Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753209 alkalommal)
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #720 Dátum: 2008. Október 04. - 18:34:25 »

Őszinte leszek!

Mindenkinek köszönöm jobbnál jobb válaszaikat, illetve mki legjobb tudással adott válasszát!

Sokkaktól hallani, hogy Zkk-600 soknak ki van lőve a csöve.

Egyelőre tárgyalás után a maradék pénz dönti el mi lesz! Lehet semmi!
Kár görcsölni! Meg mki a saját lovát dicséri! Még ha rosszak a fogai is!
Sajna nekem kell dönteni és ha meg lesz döntés majd tudatom veletek!

Üdv. Rk.
 


Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #721 Dátum: 2008. Október 04. - 18:35:54 »

Viktor!

Ha jó állapotú akkor tényleg megéri!

Mennyi körül van egy jó állapotú Zkk? Csak a puska! Kb?

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #722 Dátum: 2008. Október 04. - 18:48:15 »

Viktor!

Ha jó állapotú akkor tényleg megéri!

Mennyi körül van egy jó állapotú Zkk? Csak a puska! Kb?



Kiló.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #723 Dátum: 2008. Október 04. - 19:18:53 »

Őszinte leszek!

Mindenkinek köszönöm jobbnál jobb válaszaikat, illetve mki legjobb tudással adott válasszát!

Sokkaktól hallani, hogy Zkk-600 soknak ki van lőve a csöve.

Egyelőre tárgyalás után a maradék pénz dönti el mi lesz! Lehet semmi!
Kár görcsölni! Meg mki a saját lovát dicséri! Még ha rosszak a fogai is!
Sajna nekem kell dönteni és ha meg lesz döntés majd tudatom veletek!

Üdv. Rk.


Üdv!

Valóban jópár rossz csövű ZKK van a piacon, de ezek nem a sok lövés, inkább az ápolás hiánya miatt mentek tönkre. De az 1-2 éven belül csőcserén átesett ZKK puskák sem kerülnek 130-140e-nél többe. Olyat ami vadászatra megfelelő állapotú, és alkalmas optika van rajta simán tudsz venni 90-120e között. Szerintem.
Ha még ennyit sem akarsz rászánni, akkor ott az IZS 18-as. Használt .308W kaliberűt, elfogadható távcsővel szerelve 70-80e körül kaphatsz. Én nagyon meg voltam vele elégedve.
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #724 Dátum: 2008. Október 05. - 12:12:40 »

Meg jött az Isteni szikra!

Nem is rossz ötlet!

Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #725 Dátum: 2008. Október 06. - 10:21:15 »

Nos, a hétvégén eljött amitől nagyon féltem. Egy 300 Win. Magnum kaliberű CZ 550 Medium Lux típusú fegyvert kellett belőni. Rákerült egy 8x56-os Zeiss Diatal céltávcső, fix CZ szerelékkel.
Ránézésre engem lenyűgözött ez a fegyver. Nagyon szép és nagyon jó formájú a puska. A tus formája és fája kifogástalan a kidolgozásról nem is beszélve. Le a kalappal a csehek előtt. Igaz, ez nem a sima 550-es Lux, hanem a Medium Lux, más kategória, árban is.
Egy hibája, hogy műanyag a tárfedél. Sajnos a boltos elcseszte a megrendelésnél, mert ezt a fegyvert kivehető tárral rendelte az ismerősöm, de más cikkszámot írhatott a boltos és ez lett belőle. :-\
Rólam azt kell tudni, hogy borzalmasan félek a fegyver rugásától. Amikor kényszerből megvettem a saját 7-es magnumomat, ami egy balos Zastava, hát úgy remegett a kezem-lábam a lőtéren, hogy le kellett üljek és ülve próbáltam ki a fegyvert nagy imátságok után.
Most pedig a közismerten nagyot rúgó 300-as magnummal kellett lőnöm, hát kicsit szarul éreztem magam.
Gyálon voltunk a lőtéren. A lőpadon volt egy tartó állvány, amire a fegyver elejét fel lehetett támasztani, a hátulja alá kemény, lópokrócot hajtogattam, így a fegyver mereven állt csak mögé kellett állnom és megtartani, ill. elsütni. Na, pont ezzel volt a baj. A gatyám igen csak tele volt, de gondoltam, mások is lőnek ilyen kaliberrel és túlélik, hát nekem is hátha sikerül.
Elhelyezkedtem, befogtam a puskát, csodás érzés volt egyébként fogni ezt a CZ-t. Megfelelően vastag a pisztolyfogásos markolat és minden a helyén van, olyan mint ha már ezer éve ezzel a vassal vadásznék.
Szóval beállítottam a fegyvert, normálisan, nem erősen magamhoz tartottam, viszont a fejemet megfelelő távolságra tartottam a céltávcsőtől, biztos ami biztos alapon és megérintettem a stekkerezett elsütő billentyűt.
Annyit tudni kell a gyáli lőtérről, hogy egy pici fülkében lő az ember és fülvédő nélkül borzasztó még egy kis kaliberrel is lőni, viszont most használták mindet és nekem meg nincs sajátom.
A billentyű megérintésekor, azt hittem az agyam kiugrik a fejemből, akkora légnyomás lett ebben a kis fülkében, hullott a faforgács és a pókháló a tetőszerkezetből, de még az első golyófogóból is hullott az anyag, ami arra hivatott, hogy fölfelé ki ne tudjon lőni senki.
Egy-két pillanatig vártam, míg magamhoz tértem és akkor tudatosult bennem, hogy ez a fegyver nem is rúgott. Meglepődött
Gyors cigaretta, közben néztük, hogy hova ment a lövés és állítottunk a távcsövön. A cső nem melegedett, szinte semmit, igaz nem olyan vékonyfalú, mint a Zastava csöve. A lőszer egyébként, amihez a távcsövet állítottuk, Norma Accubond 11,7 g.
Felfogtam, hogy ez a fegyver nem rúg, de hangja az akkora, hogy a lőtéren pisztollyal és egyéb lőalkalmatossággal szórakozók összeszaladtak és kérdezték, hogy mi történt. Vigyorog
Száz szónak is egy a vége, belőttük a fegyvert 7 lövésből, ebből kettőt már csak a tulajdonos ellenőrzésképpen lőtt.
Kipróbáltam a Zastit is. Higgyétek el, lényegesen gorombábban viselkedett a 7-es magnum, mint a CZ a 300-assal. Nagyon meglepődtem.
Hogy miért, lehet hogy a lőszer miatt, lehet a fegyver agyazása miatt, bár az nagyon hasonlít egymásra vagy a vastagabb cső miatt jobb a súlyelosztása és ezért  vagy ezek összessége miatt rúgott kissebbett a 300-as. Vállat von   
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #726 Dátum: 2008. Október 06. - 10:21:44 »

Ja, kimaradt a kép:
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #727 Dátum: 2008. Október 06. - 10:22:54 »

 Szomorú
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #728 Dátum: 2008. Október 06. - 10:26:25 »

Szomorú

Zoli!
Hány centis a csöve?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #729 Dátum: 2008. Október 06. - 10:29:15 »


60 centis, akár a Zastavámnak.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #730 Dátum: 2008. Október 06. - 10:31:43 »

Ez úton is szeretnék gratulálni életben maradásod alkalmából.... Nyihi

No! A S&B után, egy újabb világosság gyúlt neked. Vigyorog Vigyorog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #731 Dátum: 2008. Október 06. - 10:35:48 »

Ez úton is szeretnék gratulálni életben maradásod alkalmából.... Nyihi

No! A S&B után, egy újabb világosság gyúlt neked. Vigyorog Vigyorog

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Hát igen, ezt is kipróbáltam. Ördög
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #732 Dátum: 2008. Október 06. - 11:26:53 »

Az utókor számára az életrajzodban, életed ezen része a megvilágosodás időszaka lesz! Vigyorog Vigyorog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #733 Dátum: 2008. Október 06. - 11:39:09 »

Az utókor számára az életrajzodban, életed ezen része a megvilágosodás időszaka lesz! Vigyorog Vigyorog

Jó pap is holtig tanúl, hát még én! Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #734 Dátum: 2008. Október 06. - 11:59:47 »

Szia Zoli!

Nagyon nagy függvénye a visszarúgásnak a fegyver tömege és agyazása.
A Zastava agyazása - legyünk őszinték - elég spártai, de annyi anyag van benne, hogy egy ügyes szakember azért kézhez tudja "faragni".
Sajnálattal olvasom, hogy 60 cm-es csöve van a CZ-nek, sajnos akkor ennek tudható be a relatíve nagy hanghatás...no és persze egy csomó - a magnumok plusz energiájához szükséges - elégetlen lőpor is "elszáll" a csövön.

Volt szerencsém lőni egy 300-as ZKK-val...na az meg aztán mint a ló, az utána kézbe vett 8x68-as Sauer mintha egy kis 243-as lett volna... Mosolyog

Egy biztos, a csehek egy kicsivel jobban kezdtek "zárkózni" a piaci igényekhez mint a Zastava, remélem azért észbe kapnak ők is, mert egyébként szerintem igen jó kis fegyver.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: