Oldalak: 1 ... 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 [447] 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753231 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #6690 Dátum: 2013. Július 24. - 20:41:53 »

Hali Mindenkinek!igen még csak most akarom lerakni a vadászvizsgát és utána szeretnék vásárolni egy golyós és egy félautomata sörétes fegyvert.ahol fogok majd vadászni nagyvadas hely,a hegyekben.Miért nem volna jó a Remington típus?????Nagyon gondba vagyok,hogy milyen kaliberben gondolkozzak.a 300 winchester magnum sokan ajánlották,de nem tudok zöldágra vergődni:-(((.Nagy segítség kellene!!!Várom észrevételeiteket iii. tanácsaitokat.Minél többet küldjetek:-))).további szép napot.
A 30 06 bőven elég mindenre amire vadászni szeretnél .
A Remingtonnal semmi bajom sem volt évek óta . A lőszerválaszték bőséges talán tulságosan is ehez a kaliberhez .
Lehet vele rövid és hosszabb távolságon vadászni stb..stb...
Ellenzői persze vannak , akik éppen fegyvert árulnak valamilyen blasert meg vegyescsövűt  Ördög
Szóval véleményem szerint ollan kalibert veszel amillent akarsz ! Vigyorog
 Emelem

Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6691 Dátum: 2013. Július 24. - 20:48:34 »

A 30-06 olyan mint az NDK többfunkciós turmix gép.
Mindenre jó, de semmire sem ideális.
 Röhög

Utánam a vízözön.  Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #6692 Dátum: 2013. Július 24. - 20:55:41 »

A 30-06 olyan mint az NDK többfunkciós turmix gép.
Mindenre jó, de semmire sem ideális.
 Röhög

Utánam a vízözön.  Emelem
Végül is első fegyvernek ideális !
Utána meg jön a hülebogár és lesz 308 meg 9,3 esetleg 375 holland stb... Ördög
Aztán a szomszéd meg 222 vel meglövi
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #6693 Dátum: 2013. Július 24. - 20:58:40 »

Végül is első fegyvernek ideális !
Utána meg jön a hülebogár és lesz 308 meg 9,3 esetleg 375 holland stb... Ördög
Aztán a szomszéd meg 222 vel meglövi
Szóval meglövi a nagy kant és van  Fejvakarás Ördög
 Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6694 Dátum: 2013. Július 24. - 21:18:17 »

Szóval meglövi a nagy kant és van  Fejvakarás Ördög
 Röhög

Öreg vadászbarátom szokta mondani, hogy a vadat nem meglőni, hanem agyonlőni kell. Meglőni minden hülye meg tudja.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #6695 Dátum: 2013. Július 24. - 21:21:14 »

Öreg vadászbarátom szokta mondani, hogy a vadat nem meglőni, hanem agyonlőni kell. Meglőni minden hülye meg tudja.  Ördög
Igen
Naplózva
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #6696 Dátum: 2013. Július 24. - 21:26:11 »

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!!
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6697 Dátum: 2013. Július 24. - 21:55:56 »

Hali Mindenkinek!igen még csak most akarom lerakni a vadászvizsgát és utána szeretnék vásárolni egy golyós és egy félautomata sörétes fegyvert.ahol fogok majd vadászni nagyvadas hely,a hegyekben.Miért nem volna jó a Remington típus?????Nagyon gondba vagyok,hogy milyen kaliberben gondolkozzak.a 300 winchester magnum sokan ajánlották,de nem tudok zöldágra vergődni:-(((.Nagy segítség kellene!!!Várom észrevételeiteket iii. tanácsaitokat.Minél többet küldjetek:-))).további szép napot.

Mint zsigerből hozzánemértőről, Boar egy másnak való hozzászólásban levette rólam a felelősség terhét, így azt hablatyolok össze-vissza, amit akarok…. he..he  Ördög Ördög
Gery, ha veszel egy autót, vagy egy motort, nyilván kipróbálod előtte, nem?
19 év 300-as Winmag használat után mondom, hogy sokaknak nem jó első kalibernek.
Én és a Gyevi bíró természetesen kivétel vagyok.
Én azért, mert egy kifejezetten pompás testalkatú, csupa izom, semmitől sem félő, kőkemény, hihetetlenül tehetséges mesterlövész tulajdonságokkal rendelkező férfiú vagyok, általános vélemény inkább egy bronzbőrű félisten  Vigyorog, mint földi halandó, a Gyevi bírót, meg elolvashatod a mesében…… Kacsint
Tehát, először lőjél vele. Ha ennyire tanácsolgatják, hogy milyen jó, csak van valaki, aki ennyi tanács mellett megengedi, hogy lőj az övével…..
 A 300-as Winmag kényes kaliber. Drága patronnal üzemel csak jól. Iszonyatosan be tudnánk itt sokan abból a pénzből nyomni, amit eddig Ogre a saját 300-as Winmagjaihoz elhasznált patron tekintetében. Esetemben pedig ez minimum a detoxikáló lenne. (jó-jó, Boar a 100 Ejrós dobozonkénti field howitzer muníciójával ott menetel elől, de Ő nem számít, mert – mint megtudtuk - túl becsületes Angyal, és inkább hátrányos helyzetű kisebbségek felzárkóztatására fordítaná az összeget, nem pedig piára nekünk! Rííí)
Másik, tetszik, nem tetszik, nem tudom finomabban …. rúg az bakker, nem is kicsit!
És semmivel sem tud többet, mint a 30-06-os csak azt egy kicsit messzebbről is tudja.
De csak gyakorlott kézben!
Gyakorlatlan kézből sokkal kevesebbet tud, és ezt olyan kezdők, mint Gáloscsabus is talán meg tudja erősíteni, aki mintha már kísért volna valami háromszázasmagnumos tökösgyereket, és mintha az isszonyatosan bénázott volna vele…  Szerintem csak vízéren állt lövéskor, ami elvitte az energiáját, de Csaba rosszindulatú meglátása szerint túl nagy volt rá a kabát, vagyis a kaliber…. de alsó hangon is vacak patront használt.  Nyihi Nyihi
Tehát nem csoda medicina a lapos röppálya, meg a négyezersoxáz zsúl sem! Meglepődött
Ja, és Sakacra ne hallgass, mert neki meg valami ritka f@sza Nagantja van, és azt hiszi, hogy mindegyik olyan. Én is így voltam 20 éve a Renault 25-ömmel, nem értettem, hogy miért fikázzák a rönókat… Ma már értem. De Sakac sose fogja megérteni, mert sosem cseréli le a bevált puskáját, ami ugye sokkal tovább tart mit egy rönó.
Hát ennyi!!
 Emelem

Ui: a félautomata söréteshez nem tudok hozzászólni, de kb. ilyen hangnemű hozzászólásra számíthatsz kezdő vadászként a sörétes puskához értőktől… szerintem.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6698 Dátum: 2013. Július 24. - 22:00:27 »


Én azért, mert egy kifejezetten pompás testalkatú, csupa izom, semmitől sem félő, kőkemény, hihetetlenül tehetséges mesterlövész tulajdonságokkal rendelkező férfiú vagyok, általános vélemény inkább egy bronzbőrű félisten... 


Egyetlen hibád talán csak a túlzott szerénység.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6699 Dátum: 2013. Július 24. - 22:06:08 »

Egyetlen hibád talán csak a túlzott szerénység.

Senki sem lehet hibátlan, így én sem... Angyal
Esetleg, Te nem ilyennek láttál?
Tudod mit, Lajos? Ne válaszolj légy szíves, már a tükröket is összetörtem itthon!
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #6700 Dátum: 2013. Július 24. - 22:28:51 »

Hali Mindenkinek!igen még csak most akarom lerakni a vadászvizsgát és utána szeretnék vásárolni egy golyós és egy félautomata sörétes fegyvert.ahol fogok majd vadászni nagyvadas hely,a hegyekben.Miért nem volna jó a Remington típus?????Nagyon gondba vagyok,hogy milyen kaliberben gondolkozzak.a 300 winchester magnum sokan ajánlották,de nem tudok zöldágra vergődni:-(((.Nagy segítség kellene!!!Várom észrevételeiteket iii. tanácsaitokat.Minél többet küldjetek:-))).további szép napot.

Gery!

Most fogod az első fegyvereidet venni és olyanokban gondolkodol ami nem éppen egy kezdő vadász fegyverszekrényébe kívánkozik.
Szerintem golyósból felejtsd el a 300 win magnumot, vegyél egy 30-06-ost, vadásszál vele egy pár évig és majd akkor ha lesz valami hiányérzeted a kalibert illetően, majd cserélheted magnumra. Gyűjts tapasztalatot, nézd meg hogyan dolgozik a 30-06, válassz hozzá egy kedvedre való jó lőszert (hatalmas hozzá a lőszerválaszték) és garantálom, hogy meg leszel vele elégedve.
Sörétesből meg még jobban felejtsd el a Remington pumpálósat. Egyrészt mert valóban nem vadászias (kicsit engem kommandósfegyverre emlékeztet), másrészt kezdőként egy igazán hozzád illő dupla vagy bock puskával 12-esben tanulj meg lőni először és itt is ráérsz később ha elégedetlen vagy venni egy félautomatát 20-asban. Azt mondod hegyekben, nagyvadas helyen fogsz vadászni. Még apróvadas alföldi vadászatokon csak-csak elmegy sok szódával a pumpálós sörétes, de hegyvidéken ha nekem ilyen lenne, nem mennék ki vele szalonkázni. De ez csak az én szerény véleményem. Nem véletlenül írtam neked az előző hozzászólásomba a lesgödörből libázást, számomra a vízivad vadászatánál (mikor ömlik a kacsa) tudnék elképzelni ilyen sörétest, de ott se pumpálósat, inkább egy gázdugattyús félautomata Berettát  Igen
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #6701 Dátum: 2013. Július 24. - 22:34:34 »

Gery!

Most fogod az első fegyvereidet venni és olyanokban gondolkodol ami nem éppen egy kezdő vadász fegyverszekrényébe kívánkozik.
Szerintem golyósból felejtsd el a 300 win magnumot, vegyél egy 30-06-ost, vadásszál vele egy pár évig és majd akkor ha lesz valami hiányérzeted a kalibert illetően, majd cserélheted magnumra. Gyűjts tapasztalatot, nézd meg hogyan dolgozik a 30-06, válassz hozzá egy kedvedre való jó lőszert (hatalmas hozzá a lőszerválaszték) és garantálom, hogy meg leszel vele elégedve.
Sörétesből meg még jobban felejtsd el a Remington pumpálósat. Egyrészt mert valóban nem vadászias (kicsit engem kommandósfegyverre emlékeztet), másrészt kezdőként egy igazán hozzád illő dupla vagy bock puskával 12-esben tanulj meg lőni először és itt is ráérsz később ha elégedetlen vagy venni egy félautomatát 20-asban. Azt mondod hegyekben, nagyvadas helyen fogsz vadászni. Még apróvadas alföldi vadászatokon csak-csak elmegy sok szódával a pumpálós sörétes, de hegyvidéken ha nekem ilyen lenne, nem mennék ki vele szalonkázni. De ez csak az én szerény véleményem. Nem véletlenül írtam neked az előző hozzászólásomba a lesgödörből libázást, számomra a vízivad vadászatánál (mikor ömlik a kacsa) tudnék elképzelni ilyen sörétest, de ott se pumpálósat, inkább egy gázdugattyús félautomata Berettát  Igen

Azért egy inerciás Benelli sem rossz.   :Mosolyog
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #6702 Dátum: 2013. Július 24. - 22:34:58 »

Senki sem lehet hibátlan, így én sem... Angyal
Esetleg, Te nem ilyennek láttál?
Tudod mit, Lajos? Ne válaszolj légy szíves, már a tükröket is összetörtem itthon!
Hagyd a tükröket Attila hiszen csak a valóságot mutatják ! Ördög
"Az ábrándozás az élet megrontója mely kancsalul festett egekbe néz."
Te olyan vagy amilyen ! Vigyorog Tehetséges tökéletes ! / Adonisz /  Stoel Vadász
Sőt horkolsz is ! Röhög Röhög
Mindezek ellenére tudásod elött  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #6703 Dátum: 2013. Július 24. - 22:40:26 »

Senki sem lehet hibátlan, így én sem... Angyal
Esetleg, Te nem ilyennek láttál?
Tudod mit, Lajos? Ne válaszolj légy szíves, már a tükröket is összetörtem itthon!

 Valóban egy magas vékony, de kisportolt, jóképű ember vagy! Aki nem ilyennek lát, az hazudik! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #6704 Dátum: 2013. Július 24. - 22:44:39 »

Valóban egy magas vékony, de kisportolt, jóképű ember vagy! Aki nem ilyennek lát, az hazudik! Mosolyog
Valóban !
Rám fér egy új szemüveg ! Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 [447] 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: