Oldalak: 1 ... 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 [461] 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753219 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6900 Dátum: 2013. Október 05. - 07:53:27 »

Én konkrétan azért vettem Strassert mert mindenki Blasert vesz.  Mosolyog Üveg tigris című filmből Gaben eszmefuttatása jut eszembe erről a coláról ás a traubi szódáról. Arról nem is beszélve hogy a megmunkálás minősége jobb a blaserénél.A zárdugattyú olyan precízen megmunkált,hogy saját súlyátó bezár ha függőlegesen elrő billentem a puskát. Egy éve használom a Strasseromat kiment belőle kb 300 lövés. Rosszat nem tudok mondani róla. Pontos fegyver. Ráadásul a zárdugattyú kapott  egy plusz biztosítást, a tokból felbillen egy acél ék ami zárt állapotba még egy akadályt képez a zárdugattyú hátra csúszásának. Egyszóval egyszer reteszel a csőben a zárfej és még kaptt egy plusz megtámasztást a zárdugattyú közepén. Kizárt hogy hátra tudjon vágódni így már a zárdugattyú.

Ez mikori fegyver? Egyik ismerősöm ilyen gyártmányú fegyverének repült el hátra a zárdugattyúja (majdnem a fél fejével együtt), talán tavaly elött, ha jól emlékszem valahol Gemenc környékén, disznóhajtásban, akkoriban cikkeztek is róla.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
sab
Vendég
« Új üzenet #6901 Dátum: 2013. Október 05. - 08:28:42 »

Ez mikori fegyver? Egyik ismerősöm ilyen gyártmányú fegyverének repült el hátra a zárdugattyúja (majdnem a fél fejével együtt), talán tavaly elött, ha jól emlékszem valahol Gemenc környékén, disznóhajtásban, akkoriban cikkeztek is róla.  Vállat von

Az véletlen nem a Heym volt ? Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6902 Dátum: 2013. Október 05. - 08:29:46 »

Az véletlen nem a Heym volt ? Emelem

Pontosítva SR 30.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6903 Dátum: 2013. Október 05. - 08:31:32 »

Pontosítva SR 30.

Nekem Strassert mondtak, olyan 1.5 milla áron, 300 Win. Mag. kaliberben.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
sab
Vendég
« Új üzenet #6904 Dátum: 2013. Október 05. - 08:34:43 »

Nekem Strassert mondtak, olyan 1.5 milla áron, 300 Win. Mag. kaliberben.  Vállat von

Lehetséges.
Én egy SR-30-t hallottam, de annál nagy volt a csend, hogy mi is történt valójában. Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6905 Dátum: 2013. Október 05. - 08:46:16 »

Lehetséges.
Én egy SR-30-t hallottam, de annál nagy volt a csend, hogy mi is történt valójában. Emelem

Elmondások szerint "folyamatában" a 3. lövésnél "szállt el", a zárdugattyút 4-5 méteres távolságban találták meg. Az elején volt egy pár cikk, aztán semmi. Ha túl sok az egyezés, lehet, hogy nekem mondtak fals gyártmányt.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6906 Dátum: 2013. Október 05. - 08:48:18 »

Elmondások szerint "folyamatában" a 3. lövésnél "szállt el", a zárdugattyút 4-5 méteres távolságban találták meg. Az elején volt egy pár cikk, aztán semmi. Ha túl sok az egyezés, lehet, hogy nekem mondtak fals gyártmányt.  Vállat von

Még annyit, a "szenvedő alany" vezetékneve B-vel kezdődik.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #6907 Dátum: 2013. Október 05. - 09:09:49 »

Sziasztok!
Egy éves a puskám,ahogy írtam is. Újonnan vettem és az az ütköző amiről beszéltem kb onnantól van a Strasserokba. Előtte nem volt. Most már bolond biztosnak tűnik. Én nem hallotam erről a balesetről,de nem kizárt. Nem egy puska robbant már fel a gazdája kezébe gyártótól függetlenül. Itt se kizárt a műszaki hiba vagy emberi gondatlanság. Régebben már írtam hogy megpróbáltam nem teljesen zárt állapotban elsütni. Nem tudtam. Amíg a zárfej nem reteszelt nem is csettent el. De mégegyszer mondom bármi megtörténhet. Én így már megbízok a puskába. Az még hozzá tartozik a történethez,hogy a gyártó ajánlotta fel az új módosított tokozat és zárdugattyú cseréjét ingyen és bérmentve. Természetesen éltem a lehetőséggel.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6908 Dátum: 2013. Október 05. - 09:25:14 »

Még annyit, a "szenvedő alany" vezetékneve B-vel kezdődik.

"Még annyit, a "szenvedő alany" vezetékneve B-vel kezdődik."

Na, ettől nem lettem okosabb. Meglepődött Vigyorog

Mi lett a szenvedő alannyal e.ü. szempontból ?
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6909 Dátum: 2013. Október 05. - 09:36:25 »

"Még annyit, a "szenvedő alany" vezetékneve B-vel kezdődik."

Na, ettől nem lettem okosabb. Meglepődött Vigyorog

Mi lett a szenvedő alannyal e.ü. szempontból ?

Az elmondások szerint némi arcplasztikázást "hajtottak" végre rajta. Az eset óta nem beszéltem vele, így minden infó mástól származik.

A kezdő betű arra lehetett volna jó, ha tudod a Heym-es eset "áldozatának" nevét, esetleg kiderült volna, hogy egy esetről beszélünk-e.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6910 Dátum: 2013. Október 05. - 09:40:28 »


A második hozzászólásodból derült ki, hogy nem használtan vetted, s még így is utólag került módosításra, lehet, az általam említett eset is hozzájárult ehhez.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #6911 Dátum: 2013. Október 05. - 09:56:46 »

A második hozzászólásodból derült ki, hogy nem használtan vetted, s még így is utólag került módosításra, lehet, az általam említett eset is hozzájárult ehhez.  Vállat von
Nem tudom mi motiválta őket,(előlegezzük meg a bizalmat és mondjuk azt hogy a tökéletességre való töerekvés volt a motiválciós erő  Vigyorog ) de az biztos hogy így már semmilyen módon nem tud hátrarepülni a zárdugattyú. És a tok se robbanhat fel mert a csőbe zárol.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6912 Dátum: 2013. Október 05. - 10:39:58 »

Én egy SR-30-t hallottam, de annál nagy volt a csend, hogy mi is történt valójában. Emelem
B.A. vadászbarátom kezében elszólta magát egy 300WinMag SR30-as.
De az az eset nem Gemencen, hanem Somogyban történt.
Irtó nagy mákja volt, mert némi 8 napon túl gyógyuló, ám könnyebb sérüléssel megúszta a dolgot, valami isteni csoda folytán.
Kilyukadt a szája, megégett a nyálkahártya és a garat, némi fogazati problémája is lett és agyrázkódása, de ahhoz képes ami lehetett volna......
Az eset utóélete meg szinte bűnügyi regénybe illő történet... az ő érdekében inkább Nem szól szám
Méltó példája annak, hogy egy igazi vadnyugati nagytőkés cég, miként tud lemosni a pályáról a magyar rendőrség aktív és korrupt segítségével
egy szerencsétlen károsultat a "Balkánon"........ Nem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #6913 Dátum: 2013. Október 05. - 12:27:14 »

B.A. vadászbarátom kezében elszólta magát egy 300WinMag SR30-as.
De az az eset nem Gemencen, hanem Somogyban történt.
Irtó nagy mákja volt, mert némi 8 napon túl gyógyuló, ám könnyebb sérüléssel megúszta a dolgot, valami isteni csoda folytán.
Kilyukadt a szája, megégett a nyálkahártya és a garat, némi fogazati problémája is lett és agyrázkódása, de ahhoz képes ami lehetett volna......
Az eset utóélete meg szinte bűnügyi regénybe illő történet... az ő érdekében inkább Nem szól szám
Méltó példája annak, hogy egy igazi vadnyugati nagytőkés cég, miként tud lemosni a pályáról a magyar rendőrség aktív és korrupt segítségével
egy szerencsétlen károsultat a "Balkánon"........ Nem

"Méltó példája annak, hogy egy igazi vadnyugati nagytőkés cég, miként tud lemosni a pályáról a magyar rendőrség aktív és korrupt segítségével
egy szerencsétlen károsultat a "Balkánon""


Médiát kellett volna segítségül hívni, azok felkerekítették volna a történetet a valóság 4x-re.

De ha már van médiahír, akkor már gondba lett volna a gyártó is, meg azok is akik asszisztálnak a sumákoláshoz. Emelem

De ellen pld. az én pld Lapua lőszeres esetem. (bizonyíték a mai napig nálam van) 1 doboz lőszer formájában.

Mai napig sem a gyártó, sem a forgalmazó, sem a rendőrhatóság semmit nem tett annak érdekében, hogy az a sorszámos lőszer ki legyen vonva a forgalomból.

Majd akkor lesnek, ha egy egyenes zármozgatással rendelkező, "rángatós" fegyvernél a zár a fejben fog landolni.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6914 Dátum: 2013. Október 05. - 12:56:51 »


"Méltó példája annak, hogy egy igazi vadnyugati nagytőkés cég, miként tud lemosni a pályáról a magyar rendőrség aktív és korrupt segítségével
egy szerencsétlen károsultat a "Balkánon""


Médiát kellett volna segítségül hívni, azok felkerekítették volna a történetet a valóság 4x-re.

De ha már van médiahír, akkor már gondba lett volna a gyártó is, meg azok is akik asszisztálnak a sumákoláshoz. Emelem

De ellen pld. az én pld Lapua lőszeres esetem. (bizonyíték a mai napig nálam van) 1 doboz lőszer formájában.

Mai napig sem a gyártó, sem a forgalmazó, sem a rendőrhatóság semmit nem tett annak érdekében, hogy az a sorszámos lőszer ki legyen vonva a forgalomból.

Majd akkor lesnek, ha egy egyenes zármozgatással rendelkező, "rángatós" fegyvernél a zár a fejben fog landolni.

Jó az öreg a háznál ! Én még M-98 rendszerű fegyverről ilyent sose hallottam. (Ha jól emlékszem néhány éve jelentették ki hogy 1 vagy 10  Fejvakarás millió ilyen rendszrű fegyvert gyártottak a világon. ) Óriási macera azt a fogantyút  felemelni ,hátrahúzni,előretolni majd lenyomni  Kacsint de megéri no.
Ha valaha magnum fegyvert vásárolnék csak ebben a rendszerben lenne elképzelhető. Nem véletlenül a neves manufaktúrák is szinte kizárólag erre hajlandóak fegyvert építeni - jó drágán.

Szinte elképzelhetetlen számomra hogy annál az SR 30 as esetnél ne lett volna valamiben hunyó a tulaj. Nem kétlem hogy van korrupció nálunk is egy pici  Mosolyog de valami jó ügyvéddel igen sok pénzt lehetett volna kipréselni a gyártóbol.          Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 [461] 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: