Oldalak: 1 ... 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 [539] 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753243 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #8070 Dátum: 2014. Július 27. - 17:36:31 »

Én egy olyan panaszt olvastam a rösslerről, hogy rátettek valamilyen szereléket, plusz arra rá a távcső, csak adódott valami probléma, aminek köszönhetően ez az egész szerkezet "leesett"... Vállat von pontosan már nem emlékszem mi volt, de a lényeg, hogy céltávcső téren volt a bonyodalom...

A Rösslerről én is hallottam nagyon érdekes dolgokat.
Én nem adnék érte pénzt.  Vállat von

Az árra rátérve..hááát...nem tudom mi legyen, mert a titan 6 lux is közel 400 ezer forint, annyit pedig picit fájó szívvel adnék ki érte...Meg ha már ebben az árkategóriában vennék fegyvert, akkor az biztosan Mannlicher lenne.

400 környékén már nagyon jó használtakat lehet kifogni.
Jó távcsövekkel.

Akár Mannlichert is.

Érdemes keresgélni. (Hacsak valaki nem ragaszkodik mindenáron az új puskához.)

Azt tudom, hogy ajándékba meg fogom kapni édesapámtól az alig-alig használt IZS 18 222 remingont, addig elvadászgatok azzal. Lőttem már vele borzot, rókát is, nagyon tetszik ez a kis fenevad!  Mosolyog Szerintem talán disznóra is eredményesen fogom tudni használni amíg nem lesz egy nagyobb!  Emelem

Én is csak azt tudom mondani, hogy őznél nagyobbtestű vadra nagyon óvatosan és körültekintően kell a 222-essel operálni. Ha nem 100% a szitu, akkor inkább hadd menjen!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Antallacika
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #8071 Dátum: 2014. Július 27. - 18:00:51 »

A Rösslerről én is hallottam nagyon érdekes dolgokat.
Én nem adnék érte pénzt.  Vállat von

400 környékén már nagyon jó használtakat lehet kifogni.
Jó távcsövekkel.

Akár Mannlichert is.

Érdemes keresgélni. (Hacsak valaki nem ragaszkodik mindenáron az új puskához.)

Én is csak azt tudom mondani, hogy őznél nagyobbtestű vadra nagyon óvatosan és körültekintően kell a 222-essel operálni. Ha nem 100% a szitu, akkor inkább hadd menjen!

Szia ! Leírnád hogy miket hallottál a Rösslerről? Köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 27. - 18:05:27 írta Voldemort » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8072 Dátum: 2014. Július 27. - 18:43:09 »

A 222 Remington érdekes téma.
Nyilvánvaló, hogy sokkal többre képes, mint amit sokan kinéznek belőle.
Nekünk (de főként elődeinknek) az elsőszámú golyósfegyver volt a kettőhuszonkettes Gyulajon, több évtizeden át.
Lőttem vele én is bőven mázsa feletti disznót, ami egy sima bordalövéssel  meg is lett. Igaz vérnyomot csak annyit hagyott, amit az orrán keresztül rápermetezett a csalánra.
A területen külön engedéllyel lehetett vele dámra vadászni. Sok tízezer sikeres elejtést végeztünk vele, nem volt több sebzés arányában nézve mint más, nagyobb kaliberrel.
(Egy tudatlak kádervadász volt az elődeim között, ő 223-assal és NATO hadilőszerrel mocskolt meg nagyon sok vadat. Még 6-7 évvel a kerület átvételét követően is lőttem olyan dámot, amit elődöm korábban teljes köpenyes hadilőszerrel hasbalőtt)
Mindezek ellenére senkinek nem ajánlom nagyvadra, istenigazából még őzre sem.
Nagyon nem mindegy, hogy valaki hidegvérrel, "munkából" adja le az abban az évben sokszázadik lövését, vagy szenvedélyes "sportvadászként" vadászláztól fűtötten próbál tisztességgel megcélozni egy vadat.
A kis kaliberek rosszul vagy egyáltalán nem tolerálják a "kicsit alá-fölé-mellé csúszott" találatokat.
Második-harmadik, esetleg gyakorló fegyvernek nagyon jó szolgálatot tehet, de fő kalibernek nagyvadas területen (főleg kezdő) vadász ne menjen 7 mm alá. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
KSD96
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #8073 Dátum: 2014. Július 27. - 19:22:50 »

Viktor!  Emelem

 Semmi gondom nincs a 30-06-tal, de mivel tetszenek más kaliberek is, mint pl a 8×57, vagy a 9,3×62, ezért szeretnék változtatni most. Apa már több mint 10 éve vitt ki először vadászni, 2012 elején pedig elkezdett komolyabban tanítani, felkészíteni a későbbiekre! Mosolyog Ezért is mondta azt, hogy most azt szeretné, ha én lőnék, és megtanulnám a fegyvert biztonságosan kezelni, valamint szeretné ha már tudnék valamennyire jól lőni amire ide kerülök. Ezalatt a közel 2,5 év alatt kicsit azért már összebarátkoztam a 30-06-tal!  S.Peti A vadászat apáról fiúra száll, úgy gondolom ez úgy van rendjén, ha az apa tanítja a fiát már a kezdetektől...Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak az vadásszon, aki ilyen, vagy hasonló módon került közel a természethez!  S.Peti Mosolyog

A puska dologra visszatérve csak annyit szeretnék mondani, hogy én kezdő puskának mindenképpen új puskát szeretnék, amit én fogok először a kezembe, és én is sütöm el először. Emelem Megvan ennek is a maga varázsa, úgy gondolom.

Csaba!  Emelem
Mérget ne vegyél arra, hogy még nem fogok kérdezni!  Ördög Fogok, csak majd más témában! Mosolyog

Mégegyszer köszönöm Mindenkinek!

Köszönöm nektek a tanácsokat, kommenteket
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 28. - 12:10:10 írta Voldemort » Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #8074 Dátum: 2014. Július 28. - 00:09:37 »

Viktor!  Emelem

Lehet, hogy meg fogtok kövezni, de leírom: 2012 júniusában ejtettem el életem első őzbakját, és ugyanebben a hónapban életem első vaddisznóját! Azóta lőttem 22 disznót, 5 őzbakot, 2 gím tarvadat, 1 rókát, és 2 borzot

Akkor te most szívatsz minket?!
Naplózva
KSD96
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #8075 Dátum: 2014. Július 28. - 01:24:40 »

Akkor te most szívatsz minket?!

Ugyan miért szívatnálak benneteket? Eszem ágában sincs...!!!!!
Attól, hogy már volt a kezemben nagygolyós, lőttem vele X vadat, még szerintem megkérdezhetem, hogy akkor mégis ki mit ajánl...Legalábbis ez volt a célom vele! Amúgy bocsánat, mert a legelején amikor leírtam hogy mely kaliberek között vacilálok, én nagy marha odaírtam a 30-06-t is!..pfff..véletlen volt, bocsánat! Woest Ne haragudjatok...Nem szívatok én senkit, csak okosodnék, tanácsot kérnék! Az elején meg én szúrtam el, hogy odaírtam a 3006-t, bocsi!  S.Peti

 Emelem

Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #8076 Dátum: 2014. Július 28. - 01:55:41 »

Viktor!  Emelem

Semmi gondom nincs a 30-06-tal, de mivel tetszenek más kaliberek is, mint pl a 8×57, vagy a 9,3×62, ezért szeretnék változtatni most. Apa már több mint 10 éve vitt ki először vadászni, 2012 elején pedig elkezdett komolyabban tanítani, felkészíteni a későbbiekre! Mosolyog Ezért is mondta azt, hogy most azt szeretné, ha én lőnék, és megtanulnám a fegyvert biztonságosan kezelni, valamint szeretné ha már tudnék valamennyire jól lőni amire ide kerülök. Ezalatt a közel 2,5 év alatt kicsit azért már összebarátkoztam a 30-06-tal!  S.Peti A vadászat apáról fiúra száll, úgy gondolom ez úgy van rendjén, ha az apa tanítja a fiát már a kezdetektől...Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak az vadásszon, aki ilyen, vagy hasonló módon került közel a természethez!  S.Peti Mosolyog

A puska dologra visszatérve csak annyit szeretnék mondani, hogy én kezdő puskának mindenképpen új puskát szeretnék, amit én fogok először a kezembe, és én is sütöm el először. Emelem Megvan ennek is a maga varázsa, úgy gondolom.

Csaba!  Emelem
Mérget ne vegyél arra, hogy még nem fogok kérdezni!  Ördög Fogok, csak majd más témában! Mosolyog

Mégegyszer köszönöm Mindenkinek!

Köszönöm nektek a tanácsokat, kommenteket
Csak remélni merem, nem Magyarországon élsz!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 28. - 12:10:56 írta Voldemort » Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8077 Dátum: 2014. Július 28. - 02:21:09 »

Csak remélni merem, nem Magyarországon élsz!


Teljesen mindegy nem? :Mosolyog
Magyarul ir, mondez neked valamit?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8078 Dátum: 2014. Július 28. - 05:51:38 »



Teljesen mindegy nem? :Mosolyog
Magyarul ir, mondez neked valamit?

Miklos, en a helyedbe halgatnek ! Nem tudod miert kerdezte azt amit kerdezett !
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8079 Dátum: 2014. Július 28. - 09:09:57 »

Sokan hiszik elsőre,hogy ez egy zárt fórum.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8080 Dátum: 2014. Július 28. - 09:40:11 »

Viktor!  Emelem

Semmi gondom nincs a 30-06-tal, de mivel tetszenek más kaliberek is, mint pl a 8×57, vagy a 9,3×62, ezért szeretnék változtatni most. Apa már több mint 10 éve vitt ki először vadászni, 2012 elején pedig elkezdett komolyabban tanítani, felkészíteni a későbbiekre! Mosolyog Ezért is mondta azt, hogy most azt szeretné, ha én lőnék, és megtanulnám a fegyvert biztonságosan kezelni, valamint szeretné ha már tudnék valamennyire jól lőni amire ide kerülök. Ezalatt a közel 2,5 év alatt kicsit azért már összebarátkoztam a 30-06-tal!  S.Peti A vadászat apáról fiúra száll, úgy gondolom ez úgy van rendjén, ha az apa tanítja a fiát már a kezdetektől...Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak az vadásszon, aki ilyen, vagy hasonló módon került közel a természethez!  S.Peti Mosolyog

A puska dologra visszatérve csak annyit szeretnék mondani, hogy én kezdő puskának mindenképpen új puskát szeretnék, amit én fogok először a kezembe, és én is sütöm el először. Emelem Megvan ennek is a maga varázsa, úgy gondolom.

Csaba!  Emelem
Mérget ne vegyél arra, hogy még nem fogok kérdezni!  Ördög Fogok, csak majd más témában! Mosolyog

Mégegyszer köszönöm Mindenkinek!

Köszönöm nektek a tanácsokat, kommenteket

Túl nagy a tempó kolléga. Kapcsold be a felezőt, mert ez nem olyan sima terep. Csak remélni merem, hogy a vadászat, nem fegyverekhez kötődő szegmenseire is hasonló energiákat forditól. Te is beleestél abba  hibába, hogy jártasságodat egy kicsit átjárja az öntömjénezés, igaz csak finoman. Az eszköz kiválasztása mindenkinek fontos, tudjuk jól de hidd el nem a kaliber fogja megoldani az emberi hiányosságokat. Apának harcos üdvözletem. Ő mit javasol neked kaliberek tekintetében OOO
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 28. - 12:11:14 írta Voldemort » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8081 Dátum: 2014. Július 28. - 09:43:20 »

Sokan hiszik elsőre,hogy ez egy zárt fórum.
Ez igaz, néha lehetnének is ebből komoly problémák.
Ez az eset véleményem szerint nem tartozik közéjük.
Azért ne dugjuk ennyire homokba a fejünket.
Ha itt mindenkinek kivennnék a fegyvert a kezéből, aki nem hivatalosan kezdett el vadászni.......azt hiszem lenne csodálkozás Meglepődött

Mert mi is történt:
Van itt egy "gyerek", aki írogat ezt-azt.
Ki tudja ennek a valóságtartalmát lekáderezni?
Még talán a CIA és az FBI sem, még ha összefognak a Mosad-dal akkor sem.
Ő meg azt mondja, hogy éjjel álmodta az egészet...és máris kinyalhatja bárki Vigyorog
Ne legyünk pápábbak a pápánál Angyal
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8082 Dátum: 2014. Július 28. - 09:54:38 »

Ez igaz, néha lehetnének is ebből komoly problémák.
Ez az eset véleményem szerint nem tartozik közéjük.
Azért ne dugjuk ennyire homokba a fejünket.
Ha itt mindenkinek kivennnék a fegyvert a kezéből, aki nem hivatalosan kezdett el vadászni.......azt hiszem lenne csodálkozás Meglepődött

Mert mi is történt:
Van itt egy "gyerek", aki írogat ezt-azt.
Ki tudja ennek a valóságtartalmát lekáderezni?
Még talán a CIA és az FBI sem, még ha összefognak a Mosad-dal akkor sem.
Ő meg azt mondja, hogy éjjel álmodta az egészet...és máris kinyalhatja bárki Vigyorog
Ne legyünk pápábbak a pápánál Angyal
 Wave

Teljesen igazad van. Ezzel együtt azt mondom, jobb ha az első beöntést Ördög itt kapja meg és nem élesben, mert észre sem fogja venni, hogy a rosszakaró környezete másként gondolkodik.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8083 Dátum: 2014. Július 28. - 09:54:49 »

Ez igaz, néha lehetnének is ebből komoly problémák.
Ez az eset véleményem szerint nem tartozik közéjük.
Azért ne dugjuk ennyire homokba a fejünket.
Ha itt mindenkinek kivennnék a fegyvert a kezéből, aki nem hivatalosan kezdett el vadászni.......azt hiszem lenne csodálkozás Meglepődött

Mert mi is történt:
Van itt egy "gyerek", aki írogat ezt-azt.
Ki tudja ennek a valóságtartalmát lekáderezni?
Még talán a CIA és az FBI sem, még ha összefognak a Mosad-dal akkor sem.
Ő meg azt mondja, hogy éjjel álmodta az egészet...és máris kinyalhatja bárki Vigyorog
Ne legyünk pápábbak a pápánál Angyal
 Wave

Én meg azt mondom, ne menjünk ebbe a vitába bele!

Maradjunk a törvényesség határain belül, aztán nem kell mentegetőzni, Háry Jánossá alakulni hirtelen!

Nem beszélve arról, hogy tényleg valaki azt fogja hinni, hogy ez a követendő példa!

Pont.

 Emelem

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
KSD96
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #8084 Dátum: 2014. Július 28. - 10:22:58 »

Befogtam.!  Tasli S.Peti
Naplózva
Oldalak: 1 ... 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 [539] 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: