Oldalak: 1 ... 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 [563] 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753199 alkalommal)
clint
Vendég
« Új üzenet #8430 Dátum: 2014. Október 27. - 15:34:35 »

Szerinted....

 Igen  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8431 Dátum: 2014. Október 27. - 15:38:26 »

Ez jött le neked a beszámolómból?  Rííí Sajnálom és tényleg k@rvára rosszul gondolod. A 7,62x54r kaliberről írtam kicsit elfogultan a 30-06-ossal szemben, amit soha sem szerettem igazán, pedig több fegyverem is ilyen kaliberű volt. Amúgy meg a 7 vagy 8 szituációból álló versenyen Simonyi Ottó lett a 2. egy dargunovval, távcső nélkül. Szerintem inkább ő a legjobb lövész az országban. Bár pontlövészetben biztos, hogy vannak tőle jobbak is. Én csak szeretem a fegyvereket, pár disznót el tudok találni vadászias lőtávon belül. Ennyi.  Emelem

Ha valaki egy fegyver, vagy egy lőszer kvalitásait úgy mutatja be, hogy ő hanyadik lett vele egy országos versenyen, az számomra nem azt jelenti, hogy azt szeretné bemutatni, hogy a felszerelés mennyire jó, hanem azt szeretné megismertetni a nagyérdeművel, hogy ő milyen jó.
Sajnálom, ott ahol én szocializálódtam, ezt általában így gondolják.
Van erre jó magyar szó is, de most ezt csak inkább gondolom, és nem írom le.
Persze, ha ez nem igaz, akkor ezt is tényleg qrvára rosszul gondolom......
De már ezt is megszokhattam ezek szerint, ahogy az előző példák mutatták. Kacsint

Egyébként én, és azt hiszem, hogy itt senki nem vonta kétségbe a szovjet puska lőszer alkalmasságát vadászatra sem és hadi felhasználásra sem.
Az tény, hogy számtalan hátránya van a modern tervezésekhez képest.
Számomra a perem még megbocsátható, de az eltérő méretek okozta veszélyforrás, valamint a mára már elavult - értsd: eltérő az elterjedt .308-tól - lövedékméretből adódó jelentősen kisebb választék, semmiképpen nem teszi olyan lőszerré, amivel egy cseppet is érdemes lenne foglalkozni, amíg számtalan más modernebb, és egységes lövedék mérettel rendelkező kaliber rendelkezésre áll.
Természetesen a meglevő választékkal is lehet vadászni, és célba lőni, mégpedig nagyon sikeresen.
 Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #8432 Dátum: 2014. Október 27. - 15:42:23 »

Ha valaki egy fegyver, vagy egy lőszer kvalitásait úgy mutatja be, hogy ő hanyadik lett vele egy országos versenyen, az számomra nem azt jelenti, hogy azt szeretné bemutatni, hogy a felszerelés mennyire jó, hanem azt szeretné megismertetni a nagyérdeművel, hogy ő milyen jó.
Sajnálom, ott ahol én szocializálódtam, ezt általában így gondolják.
Van erre jó magyar szó is, de most ezt csak inkább gondolom, és nem írom le.
Persze, ha ez nem igaz, akkor ezt is tényleg qrvára rosszul gondolom......
De már ezt is megszokhattam ezek szerint, ahogy az előző példák mutatták. Kacsint

Egyébként én, és azt hiszem, hogy itt senki nem vonta kétségbe a szovjet puska lőszer alkalmasságát vadászatra sem és hadi felhasználásra sem.
Az tény, hogy számtalan hátránya van a modern tervezésekhez képest.
Számomra a perem még megbocsátható, de az eltérő méretek okozta veszélyforrás, valamint a mára már elavult - értsd: eltérő az elterjedt .308-tól - lövedékméretből adódó jelentősen kisebb választék, semmiképpen nem teszi olyan lőszerré, amivel egy cseppet is érdemes lenne foglalkozni, amíg számtalan más modernebb, és egységes lövedék mérettel rendelkező kaliber rendelkezésre áll.
Természetesen a meglevő választékkal is lehet vadászni, és célba lőni, mégpedig nagyon sikeresen.
 Emelem

 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
clint
Vendég
« Új üzenet #8433 Dátum: 2014. Október 28. - 07:34:24 »

Ha valaki egy fegyver, vagy egy lőszer kvalitásait úgy mutatja be, hogy ő hanyadik lett vele egy országos versenyen, az számomra nem azt jelenti, hogy azt szeretné bemutatni, hogy a felszerelés mennyire jó, hanem azt szeretné megismertetni a nagyérdeművel, hogy ő milyen jó.
Sajnálom, ott ahol én szocializálódtam, ezt általában így gondolják.
Van erre jó magyar szó is, de most ezt csak inkább gondolom, és nem írom le.
Persze, ha ez nem igaz, akkor ezt is tényleg qrvára rosszul gondolom......
De már ezt is megszokhattam ezek szerint, ahogy az előző példák mutatták. Kacsint

Egyébként én, és azt hiszem, hogy itt senki nem vonta kétségbe a szovjet puska lőszer alkalmasságát vadászatra sem és hadi felhasználásra sem.
Az tény, hogy számtalan hátránya van a modern tervezésekhez képest.
Számomra a perem még megbocsátható, de az eltérő méretek okozta veszélyforrás, valamint a mára már elavult - értsd: eltérő az elterjedt .308-tól - lövedékméretből adódó jelentősen kisebb választék, semmiképpen nem teszi olyan lőszerré, amivel egy cseppet is érdemes lenne foglalkozni, amíg számtalan más modernebb, és egységes lövedék mérettel rendelkező kaliber rendelkezésre áll.
Természetesen a meglevő választékkal is lehet vadászni, és célba lőni, mégpedig nagyon sikeresen.
 Emelem

Én is leíropm, amit gondolok:
Te hülye vagy, vagy csak nem akarod megérteni. Nem magamat sztároltam, hanem a 7,62-es dicsőítettem, annak ellenére, hogy többen fikáztátok. De gondold úgy, ahogy akarod, értsd úgy, ahogy akarod.    Ha jól érzem van egy kis ellenszenved irányomba( lehet, hogy valami korábbi nézeteltérésünk miatt  Vállat von  )  ..és pipálj le egy batyu apró majmot. (De ne fáramászásra gondolj.) 
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8434 Dátum: 2014. Október 28. - 08:04:09 »

Én is leíropm, amit gondolok:
Te hülye vagy, vagy csak nem akarod megérteni. Nem magamat sztároltam, hanem a 7,62-es dicsőítettem, annak ellenére, hogy többen fikáztátok. De gondold úgy, ahogy akarod, értsd úgy, ahogy akarod.    Ha jól érzem van egy kis ellenszenved irányomba( lehet, hogy valami korábbi nézeteltérésünk miatt  Vállat von  )  ..és pipálj le egy batyu apró majmot. (De ne fáramászásra gondolj.) 

Ez a stílus ezen a fórumon nem megengedett!

Lesz egy heted elgondolkodni a dolgon!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
forester73
Vendég
« Új üzenet #8435 Dátum: 2014. Október 28. - 08:20:09 »

Köszönjük neked kinek nevét nem mondhatjuk ki . Igen
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #8436 Dátum: 2014. Október 28. - 10:09:54 »

Ez a stílus ezen a fórumon nem megengedett!

Lesz egy heted elgondolkodni a dolgon!
De ez csak azért van, mert előbb értél ide. Ha én olvasom előbb, az olvtárs már "Vendég" státuszban lenne...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8437 Dátum: 2014. Október 28. - 10:14:05 »

De ez csak azért van, mert előbb értél ide. Ha én olvasom előbb, az olvtárs már "Vendég" státuszban lenne...

Kapott egy esélyt. Annyi mindenkinek jár. Aztán ha tanul belőle jó, ha nem, akkor úgy is jó.

A következő végleges lesz.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8438 Dátum: 2014. Október 28. - 13:03:49 »

Én is leíropm, amit gondolok:
Te hülye vagy, vagy csak nem akarod megérteni. Nem magamat sztároltam, hanem a 7,62-es dicsőítettem, annak ellenére, hogy többen fikáztátok. De gondold úgy, ahogy akarod, értsd úgy, ahogy akarod.    Ha jól érzem van egy kis ellenszenved irányomba( lehet, hogy valami korábbi nézeteltérésünk miatt  Vállat von  )  ..és pipálj le egy batyu apró majmot. (De ne fáramászásra gondolj.) 

Ellenszenvem csak az iránt van, akit legalább egy kicsit komolyan veszek.
Téged elég nehéz komolyan venni, mert mihelyt valakinek a tiedtől eltérő véleménye van, abban a pillanatban a legocsmányabb kocsmaalsói bugyborékolással küldöd el a…-ba.
Az a közeg, ahol te vagy, az biztos ezt igényli, de ez a közeg – mint láthatod – nem…
Pedig mondanál jó dolgokat, a tapasztalatod meg van hozzá.
Részemről nincs ellenszenv, a rég elmúlt dolgok nem befolyásolnak.
A szovjet puskalőszernek pedig semmi szüksége fogadatlan prókátorokra, azon száz milliók, akik használták véleménye mellett, a vele elejtett vadak tonnáinak milliói, és sajnos a vele elpusztított emberek tízmilliói támasztják alá a kiválóságát.
 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #8439 Dátum: 2014. Október 28. - 13:37:55 »

Ellenszenvem csak az iránt van, akit legalább egy kicsit komolyan veszek.
Téged elég nehéz komolyan venni, mert mihelyt valakinek a tiedtől eltérő véleménye van, abban a pillanatban a legocsmányabb kocsmaalsói bugyborékolással küldöd el a…-ba.
Az a közeg, ahol te vagy, az biztos ezt igényli, de ez a közeg – mint láthatod – nem…
Pedig mondanál jó dolgokat, a tapasztalatod meg van hozzá.
Részemről nincs ellenszenv, a rég elmúlt dolgok nem befolyásolnak.
A szovjet puskalőszernek pedig semmi szüksége fogadatlan prókátorokra, azon száz milliók, akik használták véleménye mellett, a vele elejtett vadak tonnáinak milliói, és sajnos a vele elpusztított emberek tízmilliói támasztják alá a kiválóságát.
 Emelem

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8440 Dátum: 2014. Október 28. - 18:53:22 »

Ellenszenvem csak az iránt van, akit legalább egy kicsit komolyan veszek.
Téged elég nehéz komolyan venni, mert mihelyt valakinek a tiedtől eltérő véleménye van, abban a pillanatban a legocsmányabb kocsmaalsói bugyborékolással küldöd el a…-ba.
Az a közeg, ahol te vagy, az biztos ezt igényli, de ez a közeg – mint láthatod – nem…
Pedig mondanál jó dolgokat, a tapasztalatod meg van hozzá.
Részemről nincs ellenszenv, a rég elmúlt dolgok nem befolyásolnak.
A szovjet puskalőszernek pedig semmi szüksége fogadatlan prókátorokra, azon száz milliók, akik használták véleménye mellett, a vele elejtett vadak tonnáinak milliói, és sajnos a vele elpusztított emberek tízmilliói támasztják alá a kiválóságát.
 Emelem
Attila!
Jobb vagy mint Robben...Már megint kiállítottak ólad valakit... Meglepődött Ördög

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8441 Dátum: 2014. Október 28. - 20:21:51 »

Jobb vagy mint Robben...Már megint kiállítottak ólad valakit... Meglepődött Ördög
De vigyázz vele, mert hozzá úgy fejel, mint Zidane!!!  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8442 Dátum: 2014. Október 28. - 20:34:31 »

Nem ismerem a sakkozókat...... Vállat von
 Wave
Naplózva
nils holgerson
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #8443 Dátum: 2014. Október 31. - 17:24:57 »

Üdv! A SIG SRH classic tipusú fegyverrel van valakinek tapasztalata? Milyen minőséget képvisel? Válaszaitokat előre is köszönöm!
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #8444 Dátum: 2014. Október 31. - 19:37:22 »

Üdv!

 2 billentyűs Steyr Manlicher Luxus golyós fegyvernél lehet valahogyan azon állítani hogy az elsütő billentyű közelebb kerüljön? Majdnem a sneller billentyűje állna kézre az elsütő pedig egy picit messze van, ujjheggyel lehet elérni szinte.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 [563] 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: