Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753236 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #930 Dátum: 2008. November 09. - 19:48:38 »

Sziasztok,
Két dolog.A könnyűfémekről annyit kell tudni, ma  már az új technológiáknak köszönhetően vannak olyan anyagok amelyek az acél tulajdonságait is felülmúlják. Ezek természetesen nem olcsók, de a megmunkálási költségeket is figyelembe véve gazdaságosan gyártható belőlük fegyveralkatrész is. Ezekből is készülnek kiváló fegyverek Pl. Blaser.
A cserélhető csövű fegyvereknek csak ott látom értelmét, ahol az egyszerűen minden különösebb segédezsköz nélkül gyorsan elvégezhető.
Pl. billenő csövű fegyverek, vagy pedig ott ahol a céltávcső teljes egészébena csövön van és nem igényel újabb belövést még kontrollt sem.
Ez utóbbi személyes magánvéleményem, nem kell mindenkinek evvel egyetérteni. Gondolom az, hogy valaki tavasszal és ősszel kicseréli a kalibert és kontrollt lő az belefér, de az, hogy délelőtt sutázik egy kisebb kaliberrel, és estére kicseréli egy nagyobbra és ehhez szükséges az ellenőrző lövés ezt nem tartom életszerűnek. Kíváncsian várom, mit gondoltok minderről.
Üdv: Juszuph  Wave

Nekem az a véleményem, hogy teljesen egyetértek veled!  Bion
De fegyvertokot mégse gyártanék más anyagból, mit a cső anyaga, mert hőtágulási együttható is van a világon! Ha a rössler tokja alu (lehet bármilyen duralu), az másként tágul hő hatására, tehát arra hülyeség szerelni a távcsövet! Szerintem!
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #931 Dátum: 2008. November 09. - 20:08:17 »

Én bizony egyetértek azzal, hogy azért tudomásom szerint van egy-két olyan szerelék amelyik megengedi a hamarjában való céltávcsőcserét. Így pl. a jól elkészített suhli patentlábas, vagy az újabbaknál a Blaeserek..

Én ezekre nemigen hallottam még panaszt.
A belőtt távcső csak azzal a csővel pontos amelyikhez belőtték, hiába felrakható a szerelék ha átteszed másik csőre már egészen máshova hord.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Viktor
Vendég
« Új üzenet #932 Dátum: 2008. November 09. - 20:14:47 »

A belőtt távcső csak azzal a csővel pontos amelyikhez belőtték, hiába felrakható a szerelék ha átteszed másik csőre már egészen máshova hord.

Nem érted amit írtam, de azt hiszem ebben elsősorban én vagyok a hibás, mert arról az esetről írtam, ha ELEVE két céltávcsővel használnak egy váltócsövest, amihez két cső van.

Én másnak nem is látom értelmét. Vannak az olyan új fejlesztések, mint pl. a Ballistic Turret, meg a Multizero, amiknél gond nélkül utánállítható a szálkereszt, de ezeknél is csak függőlegesen.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #933 Dátum: 2008. November 09. - 20:29:27 »

Szasz Sanyooo!

"Én sok vadásszal beszélgettem már a csőcseréről, de nem győztek, nem tudom  mi értelme van, ha van egyáltalán???
-Mindenki maga dönti el szükséges-e neki vagy nem a csőcsere, szerintem praktikus dolog, mindenesetre ne feledkezzünk meg a Blaser elődjéről a Mauser 66-ról, melyet Walter Gehmann szabadalmaztatott, teljesen acélból van mindene, sima zárolás, nem lötyög a zárdugattyú Mauseresen, kiváló puska!!!!!



Azt sem értem miért kell alumíniumból gyártani tokot??? A súlycsökkentés nem indok egy vadász-golyósfegyvernél!!!"
-így van, az acél az acél, nem az új kor találmánya mint az ötvözött könnyűfémek, azért egy acélból készült puska többszörös élettartamú mint a vegyes-*felvágott, még unokáid is használhatják, egyébként lőttem Steyr Scout-tal, van benne könnyűfém, a puska új volt de minden használat meglátszott már rajta.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #934 Dátum: 2008. November 09. - 20:30:11 »

Talán nem írtam le egyértelműen.
A csőcserénél úgy akartam írni. Amikor a csövön van a komplett szerelék, itt a cserénél nem kell ellenőrző lövést leadni.( PL. billenők, R 93 stb.. ) De abban sz esetben, amikor a tokon van a szerelék  (Pl. Sauer 200 ) és ennél cserélik a csövet, itt kell az ellenőrző lövés.
Vadászatra használt fegyvereknél én is az acél híve vagyok, már csak a maradi gondolkodásom és ízlésem miatt is. Nem véletlen, hogy a Blaser cégnél készítenek R93-t, vagy K 95-t acélból is. Ennek két előnye van. A fegyver középtájára kerül több tömeg a súlypont környékére,
a másik az acélt sokkal szebben lehet díszíteni mint az alumíniumot.
Üdv: Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #935 Dátum: 2008. November 09. - 20:34:19 »

Nem érted amit írtam, de azt hiszem ebben elsősorban én vagyok a hibás, mert arról az esetről írtam, ha ELEVE két céltávcsővel használnak egy váltócsövest, amihez két cső van.
-Arról meg minek levenni a céltávcsövet, ha a csövön rajtamaradhat.

Én másnak nem is látom értelmét. Vannak az olyan új fejlesztések, mint pl. a Ballistic Turret, meg a Multizero, amiknél gond nélkül utánállítható a szálkereszt, de ezeknél is csak függőlegesen.
-Ezek mesterlövész puskák, de itt is a belőtt lőszerhez lehet a távolságot beállítani. Vadászatnál nincs idő tekergetni.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #936 Dátum: 2008. November 09. - 20:35:25 »

" mindenesetre ne feledkezzünk meg a Blaser elődjéről a Mauser 66-ról, melyet Walter Gehmann szabadalmaztatott, teljesen acélból van mindene, sima zárolás, nem lötyög a zárdugattyú Mauseresen, kiváló puska!"

Nem értem, hogy jön ez ide? (tudom különvonattal, de mégis? Mosolyog )
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #937 Dátum: 2008. November 09. - 20:36:07 »

Talán nem írtam le egyértelműen.
A csőcserénél úgy akartam írni. Amikor a csövön van a komplett szerelék, itt a cserénél nem kell ellenőrző lövést leadni.( PL. billenők, R 93 stb.. ) De abban sz esetben, amikor a tokon van a szerelék  (Pl. Sauer 200 ) és ennél cserélik a csövet, itt kell az ellenőrző lövés.
Vadászatra használt fegyvereknél én is az acél híve vagyok, már csak a maradi gondolkodásom és ízlésem miatt is. Nem véletlen, hogy a Blaser cégnél készítenek R93-t, vagy K 95-t acélból is. Ennek két előnye van. A fegyver középtájára kerül több tömeg a súlypont környékére,
a másik az acélt sokkal szebben lehet díszíteni mint az alumíniumot.
Üdv: Juszuph  Wave

....és még tartósabb is mert jobban ellenáll a mechanikai behatásoknak, igaz olajat kér mert a rozsda megeszi...
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #938 Dátum: 2008. November 09. - 20:38:03 »

" mindenesetre ne feledkezzünk meg a Blaser elődjéről a Mauser 66-ról, melyet Walter Gehmann szabadalmaztatott, teljesen acélból van mindene, sima zárolás, nem lötyög a zárdugattyú Mauseresen, kiváló puska!"

Nem értem, hogy jön ez ide? (tudom különvonattal, de mégis? Mosolyog )
Eszembe jutott és a "Golyós fegyverekről általában" helyen szerintem senkit nem zavar......egyébként néha szoktam gondolkodni (is) Ördög
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #939 Dátum: 2008. November 09. - 20:46:44 »

Ha már a csőcserés ismétlőknél tartunk, akkor nekem mindenek előtt Mauser 66. Ennek gyártását csak a nagyon magas költségek miatt hagyták abba. Semmi hókusz-pókusz. Acél, és csakis acél. Mint említetted a tervező nevét, leírom még egyszer mert megérdemli.
Walter GEHMANN. Mellesleg ő tervezte az Anschütz 54 típusú vesenypuskát is. Hála Istennek, még 90 évesen is minden nap bejárt a céghez.
És még nem beszéltünk a szerkezet hosszáról. Ez volt az első rövid záras, (teleszkóp) ismétlő. Jó szívvel biztatok mindenkit, aki keres használt ismétlőt, nyugodtan keressen ilyet nem bánja meg. Az egunon mindig van, habár nem olcsó.
Naplózva

Üdv : Juszuph
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #940 Dátum: 2008. November 09. - 20:47:08 »

Eszembe jutott és a "Golyós fegyverekről általában" helyen szerintem senkit nem zavar......egyébként néha szoktam gondolkodni (is) Ördög

Hú de jó neked, ha még megy!  Bion
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #941 Dátum: 2008. November 09. - 20:50:21 »

 Ez volt az első rövid záras, (teleszkóp) ismétlő.

A tölténytár az elsütőszerkezet fölött helyezkedett el, tehát egy bő töltényhossznyit rövidebb volt a puska minden más középagytáras ismétlőnél! Jól emlékszem?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #942 Dátum: 2008. November 09. - 20:52:07 »

Eszembe jutott és a "Golyós fegyverekről általában" helyen szerintem senkit nem zavar......egyébként néha szoktam gondolkodni (is) Ördög

Nem tudtam, hogy cserélhető csövű volt a 66-os, nem hallottam még erről! Mea culpa!  Bangdesk
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #943 Dátum: 2008. November 09. - 21:00:26 »

A cserélhető csövű fegyverben és is a billenőcsövűt tudom elképzelni. Két (vagy több) külön cső, mindegyiken céltávcső, és fél perc alatt cserélhető, újabb belövés nélkül. Ebben látok rációt, és néha álmodozom is ilyesmiről, de a más módszerrel cserélhető csövekkel nem szimpatizálok.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #944 Dátum: 2008. November 09. - 21:04:25 »

Nem tudtam, hogy cserélhető csövű volt a 66-os, nem hallottam még erről! Mea culpa!  Bangdesk
  :TSanyooo te viccelsz
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: