Oldalak: 1 ... 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 [448] 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753258 alkalommal)
CraZyke
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


WWW
« Új üzenet #6705 Dátum: 2013. Július 24. - 22:46:49 »

Üdv!

Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Nem olyan régen amikor végre  én is "felnőtt" lettem és megszerezhettem az első fegyveremet, megvoltam veszve a 7mm-es rem. magnumért. Édesapám nekem  azt tanácsolta, hogy vegyek egy 30-06-ost, azzal tanuljak meg vadászni, és majd később eldöntöm, hogy mit is akarok. És nagyon örülök, hogy hallgattam rá, mert az tényleg egy olyan univerzális kaliber ami mindenre jó. Csak mostanra, hogy vadásztam vele közel 10 évet döntöttem el, hogy milyen fegyvert is szeretnék igazán magamnak, és vettem meg az áhított 9,3x62-es  fegyveremet (első benyomásra azthiszem, hogy soha többé nem lesz más kaliberem  Vigyorog )

Üdv

 Emelem  Emelem
Naplózva

www.hunapro.hu  Vadász, Horgász, Íjász, Agrár apróhirdető portál!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #6706 Dátum: 2013. Július 24. - 22:51:48 »

Én azért, mert egy kifejezetten pompás testalkatú, csupa izom, semmitől sem félő, kőkemény, hihetetlenül tehetséges mesterlövész tulajdonságokkal rendelkező férfiú vagyok, általános vélemény inkább egy bronzbőrű félisten... 
Ezen felsírtam!  Röhög  Röhög  Röhög
Én most már csak azt kérdezném Tőled ezek után, hogy akkor egész fórumtalálkozó alatt miért nem vetted le magadról a teljes alakos jelmezt?  Nyihi
 Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #6707 Dátum: 2013. Július 25. - 00:41:21 »

...férfiú vagyok, általános vélemény inkább egy bronzbőrű félisten  Vigyorog,

No, ilyen definícióját sem hallottam még a potrohos cigányvajdának... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #6708 Dátum: 2013. Július 25. - 00:45:58 »

Ezen felsírtam!  Röhög  Röhög  Röhög
Én most már csak azt kérdezném Tőled ezek után, hogy akkor egész fórumtalálkozó alatt miért nem vetted le magadról a teljes alakos jelmezt?  Nyihi
 Wave
Nagyjából ezt akartam én is mondani. Szóval én elhiszem a jóképűt meg a kisportoltat meg ilyesmi, de nem értem, minek rejtegeti a háj alatt ha van neki ilyen Vállat von
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #6709 Dátum: 2013. Július 25. - 05:19:10 »




A gyerekek felébredtek a röhögésre.  Ördög
GV-m van. Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #6710 Dátum: 2013. Július 25. - 06:53:19 »

A 30 06 bőven elég mindenre amire vadászni szeretnél .
A Remingtonnal semmi bajom sem volt évek óta . A lőszerválaszték bőséges talán tulságosan is ehez a kaliberhez .
Lehet vele rövid és hosszabb távolságon vadászni stb..stb...
Ellenzői persze vannak , akik éppen fegyvert árulnak valamilyen blasert meg vegyescsövűt  Ördög
Szóval véleményem szerint ollan kalibert veszel amillent akarsz ! Vigyorog
 Emelem



Nana  S.Peti

Fikázva nincs a Remington, legfeljebb nem áll a szekrényben.  :Mosolyog

Gery vegyél egy standard kaliberű CZ-t.  Igen  Emelem






Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6711 Dátum: 2013. Július 25. - 17:33:31 »

Üdvözlöm a Kedves Fórumlakókat, illetve engedtessék meg, hogy most már Vadásztársakat mondjak.
Pótoltam ugyanis a hetvenes években megszerzett (majd elveszített) vadász bizonyítványaimat, újra levizsgáztam a nyár elején.
Levizsgáztam, megkaptam a rendőrségi határozatot, sőt a hét elején meg is vásároltam első golyós fegyverem, melynek használatához szeretnék Tőletek némi tanácsot kérni.
Előre bocsátom, hogy a fegyver, nem igazán az a kategória amelyet első golyósomnak képzeltem, még néhány hónappal ezelőtt. Nagyon régi jó barátom, (aki mellett az utóbbi években sokat jártam vadászni, hajtani, és aki miatt tulajdonképpen újra belemélyedtem ebbe a nemes és szép sportba) egyik ismerőse ajánlotta ezt a puskát.
Mivel tőlünk nem messze volt megtekinthető, barátommal elmentünk megnézni, kipróbálni. Annyira megtetszett, hogy még akkor le is foglalóztam, majd a határozat megérkezése után elhoztam.
Én mindenképpen 30-06-os kalibert szerettem volna, (barátomnak is az van), ez azonban egy .300 Win. mag. kaliber. Tudom-tudom, nem kezdő vadásznak való, de mit tegyek, kipróbálás után beleszerettem ebbe fegyverbe.
Egyébként egy CZ M-Lux Safari Magnum fegyverről van szó, amely egy Meopta-Meostar 3-12x56-os távcsővel van szerelve. Egy idős úriemberé volt, és bár a fegyver 8 éves, nem ment ki belőle 2 doboz lőszer, szóval mint az új, teljesen karcmentes. Az ára is nagyon kedvező volt, (szinte szégyelltem annyiért elhozni) ami szintén sokat segített a döntésben.
Ez egy alapból 4,2 kg-os, vastag csővű puska, távcsővel, szerelékkel közel 5 kg, a rúgása szinte semmi. Mondjuk én is /főleg ebéd után Mosolyog/ fölözöm a 100 kilót, tehát egyáltalán nem kényelmetlen. Az, hogy magnum, abszolút nem érdekel, és bár alföldön vadászom, tudom, hogy nem fogok hosszúakat lőni. (Sok évig voltam sportlövő, de a vadászat teljesen más, nem (csak) a lövésről szól)
A hosszú előzetes után, most már konkrétan, amiben segítséget kérnék Tőletek: mivel etessem ezt a szépséget? Baráti körömben nem igazán van cseh fegyver, mit szeretnek ezek puskák, melyik típusú lőszert?
A vadászaton kívül, néha-néha szeretném lőtéren is használni, ezért nem feltétlen a legdrágább lőszert akarom használni hozzá, inkább a legkedvezőbb kompromisszumra lennék kíváncsi.
Segítségeteket előre is köszönöm  Wave
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
misike
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #6712 Dátum: 2013. Július 25. - 21:29:26 »

Üdv Nagyi!
Nekem 4-éve van egy CZ 550 300 Win Mag tipusú fegyverem a kezdetek óta 180-grain-es Winchester Power-Point lőszerrel etetem és azt jól viszi,árban szerintem megfelelő.Az ölőhatása eddig nekem megfelelő volt.Ja és nekem is első puskám!
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6713 Dátum: 2013. Július 26. - 06:04:23 »

Jó reggelt!

Köszönöm Misike a választ, pont ilyen lőszerrel "használta" az előző tulaj is, már ha két doboz lőszer ellövését 8 év alatt használatnak lehet nevezni. Kaptam is tőle még ebből a lőszerből, egy bő dobozzal.
Egyelőre akkor ez marad. Tegnap este keresgélve, amerikai fórumokon láttam /náluk nagyon népszerű ez a fegyver és viszonylag sok is van belőle/, hogy a Remington lőszerek is nagyon jók hozzá és nagyon jó az árfekvésük.
 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6714 Dátum: 2013. Július 27. - 08:49:58 »

Kellemes délutánt, Kedves Huszlavika!
Sok igazság van abban, amit leírtál...DE vannak üdítő kivételek is...Én láttam (és lőttem) 9,3x74 R kaliberű, Merkel sörétes baszkülre csövezett duplával...Nagyon szépen hordott, a zárolása is tökéletes volt...Majdnem olyan jól "feküdt", mint a gyári Merkel dupla...(Méretre agyazott volt, de nem nekem...) És természetesen lőttem eredeti duplagolyósnak készített Merkel 141-el is...(Könnyű, rövid, nagyon kézies fegyver, nagyon jó a hordása is..) Sem a hordásban, sem a kiegyensúlyozásban nem volt JELENTŐS különbség a gyári, és az itthon épített között...
És természetesen lőttem  német  vadászbarátom Heym duplagolyósával is, és osztrák ismerősöm Karinthiában (de nem Ferlachban) épített duplagolyósával is....Azért ezek  mások, nagyon mások.....(DE nem annyival, mint az árkülönbözet.....)  Azért a 22-30 millió (Ft-ban értendő)  nagyon távol esik a 0,7-2 milliótól, esetleg az oldallakatos Merkel 161-es 3 milliójától...Még akkor is nagyon messze esik, ha levonom az árukban benne lévő távcső, szerelék és koffer árát, max 5-5,5 ezer Euro-t.  Ráadásul a Karinthiai mester duplagolyósa egy oldallakatos Merkel 161 duplagolyóssal TELJESEN megegyező szerkezetű volt. (Azonos závárzat, és Holland&Holland rendszerű oldallakat)   Ennek a konkrét árát nem tudom, de nagyon sok, addig az oldallakatos Merkel duplagolyós csak 10 ezer Euro. Az Anson&Deely lakatos Merkel duplagolyós (závárzat azonos, azaz Greener zár és dupla csőkampó) pedig csak 4900 Euro. Ezek tartóssága nem hagy semmi kívánnivalót maga után, tekintettel egyrészt a robusztus szerkezetre, másrészt  a duplagolyósba való peremes patronok lényegesen kisebb gáznyomása miatti kisebb igénybevételre.
Vadászüdvözlettel: Regius

Kedves Regius,
bocs, hogy ilyen későn válaszolok, de eltérített a komoly dolgoktól az ármánykodók és az irigyek hada, akik nem akarták értékelni az északi félteke legtökéletesebb felsőtestét……  Röhög
Naszóval… magyar készítésű Merkel baszkülre épített duplagolyós fegyverek……
Valószínűleg Neked volt szerencséd, vagy nekem pechem (?), de azt, amit eddig láttam és fogtam, én nem szívesen tenném be a szekrényembe. Az egyik ráadásul nem is peremes volt. Szerintem iszonyatosan ormótlan volt, a sülése igazi sörétes sütés, tehát nálam ezek csak porfogók lennének, ügyes kezű emberek próbálkozásai a fából vaskarika elkészítésére, amiből az egyik így sikerül, a másik úgy……. nyolc kilóért!  Fejvakarás Kicsit drága lutri. Még az orosz dupla retteneteket is többre tartom, mert az legalább nem akar többnek látszani, mint ami! Igen
Sok alkalmam nem volt dupla puskával lőni, lőttem Merkellel, Krieghoffal, és Johann Peterlongo által készítettel. Mindhárom 9,3-as volt. Számomra nem kérdés, hogy a Peterlongo-t még egy lapon sem szabad emlegetni a másik kettővel, sajnos nem volt akkor „kedvem” megvenni, most pedig sajnos még azt is tudom, hogy kinél van…. Nem tartom magam irigy embernek, de azt a puskát irigylem a gazdájától. Igazából semmi különleges, semmi csicsa, csak szinte tökéletes a maga nemében.
Nincs bajom sem a Merkellel, sem a Krieghoffal, de ezek a standard duplák nagyon messze vannak attól, amit én míves, finom fegyvernek tartok. Stoel Főleg a mai, standard kivitelekre gondolok, ami árban még nekem is elérhető lenne. Na, nem azért, mert kiskoromban az asztal körül kergettek, ha nem Holland&Holland dugóspuskával játszottam, hanem azért, mert az igazi manufaktúrában készített fegyverek esetében, ha mellé teszel egy standard, habár manapság kifejezetten borsos áron vesztegetett duplát, még az ilyen hozzá nem értő világtalan is, mint én, simán látom a különbséget.
Ugyan ezt a különbséget látom saját Merkel dupla sörétesem és az ugyancsak Suhl-ban, Friedrich Triebel által készített vegyes csövűm között. Nem tudok hasonlatot mondani, és főleg nem akarom, hogy „rám szabaduljon a dzsungel”, hisz nagyon sok kiváló, a céljának tökéletesen megfelelő duplapuskával érnek el komoly vadászok csodálni való eredményeket, és semmilyen fegyvertípust nem akarok megbántani. Pláne nem a gazdájukat, akik esetleg súlyos lemondások árán szerezték meg a fegyvereiket!
De, pl. a Merkel-nél azért van a zároláson olyan hely, ha bedugok egy hajszálat, és összecsukom a fegyvert, akkor simán kijön, vagy csak egy kicsit szorul, a Triebelnél ilyen sehol nincs… és lehetne sorolni, az ilyen „apróságokat”.
Ez egy kicsit olyan, mint az órák esetében a maga nemében kiváló japán időmérő szerkezet, és pl. egy svájci tökéletesség. Csak az ár differencia szörnyű, de ha fussa rá, akkor nem kérdés, hogy melyik után nyúlna az ember.
Az én vágyaim tárgya ebben a kategóriában egy klasszikus 375 Flanged magnum, tudok is egy ilyen fegyvert, H&H lakatos (gyönyörűen, de nem giccsesen vésett Kirner baszküll) Ferlachban készített csőpárral, kofferben………. úgy ahogyan azt kell. Igen
Holland&Holland lakat…. nyilván sokkal elegánsabb, mint a boxlakatos fegyverek, de erős kalibernél az Anson&Deeley lakatnál az impulzust átvivő helyeken a fém és a fa nagyobb felületen érintkezik, mint a H&H lakat estében. Ezért tartósabb is az agyazás... Ilyen és ehhez hasonló érvekkel nyugtatgatom magam, hogy lám milyen jó, hogy nincs H&H lakatszerkezettel rendelkező puskám.  Persze amennyit én lőnék vele, azért nagyduzzogva bevállalnám a Holland&Holland zárszerkezetet. Kacsint

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6715 Dátum: 2013. Július 27. - 10:37:41 »

Sziasztok.

Kezdő vadász vagyok első golyós fegyveremet szeretném megvásárolni. Segítséget szeretnék kérni tőletek kaliber választásnál! A terület ahol vadászni fogok, kimondottan nagyvadas. Muflon, szarvas, vaddisznó. Előre is köszönöm szépen!

A mai eszemmel és tapasztalatommal a helyedben egy 8x57-est vennék mondjuk a CZ 557 modellből ( ez évben fogják ilyen kaliberben is gyártani ) rá egy Meopta kukker és vennék egy 12 -es duplát akár régebbi orosz modell is szóba jöhetne.     Emelem 

Remélem senkinek nem okoztam csalódást hogy mit választanék.  Kacsint
Naplózva
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #6716 Dátum: 2013. Július 27. - 12:48:13 »

Hali.

Sörétes van 3db mindhárom IZS egy 12es dupla egy 12es Bock és egy 16os Bock. Golyóssal vagyok bajba mert horror árak vannak sajnos!

Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #6717 Dátum: 2013. Július 27. - 13:22:17 »

Miért, mennyit szánnál egy golyós fegyverre?
20ezret?

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #6718 Dátum: 2013. Július 27. - 15:18:03 »

Nagyon vicces vagy! Lehet kezdő vagyok de hülye nem! Lehet hogy te megengedheted magadnak a legjobb és legdrágább fegyvereket de én nem! Nekem nem a felvágás a lényeg hanem hogy jó legyen! Bárki bármit mondd nagyon el vannak szállva az árakkal úgy a használt és új puskáknál!

Használd az idézet gombot! Nem tudni kinek címezted írásod. Vedd észre az iróniát is...
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 27. - 15:26:09 írta Sakac » Naplózva
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #6719 Dátum: 2013. Július 27. - 15:33:33 »

Miért, mennyit szánnál egy golyós fegyverre?
20ezret?

 Emelem

Nagyon vicces vagy! Lehet kezdő vagyok de hülye nem! Lehet hogy te megengedheted magadnak a legjobb és legdrágább fegyvereket de én nem! Nekem nem a felvágás a lényeg hanem hogy jó legyen! Bárki bármit mondd nagyon el vannak szállva az árakkal úgy a használt és új puskáknál!


Picit hátrébb az agyarakkal, tudod irónia... egyébként 20-rt is kaphatsz csak keresni kell. Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 27. - 15:37:56 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 ... 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 [448] 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: