Oldalak: 1 ... 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 [564] 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753287 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8445 Dátum: 2014. Október 31. - 20:50:48 »

2 billentyűs Steyr Manlicher Luxus golyós fegyvernél lehet valahogyan azon állítani hogy az elsütő billentyű közelebb kerüljön? Majdnem a sneller billentyűje állna kézre az elsütő pedig egy picit messze van, ujjheggyel lehet elérni szinte.
Szervusz!
Természetesen lehet.
El kell menni egy fegyvermesterhez és a saját méretekre kell vágatni a tusát.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #8446 Dátum: 2014. Október 31. - 23:10:33 »

Szervusz!
Természetesen lehet.
El kell menni egy fegyvermesterhez és a saját méretekre kell vágatni a tusát.
 Emelem



Igen,akár így is orvosolható.
Amennyiben viszont sajnálná elvágatni,javasolnám,hogy éjszakára az ágyról lelógó jobb kezének mutatóujjára kössön egy olyan fél kilós súlyt.
Fontos,hogy a madzag olyan hosszú legyen,hogy ne érjen le a súly a földre.
Ezzel a hozzászólásommal az asszonya is elégedett lesz,meglehet köttet a nyelvére is egyet.

Más . Erről a nyelvtémáról jutott eszembe.
Idős kollégával hűtőkamrát szereltünk,a kolléga picikét ittas volt,a villáskulcsokra ráköpött,nekinyomta a jéghideg csőnek,és a csőre fagyva "tárolta" kézközelbe.
Az elektronikát programoztam,miáltal kikapcsolt a gép,és a kulcsok csörömpölve leestek a földre.
A csatazajra a tulajdonos bejött,és tanult idős kolléga a lányos zavarába(járólap sérült) elkezdett hadoválni ,többek között arról,hogy milyen jó lett a kamra.
Közben bekapcsolódott a gép,mert megfogtam az érzékelőt.
Cső elkezdett fagyni,kolléga megnyalja az ujját,nekinyomja,és ecseteli,hogy ez a szerkezet úgy hűt,hogy szinte letépi a bőrét.
Persze nem fagyott oda,nem fagyott ott még a cső annyira.
Erre megnyalja a csövet,majd miután próbálja visszahúzni a nyelvét,de nem jön,olyan szépen szól hozzám,mint addig sosem.
A hanglejtést nem tudom leírni,de el lehet képzelni ,mindenki kipróbálhatja milyen lehetett,ha kiöltött  nyelvvel azt mondja:
Lacika,légyszíves kapcsold le a gépet.
Én meg toszkodom az elektronikát,de csomó idő belépni a menübe.
Erre öreg megszólal: bafzme
Mondom neki,olyan hülye vagy,örülj neki,hogy nem rúgta ki az ügyfél a létrát alólad,olyan nyelved lett volna ,hogy el tudtad volna vele mosni a szemüvegedet a helyén.
Az öreget bevittem a kórházba,és az orvosnak töviről hegyire elmondtam  a történetet,mielőtt kitalálják,hogy részeg,és azért nem tud beszélni.Az orvos csak nézett.
Azóta hál isten sosem kért meg,hogy segítsek neki,mármint az öreg.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8447 Dátum: 2014. Október 31. - 23:13:08 »



Igen,akár így is orvosolható.
Amennyiben viszont sajnálná elvágatni,javasolnám,hogy éjszakára az ágyról lelógó jobb kezének mutatóujjára kössön egy olyan fél kilós súlyt.
Fontos,hogy a madzag olyan hosszú legyen,hogy ne érjen le a súly a földre.
Ezzel a hozzászólásommal az asszonya is elégedett lesz,meglehet köttet a nyelvére is egyet.

Más . Erről a nyelvtémáról jutott eszembe.
Idős kollégával hűtőkamrát szereltünk,a kolléga picikét ittas volt,a villáskulcsokra ráköpött,nekinyomta a jéghideg csőnek,és a csőre fagyva "tárolta" kézközelbe.
Az elektronikát programoztam,miáltal kikapcsolt a gép,és a kulcsok csörömpölve leestek a földre.
A csatazajra a tulajdonos bejött,és tanult idős kolléga a lányos zavarába(járólap sérült) elkezdett hadoválni ,többek között arról,hogy milyen jó lett a kamra.
Közben bekapcsolódott a gép,mert megfogtam az érzékelőt.
Cső elkezdett fagyni,kolléga megnyalja az ujját,nekinyomja,és ecseteli,hogy ez a szerkezet úgy hűt,hogy szinte letépi a bőrét.
Persze nem fagyott oda,nem fagyott ott még a cső annyira.
Erre megnyalja a csövet,majd miután próbálja visszahúzni a nyelvét,de nem jön,olyan szépen szól hozzám,mint addig sosem.
A hanglejtést nem tudom leírni,de el lehet képzelni ,mindenki kipróbálhatja milyen lehetett,ha kiöltött  nyelvvel azt mondja:
Lacika,légyszíves kapcsold le a gépet.
Én meg toszkodom az elektronikát,de csomó idő belépni a menübe.
Erre öreg megszólal: bafzme
Mondom neki,olyan hülye vagy,örülj neki,hogy nem rúgta ki az ügyfél a létrát alólad,olyan nyelved lett volna ,hogy el tudtad volna vele mosni a szemüvegedet a helyén.
Az öreget bevittem a kórházba,és az orvosnak töviről hegyire elmondtam  a történetet,mielőtt kitalálják,hogy részeg,és azért nem tud beszélni.Az orvos csak nézett.
Azóta hál isten sosem kért meg,hogy segítsek neki,mármint az öreg.

Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ThomasDenke
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


élményvadász


« Új üzenet #8448 Dátum: 2014. November 02. - 10:08:16 »

Tisztelt Vadásztársak! Kérdéssel fordulnék hozzátok!
Kinek milyen tapasztalata, véleménye van a Zastava M98-as-sokról? Egy ilyen használtfegyvernél, vagy konkrétan ennél a típusnál, mire érdemes, mire kell odafigyelni?
Naplózva

Hiszen nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - az áhítat." Gr. Széchenyi Zsigmond
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #8449 Dátum: 2014. November 02. - 11:07:23 »

Tisztelt Vadásztársak! Kérdéssel fordulnék hozzátok!
Kinek milyen tapasztalata, véleménye van a Zastava M98-as-sokról? Egy ilyen használtfegyvernél, vagy konkrétan ennél a típusnál, mire érdemes, mire kell odafigyelni?

 Üdv! 
 Két jó barátom használ Zastava puskát : az egyik (30-06) még az eredeti Mauser  alapokra épült ( zászlós biztosító , hadi lépcsős cső , sneller ) úgymond vadásziasítva ! A szórásképe tökéletes ,  nem volt vele soha semmi problémája ! Ha jól tudom ezt hívják Kragujevaci Mausernek!

 A másik: az egy Zastava M70 (8x57IS) , http://www.zastava-arms.rs/en/civilianproduct/sporting-rifle-m70-standard  .  Szerkezetileg  nagyon megbízható jó fegyver ! de ennél a konkrét fegyvernél válogatni kellet a lőszert , mert nem mindegyiket szereti! 

 Azt mondják ,hogy a háború utáni daraboknál előfordult minőségromlás( ezt nem tudom) ! Egyébként  Kettner és Luger néven is forgalmazták ezeket a fegyvereket  !
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #8450 Dátum: 2014. November 02. - 11:19:41 »


 Azt mondják ,hogy a háború utáni daraboknál előfordult minőségromlás( ezt nem tudom) ! Egyébként  Kettner és Luger néven is forgalmazták ezeket a fegyvereket  !

Enyém egy Kettner nevű.
Kicsit átalakítva, új agyazás, zászlós biztosító helyett az alacsony szerelék miatt oldalbiztosító lett kialakítva.
15 éve jól muzsikál, egy kis probléma volt vele, a gyorsítót kellett kopás miatt (anyaghiba?) javítani.
Sokféle lőszert lőttem vele, aztán a Sakonál megállapodtam.
Röviden megbízható, használható puska.

Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #8451 Dátum: 2014. November 02. - 11:29:12 »

Tisztelt Vadásztársak! Kérdéssel fordulnék hozzátok!
Kinek milyen tapasztalata, véleménye van a Zastava M98-as-sokról? Egy ilyen használtfegyvernél, vagy konkrétan ennél a típusnál, mire érdemes, mire kell odafigyelni?

 
Egyébként  Kettner és Luger néven is forgalmazták ezeket a fegyvereket  !

A Kettner a Zastavánál gyártatta ezeket a golyósokat, de saját néven és műszaki jellel forgalmazta.
16 éve vadászok egy M98-as Kettner Mauserrel, ami tnémileg "testre-szabattam".
Egy gyorsítójavításon kívül a puskával nem volt más gondom.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #8452 Dátum: 2014. November 02. - 11:33:57 »

Tisztelt Vadásztársak! Kérdéssel fordulnék hozzátok!
Kinek milyen tapasztalata, véleménye van a Zastava M98-as-sokról? Egy ilyen használtfegyvernél, vagy konkrétan ennél a típusnál, mire érdemes, mire kell odafigyelni?
Helló!
Kb azt írtam volna mint Pyrus, nekem Timney biztosítóm van. Az a gyorsító mindenkinek eltörik pár év után. Egyszer meg van csinálva, aztán nincs több gond vele.
Szereti az amcsi olcsó lőszert. (30-06)
Nekem van 2,lehet lesz egy eladó... Mosolyog
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #8453 Dátum: 2014. November 02. - 14:05:31 »

Keresek golyos Vadász fegyvert. Márka, kaliber mindegy. A lényeg hogy műszaki legyen rajta. Hogy be lehessen íratni. (Ha nincs a tartásiban golyos, akkor kölcsön adasit sem lehet írni, ez a probléma. )
Ha lenne valakinek sport tarsi áron átvennem.
 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #8454 Dátum: 2014. November 02. - 14:12:18 »

Keresek golyos Vadász fegyvert. Márka, kaliber mindegy. A lényeg hogy műszaki legyen rajta. Hogy be lehessen íratni. (Ha nincs a tartásiban golyos, akkor kölcsön adasit sem lehet írni, ez a probléma. )
Ha lenne valakinek sport tarsi áron átvennem.
 Emelem

Hosszúpuskáé?
Dobj rá  egy privátot!
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #8455 Dátum: 2014. November 02. - 14:29:44 »

Hosszúpuskáé?
Dobj rá  egy privátot!
Kire kell privatót írnom?
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #8456 Dátum: 2014. November 02. - 16:20:04 »

Kire kell privatót írnom?

Szia !
Pár hozzászólással elöbb hosszupuska fórumtárs azt írta,hogy van 2 Zastavája,amiből egytől megválna.
Naplózva
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #8457 Dátum: 2014. November 02. - 20:25:46 »

     


   Üdvözlök Mindenkit.

 Már nem kell vásárlási engedély, vegyél egy olcsó toz 8 at az jó lesz gyakorolni.


  Zest
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #8458 Dátum: 2014. November 03. - 12:14:15 »

     


   Üdvözlök Mindenkit.

 Már nem kell vásárlási engedély, vegyél egy olcsó toz 8 at az jó lesz gyakorolni.


  Zest
Szerintem meg kell, ha golyósa még nincs. Bár én sem kértem a golyós előtt, mert én is rosszul tudtam, és megoldották a rendőrségen, arra hivatkozva, hogy sokan félreértik. Itt jól álltak hozzá, nem biztos, hogy máshol is.
A toz egyébként jó ötlet.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #8459 Dátum: 2014. November 03. - 12:19:08 »

Keresek golyos Vadász fegyvert. Márka, kaliber mindegy. A lényeg hogy műszaki legyen rajta. Hogy be lehessen íratni. (Ha nincs a tartásiban golyos, akkor kölcsön adasit sem lehet írni, ez a probléma. )
Ha lenne valakinek sport tarsi áron átvennem.
 Emelem

Mi lett aaz Ebonyval?  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 [564] 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: