Oldalak: 1 ... 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 [547] 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753260 alkalommal)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #8190 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 17:04:26 »

Üdv földij!

Ha főleg vaddisznó a cél, akkor szerintem egy nehezebb pl. 11.7 gr magot érdemes keresni, amit jól lő a puska. Csatlakozva az előzőekhez, ha Normát választasz, nem nagyon fogsz mellé (Ory, Vulkan). Én 308win-ből Vulkan-t lövök (bár nem CZ), mindent visz (rókától- szarvasig). A Norma lőszerek bár nem a legolcsóbbak, de egy valamiről híresek: megbízható teljesítmény, mindig ugyanúgy-különösebb fakszni nélkül (jól megkonstruált sp magokkal). Persze, ha a fegyver elfogadhatóan lövi, bár a Normánál nem szokott ezzel gond lenni.

 Emelem
         Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #8191 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 17:19:09 »

Tisztelt Gyakorló Vadászok!

Kezdő vadászként fegyvervásárlás előtt állok. A kínálatból és az anyagi lehetőségeimet figyelembe véve a CZ557 ill. CZ550 Ebony Edition között vacilálok.
Mindkettő .30-06 kal.
Elsősorban a CZ-vel vadászók véleményétre vagyok kiváncsi, de természetesen minden jó tanácsot szívesen veszek.
Ki milyen lőszert javasol a fenti fegyverekhez. Elsősorban vaddisznó lesvadászatról lenne szó.
Érdekelne továbbá, hogy ki hogy látja, a gyorsítós-nem gyorsítós fegyver kérdését.

Válaszokat előre is köszönöm!

Földi József
nekem cz 550 ebony edition van. Az optika egy 8x56 s&b.  Lőszert a Sako ssh-t használok szinten 30-06 kaliberben. En nagyon megvagyok vele elégedve. A puska szerintem szép, kicsit nehéz de nem zavaróan.
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #8192 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 17:40:19 »

Tisztelt Gyakorló Vadászok!

Kezdő vadászként fegyvervásárlás előtt állok. A kínálatból és az anyagi lehetőségeimet figyelembe véve a CZ557 ill. CZ550 Ebony Edition között vacilálok.
Mindkettő .30-06 kal.
Elsősorban a CZ-vel vadászók véleményétre vagyok kiváncsi, de természetesen minden jó tanácsot szívesen veszek.
Ki milyen lőszert javasol a fenti fegyverekhez. Elsősorban vaddisznó lesvadászatról lenne szó.
Érdekelne továbbá, hogy ki hogy látja, a gyorsítós-nem gyorsítós fegyver kérdését.

Válaszokat előre is köszönöm!

Földi József
Szia!
Nekem Ebony van leupold vxr-el. Meg vagyok vele elégedve! Az enyém jól viszi a sako hammerhedet, a hirtenberger sierrát, a lapua megát, és a geco sp.-t. Jelengeg ez utóbbit lövöm.
 Wave
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #8193 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 19:15:58 »

Tisztelt Gyakorló Vadászok!

Kezdő vadászként fegyvervásárlás előtt állok. A kínálatból és az anyagi lehetőségeimet figyelembe véve a CZ557 ill. CZ550 Ebony Edition között vacilálok.
Mindkettő .30-06 kal.
Elsősorban a CZ-vel vadászók véleményétre vagyok kiváncsi, de természetesen minden jó tanácsot szívesen veszek.
Ki milyen lőszert javasol a fenti fegyverekhez. Elsősorban vaddisznó lesvadászatról lenne szó.
Érdekelne továbbá, hogy ki hogy látja, a gyorsítós-nem gyorsítós fegyver kérdését.

Válaszokat előre is köszönöm!

Földi József



Szia!  Wave

Én CZ 550 FS-t használok most 8x57-est. Előtte Luxom volt 3006 Sako SHH 11,7 magot lőttem,jól vitte,és meg voltam elégedve vele. Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #8194 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 20:09:08 »

Szia!
Ebony..., nagyon jó!
Hornady SF SST, vagy Interbond, illetve Norma Oryx minden lövés egybeszakadt, valamennyi találati pont eltéréssel lövedék fajtánként.
Mind a 3 mag tipus 10,7-es.
Norma Oryx és az Interbond 100 méteren pontba, egy helyre, az SST +4 centire, ugyanabból a beállításból.
Nehéz fegyver, jóformán semmilyen rúgás. 3-18x50-es Leupold VX-6-tal 4800 gramm a puska!
Gyönyörű lett az összeállítás.
Megkérdezhetem, hogy a vx6-os leupold mennyire jött be? Gondolok itt szürkületi értékre, lencse bevonatra meg mindent amit csak lehet, írj már le légy szíves. Köszönöm szépen!  Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #8195 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 20:18:45 »

Szia!  Wave

Én CZ 550 FS-t használok most 8x57-est. Előtte Luxom volt 3006 Sako SHH 11,7 magot lőttem,jól vitte,és meg voltam elégedve vele. Emelem

Mik a tapasztalatok az FS-sel?
A Luxnál jobb?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8196 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 21:18:49 »

Mik a tapasztalatok az FS-sel?
A Luxnál jobb?
Bár nem engem kérdeztél,de a barátom 550 stucnija,sokkal "kiegyensúlyozottabb" puska, mint az én 550 lux-om.Számít az a 8 centi. (Akármiről legyen is szó. Vigyorog)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8197 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 21:46:47 »



Ugylatom te sem erted a hiperlinket  Röhög -  a logika abba van elrejtve.

Töredelmesen bevallom, hogy nem néztem meg a hiperlinket........ Stoel
Egyrészt mert nincs ilyen puskám, és nem is valószínű, hogy valaha is lesz, másrészt, mert én nem a hyperlinkről beszéltem, hanem elvekről.....
És nem is hiszem, hogy tudnak benne olyat mutatni, amely engem arról meggyőzne, hogy be kellene tiltani az állítható elsütőberendezéseket.
Ha szar, megbízhatatlan egy termék, akkor azt nem szabad forgalmazni.
Szerintem nekem mindegyik puskám állítható elsütőberendezésű.
Évekkel ezelőtt volt, hogy az egyik fegyver - egy Tikka - olyan könnyűre lett állítva egy fegyvermester által, hogy függőleges (kizárólag függőleges és az aljával felfelé fordított állapotban, hogy - nem, nem elsült - nem lehetett megfeszíteni, hanem a zárdugattyú feszítetlen állapotban csukódott le.
Mivel voltam és a hihetetlen módon kifejlődött lustaságom ellenére még vagyok is olyan előrelátó puskabuzi, hogy soha nem éles helyzetben tesztelem a puskáimat, és elég sok "száraz lövészetet" csináltam hüvellyel, pufferrel, vagy csak úgy, mielőtt éles patron került a puskába, aligha volt olyan helyzet, ami nem fordult elő a fegyverrel "szárazon" patron nélkül!
Tehát azzal a kanyarral tettem le a vasat, addig használtam másikat, és az első adandó alkalommal vittem vissza a fegyvert, hogy tessékcsakqrvagyorsanjólmegcsinálnimester mertkülönben..... Woest Woest Woest Woest
És nem piszkáltam bele az elsütésbe, mert NEM ÉRTEK HOZZÁ!!
Hát ezért tisztelettel ezt javaslom minden handyman puskatulajnak, vagy annak, aki annak gondolja magát, hogy addig másszon bele a technikába, amíg ért hozzá, és ez fegyvernél elég limitált tudás általában.
Az én logikám azt mondja, hogy attól mert egy késsel, vagy egy baltával ölni lehet, annak a forgalmazását betiltani.....hát mekkora baromság ez?
Miklós, egy fegyverről, egy puskáról beszélünk, amit hatványozottabban óvatosan kell kezelni, nem egy bicskáról!!
Lehet, hogy a logikám nem elég szofisztikált, de velem ezt mondatja! Kacsint Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8198 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 09:27:22 »

Tisztelt Gyakorló Vadászok!

Kezdő vadászként fegyvervásárlás előtt állok. A kínálatból és az anyagi lehetőségeimet figyelembe véve a CZ557 ill. CZ550 Ebony Edition között vacilálok.
Mindkettő .30-06 kal.
Elsősorban a CZ-vel vadászók véleményétre vagyok kiváncsi, de természetesen minden jó tanácsot szívesen veszek.
Ki milyen lőszert javasol a fenti fegyverekhez. Elsősorban vaddisznó lesvadászatról lenne szó.
Érdekelne továbbá, hogy ki hogy látja, a gyorsítós-nem gyorsítós fegyver kérdését.

Válaszokat előre is köszönöm!

Földi József

Szerintem CZ 557 mert állítólag ennél már tényleg szabadon lengő a cső /nem érinti az előagy/ és erre vásárlásnál figyelj is oda . Elég ha egy papírlap elhúzható köztük . A gyorsító izlés, megszokás , adottság kérdése. Ha van nem fog hiányozni !    Mosolyog Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8199 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 09:35:48 »

Töredelmesen bevallom, hogy nem néztem meg a hiperlinket........ Stoel
Egyrészt mert nincs ilyen puskám, és nem is valószínű, hogy valaha is lesz, másrészt, mert én nem a hyperlinkről beszéltem, hanem elvekről.....
És nem is hiszem, hogy tudnak benne olyat mutatni, amely engem arról meggyőzne, hogy be kellene tiltani az állítható elsütőberendezéseket.
Ha szar, megbízhatatlan egy termék, akkor azt nem szabad forgalmazni.
Szerintem nekem mindegyik puskám állítható elsütőberendezésű.
Évekkel ezelőtt volt, hogy az egyik fegyver - egy Tikka - olyan könnyűre lett állítva egy fegyvermester által, hogy függőleges (kizárólag függőleges és az aljával felfelé fordított állapotban, hogy - nem, nem elsült - nem lehetett megfeszíteni, hanem a zárdugattyú feszítetlen állapotban csukódott le.
Mivel voltam és a hihetetlen módon kifejlődött lustaságom ellenére még vagyok is olyan előrelátó puskabuzi, hogy soha nem éles helyzetben tesztelem a puskáimat, és elég sok "száraz lövészetet" csináltam hüvellyel, pufferrel, vagy csak úgy, mielőtt éles patron került a puskába, aligha volt olyan helyzet, ami nem fordult elő a fegyverrel "szárazon" patron nélkül!
Tehát azzal a kanyarral tettem le a vasat, addig használtam másikat, és az első adandó alkalommal vittem vissza a fegyvert, hogy tessékcsakqrvagyorsanjólmegcsinálnimester mertkülönben..... Woest Woest Woest Woest
És nem piszkáltam bele az elsütésbe, mert NEM ÉRTEK HOZZÁ!!
Hát ezért tisztelettel ezt javaslom minden handyman puskatulajnak, vagy annak, aki annak gondolja magát, hogy addig másszon bele a technikába, amíg ért hozzá, és ez fegyvernél elég limitált tudás általában.
Az én logikám azt mondja, hogy attól mert egy késsel, vagy egy baltával ölni lehet, annak a forgalmazását betiltani.....hát mekkora baromság ez?
Miklós, egy fegyverről, egy puskáról beszélünk, amit hatványozottabban óvatosan kell kezelni, nem egy bicskáról!!
Lehet, hogy a logikám nem elég szofisztikált, de velem ezt mondatja! Kacsint Vigyorog
 Emelem


Ha igaz akkor nálunk 1 kg húzóerő alatt nem lehet a vadászfegyveren elsütő (ravasz) billentyű. Aki ezt megbuherálja vagyis alámegy azt bajság esetén pi@ánrúgják úgy hogy esetleg a börtönben tér észhez . Egyébként mindenkinek szive joga hogy Ő vagy a mester állítja e be .      S.Peti
Naplózva
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #8200 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 12:27:18 »

Megkérdezhetem, hogy a vx6-os leupold mennyire jött be? Gondolok itt szürkületi értékre, lencse bevonatra meg mindent amit csak lehet, írj már le légy szíves. Köszönöm szépen!  Emelem
Naplózva
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #8201 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 12:43:14 »


A VX-6-os, hát az maga a tökély.
Kiváló képélesség minden nagyításon, még 18-ason is teljesen éles a kép a széleken is.
A fényereje egy hajszállal kisebb, mint a Kahles CSX-emen, kb. olyan tudása van, mint az 50-es Zeiss Varipointnak,
legalább is én ahhoz tudnám hasonlítani.
Nappal egyébként élesebb a képe, mint a Kahles-nek és ezt természetesen minden távolságon tudja
a parallaxis állítási lehetőség miatt.
A világítópontja egy tűszúrásnyi, csak este lehetne gyengébb az egyes fokozaton.
Ár érték-arányban ez egy kiváló választás. Hibátlan kép, hibátlan szálkereszt, külső megjelenés
és ami a legfontosabb az a LÖVÉSÁLLÓSÁG!
Ha hazaérek teszek fel képet is.
Nekem benne van a mester hármasban: Kahles Helia5 2,4-12x56, Leupold VX-6 3-18x50, Zeiss HT 3-12x56.
Üdv.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8202 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 18:01:23 »

Töredelmesen bevallom, hogy nem néztem meg a hiperlinket........ Stoel
Egyrészt mert nincs ilyen puskám, és nem is valószínű, hogy valaha is lesz, másrészt, mert én nem a hyperlinkről beszéltem, hanem elvekről.....
És nem is hiszem, hogy tudnak benne olyat mutatni, amely engem arról meggyőzne, hogy be kellene tiltani az állítható elsütőberendezéseket.
Ha szar, megbízhatatlan egy termék, akkor azt nem szabad forgalmazni.
Szerintem nekem mindegyik puskám állítható elsütőberendezésű.
Évekkel ezelőtt volt, hogy az egyik fegyver - egy Tikka - olyan könnyűre lett állítva egy fegyvermester által, hogy függőleges (kizárólag függőleges és az aljával felfelé fordított állapotban, hogy - nem, nem elsült - nem lehetett megfeszíteni, hanem a zárdugattyú feszítetlen állapotban csukódott le.
Mivel voltam és a hihetetlen módon kifejlődött lustaságom ellenére még vagyok is olyan előrelátó puskabuzi, hogy soha nem éles helyzetben tesztelem a puskáimat, és elég sok "száraz lövészetet" csináltam hüvellyel, pufferrel, vagy csak úgy, mielőtt éles patron került a puskába, aligha volt olyan helyzet, ami nem fordult elő a fegyverrel "szárazon" patron nélkül!
Tehát azzal a kanyarral tettem le a vasat, addig használtam másikat, és az első adandó alkalommal vittem vissza a fegyvert, hogy tessékcsakqrvagyorsanjólmegcsinálnimester mertkülönben..... Woest Woest Woest Woest
És nem piszkáltam bele az elsütésbe, mert NEM ÉRTEK HOZZÁ!!
Hát ezért tisztelettel ezt javaslom minden handyman puskatulajnak, vagy annak, aki annak gondolja magát, hogy addig másszon bele a technikába, amíg ért hozzá, és ez fegyvernél elég limitált tudás általában.
Az én logikám azt mondja, hogy attól mert egy késsel, vagy egy baltával ölni lehet, annak a forgalmazását betiltani.....hát mekkora baromság ez?
Miklós, egy fegyverről, egy puskáról beszélünk, amit hatványozottabban óvatosan kell kezelni, nem egy bicskáról!!
Lehet, hogy a logikám nem elég szofisztikált, de velem ezt mondatja! Kacsint Vigyorog
 Emelem


Halli huszlavika!
Nagy igazsagokat irsz, mar megint : Igen
Az elso amit be is idezek:" Ha szar, megbízhatatlan egy termék, akkor azt nem szabad forgalmazni." Termeszetesen ez az en elvem is. Azutan irsz arrol hogy ki es milyen melysegig meruljon bele a belepiszkalasba. Na ez az a dolog amit cask ugy lehet kontrolalni hogy, eleve nem gyartanak olyan buzerat amit barki tud mahunalni. Gondolom tudod hogy tobb eszer, - az is lehet hogy millios - nagysagrendu a visszahivas nagysaga. Ez tull sok fegyver, amibol barmikor akar egy gyilkos loves is megindulhat, valoszinu hogy nem szandekosan de az sem valtoztat a lenyegen.
Termeszetesen van kompromisszum. Kerdezem en, miert nem lehet az allitasi lehetoseget vegallasolni? Nem kellene sok, cask epp annyi hogy a berendesest cask annyira lehessen finomitani  hogy a fegyver ne suljon el onmagatol, akar milyen allasba is legyen az.
A Remington ugyan, azt mondja (Huntingpres is ezt vette at) hogy gyartas kozben tull sok ragasztoanyag kerult ....... teljesen mindegy hogy mi: lenyeg az hogy ott van, es odakerulhet barmi, barmikor!
Vegul azt itod: "Miklós, egy fegyverről, egy puskáról beszélünk, amit hatványozottabban óvatosan kell kezelni, nem egy bicskáról!!" Termeszetesen igaz! : Igen De ugyanugy igaznak kell hogy legyen az a teny hogy a gyorsitoval elletott fegyver, vagy a mindenki altal KULSOLEG allitgathatos elsutoberendezes az fokozottan balasetveszelyes szerkezet.
Ismet egy kerdes: Muszaly ezt a veszelyt gyarilag beleepiteni a fegyverbe?  Vállat von
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8203 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 19:31:04 »

Szervusz Ingerelt! Emelem

" Kerdezem en, miert nem lehet az allitasi lehetoseget vegallasolni? Nem kellene sok, cask epp annyi hogy a berendesest cask annyira lehessen finomitani  hogy a fegyver ne suljon el onmagatol, akar milyen allasba is legyen az."

Szerintem a fegyvereket normális, vizsgázott, és olyan embereknek gyártják akiktől joggal elvárható, hogy tudják mi van a kezükben. Szerinted aki hülye, az nem cseréli ki a csavart hosszabbra, nem távolít el egy ütközőt vagy bármilyen végállás korlátozót ha azt akarja? Nem hiszem, hogy mindenben olyan megoldást lehet találni (és kell) ami tuti biztonságos. És ilyen "barkácsoló kedvű" ember van a világ minden pontján!
Azt pedig tényleg el sem tudom képzelni, hogy bármelyik cég visszarendel több száz fegyvert ha az nem gyártáshibás, csak azért, mert egy-két barom nem bírja megállni, hogy ne babrálja. Azt inkább elhiszem, hogy ezen fegyverek tulajdonosainak túlnyomó része azt sem tudja, hogy lehet az elsütést állítani!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
foldij
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #8204 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 22:50:16 »

Üdv Mindenkinek!

Köszönöm a segítséget a lőszerrel kapcsolatban. A javaslataitok alapján a holnap érekző CZ-khez rendeltem is egy doboz Hornady SST 10,7g ill. Sako Super Hammerhead-et 11,7g-ban.
Valószínűleg az Ebonyt fogom megvenni, bár továbbra is van még kérdésem. Sajnos a boltos szintén kezdő, így az én amatőr kérdéseimre nem tud válaszolni.

Amenniben a gyorsítós Ebonyt veszem meg, úgy tűzkész állapotba hozás után csak gyorsított állapotban lehet a billentyűt elhúzni v. a nélkül is (kvázi normál módban)?
Ez azért érdekel, mert ha pl. hajtásban lesz szerencsém használni, akkor ott ez gondolom számít.
Maradva a hajtás témánál, ha az elsőt már ellőttem, és a forgó tolózárral újra töltök ismét kell a biztosítót kapcsolni?

A leendő puskához vásároltam egy Leupold VX3 3,5-10x50-es vil. pontos céltávcsövet. Ehhez tudnátok szereléket ajánlani? A TV-ben most a Veaver-sínes megoldást nyomják, bár nem tudom, hogy a CZ-k prizmájára az felszerelhető e.
Steyr Gabi a korábban említett VX6 milyen szerelékkel lett felrakva?

Üdv:
FJ
Naplózva
Oldalak: 1 ... 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 [547] 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: