Oldalak: 1 ... 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 [465] 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753193 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6960 Dátum: 2013. Október 09. - 15:56:09 »

Golyós fegyverrel történő hibázások kapcsán gondolkodtam el azon, hogy miből adódhatnak a hibázások.

Lehet, azért mert lövés pillanatában beleránt a lövő ( kapkodás, félelem..)

De, lehet azért más találati pont, mert „lazán” fogja a lövő a fegyvert? Nem beleránt, csak éppen a lövés hatására a fegyver csöve felvágódik, és emiatt fölé lő. Vagy a cső lövés miatti elmozdulása már nem befolyásolja a lövedék útját, vagyis már régen elhagyta a csövet.

Ill. mi van, akkor, ha 2-3 pulóver is van a kabát alatt és bármennyire is vállba fogja az ember a fegyvert, de lövés hatására még tud mozdulni a fegyver akár hátra is, ez mennyire befolyásolja a találatot.

A témában járatosak véleményét szívesen meghallgatnám.  Emelem

köszönettel



Szerintem csak az számít hogy az elsütő...... szóval ravasz meghúzásáig pontosabban a lövés pillanatáig mi történik azt viszont a lövő befolyásolja -hunyorgás-kummantás-légzés -stb.
Ha az az elsütés pillanatában a célon volt  Igen . A csettenés és a lövedék csőböl kirepülése között nincs annyi idő hogy bár mi is mozduljon. Ami utánna a hátralökés durranás következtében történik már nem befolyásolja a lövedéket így a találatot sem. DE CSAK HA UTÁNA TÖRTÉNIK !    Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #6961 Dátum: 2013. Október 16. - 12:15:45 »

Sziasztok!
Találkozott valaki már Zbrojovka Holice K1 típusú fegyverrel?
Be lehet azt szerezni hazánkban és hol?
Köszi Kacsint
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6962 Dátum: 2013. Október 16. - 20:07:29 »


Szerintem csak az számít hogy az elsütő...... szóval ravasz meghúzásáig pontosabban a lövés pillanatáig mi történik azt viszont a lövő befolyásolja -hunyorgás-kummantás-légzés -stb.
Ha az az elsütés pillanatában a célon volt  Igen . A csettenés és a lövedék csőböl kirepülése között nincs annyi idő hogy bár mi is mozduljon. Ami utánna a hátralökés durranás következtében történik már nem befolyásolja a lövedéket így a találatot sem. DE CSAK HA UTÁNA TÖRTÉNIK !    Emelem

Szeretném ezt én is így hinni, de aligha így van!
Most nem szeretnék bonyolult fizikai fejtegetésekbe belemenni, hisz nem az én pályám, és hamar lemosnának róla, de... a fegyverre való ellenhatás pontosan akkor kezdődik, amikor a lövedékre való hatás, vagy is jó mélyen bent a cső mélyén.
És gyakorlati oldalról vizsgálva, ha nem így lenne, teljesen értelmezhetetlen lenne a jó/rossz fegyvertartás, hisz csak az a fontos, hogy arra kicsiny időtartamra rajta legyünk, márpedig a nem gyakorlott lövészek is ismerik a fegyver és lövő meghatározott egységét mint olyat, és azt a sportlövőknek is tanították, hogy a "lövés" nem az ütőszeg kioldásáig és lecsapásáig tart.
És ha ez így lenne, ahogy írod, akkor minek kéne a kaliberhez "elég nehéz" fegyver, és miért lőnek pontatlanabbul a szuper könnyű fegyverekkel?
Csak egy pár, a gyakorlat oldaláról megközelítő kérdés......
Ha nem félted valamelyik puskádat, csak alsó megtámasztással tedd le két ponton a fegyvert egy-egy babzsákra, célozd meg a "feketét", és oldalról finoman csippentsd össze a begyorsított billentyűt és a sátorvas hátsó részét... kíváncsi vagyok benne lesz-e a feketében a lövés? Kacsint
Ha neked vagyon igazad, ott lesz a közepében.... Ördög
 
Naplózva
ptibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #6963 Dátum: 2013. Október 16. - 20:09:09 »

Sziasztok!  Emelem
A puskám csövében a huzagok tövében réz színű lerakódás látható.
Ha jól gondolom, ez a réz és tombak lerakódása miatt van.
Fegyver takarításra általában Brunox olajat használok általában, de teljesen nem szedte ki ez sem.
Kizárólag a sokak által kedvelt roba solo folyadék és a vfg paszta ami bevált?

Remington lőszert használok és szerintem nagyon lágy a rézköpeny, mert 1 doboz után ilyen a cső. Mintha felkenődne. Mosolyog Bár így legalább csőkímélő elvileg.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6964 Dátum: 2013. Október 16. - 20:34:50 »

Szeretném ezt én is így hinni, de aligha így van!
Most nem szeretnék bonyolult fizikai fejtegetésekbe belemenni, hisz nem az én pályám, és hamar lemosnának róla, de... a fegyverre való ellenhatás pontosan akkor kezdődik, amikor a lövedékre való hatás, vagy is jó mélyen bent a cső mélyén.
És gyakorlati oldalról vizsgálva, ha nem így lenne, teljesen értelmezhetetlen lenne a jó/rossz fegyvertartás, hisz csak az a fontos, hogy arra kicsiny időtartamra rajta legyünk, márpedig a nem gyakorlott lövészek is ismerik a fegyver és lövő meghatározott egységét mint olyat, és azt a sportlövőknek is tanították, hogy a "lövés" nem az ütőszeg kioldásáig és lecsapásáig tart.
És ha ez így lenne, ahogy írod, akkor minek kéne a kaliberhez "elég nehéz" fegyver, és miért lőnek pontatlanabbul a szuper könnyű fegyverekkel?
Csak egy pár, a gyakorlat oldaláról megközelítő kérdés......
Ha nem félted valamelyik puskádat, csak alsó megtámasztással tedd le két ponton a fegyvert egy-egy babzsákra, célozd meg a "feketét", és oldalról finoman csippentsd össze a begyorsított billentyűt és a sátorvas hátsó részét... kíváncsi vagyok benne lesz-e a feketében a lövés? Kacsint
Ha neked vagyon igazad, ott lesz a közepében.... Ördög
 

Nem fog beletalálni a közepébe mert kemény támaszon már a lövedék megindulása pillanatában (ezred vagy milliomod másodpercben ) megugrik a fegyver. Viszont ha Te képes vagy elrántani a csövet amikor én elhúztam az elsütőbillentyűt akkor elismerem hogy nagyon gyors vagy. Sőt ha képes vagy elrántani az alatt az idő alatt míg te magad váltod ki az elcsettenést és a lövedék még nem hagyta el a csövet akkor is.       Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6965 Dátum: 2013. Október 16. - 21:33:11 »

Barátom a gugli mellett még a Quickload........
A 30-06-odban kb 1,3 millisecet utazik a lövedék a csőben.
Én, akár a részeg karatemester, qrva gyors vagyok, de egy picit még nálam is gyorsabb az a rögtön keletkező erő, amely a táguló gáz hatására hátra mozdítja a fegyvert (és előre a lövedéket). Na, hát ez az, ami mozdítja a fegyvert és vele a csövet.... nem én.
Egyébként direkt mondtam babzsákot, de nagyon jó a példád, éppen a lényegről szól.
Azt írtad:"A csettenés és a lövedék csőböl kirepülése között nincs annyi idő hogy bár mi is mozduljon. Ami utánna a hátralökés durranás következtében történik már nem befolyásolja a lövedéket így a találatot sem."
Ha így lenne, akkor pattoghatna a fegyver a kemény támaszon, mint a pattogatott nikkelbolhafing, a golóbis akkor is célba találna, de magad írod: "Nem fog beletalálni a közepébe mert kemény támaszon már a lövedék megindulása pillanatában (ezred vagy milliomod másodpercben ) megugrik a fegyver."

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6966 Dátum: 2013. Október 17. - 07:02:38 »

Barátom a gugli mellett még a Quickload........
A 30-06-odban kb 1,3 millisecet utazik a lövedék a csőben.
Én, akár a részeg karatemester, qrva gyors vagyok, de egy picit még nálam is gyorsabb az a rögtön keletkező erő, amely a táguló gáz hatására hátra mozdítja a fegyvert (és előre a lövedéket). Na, hát ez az, ami mozdítja a fegyvert és vele a csövet.... nem én.
Egyébként direkt mondtam babzsákot, de nagyon jó a példád, éppen a lényegről szól.
Azt írtad:"A csettenés és a lövedék csőböl kirepülése között nincs annyi idő hogy bár mi is mozduljon. Ami utánna a hátralökés durranás következtében történik már nem befolyásolja a lövedéket így a találatot sem."
Ha így lenne, akkor pattoghatna a fegyver a kemény támaszon, mint a pattogatott nikkelbolhafing, a golóbis akkor is célba találna, de magad írod: "Nem fog beletalálni a közepébe mert kemény támaszon már a lövedék megindulása pillanatában (ezred vagy milliomod másodpercben ) megugrik a fegyver."

 Emelem

"Igaz igaz Vánnyadt Vánnyadtovics Vinyov !"  Hogy klasszikusokat idézzek.
 Szóval én a dolog azon részéröl beszélek hogy a lövő tudja e befolyásolni a billentyű elhúzása után.  Ő akkor már nem ! Képtelenség a beavatkozás ! Ezért a lövés pillanata előtt kell a pontosságot megalapozni - puha támasz-befogás-légzés- stb. Abban 1,3 millisecben viszont a fizika igen is képes befolyásolni ezért a kemény támaszon megugrik a lazán fogott fegyver mozdul a magnum meg mégnagyobbat mozdul . Szerintem egyről beszélünk csak én a kérdésre válaszoltam konkrétan  ami így szólt "Lehet azért mert a lövés pillanatában beleránt a lövő"  Szerintem a lövés pillanatában nincs az a gyors "sznájper" aki el tudná mozdítani a fegyvert. Konkrétan a lövedék csőben való mozgása alatt a fizikai erők képesek hatni és igen is hatnak mert nekik az a pár millisec . még sok is az emberi mozgásnak meg kevés .                        Emelem
Naplózva
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #6967 Dátum: 2013. Október 17. - 14:23:13 »

Sziasztok!  Emelem

Nagyon nagy gondban vagyok! Fejvakarás A napokban fogok vásárolni egy Brno M2 0.22 -es kaliberű fegyvert ! Erre a puskára lenne egy Yukon 30 mm -es tubusátmérőjű céltávcső! A fegyverhez nem adnak semmi szereléket,úgy tudom,hogy csak a gyári sín van meg rajta!
Mivel én még kezdő vadász vagyok és soha nem volt dolgom szerelékekkel,a segítségeteket szeretném kérni!
Milyen szereléket ajánlotok erre a fegyverre ?( Az biztos,hogy fixet akarok ,és sajnos nem tudok egy 30-40 ezer forintos szereléket venni !)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Vadászüdvözlettel : Pongi  Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #6968 Dátum: 2013. Október 17. - 14:33:47 »

"Milyen szereléket ajánlotok erre a fegyverre ?"

Nézz széjjel a komlói szerelékek között azt hiszem PI-MONT néven vannak fent a neten.

Üdv az OGRE
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #6969 Dátum: 2013. Október 17. - 15:10:47 »

Az oldaluk: http://pi-montages.com/
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #6970 Dátum: 2013. Október 17. - 17:12:14 »

Sziasztok!  Emelem

Nagyon nagy gondban vagyok! Fejvakarás A napokban fogok vásárolni egy Brno M2 0.22 -es kaliberű fegyvert ! Erre a puskára lenne egy Yukon 30 mm -es tubusátmérőjű céltávcső! A fegyverhez nem adnak semmi szereléket,úgy tudom,hogy csak a gyári sín van meg rajta!
Mivel én még kezdő vadász vagyok és soha nem volt dolgom szerelékekkel,a segítségeteket szeretném kérni!
Milyen szereléket ajánlotok erre a fegyverre ?( Az biztos,hogy fixet akarok ,és sajnos nem tudok egy 30-40 ezer forintos szereléket venni !)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Vadászüdvözlettel : Pongi  Emelem

Nagyobb gondod sose legyen.
0.22-es kispuskára a könnyűfém szerelék is megteszi, egész jókat lehet kapni egyes vadászboltokban 6-8.000 Ft.-ért. 5-6 féle kispuskám tuti volt, én mindig alu szerelékeket használtam, sosem volt velük gond. Mostanában már a nyíregyházi és a miskolci "kgst" piacon is láttam jót, gyűrűnként 4 csavaros, masszív felépítésűt. 3.000 Ft. volt.
Naplózva
József888
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89



« Új üzenet #6971 Dátum: 2013. Október 17. - 17:29:14 »

Köszönöm a válaszokat!  Mosolyog

A vásárló felajánlott hozzá egy sima aluminium,sínre felfogatható szereléket !
Szerintetek ez stabil lesz rajta,nem fog hátra csúszni lövésnél? (Állítólag van benne belső rögzítő csavar!) Vagy inkább egy masszívabb hidas szerelékben gondolkodjak?

Vadászüdvözlettel: Pongi  Emelem
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #6972 Dátum: 2013. Október 17. - 17:38:16 »

Mi hátra lökése van egy kis puskának? Mosolyog Ne viccelj amit add tedd fel szerintem probléma nem igen lesz vele! Van sok jó szerelék aluból is !  Wave
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6973 Dátum: 2013. Október 17. - 18:57:00 »

Köszönöm a válaszokat!  Mosolyog

A vásárló felajánlott hozzá egy sima aluminium,sínre felfogatható szereléket !
Szerintetek ez stabil lesz rajta,nem fog hátra csúszni lövésnél? (Állítólag van benne belső rögzítő csavar!) Vagy inkább egy masszívabb hidas szerelékben gondolkodjak?

Vadászüdvözlettel: Pongi  Emelem
            Tudtommal a Brno kispuskákon nem 11mm-es prizma van a tokba marva !  Hanem  14 vagy 15mm-es prizmája van!   Én még nem láttam olyan alu szereléket ami jó lett volna rá  Vállat von  , mindenhol csak 11mm-es , meg 21mm-es ( Weaver) sinre  lehet kapni ! ( mifelénk legalábbis)
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6974 Dátum: 2013. Október 18. - 07:55:56 »

            Tudtommal a Brno kispuskákon nem 11mm-es prizma van a tokba marva !  Hanem  14 vagy 15mm-es prizmája van!   Én még nem láttam olyan alu szereléket ami jó lett volna rá  Vállat von  , mindenhol csak 11mm-es , meg 21mm-es ( Weaver) sinre  lehet kapni ! ( mifelénk legalábbis)

Pedig bizony lehet kapni mind a kettő méretet. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 [465] 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: