Oldalak: 1 ... 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 [553] 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753313 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8280 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 22:31:41 »

Adjatok tanácsot!

Kb. 3 hete vettem egy CZ550 Ebony-t mint első puskát. Nagyon boldog vagyok (voltam), a fegyver azon túl, hogy szerintem gyönyörű, a belövések során igen pontosnak is mutatkozott.
Az elmúlt héten két alkalommal voltam vele éjszakai vadkárelhárító vadászaton, mindkétszer nyirkos, hideg, esős volt az idő. Már az első alkalom után meglepődve tapsztaltam, hogy rozsdásodik a cső. Még egyből éjszaka áttöröltem Ballistol-lal. Bár már nem voltak rajta barna foltok a kontúrjuk megmaradt. A második vadászat előtt - szekrényből kivéve megismételtem az akciót és bár nem látszott rozsdásnak a törlőkendő igen szarul nézett ki. (csak érdekesség képpen csináltam fotót, megpróbálom feltenni).
A második vadászat után összhasonlítottuk a barátom IZS 18-val ami kb. egyidős és az makulátlan.
Hogy őszinte legyek elég tanácstalan vagyok, de nem gondolom, hogy ez normáli.

Mit tegyek? A boltos teljesen kezdő, oda nem mehetek tanácsot kérni. A forgalmazó meg gondolom le akar pattintani.
Váltsak olajat?

Üdv:

FJ

tudom, hogy van fegyverápolás topic, de ott nem valami nagy a forgalom...

Szia!
Én lehet, hogy most elveszem egy kicsit a kedved, de szerintem ez a jelenség nem fegyver ápolási hiba (sajnos).
Ezt azért merem mondani mert én is rendelkezem egy CZ 550-es fegyverrel. Kényes a barnítása és a legkisebb párára is reagál, ezzel vagy együtt tud élni az ember vagy takarítja folyamatosan, és akkor attól fog kifényesedni. Én nem tartom célszerűnek a drasztikus tisztító olajok használatát ezért szintén Ballistolt használok és kerülöm az esőt ezzel a fegyveremmel. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #8281 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 22:43:09 »

Szia!
Én lehet, hogy most elveszem egy kicsit a kedved, de szerintem ez a jelenség nem fegyver ápolási hiba (sajnos).
Ezt azért merem mondani mert én is rendelkezem egy CZ 550-es fegyverrel. Kényes a barnítása és a legkisebb párára is reagál, ezzel vagy együtt tud élni az ember vagy takarítja folyamatosan, és akkor attól fog kifényesedni. Én nem tartom célszerűnek a drasztikus tisztító olajok használatát ezért szintén Ballistolt használok és kerülöm az esőt ezzel a fegyveremmel. Emelem
Ez sajnos nálam is így van. Elég egy kis pára és már vöröslik is a zárdugattyú gombja. Szomorú
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #8282 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 00:55:51 »

Adjatok tanácsot!

Kb. 3 hete vettem egy CZ550 Ebony-t mint első puskát. Nagyon boldog vagyok (voltam), a fegyver azon túl, hogy szerintem gyönyörű, a belövések során igen pontosnak is mutatkozott.
Az elmúlt héten két alkalommal voltam vele éjszakai vadkárelhárító vadászaton, mindkétszer nyirkos, hideg, esős volt az idő. Már az első alkalom után meglepődve tapsztaltam, hogy rozsdásodik a cső. Még egyből éjszaka áttöröltem Ballistol-lal. Bár már nem voltak rajta barna foltok a kontúrjuk megmaradt. A második vadászat előtt - szekrényből kivéve megismételtem az akciót és bár nem látszott rozsdásnak a törlőkendő igen szarul nézett ki. (csak érdekesség képpen csináltam fotót, megpróbálom feltenni).
A második vadászat után összhasonlítottuk a barátom IZS 18-val ami kb. egyidős és az makulátlan.
Hogy őszinte legyek elég tanácstalan vagyok, de nem gondolom, hogy ez normáli.

Mit tegyek? A boltos teljesen kezdő, oda nem mehetek tanácsot kérni. A forgalmazó meg gondolom le akar pattintani.
Váltsak olajat?

Üdv:

FJ


Szia!

A legtöbb puskán ma már nem túl profi a bevonat.
A régi jugó csöveket nem kapta meg a rozsda,az rendesen barnítva volt.Az enyém legalábbis koromfekete volt mindenhol.
Jelenleg a fegyvereimet pont a páralecsapódás miatt a  garázsban tartom,nem viszem be pl. a 4-5 Celsiusból a 23 Celsiusba.
Télen annyit fűtök,hogy valamivel fagypont felett legyen a garázs hőmérséklete.

A fegyverszekrény mellett lóg a Brunox-os olajos rongy,és az enyhén olajos szövetű valóban réz szálas(nem fogja a mágnes)csőkígyó.
Minden használat után áttörölgetve,csőkígyóval 2x áthúzva megy a szekrénybe a puska .
Nem volt lőlapon 50 méteren 1-2 cm-nél nagyobb találati pont eltérésem brunoxos csővel cz 550 lux-al,és akkor is lehet a körülményeknek volt betudható a "hibázás".
Igaz a csőkígyón csak módjával van olaj,éppen csak pont annyi,hogy lehelet olajfilmet kapjon a cső belülről.
A második ,harmadik lövés ,azért érdekes módon általában már ülni szokott a helyén.
A brunoxot elvileg nem kell eltávolítani a csőből az útmutató szerint.egyszer majd kipróbálom,hogy fújok a csőbe,aztán lövök egy próbát,addig nem hiszem el.
Nekem ez a brunox bevált,2000.- az igaz,de jó.
Kívülről a fémre az olcsó varrógépolajjal,műszerolajjal átitatott rongy is jó.
Csőbelsőből viszont azt nehezebb eltávolítani ,mint a brunoxot.
A brunoxos csőbe tolva már egy filckorong is nagyon jól nyikorog,a varrógépolaj után el lehet tolni hármat is mire ugyanolyan  lesz az akusztikája.

Biztos nálatok is esik.
Javaslom fúj ballistolt egy fényes vasszegre.
Fúj wd40-et,brunoxot,vagy műszerolajat stb. egy másik vasszegre.
Tedd ki őket a szabadba .
3 nap múlva nézd meg melyik szeg lesz rozsdás. Kacsint

 Wave
Megyek aludni.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 15. - 04:38:30 írta Sakac » Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #8283 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 06:43:43 »

Szia!
Én lehet, hogy most elveszem egy kicsit a kedved, de szerintem ez a jelenség nem fegyver ápolási hiba (sajnos).
Ezt azért merem mondani mert én is rendelkezem egy CZ 550-es fegyverrel. Kényes a barnítása és a legkisebb párára is reagál, ezzel vagy együtt tud élni az ember vagy takarítja folyamatosan, és akkor attól fog kifényesedni. Én nem tartom célszerűnek a drasztikus tisztító olajok használatát ezért szintén Ballistolt használok és kerülöm az esőt ezzel a fegyveremmel. Emelem

Üdv!
Én vettem mellé egy 308-as izs 18-at ázni. Wave
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8284 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 06:49:56 »

Nem is olyan régen valaki itt a fórumon fikázta a mostani Manox / Ilaflon stb. bevonatokat és istenítette a hagyományos barnítást . Azért csendben jegyzem meg az ilyen bevonattal rendelkező puskáim eddig még nem mutatták a rozsdának még csak a nyomát sem , pedig nem csak párában hanem esőben is vadászom és nem vagyok olyan buzgó fegyver ápoló mint Lacika . Ja és nem a garázsban tartom a fegyvert hanem az előszobában és ha megázik/párás lessz akkor legfeljebb csak reggel zárom el hagyom rendesen kiszáradni . A leggagyibb barnítása a Tikka T3-nak volt az hasonlóan viselkedett az említett CZ.

Üdv ÉN
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9527


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8285 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 07:23:37 »

tudom, hogy van fegyverápolás topic, de ott nem valami nagy a forgalom...

Majd, ha odaírsz, lesz forgalom. Ha nem oda írsz, nem oda mennek a válaszok.

Nagyon sokan helyesen használják a fórumot, egyszerűen rányomnak a

"A fórum legutóbbi hozzászólásainak megtekintése."

felratra, máris tíz oldalnyi legutolsó bejegyzést kapnak olvasásra. Ezért aztán nem is kell teleszemetelni nem odaillő dolgokkal a topikokat, és pontosan ezért felesleges több helyre feltenni ugyanazon bejegyzést.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8286 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 08:57:06 »

Üdv!
Én vettem mellé egy 308-as izs 18-at ázni. Wave


Én meg csináltattam egy cserkelő tokot hozzá, könnyű vízhatlan vászonból, ami egy rántással eltávolítható.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
clint
Vendég
« Új üzenet #8287 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 09:14:00 »

Én meg csináltattam egy cserkelő tokot hozzá, könnyű vízhatlan vászonból, ami egy rántással eltávolítható.
Röhög Ne b@ssz mááá, tokban hordod a puskát cserkelés közben? Ez komoly? Fejvakarás
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8288 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 09:41:54 »

Röhög Ne b@ssz mááá, tokban hordod a puskát cserkelés közben? Ez komoly? Fejvakarás

Ha esik!
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8289 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 10:16:30 »

Röhög Ne b@ssz mááá, tokban hordod a puskát cserkelés közben? Ez komoly? Fejvakarás

A klasszikus tok fogalmától egy kicsit el kell vonatkoztatni ebben az esetben. Ez csak egy vízhatlan vászon darab ami elfér a zsebemben és akkor helyezem csak fel ha az időjárás indokolja. Én gyalog vadász vagyok és a szarráázás tipikus esete, már többször előfordult velem. A tokon át van fűzve a fegyver szíja, ezért gond nélkül hordható vállon. Az eltávolítása lövés előtt pillanat kérdése. Nekem nem jutott okosabb az eszembe arra az esetre amikor fedél nélkül vagyok kint az isten háta mögött minden esővédő lehetőségtől távol. Mondjuk kíváncsian várom azok tapasztalatait akik hasonló élethelyzetben(csapadékos időben) voltak miként óvták a vasat meg. Azokkal majd eszmét cserélünk a fegyver ápolás rovatban:miként távolítsuk el a rozsdát a vadi fegyverünkről. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8290 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 11:02:37 »

Látom, még nem hallottál a lefűrészelt csövű, kétfelé szedett, nyakba akasztós módszerről!   Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8291 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 11:08:33 »

. Mondjuk kíváncsian várom azok tapasztalatait akik hasonló élethelyzetben(csapadékos időben) voltak miként óvták a vasat meg. Azokkal majd eszmét cserélünk a fegyver ápolás rovatban:miként távolítsuk el a rozsdát a vadi fegyverünkről. Wave


Egyszerű !  Puska a szekrénybe én a kocsmába !    Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8292 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 11:35:07 »

Látom, még nem hallottál a lefűrészelt csövű, kétfelé szedett, nyakba akasztós módszerről!   Röhög Stoel

Dehogynem. Az a tek dán elegánysz vagy mi fene, úri huncutság. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8293 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 11:40:17 »


Egyszerű !  Puska a szekrénybe én a kocsmába !    Ördög


"Navigare necesse est"(lat.) még akkor is ha esik. szabadon: vadászni szükséges még akkor is ha esik. Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
clint
Vendég
« Új üzenet #8294 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 12:22:46 »

A klasszikus tok fogalmától egy kicsit el kell vonatkoztatni ebben az esetben. Ez csak egy vízhatlan vászon darab ami elfér a zsebemben és akkor helyezem csak fel ha az időjárás indokolja. Én gyalog vadász vagyok és a szarráázás tipikus esete, már többször előfordult velem. A tokon át van fűzve a fegyver szíja, ezért gond nélkül hordható vállon. Az eltávolítása lövés előtt pillanat kérdése. Nekem nem jutott okosabb az eszembe arra az esetre amikor fedél nélkül vagyok kint az isten háta mögött minden esővédő lehetőségtől távol. Mondjuk kíváncsian várom azok tapasztalatait akik hasonló élethelyzetben(csapadékos időben) voltak miként óvták a vasat meg. Azokkal majd eszmét cserélünk a fegyver ápolás rovatban:miként távolítsuk el a rozsdát a vadi fegyverünkről. Wave
Emelem Ölbe kapom a jó öreg izs-58-asomat, az (ugye)vízálló és úgy cserkelek, ha meg hazamentem, kiöntöm a csövekből a vizet és majd lekezelem (ha eszembe jut)  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 [553] 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: