Oldalak: 1 ... 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 [443] 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753214 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6630 Dátum: 2013. Július 01. - 09:25:32 »

Ezekkel lehet vadászni, kint lenni heteket, nézegetni meg lehet a neten a szebbnél szebb fegyvereket. Addig, amég az ember csak a szobában nézegeti mindegyik jó ...


    Igen   ( Talán még mindig nem vonták le a II. világháború tapasztalatait egyes német cégek ? )
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #6631 Dátum: 2013. Július 01. - 11:07:54 »

Köszönöm, amit írtál a Haenel tapasztalataidról. Nem első fegyver lenne de ezek után a sokadik se. 
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6632 Dátum: 2013. Július 01. - 11:45:26 »

Én is valami rozsdamentes szupermodern fegyvert ajánlok, mert manapság nem is hallottam másfajta vadászatról (pláne hazánkban!), minthogy Jeremiah Johnson módra kiköltözöl hetekre, hónapokra a vadonságba, és prémvadászként használod a vadászfegyveredet, ha kell, lősz vele, ha kell evezőnek használod, ha kell, az arcodba üvöltő nagy grizzly pofáját támasztod ki vele…. stb.
És a szép vadászfegyvereket pedig tényleg csak nézegetni kell, szinte biztos, hogy nem jó egyik sem vadászatra, a sok hülye erre még nem jött rá! A számtalan Mauser alapú nem rozsdamentes puska pedig úgy ahogy van, mind szar! Szóval a fórumon írogató sok ember mint eszement baromságot írt eddig a vadászpuskákról, és én is úgy hallottam, hogy mínusz tíz Celsius alatt csak a rozsdamentes Steyr Pro Hunter Mountain, és a Browning X-Bolt sül el (esetleg a Sako 85), de az is csak akkor, ha olaj helyett grafitot használ a pógár….
Úgy megnyugodtam, hogy végre egy autentikus forrás van a fórumon, akihez végre nyugodtan lehet fordulni tanácsért. Nem kell visszaolvasgatni, felesleges, van végre valaki, aki megmondja a tutit.  Taps Taps
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6633 Dátum: 2013. Július 01. - 12:38:13 »

Én is valami rozsdamentes szupermodern fegyvert ajánlok, mert manapság nem is hallottam másfajta vadászatról (pláne hazánkban!), minthogy Jeremiah Johnson módra kiköltözöl hetekre, hónapokra a vadonságba, és prémvadászként használod a vadászfegyveredet, ha kell, lősz vele, ha kell evezőnek használod, ha kell, az arcodba üvöltő nagy grizzly pofáját támasztod ki vele…. stb.
És a szép vadászfegyvereket pedig tényleg csak nézegetni kell, szinte biztos, hogy nem jó egyik sem vadászatra, a sok hülye erre még nem jött rá! A számtalan Mauser alapú nem rozsdamentes puska pedig úgy ahogy van, mind szar! Szóval a fórumon írogató sok ember mint eszement baromságot írt eddig a vadászpuskákról, és én is úgy hallottam, hogy mínusz tíz Celsius alatt csak a rozsdamentes Steyr Pro Hunter Mountain, és a Browning X-Bolt sül el (esetleg a Sako 85), de az is csak akkor, ha olaj helyett grafitot használ a pógár….
Úgy megnyugodtam, hogy végre egy autentikus forrás van a fórumon, akihez végre nyugodtan lehet fordulni tanácsért. Nem kell visszaolvasgatni, felesleges, van végre valaki, aki megmondja a tutit.  Taps Taps


Attila ! Valahogy úgy érzem a két nézet között van az igazság . Nem véletlenül van a műanyag tusásokra kereslet még nálunk is . Igaz hogy pl . egy Blaser Professional árából már márkás csili-vili fegyvert lehet venni de mint gáloscsabusnak írtam ezek egy szűk réteg igényeit hivatottak kiszolgálni " a márkás használati puskát igénylőkét " és gondolom ezért gyárt   pl. a Mauser , Sauer is hasonló és egyáltalán nem olcsó puskákat . ( Ha annyi pénzem lenne biztos hogy egy Sauer XT nek is helye lenne a szekrényben. ) Én először egy nagyon tapasztalt hivatásos vadásznál láttam Sako puskát .
Arra a kérdésre hogy miért azt vette az volt a válasz hogy utánaérdeklődött hogy az elérhető puskák közül melyik az ami legjobban bírja ha nem tisztogatják és ezt ajánlották neki ( nem rozsdamentes ) soha nem húzta ki a csövet Nem szól szám és mégis elképesztően jól lőtt. Szóval vannak akik nem szeretik minden nap vagy minden vadászat után tisztogatni olajozni a fegyvert és vannak (én is ) akik gyakran elfelejtik ezt a célszerű tevékenységet és vannak akik szívesen mennek ki csöpörgős időben , hóesésben is. azoknak hasznos az ilyen fegyver főleg ha nem idegenkednek tőle "vadásziattlanságuk " miatt . Na nem mintha erre egy pl. CZ 550 -es nem lenne jó de azért arra jobban kell figyelni . Hozzátéve azt hogy a kimondottan rozsdamentes anyagból és műanyag tussal készült fegyvereket is célszerű tisztogatni. Szóval kinek a pap ................       Emelem

Ui. A "vadásziatlanságról" is lehetne polemizálni mert szerintem az igazi vadászok szükségből létfenntartásból mennek jó és rossz időben is vadászni.
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #6634 Dátum: 2013. Július 01. - 13:20:39 »

Uraim.
Nem nézet eltérés kirobbantása volt a célom. Vissza olvasva én is olvastam,hogy valaki már nézegette boltban és nagyon tetszett neki. Az ok egyszerű szeretnék venni vagy "csőcserével meg oldani" egy 7x64-est, a képek alapján ez a fegyver nagyon megtetszett 299 000 jó magyar forint az ára gyorsítós kivehető táras szép. De mivel ismeretségi körömben senki nem használt még ilyet kérdeztem.
A fegyver pucolás egy dolog de sütési problémái ne legyenek én szívesen járok télen is vadászni akár hány fok is van, eső se tántorít el max. az asszony. Lényeg a lényeg nem szeretnék műanyag tusás puskát, ennyi pénzért ezt lehet kapni esetleg CZ-t, Zastavát több pénz meg nincs használt fegyver nem szeretnék a csőcsere kb. 190 000 lenne mert változtatni kellene a táron meg kapna egy gyorsítós szerkezetet.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #6635 Dátum: 2013. Július 01. - 13:24:05 »

Szigorúan a saját véleményem: A vadászpuska az vasbúl van és fábul...
Ennyi. Alominijomból repülőt kell csinálni, műanyagbúl meg játékot a gyereknek.
A fegyvergyártás messze előrébb van annál, mint ami a vadászfegyvereknél megjelenik. Azok mellé az érvek mellé tehát, hogy a kevlártusás rozsdamentes puska jobban bírja a gondozatlanságot és a mostoha körülményeket, oda lehet tenni, hogy az automata fegyvereknek meg nagyobb a tűzereje, a hőkamerás célzóberendezés elől nehezebben bújik el a vad, a taktikai atombombánál meg nincs sebzés. Valahol meg kell húzni a vonalat, hogy meddig megyünk el a technika felhasználásában és ebben a "vonalhúzásban" nem feltétlenül a praktikusság a döntő. Ez az egész "vadászosdi" ahogy mi játsszuk, messze nem arról szól, hogy az életünk múlik a puskán és szerintem ritka az olyan vadászat, hogy estére ne keverednénk fedél alá ahol szépen megszárogathatjuk, leolajozhatjuk a fegyverünket. Aki olyan igénytelen, hogy nem gondozza a fegyverét, hogy sajnálja azt az öt percet vadászat után a fegyver rendbetételére, az egyrészt nem rendes vadász, másrészt lófasz való a kezébe puska helyett, harmadrészt megkérdezném, a ruháját, cipőjét és is lehányja a sarokba úgy retkesen, vizesen és másnap úgy bújik bele?
Mondom ezt úgy, hogy én is erősen licitáltam egy Team Sauer XT-re, valamint a jelenlegi Sauer 200-am is tartalmaz műanyag alkatrészeket(de cserébe a fémrészei rozsdásodnak mint a rosseb Rííí)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #6636 Dátum: 2013. Július 01. - 13:33:20 »

Attila ! Valahogy úgy érzem a két nézet között van az igazság .

Arra a kérdésre hogy miért azt vette az volt a válasz hogy utánaérdeklődött hogy az elérhető puskák közül melyik az ami legjobban bírja ha nem tisztogatják és ezt ajánlották neki ( nem rozsdamentes ) soha nem húzta ki a csövet Nem szól szám és mégis elképesztően jól lőtt. Szóval vannak akik nem szeretik minden nap vagy minden vadászat után tisztogatni olajozni a fegyvert és vannak (én is ) akik gyakran elfelejtik ezt a célszerű tevékenységet és vannak akik szívesen mennek ki csöpörgős időben.......

.. Igen ..  Szerintem, ehunn van az eb elhantolva.
Pont a fentiek miatt (is) lőhetett jól!..  A "trehány" vadász mindig eredményesebb, mint a precíz.., olajozós..  Stoel ..
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6637 Dátum: 2013. Július 01. - 13:51:56 »

                                                                                               másrészt lófasz való a kezébe puska helyett, harmadrészt megkérdezném, a ruháját, cipőjét  is lehányja
Mondom ezt úgy, hogy én is erősen licitáltam egy Team Sauer XT-re,

Egyrészt inszeminátor még nem voltam !    Röhög

Másrészt igen lehánytam (szégyen ide szégyen oda ) !   :Mosolyog

Miért licitáltál ? Mert Sauer volt vagy mert XT ? Értem én hogy acélbul meg fábul gyárcsák a vadászfegyvert de akkor miért találtak ki olyat hogy "esőpuska" meg "extreme" stb. stb.  - aztán a hülye vadász meg eszeget hogy csak jó és célszerű lehet az ilyen .     Stoel
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6638 Dátum: 2013. Július 01. - 14:11:16 »

Mindenki azzal vadászik, amivel akar, vagy amire igénye, illetve pénze van.
Szándékosan karcosra sikeredett hozzászólásom annak a bebetonozott véleményes pár mondatnak szólt, hogy  - amíg  a Haenel véleményformálásról volt szó, addig minden rendben, mert az egy objektív véleményalkotás volt -, de röpke négyésfél mondatban lefikázni "allescuzammen" azokat a vadászfegyvereket, amelyeket a vadásztársadalom legalább 80-90%-a használ, nekem enyhén szólva nagy arcra vall. Biztos bennem van a hiba, de a "kategórikusan megmondom és mindenhez értek" emberekkel kapcsolatban - "Ezekkel lehet vadászni, kint lenni heteket, nézegetni meg lehet a neten a szebbnél szebb fegyvereket. Addig, amég az ember csak a szobában nézegeti mindegyik jó ..." finoman szólva fenntartásaim vannak.
Így csak az nyilatkozhat, aki ténylegesen végigpróbálta az összes fegyvert a palettán. És akkor lehet elvitatkozni azzal a pár tízezer emberrel hazánkban, aki rendszeresen használja az itt, ebben a mondatban nem sokra tartott vadászfegyvereket, egészen az IZS 18-tól a BlaserMauserSauerHeymMannlicherstbstb...... fegyverekig.
De lehet, hogy én értettem félre valamit?? Vállat von
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #6639 Dátum: 2013. Július 01. - 14:36:24 »

Szigorúan a saját véleményem: A vadászpuska az vasbúl van és fábul...
meg lyukbúl... Ördög
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #6640 Dátum: 2013. Július 01. - 14:45:02 »

"Ezekkel lehet vadászni, kint lenni heteket"

Ez a két puskámra vonatkozott, amik nem kényesek, ellentétben a szóban forgó Haenellel. A Haenel tapasztalataim végére is odaírtam, hogy NEKEM nem megfelelő, Azt gondolom, a reakciód, és a hozzászólásod kiváltója inkább a napi flusztációid eredménye, mint sem az én hozzászólásom tényleges mondanivalója.

A Sauer 80-as fegyveremen is inkább csak az EAW szerelék rozsdásodott, törölgettem is mindíg, főként mert sajnáltam, mivel az egy tényleg szép stucni volt. Ezt cseréltem el aztán a rozsdamentes Steyr-re, és ezt nem sajnálom ...

Abban is egyet értek az egyik hozzászólóval, hogy nem vadászunk egyformán, mások a szokásaink, mások az igényeink, az elvárásaink, és a lehetőségeink is. Van, aki 50m-en elégedett ha egy 5cm-es körbe bele tud lőni, van, akinek ez 200m-en megfelelő. A két embernek más lesz a véleménye a "jó" lőképről.

Sok hivatásos, aki naponta használja a fegyverét, jó ha évente kitakarítja 1-2 alkalommal, és én azért azt nem mondanám rájuk, hogy nem "vadászok". A cipőjük, a ruhájuk is rendben van, fürdeni is szoktak, így azt sem mondanám rájuk, hogy nagyon igénytelenek lennének. A fegyverükre lehet, hogy másképp tekintenek, mint mi jópáran, de ettől még ...

... szóval, hogy én megmondjam bárkinek a frankót, hogy mivel, miért, hogyan vadásszon ... a tapasztalataimból amit leszűrtem, én ezt szoktam átadni, teljesen jó, és segítő szándékkal, hogy pénzt és időt takarítson meg az adott kérdésben esetleg tapasztalatlanabb. Ennyi
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #6641 Dátum: 2013. Július 01. - 15:23:12 »

"Ezekkel lehet vadászni, kint lenni heteket"

Ez a két puskámra vonatkozott, amik nem kényesek, ellentétben a szóban forgó Haenellel. A Haenel tapasztalataim végére is odaírtam, hogy NEKEM nem megfelelő, Azt gondolom, a reakciód, és a hozzászólásod kiváltója inkább a napi flusztációid eredménye, mint sem az én hozzászólásom tényleges mondanivalója..........

Üdv hoho!  Emelem

Nem kell ezt túldimenzionálni..  ..Aki akar, az úgy is ért.., aki meg nem, az vessen keresztet magára..  Kacsint ..   Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6642 Dátum: 2013. Július 01. - 15:30:40 »

Aki olyan igénytelen, hogy nem gondozza a fegyverét, hogy sajnálja azt az öt percet vadászat után a fegyver rendbetételére, az egyrészt nem rendes vadász, másrészt lófasz való a kezébe puska helyett...
Tegnap rendeltem két csőkígyót...egyet a golyóshoz,egyet a söréteshez... Angyal Ezalapján kicsit lusta,de rendes vadász vagyok,s megnyugodtam nem kell lófaszt markolásznom a lesen. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #6643 Dátum: 2013. Július 01. - 15:58:04 »

Tegnap rendeltem két csőkígyót...egyet a golyóshoz,egyet a söréteshez... Angyal Ezalapján kicsit lusta,de rendes vadász vagyok,s megnyugodtam nem kell lófaszt markolásznom a lesen. Vigyorog


Khmm, khm... Ördög Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6644 Dátum: 2013. Július 01. - 16:23:27 »

Tegnap rendeltem két csőkígyót...egyet a golyóshoz,egyet a söréteshez... Angyal Ezalapján kicsit lusta,de rendes vadász vagyok,s megnyugodtam nem kell lófaszt markolásznom a lesen. Vigyorog

És mikor hug@ozni kell ?    Röhög      S.Peti
Naplózva
Oldalak: 1 ... 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 [443] 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: