Oldalak: 1 ... 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 [490] 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753187 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7335 Dátum: 2014. Január 02. - 09:37:35 »

Szerintem inkább az a probléma, hogy kapáslövésnél és túlöltözve nem célzol rendesen.
Amikor a puska felvágódik, a golyó már elhagyta a csövet.

Könnyű puskával én sem tudok lőni. Na, nem mintha nehezebbel olyan fene jól tudnék, talán úgy lenne pontosabb, hogy nehezebb fegyverrel lövök kevésbé rosszul. A légpuska (Slavia 630) pl. rendesen táncol a kezemben, ugyanezt a nagy golyóssal (Sauer+8X56 SB) sohasem éreztem. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7336 Dátum: 2014. Január 02. - 10:54:48 »

Lehetne ezen a cső felvágódáson mérsékelni, azzal, hogy az előagyat egy kis ólommal megnehezítem?
Van valakinek ez irányú tapasztalata?
Van  Vigyorog
Nekem a Blaser Professional volt túl könnyű.
De nem a tus, hanem az előagyi résznél éreztem hiányát egy kis "húzásnak", főként a mozgásban lévő vad lövésekor.
Én nem ólmot használtam, mert volt ott hely bőven.
Egy rozsdamentes 1/2-es csőből vágtam egy pont bele passzoló darabot és némi ömlenyragasztóval elhelyeztem benne.
Cakk-pakk 40 dekát kapott és mint ha kicserélték volna a fegyvert Igen

Fa tusnál némileg körültekintőbben illik eljárni.
Mielőtt átalakítanád, kössél rá 20-30 deka ólmot és lőjél vele pár próbát.
Ha megfelelőnek érzed, akkor ahol az anyagvastagság engedi, ott meg kell csinálni a fába a "fészket", majd azt beólmozni.
Be lehet önteni is, de kétoldalú vagy ömlenyragasztóval is dolgozhatsz.
Az erő-erőkar elv itt is érvényesül, vagyis minél előrébb tudod helyezni a plusz tömeget, annál kevesebb ólom kell ugyan ahhoz az eredményhez.

Sokan betegesen ódzkodnak a fegyver agyazásának bármilyen átalakításától, pedig ha szigorúan nézzük, akkor csak egy speciális "szerszámnyélről" van szó,
aminél a személyre szabott ergonómia nagyon is fontos.
Ez ugyan úgy érvényes a tus hosszára is.
Ha nem érzed stabilnak a fegyvert lövés közben, akkor ott is érdemes körülnézni, mielőtt nekiállsz a súlyozásnak.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #7337 Dátum: 2014. Január 02. - 11:20:36 »

Szerintem inkább az a probléma, hogy kapáslövésnél és túlöltözve nem célzol rendesen.
Amikor a puska felvágódik, a golyó már elhagyta a csövet.

Könnyű puskával én sem tudok lőni. Na, nem mintha nehezebbel olyan fene jól tudnék, talán úgy lenne pontosabb, hogy nehezebb fegyverrel lövök kevésbé rosszul. A légpuska (Slavia 630) pl. rendesen táncol a kezemben, ugyanezt a nagy golyóssal (Sauer+8X56 SB) sohasem éreztem. 

Lajos, akkor miért van az a jelenség, hogy kemény felületről eldobja a puska a lövés, egy babzsákról meg nem? Ha a cső felvágódás a golyó csőelhagyása után lenne, akkor nem számítana, hogy milyen felületen fektetem fel a fegyvert. De lehet, hogy rosszul gondolom, nem értek hozzá, csak szeretnék.

De, mint említettem, más típusú (vastagabb) tusú Cz nem produkál olyan ugrást lövéskor, mint az enyém, tehát könnyű lehet a puskám (megmérem! ), vagy a tus kialakítása picit másabb, bár nem lehet rajta látni különbséget.

Az nem zavarna, hogy nagyobbat rúg, de, hogy a cső is elmozdul fölfelé az már probléma.

Arra gondoltam én is első körben, amit galoscsabus írt, hogy súlyt kötök rá próbára.

Mivel az előagy is elvékonyodik ennél a tusnál így a súlyozás sem olyan egyszerű, vagy legalábbis nem lehet olyan mennyiségű súlyt bele rejteni. Talán a cső alá kéne belemarni egy fészket és oda berakni egy kis súlyt.

üdv.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7338 Dátum: 2014. Január 02. - 13:34:13 »

Lajos, akkor miért van az a jelenség, hogy kemény felületről eldobja a puska a lövés, egy babzsákról meg nem? Ha a cső felvágódás a golyó csőelhagyása után lenne, akkor nem számítana, hogy milyen felületen fektetem fel a fegyvert. De lehet, hogy rosszul gondolom, nem értek hozzá, csak szeretnék.

Nem tudom, de kíváncsi lennék rá én is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7339 Dátum: 2014. Január 02. - 13:40:38 »

Nem tudom, de kíváncsi lennék rá én is.
A cső lövéskor rezonál, beleng.
Kemény felület eldobja a "hullámzó" csövet.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7340 Dátum: 2014. Január 02. - 14:20:14 »

A cső lövéskor rezonál, beleng.
Kemény felület eldobja a "hullámzó" csövet.


Gondolom, ugyanez a jelenség lép fel, amikor a cső nem szabadon leng, hanem összeér az előaggyal.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7341 Dátum: 2014. Január 02. - 14:22:15 »

Gondolom, ugyanez a jelenség lép fel, amikor a cső nem szabadon leng, hanem összeér az előaggyal.

Szerintem igen...nem tud szabadon rezonálni.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7342 Dátum: 2014. Január 02. - 14:26:41 »

Sziasztok,

CZ550-em van 30-06 kaliberben. Kecses könnyű tussal. Ha jól megfogom a fegyvert (szorítom, mint az állat) nincs vele probléma, de ha pl. túl vagyok öltözve vagy hirtelen kell lövést leadni és nincs úgy beszorítva a puska, akkor általában hibázok (valószínűleg fölé lövök).

A hátrarúgást nem érzem nem probléma.

Lőtéren összehasonlítva más „vastagabb” tusú hasonló CZ-vel az enyém szinte kiugrik az ember kezéből lövéskor.
A hibázásokat is ennek tudom be, méghozzá, hogy a fegyver csöve nagyon felvágódik.

Lehetne ezen a cső felvágódáson mérsékelni, azzal, hogy az előagyat egy kis ólommal megnehezítem?

Van valakinek ez irányú tapasztalata? Kit lehet keresni ez ügyben?

Segítségeket köszönöm.

üdv.


Fegyverlámpát használsz? Volt akinek az okozott problémát,hogy rajta volt illetve levette róla. Megváltozott a puska lőképe.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7343 Dátum: 2014. Január 02. - 14:57:27 »

Fegyverlámpát használsz? Volt akinek az okozott problémát,hogy rajta volt illetve levette róla. Megváltozott a puska lőképe.
Érdekes felvetés, mert ahány cső, annyiféle hatás.
A ZKK-imon és a Frankonia Favoriton újra be kellett lőni a puskát a lámpával és csak azzal együtt tudtam használni.
A Tikka és a Blaser teljesen "immunis" volt a lámpára, a gyakorlatban semmi jelentős különbséget nem okozott a fel/le vétele.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #7344 Dátum: 2014. Január 02. - 15:17:55 »

Fegyverlámpát használsz? Volt akinek az okozott problémát,hogy rajta volt illetve levette róla. Megváltozott a puska lőképe.

Fegyverlámpákat is próbálgattam. A csőre szerelhető verziók igen jelentősen módosították a találati pontot az én esetemben. A szíjas Heliatorral, igaz lőtéren nem lőttem, de nem volt problémám.

Már több éve vadászom ezzel a fegyverrel és nincs is vele baj. De amikor összehasonlítottam egy másik (újabb) CZ550-el és az azzal történő lövés sokkal finomabb volt (nem akart a puska kirepülni a belövő padból), akkor végig gondoltam néhány hibázásomat és arra jutottam, hogy valószínűleg könnyű a puska (főleg az eleje) és a felvágódó cső miatt nem találok.

Ha nem fogom meg „jól” a puskát, akkor nem vág orrba vagy ilyesmi. Nekem igen erősen szorítanom kell, ha találni akarok.

Nem is értem azokat, akik úgy lőnek, hogy az előagyat csak leteszik a babzsákra, jobb kéz az elsütő billentyűn, a bal meg a tus alatt. Ha az enyémmel így próbálnám, akkor valószínűleg a földről vehetném fel a puskát lövés után, de minimum az orrom vérezne.

Szóval az előagy nehezítésére várnék tanácsokat, esetleg fényképeket megoldásokról.

üdv.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7345 Dátum: 2014. Január 02. - 16:22:02 »

Nekem igen erősen szorítanom kell, ha találni akarok.
Nem is értem azokat, akik úgy lőnek, hogy az előagyat csak leteszik a babzsákra, jobb kéz az elsütő billentyűn, a bal meg a tus alatt. Ha az enyémmel így próbálnám, akkor valószínűleg a földről vehetném fel a puskát lövés után
Egyre erősebb a kétely bennem, hogy az agyazással bajok vannak.....
Márhogy nem vagytok egymáshoz valók.
Egyéni alkatra, fogásra, testméretekre való agyazásnál a puska nem vágódik felfelé, csak tol hátra.
A nagyüzemi gyártásnál egy standard "tól-ig" mérettel és egy átlagos lőtechnikával számolnak.
Minél több paraméterben térsz el ettől, annál jobban előjönnek ezek a hibalehetőségek.
Szerintem fogd a puskát és menj el egy jó szakértőhöz, aki egy lőtéri próbán pikk-pakk fényt fog deríteni a turpisságra.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #7346 Dátum: 2014. Január 02. - 16:33:50 »

Lajos, akkor miért van az a jelenség, hogy kemény felületről eldobja a puska a lövés, egy babzsákról meg nem? Ha a cső felvágódás a golyó csőelhagyása után lenne, akkor nem számítana, hogy milyen felületen fektetem fel a fegyvert. De lehet, hogy rosszul gondolom, nem értek hozzá, csak szeretnék.

De, mint említettem, más típusú (vastagabb) tusú Cz nem produkál olyan ugrást lövéskor, mint az enyém, tehát könnyű lehet a puskám (megmérem! ), vagy a tus kialakítása picit másabb, bár nem lehet rajta látni különbséget.

Az nem zavarna, hogy nagyobbat rúg, de, hogy a cső is elmozdul fölfelé az már probléma.

Arra gondoltam én is első körben, amit galoscsabus írt, hogy súlyt kötök rá próbára.

Mivel az előagy is elvékonyodik ennél a tusnál így a súlyozás sem olyan egyszerű, vagy legalábbis nem lehet olyan mennyiségű súlyt bele rejteni. Talán a cső alá kéne belemarni egy fészket és oda berakni egy kis súlyt.

üdv.

          Attól is rúghat nagyobbat , ha az átmeneti kúp ( a csőben) nem megfelelő ( túl rővid) !  volt már ilyenre is példa          csak hangosan gondolkodtam  Stoel
Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #7347 Dátum: 2014. Január 02. - 17:18:54 »

Egyre erősebb a kétely bennem, hogy az agyazással bajok vannak.....
Márhogy nem vagytok egymáshoz valók.
Egyéni alkatra, fogásra, testméretekre való agyazásnál a puska nem vágódik felfelé, csak tol hátra.
A nagyüzemi gyártásnál egy standard "tól-ig" mérettel és egy átlagos lőtechnikával számolnak.
Minél több paraméterben térsz el ettől, annál jobban előjönnek ezek a hibalehetőségek.
Szerintem fogd a puskát és menj el egy jó szakértőhöz, aki egy lőtéri próbán pikk-pakk fényt fog deríteni a turpisságra.

Más is lőtt lőtéren a puskámmal és nála is jelentősebb volt a puskám bemozdulása, mint a másik CZ-nek. Így az emberi tényezőt, ha nem is teljesen, de kizárnám.
Naplózva
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #7348 Dátum: 2014. Január 02. - 20:36:33 »

Igazad van a 9.3x62 sem sokkal különbözik a 3006 tól ha jól tudom 7.62x63  a 3006.
Nem tusom visszarugás szempontjából mekkotát uthet a fegyver sajnos még nem volt alkalmam kipróbálni eggyik kalibert sem  azt sem tudom mennyi a 2 lőszer ára közt a külömbség?Bár rengetegen elitélik és ágyunak nevezik ezt a kalibert sajnos!
A 8x57 en is gondolkodtam bár arról nem sok információm van vagyis még ennyi sem Ördög
Üdv mindenkinek
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7349 Dátum: 2014. Január 02. - 20:40:32 »

Szerintem igen...nem tud szabadon rezonálni.

Mindemellett azt gondolom, hogy ez nincs összefüggésben a cső felvágódásával.
Ilyen felvágódás jelenséget én a seregben, a PA pisztolynál tapasztaltam, azt ugye egy kézzel fogja az ember. Minden lövés után szinte függőleges helyzetbe emelte a kezemet, de ettől még eltaláltam a célt - ezért gondolom, hogy nem ez okozza a hibázást.
Meg egyszer, még gyerekkoromban láttam, amint K.L. barátom lőtt egy sörétes vadászfegyverrel egy dobozra célba, na az ő kezében is égnek állt a puskacső.
Az bizonyos, hogy nem nagyon volt szinkron az ő 12 éves alkata és a (szintén 12-es) sörétes között.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 [490] 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: