Oldalak: 1 ... 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 [616] 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753213 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #9225 Dátum: 2015. április 21. - 07:50:10 »

Szép reggelt,
Valaki meg tudná nekek mondani, hogy a fegyvergyártók 90%-a miért rakja a biztosítót a jobb(bal) oldalra a tolózár mellé?
Ergonomiailag annyira egy elbaltázott dolog szerintem....
A klasszikus sörétes fegyveren található "hüvelyk biztosìtás" annyira evidens lenne szerintem.

Azért vazze, mert így adja ki a larsen rugó...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9226 Dátum: 2015. április 21. - 09:08:37 »

Szép reggelt,
Valaki meg tudná nekek mondani, hogy a fegyvergyártók 90%-a miért rakja a biztosítót a jobb(bal) oldalra a tolózár mellé?
Ergonomiailag annyira egy elbaltázott dolog szerintem....
A klasszikus sörétes fegyveren található "hüvelyk biztosìtás" annyira evidens lenne szerintem.


Ászf:
-tudom, vegyek izs-t azzal nincs ilyen bajom.
-ha deltám lenne ez fel sem tünne.
-azért zavar mert rajta van a fegyveremen a puskaszìj.
-lőjjek akkor serìttel ha annyira zavar.

ÁSZF kibővítés: ha elrontanád a biztosítót, tök mindegy hogy hol van mert úgysem műkszik..
Na?? adtam egy alternatívát?

Persze el lehet rajta polemizálni, hogy a srétes puskán miért középen és miért nem jobb oldalt van....???
Mi volt előbb, a srétes vagy a golyós....???
Ez is az Élet Nagy Megválaszolandó Kérdéseinek egyike..... Ördög

 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9227 Dátum: 2015. április 21. - 09:27:20 »

Szép reggelt,
Valaki meg tudná nekek mondani, hogy a fegyvergyártók 90%-a miért rakja a biztosítót a jobb(bal) oldalra a tolózár mellé?
Ergonomiailag annyira egy elbaltázott dolog szerintem....
A klasszikus sörétes fegyveren található "hüvelyk biztosìtás" annyira evidens lenne szerintem.


Ászf:
-tudom, vegyek izs-t azzal nincs ilyen bajom.
-ha deltám lenne ez fel sem tünne.
-azért zavar mert rajta van a fegyveremen a puskaszìj.
-lőjjek akkor serìttel ha annyira zavar.

Neked csak a biztosító a gond. Az asszony szerin az egész úgy szar ahogy van. (de azért szeretem) Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #9228 Dátum: 2015. április 21. - 15:14:10 »

Sziasztok!

Browning X-bolt tulajdonosokat kérdezném elsősorban, hogy nekik is lötyög egy kicsit a biztosító? Lehet e ezzel valamit kezdeni esetleg? Új a puska, eddig csak ezt az egy dolgot tudom kifogásolni rajta.
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #9229 Dátum: 2015. április 21. - 15:54:50 »

Sziasztok!

Browning X-bolt tulajdonosokat kérdezném elsősorban, hogy nekik is lötyög egy kicsit a biztosító? Lehet e ezzel valamit kezdeni esetleg? Új a puska, eddig csak ezt az egy dolgot tudom kifogásolni rajta.

Szia!

Úgy gondolom, hogy ez a konstrukciójából fakadóan ilyen, ezt főleg megszokni tudod, a kérdésedre válaszolva. Én ezt nem tekinteném "hibának", ez ilyen. Személy szerint engem nem zavar.

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #9230 Dátum: 2015. április 21. - 16:43:36 »

Jesszom pepi....

Diana adta volna hogy a fel hozzászólásnak lett volna értelme....
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #9231 Dátum: 2015. április 21. - 17:30:46 »

Jesszom pepi....

Diana adta volna hogy a fel hozzászólásnak lett volna értelme....
A kérdésnek se sok volt... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #9232 Dátum: 2015. április 21. - 20:58:18 »

Akkor lehet a fegyvermìves topicban kellett volna megkérdeznem, hogy vajon milyen okbol alakult ki az hogy ott van a fegyverek nagy részénél a biztosìto.

Bezzeg ha a delta izs larsen vonalat hozom fel akkor 4 oldalnyit tud mindenki irni.
Fura ez a világ.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #9233 Dátum: 2015. április 21. - 21:22:51 »

Akkor lehet a fegyvermìves topicban kellett volna megkérdeznem, hogy vajon milyen okbol alakult ki az hogy ott van a fegyverek nagy részénél a biztosìto.

Bezzeg ha a delta izs larsen vonalat hozom fel akkor 4 oldalnyit tud mindenki irni.
Fura ez a világ.

Létezik,amin a nyaki részen van a biztosító,ha az tetszik kell venni olyant.
Nem tudsz vele kibékülni?
Kérdezz meg fegyvermestert át tudja- e helyezni.
Ha szimplán csak az érdekel,hogy miért nem ott van ,miért van több más megoldás,akkor olyan vagy ,mint az anyós,semmi se jó neki,a hülyeséget hajtja állandóan,mert nincs elég gondja.
Múltkor nem mentem hozzá,pedig "izent",utólag meg azt mondta,hogy hitegettem,már mint,hogy megyek,pedig le se reagáltam semmit.
Mondom neki :
Mama tudja ki hitegetett kit?
Aszongya hogy:???
Az orvos a maga anyját,hogy normális gyereke fog születni.
Azt hiszed megsértődik,dehogy is ,akkor beb@.zná legalább a durcit,de nem,á dehogy nem úszom meg rajtam éli ki magát ,kapaszkodj meg,azt mondja én vagyok a kedvenc veje,legalábbis ezzel hülyíti a szomszédokat.
Na ,a mama tud ilyeneket kérdezgetni...
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #9234 Dátum: 2015. április 21. - 21:33:43 »

Szia!

Úgy gondolom, hogy ez a konstrukciójából fakadóan ilyen, ezt főleg megszokni tudod, a kérdésedre válaszolva. Én ezt nem tekinteném "hibának", ez ilyen. Személy szerint engem nem zavar.

Üdv!
HZ

Köszi szépen, azt hittem hogy az enyémmel van csak ilyen "gond", de akkor egy kicsit megnyugodtam, hogy a többi is ilyen. Kacsint
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9235 Dátum: 2015. április 21. - 21:48:31 »

Akkor lehet a fegyvermìves topicban kellett volna megkérdeznem, hogy vajon milyen okbol alakult ki az hogy ott van a fegyverek nagy részénél a biztosìto.

Bezzeg ha a delta izs larsen vonalat hozom fel akkor 4 oldalnyit tud mindenki irni.
Fura ez a világ.

Egy kicsit szerepzavarba kerültél, mármint ami a kommentek prejudikálását illeti. A burkolt minősítése a hozzászólásoknak nem fog téged közelebb vinni a válaszokhoz.

A kérdésed olyan amire ekzakt választ valószínűen még a gyártóktól sem kapnál. Te beleragadtál egy nagylélegzetű témába dolog egyik kevésbé fontos oldaláról az ergonómia vonaláról. A dolog ettől sokkal prózaibb. Az én felfogásom szerint a gyártó ha igazán meg akar felelni minden műszaki, ergonómiai és pénzügyi feltételnek akkor ott nem biztos, hogy az e legfontosabb, hogy te mielőbb tűz kész állapotba hozd az eszközödet, hanem bizony ötvözni kell a dolgokat. Erre viszont nem biztos, hogy a nyakbiztosítások a legoptimálisabbak. Az én felfogásom szerint ellenkezőleg a biztosító minél jobban kiesik az állandóan markolászott és bizgerélt markolat környezetéből, annál biztonságosabb. Bizonyos rendszerek esetében meg csak irreálisan magas költségek árán lehet a neked tetsző helyre varázsolni és akkor még nem is biztos, hogy fogja tudni azt a követelmény rendszert teljesíteni, amit egy oldalbiztosító negyed annyi költségből simán tud. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9236 Dátum: 2015. április 21. - 21:58:38 »

Akkor lehet a fegyvermìves topicban kellett volna megkérdeznem, hogy vajon milyen okbol alakult ki az hogy ott van a fegyverek nagy részénél a biztosìto.

Bezzeg ha a delta izs larsen vonalat hozom fel akkor 4 oldalnyit tud mindenki irni.
Fura ez a világ.

Most mit panaszkodsz?
Már egy ilyen kretén kérdéssel is lassan eléred az egy oldalt, és sem Izs, sem Larsen nem kellett, hogy legyen benne? Ördög
Még, hogy itt nincsenek empatikus emberek??!  Nyihi
 Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #9237 Dátum: 2015. április 22. - 08:58:34 »

Alapvetően pont ellenkezőleg ahogy a sok fórumlakó Széchenyi, Studinka, Maderspach utód nagyvadászunk harap a vérszagra, na annak pont ellenkezőjével szoktam reagálni az ilyen bőkezű válaszokra. Lesz@rom, mert annyira alacsony energiaszintű, hogy a kémia törvényei szerint energiaveszteséggel jár válaszolni.
De mivel pont most ment le a NAT auditunk és az elmém pallérozott a válaszokra, ezért gondoltam időmből adok az Urak válaszára.

Első sorban, a gyanúk eloszlatása végett:
- van fegyverem,
- vadászom is,
A fegyver ráadásul pont egy CZ 550 FS, 9,3ban…. Natessék….
Ráadásuk még vadakat is lőhettem Diana tiszteletére vele.

Így, nem azt mondtam h ez nem jó, hanem az okot kerestem, hogy vajh miért alakult ki az, hogy oldalbiztosítós a fegyverek nagy része. Pont.
Erre a sok Úrnak nem az volt a válasza, hogy nem tudom, vagy nem válaszol mert nem tudja, hanem egyből égetnivaló Antikrisztus lettem mert meg merek kérdezni egy technikai jellegű dolgot, amire történetesen nem tudják a választ.
Egy tisztelt író jegyezte meg a savazása közben, hogy feltehetőleg biztonsági okokból…
Ez hihetőnek tűnik bár nem hiszem, hogy emiatt több/kevesebb lövés menne el a véletlenbe.
De végül is egyedüli indulóként elfogadom.
A többi Úr válaszából pedig csodás etológiai következtetéseket lehet levonni a dominancia viszonyokra vonatkozóan egészen a csordaszellemig. Amibe nem is szükséges belemenni.
„Vérszagra gyűl az éji vad:
Te tetted ezt, király!"

Hála istennek jártam sok országban, a messziben. Ráadásul olyan tudomány területen, amire a fele banda a nyálát folyatná. Azt észrevettem, hogy mi valóban speciálisak vagyunk, mert hamarabb marunk saját fajunkba, mint bármi másba. Hamarabb emésztjük fel társadalmunkat, minthogy feleszméljünk a dolgok helyénvalósága fölött.
Eszembe jut még Hobo - Hely a térképen száma is erről, abban is benne van minden, amit itt olvashat az ember.

Az pedig egy oly sokat emlegetett tendencia, hogy hova tart a magyar vadásztársadalom.
Ha valaki a mintát akarna venni és jósolni az jó helyen van, itt látható hova tartunk.....
Hál istennek a média is megtalálhatja a táptalajt itt a híreihez.
És nem az éjjellátók, delták, műanyagpuskások, puskaszíjasok miatt.... A morál, a kasztosodás, a tisztelet, "azabaj".

Drága Urak, Nagyvadászok, élő Legendák, Etalonemberek, és a magyar vadászat Húzóemberei, köszönöm a derűs reggelt. Nem viszem a vonalat tovább mert így is kapom majd a atomcsapást

Maradok tisztelettel,


Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #9238 Dátum: 2015. április 22. - 09:45:47 »

Nem viszem a vonalat tovább mert


Szerintem helyesen teszed!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #9239 Dátum: 2015. április 22. - 09:53:54 »

 Ördög Ördög Röhög Röhög Wave Wave Emelem Emelem Taps Taps

"Szép reggelt,
Valaki meg tudná nekek mondani, hogy a fegyvergyártók 90%-a miért rakja a biztosítót a jobb(bal) oldalra a tolózár mellé?
Ergonomiailag annyira egy elbaltázott dolog szerintem....
A klasszikus sörétes fegyveren található "hüvelyk biztosìtás" annyira evidens lenne szerintem."

Szerintem ezt valahol ott kellene keresni, mikor kialakultak a forgó tolózáras fegyverek, vagyis amikor szükség lett a biztosításra is hozzá.
Nyilván továbbá az is szerepet játszik hogy mit is fog a biztosító. A classss M98 ugye a az ütőszeget, nyilván középen, de nem tusnyakon. Egyértelműen könnyű megvalósítás.
Nos innentől indulhatunk tovább, és talán a tervező fejében a minél gyorsabban-kevesebbanygaból-gazdaságosabba-megbizhatóbban volt.
Most-már azért több új tervezésnél is a tusnyakra került, talán éppen azért mert a tervezőknek eszébe jutott, ugyanaz mint neked. Hogy miért is... Vállat von Ördög
Amúgy ehhez az is hozzájön, hogy a tusnyakon lévő biztosító most már felhúzó szerkezet is. Éppen ezért nem is kivitelezhető oldalt, vagy semmi értelme, és nem kényelmes.

Na jó reggelem volt, és még nem is vagyok: "Drága Urak, Nagyvadászok, élő Legendák, Etalonemberek, és a magyar vadászat Húzóemberei"

Szép napot, neked  Wave Emelem

Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 [616] 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: