Oldalak: 1 ... 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 [477] 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753268 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7140 Dátum: 2013. November 03. - 17:25:55 »

Üdv!
Ezeknél a fegyvereknél ez természetes állapot,és semmiképpen se hiba!Mindegyik így működik.
 Emelem

Köszi, bár eléggé furcsa természetes állapot. Kíváncsiságból Mauser rendszernél is kipróbáltam, az is így működött. Lassan 30 éve van nálam a "pusku", eddig ez nem tűnt fel.  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7141 Dátum: 2013. November 03. - 17:48:30 »

Fegyverguruk, egyik ismerősömnek van egy Steyr-Mannlicher M típusú, kétbillentyűs fegyvere, ha tűzkész helyzetben, a "hátsó", gyorsító billentyűt előre nyomja, a fegyver "elsül", nekem S típusú van, s kipróbáltam, ugyanezt "teszi". Mind a két fegyver hibás, vagy ez a "természetes" állapot?  Vállat von
Az S, M, és L nem típust jelöl.
Zárhossz mérete.
De tényleg süt.  Kacsint


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #7142 Dátum: 2013. November 04. - 13:49:44 »

Sziasztok!  Emelem

Elég régóta szemezgetek egy golyós fegyverrel  Türelmetlenül Egy Browning X-Bolt Hunter .-ről van szó! A kalibere 300 win.mag. ( tudom,hogy felesleges magyarországra stb.,stb.,stb. de tudjátok milyen ez ha egyszer ez tetszik és a "hülyebogár" befészkelte magát az embör fejébe,onnan már nincs visszaút Ördög). Volt alkalmam egyet a kezemben tartani,a közeli vadászboltban,és ott szerelmesedtem belé! Szép fával,jó súllyal és szemrevételezés alapján masszív testel rendelkezik,tehát szószó elnyerte a tetszésemet!
 Szeretnék véleményeket kérni,hogy a gyakorlatban milyen is a Browning fegyver? Mindenféle vélemény érdekel!
Ugye  azt hozzá kell tenni,hogy olcsóbb mint egy Sako vagy egy Steyr. Vegyem meg ezt a vadonat új fegyvert olcsóbban mint a többi ,vagy dolgozzak és nélkülözzek több mint fél évig ,hogy vegyek egy Steyrt ! Tehát megéri dolgozni és spórolni a Sako.-ért vagy a Steyr.-ért ,vagy a Browning is kiváló-használható- fegyver!? (Mondjuk a Sako és a Browning közt nincs olyan hatalmas árkülönbség,de az is pénz,vagy egy szerelék ára.)

Elnézést egy kicsit kesze-kusza lett,de szóban mindent gyorsabban és érthetőbben el lehet mondani! OOO

Szép napot nektek!  Mosolyog Mosolyog

Vadászüdvözlettel : József Emelem
 
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #7143 Dátum: 2013. November 04. - 14:13:20 »

Én inkább gyűjtenék még egy kicsit, és Sako-t vennék. Igazi strapa-puska, mint a messzi Északon gyártott fegyverek általában. Nagyon megbízhatóak, nagyon jók. A mai Steyereknél lényegesen jobbak. (a régieknél azért nem)
A kaliber szerencsésebb lenne olyan, amelyik nagyobb "likat" üt, azaz biztosabb vért ad, tehát nagyobb öbe.  Ha mindenáron magnumot akarsz (én nem igazán javasolom) akkor .338 Winchester magnum kaliberű fegyvert válassz.  Én egyébként a 9,3x62-t ajánlom. Nem roncsol, stabil a vér, nem rúg...És 16 grammos Brenneke TOG-al 200 méterig célpontelhelyezés nélkül lőhetsz vele. (ennek a lőszernek az optimális belövési távolsága: 169 m)

Üdv: Regius
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #7144 Dátum: 2013. November 04. - 14:53:52 »


Az a nagy helyzet,hogy ez már nem ipari barom.......
P.F nek hívják s volt már tó őr,hal őr,baby sitter,de legfőképpen az egykori Magyar Néphadsereg kirúgott törzsőrmestere.Ez a faszi volt az aki miután a sok közül egy alkalommal átverték,a Svájci nemzeti jelzést Unicum logóként aposztrofálta.
Azt a töméntelen hülyeséget,agyament baromságot amit ez a faszi az elmúlt 4 évben le művelt,filmesíteni kellene.Semmi féle 99 darab fegyver nem készült a labancoknál,mint ahogy torony lövő kakas puska sem létezik.......etc etc
Van neki egy "fegyvermester ismerőse" Pécs mellett, azzal dolgozik együtt.S valóban,valamilyen szinten felcicomázott olcsó lőszerszámokat értékesít természetesen a meg élhetési különbözettel meg fejelve.Nem gondolom hogy e fórumról valakit is be etethetne de hívjátok fel a figyelmét annak aki a közeletekben van s tudomásotokra jut hogy ezen egyeddel kíván üzletelni,abban a pillanatban felejtse el.

Itt az új csodapusku a komától:
http://www.vadaszapro.net/reszletek/194776/switzerland-sig-mauser-30-06-kaliberben.....

 Röhög Ördög
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7145 Dátum: 2013. November 04. - 15:20:15 »



Ennyiért  Röhög   Viszont egy korábbi 30-06 -os távcsővel 290.000 ért megér egy  Fejvakarás-t.   
Naplózva
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #7146 Dátum: 2013. November 04. - 15:53:07 »


hiába no,ami Switzera az Switzera Nyihi mégha  m96-oa akkor is Angyal.
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #7147 Dátum: 2013. November 04. - 18:36:43 »

Sziasztok!  Emelem

Elég régóta szemezgetek egy golyós fegyverrel  Türelmetlenül Egy Browning X-Bolt Hunter .-ről van szó! A kalibere 300 win.mag. ( tudom,hogy felesleges magyarországra stb.,stb.,stb. de tudjátok milyen ez ha egyszer ez tetszik és a "hülyebogár" befészkelte magát az embör fejébe,onnan már nincs visszaút Ördög). Volt alkalmam egyet a kezemben tartani,a közeli vadászboltban,és ott szerelmesedtem belé! Szép fával,jó súllyal és szemrevételezés alapján masszív testel rendelkezik,tehát szószó elnyerte a tetszésemet!
 Szeretnék véleményeket kérni,hogy a gyakorlatban milyen is a Browning fegyver? Mindenféle vélemény érdekel!
Ugye  azt hozzá kell tenni,hogy olcsóbb mint egy Sako vagy egy Steyr. Vegyem meg ezt a vadonat új fegyvert olcsóbban mint a többi ,vagy dolgozzak és nélkülözzek több mint fél évig ,hogy vegyek egy Steyrt ! Tehát megéri dolgozni és spórolni a Sako.-ért vagy a Steyr.-ért ,vagy a Browning is kiváló-használható- fegyver!? (Mondjuk a Sako és a Browning közt nincs olyan hatalmas árkülönbség,de az is pénz,vagy egy szerelék ára.)

Elnézést egy kicsit kesze-kusza lett,de szóban mindent gyorsabban és érthetőbben el lehet mondani! OOO

Szép napot nektek!  Mosolyog Mosolyog

Vadászüdvözlettel : József Emelem
 

A Sakonak a 75-ös modellje szerintem használtban nem drágább, mint a Browning újban, de masszívabb, tiszta fém/fa a kivitele, és ha felmész az Apróra, találsz egy frisset abban a kaliberben, amiről beszélsz. (Nem az enyém, így nem számít reklámnak remélem)  Ördög
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #7148 Dátum: 2013. November 04. - 20:15:42 »

Sziasztok!  Emelem

 Szeretnék véleményeket kérni,hogy a gyakorlatban milyen is a Browning fegyver? Mindenféle vélemény érdekel!
Ugye  azt hozzá kell tenni,hogy olcsóbb mint egy Sako vagy egy Steyr. Vegyem meg ezt a vadonat új fegyvert olcsóbban mint a többi ,vagy dolgozzak és nélkülözzek több mint fél évig ,hogy vegyek egy Steyrt ! Tehát megéri dolgozni és spórolni a Sako.-ért vagy a Steyr.-ért ,vagy a Browning is kiváló-használható- fegyver!? (Mondjuk a Sako és a Browning közt nincs olyan hatalmas árkülönbség,de az is pénz,vagy egy szerelék ára.)


Vadászüdvözlettel : József Emelem
 

Szia!

Technikai különbség, hogy a Browning az direkt sütéses, még a másik kettő lehet "gyorsítós". Valaki nem mondana le a pille könnyű sütésről, persze ez ízlés, szokás kérdése. Új árban azért van egy 1,5x-es szorzó, nem tudom megér-e annyit. A használt Sako-t én is ajánlom, néha van 1-2 eladó. Ha nem laksz messze Székesfehérvártól, egy Steyr mellett meg tudod nézni a Browningot is, esetleg egy ismerősnél még a Sako-t is.
Most így a hajtások előtt sokat vettem kézbe a két fegyvert, próbálgattam a gyors ismétléseket, és elmondhatom, hogy a Browning rövidebb, könnyebb zárdugattyúja, ami kisebb szöget fordul(60fok a 70fok ellenében), könnyebben felnyitható és lezárható mint a Steyr-é. A Sako hasonló ilyen szempontból a Browninghoz, bár az is 70 fokot fordul, de szintén kisebb, stb., mint a Steyr-é. A Browning a legkönnyebb a három közül, ez cserkelésnél, cipelésnél tuti előny, egy 300 win mag. esetében nem tudom. Elég puha, és ruganyos gumi van rajta, elképzelhető, hogy ez kompenzál valamit a súlyhiányból. Szerelék az elég spéci az X-bolt esetében, 4-4 csavar fogja a talpakat, így ehhez nincs akkora választék, mint a másik kettőhöz.

Ha nincs jó állapotú, és jó árú a másik két márkából, és inkább vadásznál mint nélkülöznél, akkor nyugodtan vegyél Browningot, a pénzt meg költsd vadászatra, távcsőre, wellness hétvégére, annak az asszony is örülne.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv!
HZ 
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7149 Dátum: 2013. November 04. - 20:29:41 »

Szia!

Technikai különbség, hogy a Browning az direkt sütéses, még a másik kettő lehet "gyorsítós". Valaki nem mondana le a pille könnyű sütésről, persze ez ízlés, szokás kérdése. Új árban azért van egy 1,5x-es szorzó, nem tudom megér-e annyit. A használt Sako-t én is ajánlom, néha van 1-2 eladó. Ha nem laksz messze Székesfehérvártól, egy Steyr mellett meg tudod nézni a Browningot is, esetleg egy ismerősnél még a Sako-t is.
Most így a hajtások előtt sokat vettem kézbe a két fegyvert, próbálgattam a gyors ismétléseket, és elmondhatom, hogy a Browning rövidebb, könnyebb zárdugattyúja, ami kisebb szöget fordul(60fok a 70fok ellenében), könnyebben felnyitható és lezárható mint a Steyr-é. A Sako hasonló ilyen szempontból a Browninghoz, bár az is 70 fokot fordul, de szintén kisebb, stb., mint a Steyr-é. A Browning a legkönnyebb a három közül, ez cserkelésnél, cipelésnél tuti előny, egy 300 win mag. esetében nem tudom. Elég puha, és ruganyos gumi van rajta, elképzelhető, hogy ez kompenzál valamit a súlyhiányból. Szerelék az elég spéci az X-bolt esetében, 4-4 csavar fogja a talpakat, így ehhez nincs akkora választék, mint a másik kettőhöz.

Ha nincs jó állapotú, és jó árú a másik két márkából, és inkább vadásznál mint nélkülöznél, akkor nyugodtan vegyél Browningot, a pénzt meg költsd vadászatra, távcsőre, wellness hétvégére, annak az asszony is örülne.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv!
HZ 
A Browning is lehet kis ráfordítással gyorsítós.
És ha jól emlékszem, tusanyak-biztosítós.
Nagyon jó.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7150 Dátum: 2013. November 04. - 20:58:41 »

Kedves vadászbarátom ma hozta haza a vadonatúj X-Bolt fegyverét 30.06 kaliberben.
Megtapogattam a fegyvert, elsőre igen jó benyomást keltett.
Minden a helyén van rajta, a működése nyers állapotához képest igen sima és zökkenőmentes.
Ha rajta lesz a távcső, akkor  derül ki, hogy a tömegeloszlása milyen, addig azt mondanám, hogy az előagy elviselne 20-30 dkg ólmot...de majd a gazdája eldönti.
A belövése az én feladatom lesz, így nem sokára testközeli élményem lesz a viselkedését illetően Vigyorog
Az elsütése a gyári beállítással nekem az R93 után igen kemény.
Lehet rajta állítani ha leműtjük róla a sátorvassal egybeépített, a tárat is körbefoglaló műanyag lemezt?
Összességében egy igen kezes, használható fegyver benyomását keltette Igen
A többi meg kiderül a lőtéren Kacsint
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #7151 Dátum: 2013. November 04. - 22:01:29 »

Az elsütése a gyári beállítással nekem az R93 után igen kemény.
Lehet rajta állítani ha leműtjük róla a sátorvassal egybeépített, a tárat is körbefoglaló műanyag lemezt?

Azt írják, hogy 3 fontig lehet könnyíteni, ami 1,36 kg. Az enyém a digitális mérleg szerint 1,38 kg-os lett az állítás után, így amit ígérnek, azt az én tapasztalatom szerint tudja.
A Steyr-em direkt sütése 2,6 fontos, ami 1,18kg, nagy különbség nincs az erőt illetően, de a billentyű a Browning esetében szélesebb, más...

Ha már itt tartunk, a Sako 0,9kg-ig könnyíthető, talán ez is lehet egy pont oda ...

Össze kell szokni vele, aztán onnantól az lesz a természetes, lehet az 1,5kg is.

Üdv!
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7152 Dátum: 2013. November 04. - 22:20:01 »

Azt írják, hogy 3 fontig lehet könnyíteni, ami 1,36 kg. Az enyém a digitális mérleg szerint 1,38 kg-os lett az állítás után, így amit ígérnek, azt az én tapasztalatom szerint tudja.
A Steyr-em direkt sütése 2,6 fontos, ami 1,18kg, nagy különbség nincs az erőt illetően, de a billentyű a Browning esetében szélesebb, más...

Ha már itt tartunk, a Sako 0,9kg-ig könnyíthető, talán ez is lehet egy pont oda ...

Össze kell szokni vele, aztán onnantól az lesz a természetes, lehet az 1,5kg is.

Üdv!
Van hozzá gyorsítós elsütő.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
robo0428
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


vadász


« Új üzenet #7153 Dátum: 2013. November 05. - 06:25:52 »

Kedves vadászbarátom ma hozta haza a vadonatúj X-Bolt fegyverét 30.06 kaliberben.
Megtapogattam a fegyvert, elsőre igen jó benyomást keltett.
Minden a helyén van rajta, a működése nyers állapotához képest igen sima és zökkenőmentes.
Ha rajta lesz a távcső, akkor  derül ki, hogy a tömegeloszlása milyen, addig azt mondanám, hogy az előagy elviselne 20-30 dkg ólmot...de majd a gazdája eldönti.
A belövése az én feladatom lesz, így nem sokára testközeli élményem lesz a viselkedését illetően Vigyorog
Az elsütése a gyári beállítással nekem az R93 után igen kemény.
Lehet rajta állítani ha leműtjük róla a sátorvassal egybeépített, a tárat is körbefoglaló műanyag lemezt?
Összességében egy igen kezes, használható fegyver benyomását keltette Igen
A többi meg kiderül a lőtéren Kacsint

 Emelem
 A távcső még este felkerült a fegyverre és így már teljesen mást mutat. Az elsütésen is állítottam így már szerintem jó lesz.  Igen
Naplózva

Üdvözlet a vadásznak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7154 Dátum: 2013. November 05. - 06:29:55 »

Emelem
 A távcső még este felkerült a fegyverre és így már teljesen mást mutat. Az elsütésen is állítottam így már szerintem jó lesz.  Igen
Fogadtam volna rá, hogy még az éjszaka szétkapod! Vigyorog
Már csak arra lennék kiváncsi, hogy Tündi hol aludt, mert az ágyban melletted biztos az új puska feküdt.... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 [477] 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: