Oldalak: 1 ... 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 [543] 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753269 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #8130 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 13:41:58 »

Van 3m peltor sporttac 2-őm.  Ördög
Nekem ComTac van... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9526


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8131 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 17:59:05 »

Ha már Noma NP 308 W / 3006 Spr:  V0 796/823 m/s , V100 734/ 761 , V200 676 / 701
                                                       E0 3708/3964 J  , E100 3160/3386 , E200 2677 / 2876

Lehet nem 15-20 de nem  elhanyagolható különbség , töltögetők csak növelni tudják a különbséget . Én még mindíg azt kérdem csiklandós helyzetben melyiket tartanátok szívesebben a kezetekben . Én egyérelműen a 3006-t . De kinek a pap kinek a papné.

Nem kellene itt nettó baromságokat propagálni!

Szép a számsorod, de nem mond semmit. Nézzük a híres százalékokat!  V0= 3,3% V100= 3,6% V200=3,6%   E0= 6,9% E100=7,1% E200= 7,4%

Hol is van a 15-20%?  A töltögetők persze csak a 30-06-ost tudják növelni, mert azok jó töltögetők, a .308-as töltögetők, meg nem jó töltögetők. Agyrém.

Azt mondom Neked, nem hogy szignifikáns, de lófasz, elhanyagolható a különbség a 308, és a 30-06 között vadászati szempontból! Tessék csak a ballisztikai ábrákat tanulmányozni. Nem egy számsort idehányni! Sokkal fontosabb lenne arról beszélni, hogy milyen lőszert kellene bármelyikhez használni, mint isteníteni a két szinte megegyező kaliber közül az egyiket, vélt előnyök alapján.

Végül is Boarnak adok igazat, a 3 medve és 4 oroszlán után még marad 3 töltény a tizes tárban!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8132 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 18:16:16 »

Az elmúlt évtizedekben vadásztam (mindegyikkel évekig) egy jó pár fegyverrel. Használtam/használok 7x64, 7,62x54R, 30-06, és 308 Win. kalibereket is, és ki merem jelenteni  nincs közöttük számot tevő különbség. Amit elb..tam az egyikkel, azt a másik sem tudta volna korrigálni!  Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8133 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 19:32:52 »

Az elmúlt évtizedekben vadásztam (mindegyikkel évekig) egy jó pár fegyverrel. Használtam/használok 7x64, 7,62x54R, 30-06, és 308 Win. kalibereket is, és ki merem jelenteni  nincs közöttük számot tevő különbség. Amit elb..tam az egyikkel, azt a másik sem tudta volna korrigálni!  Kacsint

A legtobb egyetertsem evvel a hozzaszolassal van. Igen
Viszont, hozza kell tenni hogy, miota a Hornady kijott  a Leverevolition loszerrel (140-160 gr magsuly) a .308 Marli Express erossen very a 30-06 Springfieldet.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8134 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 19:50:10 »

Azt mondom Neked, nem hogy szignifikáns, de lófasz, elhanyagolható a különbség a 308, és a 30-06 között vadászati szempontból!
Na ez nem igaz Vigyorog
Lőttem sok nagyvadat mindkettővel (zömmel dámot, de volt közte azért szépen gím és vaddisznó is).
Ráadásul nagyon sokat ugyan azzal a "semmitérő" 11,7-es cseh SP lövedékkel.
Mivel nagyon nem volt mindegy, hogy azt a soktonnányi húst milyen osztályban veszik át, ezért a lövések döntő része a lapocka mögé lett küldve, tüdővég-máj tájra.
Ha a vad srégen állt, sok esetben gyomron-bélen is keresztül ment a lövedék.
Minden esetben jobb volt az ölöereje a 308-asnak, sokkal inkább a 8x57-re emlékeztetett.
A menekülési távolságok és a találat után még életben töltött idő sokkal hosszabb volt a 30.06 esetében.
A 308-nál a tüdővégen-májon lőtt dámok általában vagy helyben lefeküdtek, vagy lépkedtek 10-20 métert. Max. 5 perc múlva mindig dermedtek voltak.
A nagytesónál a menekülési táv sok esetben elérte akár a 100-150 métert (az első takarásig, terephajlatig), és eléldegéltek még akár negyed órát is, sokszor kellett még egy lövés, hogy ne szenvedjenek.
A lőtáv tekintetében nem volt semmi különbség, egyformán viselkedett mindkét kaliber 100, 200, vagy 250 méteren.
És ez még mindig a sokak által lenézett cseh lőszer Igen
A házi lőszertöltéssel még inkább személyre lehet szabni a lőszereinket.
Egyáltalán nem izgat a minél nagyobb energia és kezdősebesség, mert semmi jelentősége sincsen.
A lehető legharmonikusabb, a ballisztikai követelményeknek még megfelelő összeállítás megtalálása annál inkább foglalkoztat.
Ezért is nem értem a magnum őrületet, de ez már egy másik történet  Ördög

Ja...és eszembe sem jutna a 308-ason kívül mást vinni magammal, bármire vadásznék a világban 500 kg testtömeg alatt Angyal
Habár ha belegondolok, hogy egy barátom 7 bivalyt lőtt 7x64-essel, siroki teljesburkolatú lőszerrel és a kirongózinak egybe sem kellett belepiszkálnia a 375-össel.....igaz, lőni kib@szottul megtanult  Nyihi
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #8135 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 20:30:40 »

Van 3m peltor sporttac 2-őm.  Ördög

Nekem is,de zavar a háttérzúgása.
Inkább a 65 centis csö híve vagyok. Mosolyog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9526


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8136 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 21:43:16 »

Na ez nem igaz Vigyorog
Lőttem sok nagyvadat mindkettővel (zömmel dámot, de volt közte azért szépen gím és vaddisznó is).
Ráadásul nagyon sokat ugyan azzal a "semmitérő" 11,7-es cseh SP lövedékkel.
Mivel nagyon nem volt mindegy, hogy azt a soktonnányi húst milyen osztályban veszik át, ezért a lövések döntő része a lapocka mögé lett küldve, tüdővég-máj tájra.
Ha a vad srégen állt, sok esetben gyomron-bélen is keresztül ment a lövedék.
Minden esetben jobb volt az ölöereje a 308-asnak, sokkal inkább a 8x57-re emlékeztetett.
A menekülési távolságok és a találat után még életben töltött idő sokkal hosszabb volt a 30.06 esetében.
A 308-nál a tüdővégen-májon lőtt dámok általában vagy helyben lefeküdtek, vagy lépkedtek 10-20 métert. Max. 5 perc múlva mindig dermedtek voltak.
A nagytesónál a menekülési táv sok esetben elérte akár a 100-150 métert (az első takarásig, terephajlatig), és eléldegéltek még akár negyed órát is, sokszor kellett még egy lövés, hogy ne szenvedjenek.
A lőtáv tekintetében nem volt semmi különbség, egyformán viselkedett mindkét kaliber 100, 200, vagy 250 méteren.
És ez még mindig a sokak által lenézett cseh lőszer Igen
A házi lőszertöltéssel még inkább személyre lehet szabni a lőszereinket.
Egyáltalán nem izgat a minél nagyobb energia és kezdősebesség, mert semmi jelentősége sincsen.
A lehető legharmonikusabb, a ballisztikai követelményeknek még megfelelő összeállítás megtalálása annál inkább foglalkoztat.
Ezért is nem értem a magnum őrületet, de ez már egy másik történet  Ördög

Ja...és eszembe sem jutna a 308-ason kívül mást vinni magammal, bármire vadásznék a világban 500 kg testtömeg alatt Angyal
Habár ha belegondolok, hogy egy barátom 7 bivalyt lőtt 7x64-essel, siroki teljesburkolatú lőszerrel és a kirongózinak egybe sem kellett belepiszkálnia a 375-össel.....igaz, lőni kib@szottul megtanult  Nyihi
 Wave


Csak sikerült azt a nyulat kiugrasztani az bokorbul!

Bár amilyen eretnekségeket írsz, biztosan lepereg a megcsontosodott téveszme falakról, hogy ezzel a gyönyörű képzavarral éljek.
Mint az egyszeri párttitkár az állatkertben a zsiráf kifutó előtt: - Márpedig ilyen állat nincs!  Ördög

 Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8137 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 11:17:44 »

Na ez nem igaz Vigyorog
Lőttem sok nagyvadat mindkettővel (zömmel dámot, de volt közte azért szépen gím és vaddisznó is).
Ráadásul nagyon sokat ugyan azzal a "semmitérő" 11,7-es cseh SP lövedékkel.
Mivel nagyon nem volt mindegy, hogy azt a soktonnányi húst milyen osztályban veszik át, ezért a lövések döntő része a lapocka mögé lett küldve, tüdővég-máj tájra.
Ha a vad srégen állt, sok esetben gyomron-bélen is keresztül ment a lövedék.
Minden esetben jobb volt az ölöereje a 308-asnak, sokkal inkább a 8x57-re emlékeztetett.
A menekülési távolságok és a találat után még életben töltött idő sokkal hosszabb volt a 30.06 esetében.
A 308-nál a tüdővégen-májon lőtt dámok általában vagy helyben lefeküdtek, vagy lépkedtek 10-20 métert. Max. 5 perc múlva mindig dermedtek voltak.
A nagytesónál a menekülési táv sok esetben elérte akár a 100-150 métert (az első takarásig, terephajlatig), és eléldegéltek még akár negyed órát is, sokszor kellett még egy lövés, hogy ne szenvedjenek.
A lőtáv tekintetében nem volt semmi különbség, egyformán viselkedett mindkét kaliber 100, 200, vagy 250 méteren.
És ez még mindig a sokak által lenézett cseh lőszer Igen
A házi lőszertöltéssel még inkább személyre lehet szabni a lőszereinket.
Egyáltalán nem izgat a minél nagyobb energia és kezdősebesség, mert semmi jelentősége sincsen.
A lehető legharmonikusabb, a ballisztikai követelményeknek még megfelelő összeállítás megtalálása annál inkább foglalkoztat.
Ezért is nem értem a magnum őrületet, de ez már egy másik történet  Ördög

Ja...és eszembe sem jutna a 308-ason kívül mást vinni magammal, bármire vadásznék a világban 500 kg testtömeg alatt Angyal
Habár ha belegondolok, hogy egy barátom 7 bivalyt lőtt 7x64-essel, siroki teljesburkolatú lőszerrel és a kirongózinak egybe sem kellett belepiszkálnia a 375-össel.....igaz, lőni kib@szottul megtanult  Nyihi
 Wave



A 308 VS 30-06 kérdése nem csak kis hazánk vízgereblyézői között merül fel időről időre, hanem a saját hazájában is folyamatosan téma. Az érvelések nagyjából azonosak és vannak eltérőek is. Én a különbséget a felhasználási spektrumban látom és ezt igazolja a lőszer és a csőgyártók kínálata is. A 308 esetében a lövedék súlyok már 110 gr-tól kezdődnek. Ennek használata senkinek nem jutna eszébe idehaza, ha csak  nem ehhez csövezett fegyvere volna. A 30-06 esetében is léteznek extrém lövedék súlyok, de nem az az általános. A tengerentúli érvek között is felbukkan a hátralökés ami egyértelműen a 308 javára billenti sok felhasználó esetében a mérleget, különösen sok a fiatal az ottani törvények lehetővé teszik bizonyos körülmények megléte esetén , hogy fegyvert fogjanak. Az érvelések mellet még egy dolog ami feltűnik, hogy sok esetben nem egymás kaliberét szapulják hanem pont fordítva megerősíti a 30-06 használó, hogy bizony a te 308 asod is ugyan olyan jó. A hazai körülmények között a különbség valóban elhanyagolható és a meglévő maradék differenciák az alkalmazott lövedékekkel teljesen elsimíthatóak. A szóráskép tekintetében sokan érvelnek a 308 mellet. Én ezzel nem értek teljesen egyet, még akkor sem ha a céllóvők ezt használják és a hadi múlt ezt igazolja, de ez egy másik történet. A 308 nak ez utóbbi erényeit olyan hollyvoodinak tartom. Tudom vállszögek, kihúzóerő, égéstér hossza, nyugodt röppálya, na ennek mind az ellenkezőére is van példa.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #8138 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 11:53:35 »

Nekem is,de zavar a háttérzúgása.
Inkább a 65 centis csö híve vagyok. Mosolyog

Igen a háttérzaj valóban zavaró lehet, ezért sosem "tekerem" fullra.
A nagy hetesnek is 65cm-es csöve van, de még így is hangos egy jószág.  Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #8139 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 12:51:27 »

Igen a háttérzaj valóban zavaró lehet, ezért sosem "tekerem" fullra.
A nagy hetesnek is 65cm-es csöve van, de még így is hangos egy jószág.  Ördög
Nekem a Peltor tökéletesen működik.
Igaz az még nem 3M-es.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #8140 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 18:42:41 »

Na ez nem igaz Vigyorog
Lőttem sok nagyvadat mindkettővel (zömmel dámot, de volt közte azért szépen gím és vaddisznó is).
Ráadásul nagyon sokat ugyan azzal a "semmitérő" 11,7-es cseh SP lövedékkel.
Mivel nagyon nem volt mindegy, hogy azt a soktonnányi húst milyen osztályban veszik át, ezért a lövések döntő része a lapocka mögé lett küldve, tüdővég-máj tájra.
Ha a vad srégen állt, sok esetben gyomron-bélen is keresztül ment a lövedék.
Minden esetben jobb volt az ölöereje a 308-asnak, sokkal inkább a 8x57-re emlékeztetett.
A menekülési távolságok és a találat után még életben töltött idő sokkal hosszabb volt a 30.06 esetében.
A 308-nál a tüdővégen-májon lőtt dámok általában vagy helyben lefeküdtek, vagy lépkedtek 10-20 métert. Max. 5 perc múlva mindig dermedtek voltak.
A nagytesónál a menekülési táv sok esetben elérte akár a 100-150 métert (az első takarásig, terephajlatig), és eléldegéltek még akár negyed órát is, sokszor kellett még egy lövés, hogy ne szenvedjenek.
A lőtáv tekintetében nem volt semmi különbség, egyformán viselkedett mindkét kaliber 100, 200, vagy 250 méteren.
És ez még mindig a sokak által lenézett cseh lőszer Igen
A házi lőszertöltéssel még inkább személyre lehet szabni a lőszereinket.
Egyáltalán nem izgat a minél nagyobb energia és kezdősebesség, mert semmi jelentősége sincsen.
A lehető legharmonikusabb, a ballisztikai követelményeknek még megfelelő összeállítás megtalálása annál inkább foglalkoztat.
Ezért is nem értem a magnum őrületet, de ez már egy másik történet  Ördög

Ja...és eszembe sem jutna a 308-ason kívül mást vinni magammal, bármire vadásznék a világban 500 kg testtömeg alatt Angyal
Habár ha belegondolok, hogy egy barátom 7 bivalyt lőtt 7x64-essel, siroki teljesburkolatú lőszerrel és a kirongózinak egybe sem kellett belepiszkálnia a 375-össel.....igaz, lőni kib@szottul megtanult  Nyihi
 Wave


Üdv Csaba!
Neked 308-ban melyik lövedék vált be legjobban?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8141 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 21:19:18 »

Üdv Csaba!
Neked 308-ban melyik lövedék vált be legjobban?
Szervusz!
Eddig a favorit a 185-ös Mega.
A H-Mantel Kupferhohlspitz régi szerelem, de vagy 15 éve lőttem utoljára, ő lesz a következő kísérleti nyúl az ootimalizálás oltárán Ördög
Nagyon jó volt valaha, remélem ki rltudom hozni belőle a legjobbakat.
Aztán egyszer még biztosan hozzányúlok a NP-hez is, mert nem tudom elképzelni, hogy ne lenne 100%-os.
De ez utóbbiak maradnak vásár- és ünnepnapi cifraságnak, a mindennapok sztárja marad a Mega Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #8142 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 12:45:38 »

Szervusz!
Eddig a favorit a 185-ös Mega.
A H-Mantel Kupferhohlspitz régi szerelem, de vagy 15 éve lőttem utoljára, ő lesz a következő kísérleti nyúl az ootimalizálás oltárán Ördög
Nagyon jó volt valaha, remélem ki rltudom hozni belőle a legjobbakat.
Aztán egyszer még biztosan hozzányúlok a NP-hez is, mert nem tudom elképzelni, hogy ne lenne 100%-os.
De ez utóbbiak maradnak vásár- és ünnepnapi cifraságnak, a mindennapok sztárja marad a Mega Igen
 Wave

Köszi Csaba!
A Cseh sp, és spce lövedékekről mi a véleményed? Te sokat használtad! Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8143 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 17:03:30 »


De ez utóbbiak maradnak vásár- és ünnepnapi cifraságnak, a mindennapok sztárja marad a Mega Igen
 Wave

Ehhh ! Micsoda maradiság !  Stoel                                          Röhög
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #8144 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 09:35:53 »

Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Van nekem egy CZ550 ebony edition golyós puskám. A gondom az hogy ha előre nyomom az elsütő billentyűt hogy nem akad meg a gyorsító, annyira finomra van állítva. Van egy kis csavar de, nem tudom merre kellene tekernem, hogy visszább vegyek belőle.
 Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 [543] 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: