az a szerencsés kivétel amit alulról jövő tapasztalati úton alakítottak ki és sztenderdizáltak végül.
A nulla tapasztalatos kezdőnek ez a kaliber csak három számjegy kombinációja, semmi több. Az "egyedisége" biztos nagyon jó amikor a haveroknak el lehet mondani, hogy milyen ritka vas áll a szekrényben, de ezzel minden előnyét felsoroltuk, innen csak hátrányai vannak.
A kinézett puska sem egy nagy durranás, előbb-utóbb eljön az az idő, amikor el szeretné adni.Akkor lesz igazán bajban mert a kutyának se kell majd ez a kaliber/fegyver összeállítás.
Megveheti ezt a cuccot valaki akinek áll pár másik puska a szekrényben és tudja mit vesz. De kezdőnek "brahiból" ajánlgatni szvsz. felelőtlenség.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9276 Dátum: 2015. április 23. - 10:33:51 »

Megpróbálom majd megkeresni a videót, de ha jól emlékszem skóciai bika vadászatról szól, két német hölgy vadászik, az egyik 7x57-essel. Nyilván magas labda megint a "csak jól kell meglőni" elv hirdetőinek, de ott pl meg lehet nézni mit művel a manapság "lesajnált" 7x57. Talán 10-15 métert tesz meg a bika, de ha megvan belinkelem ide. Annyira ez nem is fontos.

7mm-08 mellett szerintem csak az "egyéniség", ritkaság, egyediség ("errefelé") szól, millió más meg ellene, vagy legalábbis a nyakadba vett szop@s nincs arányban azzal amit nyújtani tud, főleg úgy, hogy kapásból 10 kalibert választva ugyanott (vagy előrébb) vagy. Ettől függetlenül én se le-, se rábeszélni nem foglak. Én nagy örömömet lelem a töltögetésben eddig. Szóval nem feltétlen szop@s ez, csak időigényes  Vigyorog Na meg költséges is, és évi átlagos vadászat mellett kb. 10-15 év alatt térül meg.

Rosszul emlékeztem, nincs az 10 méter...

14:45-től, aki csak erre kíváncsi.
 Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9277 Dátum: 2015. április 23. - 10:43:16 »

Javaslatom őszinte javaslat volt. Ha a kedves leendő vadász kolléga, elég talpraesett, akkor töltögetés nélkül is elegendő lőszerre fog tudni szert tenni. A kaliber nem hitványsága miatt novum. Anno kedves barátom 7mm rem. mag.-jára úgy néztünk mintha az maga a sátán volna. Nem telt el sok idő, sok emberen lógott olyan kaliberű fegyver.
Az, hogy ide beköszönő jó szándékú kérdezőnek, minden esetben ugyan azt a három fegyvertípust ugyan azt a három kalibert(most túloztam) ajánlgatjuk azt a látszatot kelti rólunk mintha tudatlanságban szeretnénk marasztalni őket.
Én is a realitások híve vagyok, szerintem is sok kalibert indokolatlanul csak, marketing céllal hoznak létre. Az itt tárgyalt az a szerencsés kivétel amit alulról jövő tapasztalati úton alakítottak ki és sztenderdizáltak végül.

Felőlem mindenki olyan kaliberrel vadászik, amilyennel akar, a .17 Remington-tól a .700 NE-ig! De egy kezdőt ne kísérjünk be a zsákutcába, még ha önként akar bemenni, se. Azért kért tanácsot, mert kezdő. Igyekeztem legjobb tudásom (tudom szerény) szerint segíteni neki. Anno a 30-30-assal szívtam, mint a torkosborz, némelyik vadászboltban le is sajnáltak gúnyosan. Akkor megfogadtam, hogy csak erős, kommersz kalibert veszek, tudom a 8x68S nem az, majd ha végre hazaér meglátom, de van a szekrényemben egy 7,62x54R is, ha minden kötél szakad.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9278 Dátum: 2015. április 23. - 10:48:39 »

Naszóval..... az egész úgy kezdődött, hogy pistuka kinézett egy fegyvert egy kaliberben ami tetszik neki, de nem talált róla leírást. Kérdezett, hogy ki mit tud a fegyverről, a kalibert nem is nagyon bolygatta, vagy tudja mi az, vagy nem..
De végre jött valaki, akinek van egy határozott terve, hogy mit vegyen, mert tetszik neki, még akkor is, ha - finoman szólva - nem a leg észszerűbb megoldást választja.
Az lesz a vége, hogy addig beszéltek majd neki, amig meg nem győzitek, hogy nincs is jobb egy jó állapotú használt 7x57-es ZKK puskánál... Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9279 Dátum: 2015. április 23. - 10:52:36 »

.......... némelyik vadászboltban le is sajnáltak gúnyosan..............

Ne korlátozzuk be ennyire földrajzilag az általad emlegetett téged érintő negatív előjelű tevékenységet......... Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9280 Dátum: 2015. április 23. - 10:52:54 »

Naszóval..... az egész úgy kezdődött, hogy pistuka kinézett egy fegyvert egy kaliberben ami tetszik neki, de nem talált róla leírást. Kérdezett, hogy ki mit tud a fegyverről, a kalibert nem is nagyon bolygatta, vagy tudja mi az, vagy nem..
De végre jött valaki, akinek van egy határozott terve, hogy mit vegyen, mert tetszik neki, még akkor is, ha - finoman szólva - nem a leg észszerűbb megoldást választja.
Az lesz a vége, hogy addig beszéltek majd neki, amig meg nem győzitek, hogy nincs is jobb egy jó állapotú használt 7x57-es ZKK puskánál... Vigyorog Vigyorog
 Emelem


Én úgy gondoltam jobban teszi, ha elmegy bojlizni.  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9281 Dátum: 2015. április 23. - 10:53:15 »

...hogy nincs is jobb egy jó állapotú használt 7x57-es ZKK puskánál... Vigyorog Vigyorog
 Emelem

Na végre valaki ki merte mondani... Stoel  Röhög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9282 Dátum: 2015. április 23. - 10:55:48 »

Ne korlátozzuk be ennyire földrajzilag az általad emlegetett téged érintő negatív előjelű tevékenységet......... Ördög Ördög
 Emelem

Megmondom őszintén második olvasásra értettem meg  Ördög, annyit mondanék kend vagy nagyon bátor, vagy vakmerő!  Fa testápoló Fa testápoló Fa testápoló
 Vigyorog
Naplózva
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #9283 Dátum: 2015. április 23. - 11:25:52 »

Na végre valaki ki merte mondani... Stoel  Röhög

Most miért, megmondta lacika is ,az legalább anyagból van.
Meg hogy a lassú lövedék is lehet jó. Stoel
Vagy nem így van  Vállat von
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9284 Dátum: 2015. április 23. - 11:41:18 »

Most miért, megmondta lacika is ,az legalább anyagból van.
Meg hogy a lassú lövedék is lehet jó. Stoel
Vagy nem így van  Vállat von

Nem teljesen szántam poénnak. Remélem nem veszi senki magára, és befolyásolni sem fogok vele senkit, de előbb vennék meg egy tényleg jó állapotú zkk-t, mint egy marlin xs7-et vagy mit.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 [619] 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: