Oldalak: 1 ... 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 [568] 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753236 alkalommal)
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #8505 Dátum: 2014. November 09. - 19:11:20 »

Monti,
én meg ezt a rövid cső mizériát nem értem igazán....
Most arról beszélünk, hogy valahova leállítanak, nem arról, hogy bujkálni kelljen a puskával, sűrű susnyásban. 5-6, de még 10 centi plusz csőhossznak (56-66 cm) sem látom igazán hátrányát, ha valaki együtt van a fegyverével.
Mondjuk 9,3-as egyeneshúzásúról 7,62-es forgó tolózárasra váltani disznóhajtásban...hááát.... Fejvakarás Vállat von
Biztos ajándékba kapta.
De az a gerlefingnyi súlyú DK.. Persze, tudom, több mint 5000 zsúl..... Ördög Ördög
 Emelem

Monti,
én meg ezt a rövid cső mizériát nem értem igazán....
Most arról beszélünk, hogy valahova leállítanak, nem arról, hogy bujkálni kelljen a puskával, sűrű susnyásban. 5-6, de még 10 centi plusz csőhossznak (56-66 cm) sem látom igazán hátrányát, ha valaki együtt van a fegyverével.

Nem mizéria ez, legalábbis nálam.
Egyetértek azzal, amit mondasz, tényleg van aki tud az akár horgászbot méretű csővel is lőni, van aki meg semmivel sem.
Nekem személy szerint jobban tetszik, és kézreállóbnak, könnyebben lendíthetőnek gondolom, a goiserer, vagy végigagyazott verziókat. Mondjuk egy ilyen: http://www.egun.de/market/item.php?id=5080647
vagy hogy skandináv is legyen:
http://www.egun.de/market/item.php?id=5062141
Szerintem... Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #8506 Dátum: 2014. November 09. - 19:15:10 »


Erre nagyon jók egyébként ezek a kerti vadászatok, hogy ami tapasztalat egy kaliber/lőszer/lövedék esetében, normális vadászati tempó mellett egy év alatt (vagy még több)
összegyűlik, itt ezeken a vadásznapokon sűrítve, egy nap alatt begyűjthetőek.
 Wave

Tanulságosak az ilyen vadászatok az biztos  Emelem
Köszönöm a választ!

Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8507 Dátum: 2014. November 09. - 19:46:53 »

Nem mizéria ez, legalábbis nálam.
Egyetértek azzal, amit mondasz, tényleg van aki tud az akár horgászbot méretű csővel is lőni, van aki meg semmivel sem.
Nekem személy szerint jobban tetszik, és kézreállóbnak, könnyebben lendíthetőnek gondolom, a goiserer, vagy végigagyazott verziókat. Mondjuk egy ilyen: http://www.egun.de/market/item.php?id=5080647
vagy hogy skandináv is legyen:
http://www.egun.de/market/item.php?id=5062141
Szerintem... Emelem

Én arra gondoltam, hogy ha van egy "hosszú" csövű puska, kisebb likkal az elején, amivel össze van szokva a pógár, akkor az sokkal előnyösebb egy felspannolt, adrenalinnal teli éles helyzetben, mint egy sokkal kevésbé szokott, de rövid csövű, esetleg nagyobb öbű fegyver.....
Egyébként teljesen igaz, hogy könnyebb lendíteni egy "lékhorgász botot", mint egy 6 méteres spéci botot.... Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #8508 Dátum: 2014. November 09. - 19:53:27 »

Egyébként teljesen igaz, hogy könnyebb lendíteni egy "lékhorgász botot", mint egy 6 méteres spéci botot.... Vigyorog Vigyorog
 Emelem

Na ja... de ez igaz minden téren. Ördög Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #8509 Dátum: 2014. November 09. - 20:12:18 »

Én arra gondoltam, hogy ha van egy "hosszú" csövű puska, kisebb likkal az elején, amivel össze van szokva a pógár, akkor az sokkal előnyösebb egy felspannolt, adrenalinnal teli éles helyzetben, mint egy sokkal kevésbé szokott, de rövid csövű, esetleg nagyobb öbű fegyver.....
Egyébként teljesen igaz, hogy könnyebb lendíteni egy "lékhorgász botot", mint egy 6 méteres spéci botot.... Vigyorog Vigyorog
 Emelem

Egyet mondunk megint Kacsint
 Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #8510 Dátum: 2014. November 09. - 20:15:55 »

Na ja... de ez igaz minden téren. Ördög Stoel

Sokan dícsérik a rövid és vastag csövet, ez tény. De a hosszú és vastagra sem volt még panasz Ördög Ördög Ördög Stoel
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #8511 Dátum: 2014. November 09. - 20:21:10 »

Sokan dícsérik a rövid és vastag csövet, ez tény. De a hosszú és vastagra sem volt még panasz Ördög Ördög Ördög Stoel

A flex mindent megold. Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #8512 Dátum: 2014. November 09. - 20:30:50 »

A flex mindent megold. Ördög

Jaja, pl:

(de fejezzük be az offot, mert jön valami modi, oszt nyakonvág Ördög )
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #8513 Dátum: 2014. November 09. - 20:44:49 »

Nagyon komoly, Földi! Igen

A cyber-böllér!  Röhög
Szerintem a kaparókéssel hamarabb ment volna.... Ördög
Mindenesetre megnyugtat, hogy ez nem a beregi-végen történt. Ágynak is estem volna! Ördög

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #8514 Dátum: 2014. November 09. - 21:09:54 »


A Doppelkern-féle csodalövedékekkel egyetemben Nem.
Nekem a 64-eshez az első doboz lőszerem doppelkern volt. Nem sokat lőttem el belőle mert a "fegyvermester" kipassziózta magát a lőtéren fegyverbelövés címszóval és fél dobozzal maradt. Amit meglőttem, az minimál vérrel ment tovább én meg igencsak vakartam a fejem négykézláb a havas kökénybokrok alatt csúszkálva, hogy ezért kellett nekem 9.3-as?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #8515 Dátum: 2014. November 10. - 21:57:37 »

Sziasztok!

Olyan gondom történt a tegnapi rókavadászat során,hogy nem sült el a fegyverem.Az első két lövés tökéletesen ment ürítés is a harmadiknál azonban nem, csak a gyorsító sült el.Ürítettem kivettem a zárdugattyút nincs semmi letörve nézegettem és ahogy megemelem hátrahúzom az ütőszeg nem akad meg hátul ezáltal fel sem lehet húzni sem feszteleníteni sem biztosítani. Járt már valaki hasonló problémával? Semmilyen észrevételem nem volt nem sorult meg semmi könnyen nyilt záródott végig.
A fegyver egy CZ 550 Medium Lux 9,3x62

Üdv:tornay Emelem
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #8516 Dátum: 2014. November 11. - 09:09:25 »

Sziasztok!

Olyan gondom történt a tegnapi rókavadászat során,hogy nem sült el a fegyverem.Az első két lövés tökéletesen ment ürítés is a harmadiknál azonban nem, csak a gyorsító sült el.Ürítettem kivettem a zárdugattyút nincs semmi letörve nézegettem és ahogy megemelem hátrahúzom az ütőszeg nem akad meg hátul ezáltal fel sem lehet húzni sem feszteleníteni sem biztosítani. Járt már valaki hasonló problémával? Semmilyen észrevételem nem volt nem sorult meg semmi könnyen nyilt záródott végig.
A fegyver egy CZ 550 Medium Lux 9,3x62

Üdv:tornay Emelem
Szia! A CZ550 (eddigi tapasztalataim alapján) problémás fegyver elsütőszerkezetileg. A gyári alkatrészei nagyon hajlamosak a kopásra. Itt http://stevespages.com/pdf/cz550.pdf egy robbantott ábra az 550-ről, valamint itt http://www.timneytriggers.com/shop/timney-cz-550-replacement-trigger.aspx egy javallott elsütőszerkezet ha már költeni akarsz rá  Röhög
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #8517 Dátum: 2014. November 11. - 12:26:31 »

Szia! A CZ550 (eddigi tapasztalataim alapján) problémás fegyver elsütőszerkezetileg. A gyári alkatrészei nagyon hajlamosak a kopásra. Itt http://stevespages.com/pdf/cz550.pdf egy robbantott ábra az 550-ről, valamint itt http://www.timneytriggers.com/shop/timney-cz-550-replacement-trigger.aspx egy javallott elsütőszerkezet ha már költeni akarsz rá  Röhög

Ja a lényeg: csak hozzáértő fegyverműszerésszel csináltasd!!
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #8518 Dátum: 2014. November 12. - 07:50:41 »

Köszönöm az értékes nyilatkozattételt, ezzel közelebb is kerültünk a leírt probléma feltárásához.....

Vadásztam már sokat kertben de mivel kurvával még nem dugtam, így a megállapításodat sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom.
De meghajlok a tapasztalat előtt Ördög

Nekem van hova lőni, de te egyszer próbáld ki  Ördög nehogy beléd kössön a lőpor.  Ördög
Csak a saját véleményemet írtam le, ha nem vetted volna észre.
Egy "kertes" ismerősöm mondta nemrég, hogy jöttek hozzá  külföldi vendégek. Az egyiknek 10 disznó volt az óhajtása. Secc perc alatt válogatás nélkül lekent 10 disznót, majd fullra itta magát a haverjaival. Szerintem!!! a 10, 20, 30 disznó lelövése egy bekerített, agyonetetett helyen nem más, csak mészárlás. Ha hajtásban lő 10-et, az más tészta.  Emelem
Kovács László pózol egy dámmal az egyik könyve borítóján, a háta mögött pár méterre meg látszanak a kerítésoszlopok. Háááát.......
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #8519 Dátum: 2014. November 12. - 07:53:30 »

De ez szigorúan csak az én véleményem. Ha másvalaki másképp gondolkozik, elfogadom. Nem akarok én hittéríteni.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 [568] 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: