Oldalak: 1 ... 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 [441] 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753217 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #6600 Dátum: 2013. Június 27. - 18:55:17 »

Steyr mannlikker?  Piál

 NoNo NoNo  Stejer mannlikker + stucnyik! Igen Vigyorog  Ha mán lúd...
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #6601 Dátum: 2013. Június 27. - 19:20:05 »

Kedves Huszlavika!

Mivel a klasszikus működésű (ismétlő)  vadászfegyverek híve vagyok, ki kell jelentenem: nagyon szerény a választék a magasabb (értsd megbízható, de nem feltétlen "divatos")  kategóriákban. Elsősorban SAUER, vagy Heym jöhet szóba. (természetesen nem egyenes húzású...azokat én eleve elvetettem...Lehet, hogy kissé "vaskalapos vagyok", de egy biztos: Csak a javából ajánlok. A mai Steyr Mannlicherek sem a régiek már...(a csövet kivéve...) Ezért nem is javasoltam...Árát tekintve is a maiak arányosítva olcsóbbak, mint a régebbiek. Régebben egy Steyr Luxus  egy árban volt egy SAUER 90-el, (pedig annak akkor még Krupp csöve volt) kissé drágább volt (mintegy 15 %-al,) mint egy SAUER 202. A Steyr Luxusnak ezt a változatát ha jól emlékszem 2003-ig, vagy 2004-ig gyártották. Utána tudok nézni poénra, de azt hiszem most nem ez a fontos, hanem az, hogy MÁR NEM gyártják... Amit gyártanak helyette már koránt sem a régi...Klasszikus, jó minőségű ismétlő fegyverekből  egyre szerényebb a választék....
Luxus kategóriában (billenő csövűek) viszont van választék bőven...Csak tudd megfizetni...Felső határ a csillagos ég......
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6602 Dátum: 2013. Június 27. - 20:16:26 »

Kedves Huszlavika!

Mivel a klasszikus működésű (ismétlő)  vadászfegyverek híve vagyok, ki kell jelentenem: nagyon szerény a választék a magasabb (értsd megbízható, de nem feltétlen "divatos")  kategóriákban. Elsősorban SAUER, vagy Heym jöhet szóba. (természetesen nem egyenes húzású...azokat én eleve elvetettem...Lehet, hogy kissé "vaskalapos vagyok", de egy biztos: Csak a javából ajánlok. A mai Steyr Mannlicherek sem a régiek már...(a csövet kivéve...) Ezért nem is javasoltam...Árát tekintve is a maiak arányosítva olcsóbbak, mint a régebbiek. Régebben egy Steyr Luxus  egy árban volt egy SAUER 90-el, (pedig annak akkor még Krupp csöve volt) kissé drágább volt (mintegy 15 %-al,) mint egy SAUER 202. A Steyr Luxusnak ezt a változatát ha jól emlékszem 2003-ig, vagy 2004-ig gyártották. Utána tudok nézni poénra, de azt hiszem most nem ez a fontos, hanem az, hogy MÁR NEM gyártják... Amit gyártanak helyette már koránt sem a régi...Klasszikus, jó minőségű ismétlő fegyverekből  egyre szerényebb a választék....
Luxus kategóriában (billenő csövűek) viszont van választék bőven...Csak tudd megfizetni...Felső határ a csillagos ég......

" A mai Steyr Mannlicherek sem a régiek már...(a csövet kivéve...) "

Régi Steyr Luxus az igen, az minőség és értéktartó a mai napig. Emelem

Akkor elárulom, hogy az sem olyan mint a régi !

Nagyon nem olyan !

Lényeg a kemény krómozás a huzagolásról már csak álom. Meglepődött
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6603 Dátum: 2013. Június 27. - 22:05:53 »

Kedves Huszlavika!

Mivel a klasszikus működésű (ismétlő)  vadászfegyverek híve vagyok, ki kell jelentenem: nagyon szerény a választék a magasabb (értsd megbízható, de nem feltétlen "divatos")  kategóriákban. Elsősorban SAUER, vagy Heym jöhet szóba. (természetesen nem egyenes húzású...azokat én eleve elvetettem...Lehet, hogy kissé "vaskalapos vagyok", de egy biztos: Csak a javából ajánlok. A mai Steyr Mannlicherek sem a régiek már...(a csövet kivéve...) Ezért nem is javasoltam...Árát tekintve is a maiak arányosítva olcsóbbak, mint a régebbiek. Régebben egy Steyr Luxus  egy árban volt egy SAUER 90-el, (pedig annak akkor még Krupp csöve volt) kissé drágább volt (mintegy 15 %-al,) mint egy SAUER 202. A Steyr Luxusnak ezt a változatát ha jól emlékszem 2003-ig, vagy 2004-ig gyártották. Utána tudok nézni poénra, de azt hiszem most nem ez a fontos, hanem az, hogy MÁR NEM gyártják... Amit gyártanak helyette már koránt sem a régi...Klasszikus, jó minőségű ismétlő fegyverekből  egyre szerényebb a választék....
Luxus kategóriában (billenő csövűek) viszont van választék bőven...Csak tudd megfizetni...Felső határ a csillagos ég......

Ha jól veszem ki a szavaidból, pontosan azok a felső-közép kategóriás fegyverek véleményed szerint, amelyek iránt én is vágyakoztam évtizedeken keresztül.
Az a Steyr Luxus….. a mai napig nem csináltak szebb tolózáras gyári vadászfegyvert, szerintem!
Sauer 90, azóta vagyok elkötelezett híve, amióta először kézbe vettem. Egyébként tudomásod szerint mióta nem Krupp acél a csöve? Nem mintha lenne sok jelentősége véleményem szerint, biztos nem biliacélra cserélték, és a legszebb fémfelület megmunkálású fegyverek egyike, akár Krupp, akár nem……….. és hát kiválóan is lőnek.
A Heym -elismerve kiválóságát - sosem tetszett annyira mint ez a kettő. De hát mint tudjuk... de gustibus non......., és hát "Guszti" barátunk nagy úr Nyihi
 Emelem
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #6604 Dátum: 2013. Június 28. - 06:03:09 »

Madárfüttyös jóreggelt, Kedves Huszlavika!

A SAUER fegyvereket úgy nagyjából 2001-2002-ig csövezték Krupp csővel...Amit jelenleg a Krupp acél helyett alkalmaz a gyár, az is messze meghaladja az átlagot, ha nem is egyenértékű. (Egyik barátom 2005-ben cserélt fegyvert, egy SAUER 90-t vett, de akkor az már nem Krupp csővel volt szerelve. Ettől függetlenül a puska kiváló, minden szempontból...)
A nyolcvanas évektől 2004-ig gyártott Steyr Luxus (nekem is az van, csodálatosan szolgál több mint két évtizede)  pedig messze a legjobb ismétlők egyike...Ha kapsz,  érdemes venni még használtan is...Minden acél rajta, még a tár is...A cső (Böhler antinit) különleges minőségű, nemcsak az anyaga, de a kovácsolása is...Kiszolgál egy pár generációt....Nem egy-két ezer lövésre készült...

Üdv: Regius
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #6605 Dátum: 2013. Június 28. - 08:41:34 »

Tisztelt Regius   Emelem

A mai fegyverek sem rosszabbak mint a régiek -persze lehet találni ilyet is olyat is , mint régen- csak más koncepció szerint készülnek . A technikai társadalom amiben élünk felgyorsúlt hihetetlen módon . Az igény jobbra , a szebbre , az újabbra felerősödött , tulajdon képpen egy ön gerjesztő folyamat . A piac gazdaságot a kereslet/kínálat határozza meg . A fejlesztések felgyorsúltak , a gyártók legtöbbje már képes saját magának előállítani kitűnő minőségben a csövet , a tokot , a tust stb. a gyakorlat azt mutatja , hogy a régi nagynevü speciálisgyártók már nem kizárólagos v. jóval kisseb mértékben meghatározó szereplői a piacnak . Ez nem jelenti azt , hogy becsmérlem a Krupp , Böhler v. Lothar Walter cégeket , hiszen kiválló termékeik vannak még most is csak újabb szereplők is a piacra léptek . De nem ez a mondandóm lényege , hanem az , hogy a fejlődést , a fejlesztést nem lehet megakadályozni és a megitélésüket is szubjektív vélemények határozzák meg , valós véleményt akkor lehetne mondani valamiről ha azonos körülmények között , azonos feltételekkel tesztelnénk őket . Objektív véleményt felelősen csak is így tudok elképzelni . Ha léteezne egy összehasonlító teszt mondjuk lőtéri körülmények között azonos feltételekkel (lőszer, karbantartás stb.) és elpufogtatni 1-2-3-4-5 ezer lőszert fegyverenként , miközben folyamatosan mérik , ellenőrzik a fegyverek állapotát . Na az itt született eredmény már irány adó lehetne , de az amit sarkosan és határozottan leírtál az sajnos - bár látszik téged is érdekel a téma- szubjektív azaz nem mentes a saját érzéseidtől . Mert szerintem felelős véleményhez szükséges legalább 1 éves barátság a fegyverrel mind a mindennapokban , mind a lőtéren ellenőrzött körülmények között . Azt viszont valjuk be erre nem mindenkinek van lehetősége . Nem lehet korekt véleményt alkotni v. úgy mondani  meg a tutit , hogy nincs meg az előzőekben ismertetett tapasztalat . Csak irigyelni tudlak ha minden évben több -általlam prémiumnak tartott Steyr , Sauer , Sako stb.- fegyverrel tudsz szorosabb ismeretséget kötni és tapasztalatokat szerezni . Ha nem lenne a fejlődés akkor még kőbaltával v. bunkóval vadásznánk , ad acta W123 300D Mercedes lenne a legjobb autó mert nagyon tartós és elnyűhetetlen volt , de hála a jóistennek nem így van -ezzel nem lenézve a 300D- és sok jó v. jobb autó született már azóta . Csak a mostani igényekhez igazítva . Így van ez a fegyverekkel is szerintem és itt ez a lényeg SZERINTEM az én szubjektív véleményem szerint .

Maradok tisztelettel az OGRE 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #6606 Dátum: 2013. Június 28. - 10:23:22 »

Tisztelt Regius   Emelem

A mai fegyverek sem rosszabbak mint a régiek -persze lehet találni ilyet is olyat is , mint régen- csak más koncepció szerint készülnek . A technikai társadalom amiben élünk felgyorsúlt hihetetlen módon . Az igény jobbra , a szebbre , az újabbra felerősödött , tulajdon képpen egy ön gerjesztő folyamat . A piac gazdaságot a kereslet/kínálat határozza meg . A fejlesztések felgyorsúltak ,
Elfelejtesz egy fontos és sajnálatos momentumot.
A fejlesztések iránya nem nekünk kedvez, az a fogyasztói társadalmat, a "dobd el és vegyél újat" filozófiát hívatott kiszolgálni. A gyártóknak nem az az üzlet, hogy életreszóló eszközöket gyártsanak hanem az, hogy évente kihozzanak valami "új fejlesztést" ahol többet költenek a marketingre mint a valós technikai kérdésekre és rábeszéljenek, hogy vedd meg azt is "mert ilyen még nem volt, ez a világon egyedülálló".Az újabb egyáltalán nem biztos, hogy "szebb" mert az egy szubjektív fogalom és sokakban az aktuális trend diktálja, hogy mi a szép. Nem biztos, hogy "jobb" mert nincs ideje kiforrni.
Te a szavaid alapján tökéletes közönsége vagy ennek a filozófiának, de vagyunk páran, akik igenis az "életreszólót" keresik.
Én soha nem értettem azokat az embereket akik évente cserélgetik a puskájukat, íjukat, motorjukat stb. csak mert kijött egy újabb, trendibb. Az ilyen plázalibás szemlélet baromi messze áll tőlem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6607 Dátum: 2013. Június 28. - 11:12:10 »

Vastag cső esetén nem lényeg, de hagyományosnál szerepet játszik, hogy a csövet a szabad "lengésébe" ne akadályozza semmi.

Volt számtalan eset arra, hogy a fegyvert nem tudták belőni.

Utoljára 3 fő fegyverjavító próbált egy CZ-550-t belőni, de a tenyérnyi szórásképnél jobbat nem tudtak elérni.
( már lőszereket cserélgettek és céltávcsövet)

Mire a negyedik azzal kezdte, hogy kicsiszolta, és lőn a hibajelenség megszűnt.



Biztosan meséltem már az esetet, de csak elmondom újra. Van egy alföldi vendégem, 3 évig mindent elhibázott. Bejött este lógó orral, reggel próbalövés, 50 méterről levertem háromszor a gyufásdobozt, a puska jó. Mondom, ez ment így háromszor, zsinórban.
A 3. évben elmentek, egy másik vadásztárs még maradt egy napig, a reggeli után heverészünk a kandalló előtt, és elemezzük a történteket.
Egyszer csak a cimbor a fejéhez kap: " basszus a fegyverlámpa!" Úgy volt rögzítve, hogy egy bőrszíjjal kötötte hozzá az előagyhoz, jó meghúzta, a csövet szinte odahegesztette a fához. Reggel a próbalövéshez persze levettük.
Másnap telefon, mondjuk neki, hogy próbáld ki lőtéren lámpával és anélkül.
Azóta nem hozott fegyverlámpát, igaz, most már lő is ezt-azt.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
forester73
Vendég
« Új üzenet #6608 Dátum: 2013. Június 28. - 11:30:55 »

Szia Feri  Emelem

Igen teljes mértékben igazad van , a te értékrended és a te általad képviselt elvek szerint . Ebben semmi kivetni valót nem látok , hiszen az ujjaink sem egyformák . A mondani valóm is ezt volt hivatott kefejezni , mármint azt "hogy kinek a pap , kinek a papné" . A technikai fejlődést -aminek sajnálatos velejárója fogysztói társadalom és annak kiszolgálása a tőke javára , ami már gazdaságpolitikai kérdés- megállítani nem lehet . Egy példa , maradjunk a szerintem minőségben és árban az aranyközépútnak tekinthető és sokat kritizált Steyr Mannlicher-nél , régen és ma is legendás a pontosságuk amit a gyár 2cm / 100m garantált szórásképpel reklámoz . Ezen pontosság 30-40 éve kiemelkedő volt , ma már sok jóval olcsóbb fegyver is tudja ezt . Az aluminium és a műanyagok felhasználása kérdéseket vethet fel és valóban vannak egetverő baromságok is a felhasználásuk terén , de sok helyen igen is van lét jogosúltságuk . Valószínüleg majd az idő eldönti , hogy hol állják meg a helyüket és hol nem . Sok példát lehetne hozni az érték állóság és megbízhatóság terén . Azt már egyszer beszéltük itt a fórumon és ebben sem egyezett a váleményünk -ami persze nem gond- miszerint a 20-30 évvel ezelőtt vett prémium kategóriás céltávcsövekkel már képminőségben is felveszik a versenyt a jelenkori  középkategóriás társaik , de szolgáltatásban (világító pont , variálhatóság , paralaxis állítás stb.) túl is haladják . Pedig aki akkor megvette -akkor is egy kissebb vagyon volt- valószínüleg egész életére vette . Az én elvem az , hogy a használhatóság , tartósság és ár kérdésében az arany középutat próbálom megtalálni . Hányszor látni vadászaprón hirdetéseket , hogy a fegyvert elviszik majd a hirdető hónapokig tréningezik az egykor drága pénzért vett prémium távcsövének eladásával és a végén elkótyavetyéli v. berakja a szekrénybe . Én ezzel megint csak nem azt akarom mondani , hogy a régi prémiumok szarok -van biztos olyan is - de a technika túlhaladta őket és ez érvényes a fegyverekre is . Akinek a régebbi tipusok jönnek be az használja azt , aki vágyik a újra az meg használja azt , egyik ember sem lessz ettől rosszabb a másiknál . Viszont az bántja az igazság érzetemet , hogy minden szar ami új  és minden jó a ami békebeli . Ha így lenne akkor tényleg venne mindenki egy-két   fegyver és azzal vadászná le az életét , sőt ha nem lenne fogysztói társadalom akkor páldáúl vett volna egy  ZKK 600-ast -itt nem akarok megbántani senkit sem- egy 4x32 Jenai Zeiss-el és nem vágyna az Osztrák , Német , Amerikai stb fegyverekre és céloptikákra . Ha meg valaki cserélgeti évente -ahogyan mondtatad a fegyverét , íjját , motorját stb. attól ne legyen már kevesebb mint az aki nem teszi(teheti) ezt .  A vadász nem attól lesz Vadász , hogy miben és mivel vadászik  hanem , hogy ezt miképpen teszi . Na de mindegy az eredeti mondandómtól jól elkanyarodtam , a lényege a gondolatomnak csak az , hogy itt a fórumon könnyü osztani az eszet sok mindenben hiszen a tudás egy része elméletben is elsajátitható , de hitelesek csak akkor lehetünk ha saját tapasztalatainkakl is alá tudjuk támasztani mind azt amit képviselünk . Ezért fúlok attól ha valaki tényként állít olyanokat amit csak hallot v. olvasot valahol .

Tisztelettel az OGRE
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6609 Dátum: 2013. Június 28. - 13:04:29 »

Biztosan meséltem már az esetet, de csak elmondom újra. Van egy alföldi vendégem, 3 évig mindent elhibázott. Bejött este lógó orral, reggel próbalövés, 50 méterről levertem háromszor a gyufásdobozt, a puska jó. Mondom, ez ment így háromszor, zsinórban.
A 3. évben elmentek, egy másik vadásztárs még maradt egy napig, a reggeli után heverészünk a kandalló előtt, és elemezzük a történteket.
Egyszer csak a cimbor a fejéhez kap: " basszus a fegyverlámpa!" Úgy volt rögzítve, hogy egy bőrszíjjal kötötte hozzá az előagyhoz, jó meghúzta, a csövet szinte odahegesztette a fához. Reggel a próbalövéshez persze levettük.
Másnap telefon, mondjuk neki, hogy próbáld ki lőtéren lámpával és anélkül.
Azóta nem hozott fegyverlámpát, igaz, most már lő is ezt-azt.
 

Valóban létező jelenség, és nagyon sokan nem tudnak róla, vagy a hibázást, sebzést betudják másnak, másra fogják, ezzel félrevezetve saját magukat több éven, évtizeden keresztül. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6610 Dátum: 2013. Június 28. - 13:13:32 »

Szia Feri  Emelem

Igen teljes mértékben igazad van , a te értékrended és a te általad képviselt elvek szerint . Ebben semmi kivetni valót nem látok , hiszen az ujjaink sem egyformák . A mondani valóm is ezt volt hivatott kefejezni , mármint azt "hogy kinek a pap , kinek a papné" . A technikai fejlődést -aminek sajnálatos velejárója fogysztói társadalom és annak kiszolgálása a tőke javára , ami már gazdaságpolitikai kérdés- megállítani nem lehet . Egy példa , maradjunk a szerintem minőségben és árban az aranyközépútnak tekinthető és sokat kritizált Steyr Mannlicher-nél , régen és ma is legendás a pontosságuk amit a gyár 2cm / 100m garantált szórásképpel reklámoz . Ezen pontosság 30-40 éve kiemelkedő volt , ma már sok jóval olcsóbb fegyver is tudja ezt . Az aluminium és a műanyagok felhasználása kérdéseket vethet fel és valóban vannak egetverő baromságok is a felhasználásuk terén , de sok helyen igen is van lét jogosúltságuk . Valószínüleg majd az idő eldönti , hogy hol állják meg a helyüket és hol nem . Sok példát lehetne hozni az érték állóság és megbízhatóság terén . Azt már egyszer beszéltük itt a fórumon és ebben sem egyezett a váleményünk -ami persze nem gond- miszerint a 20-30 évvel ezelőtt vett prémium kategóriás céltávcsövekkel már képminőségben is felveszik a versenyt a jelenkori  középkategóriás társaik , de szolgáltatásban (világító pont , variálhatóság , paralaxis állítás stb.) túl is haladják . Pedig aki akkor megvette -akkor is egy kissebb vagyon volt- valószínüleg egész életére vette . Az én elvem az , hogy a használhatóság , tartósság és ár kérdésében az arany középutat próbálom megtalálni . Hányszor látni vadászaprón hirdetéseket , hogy a fegyvert elviszik majd a hirdető hónapokig tréningezik az egykor drága pénzért vett prémium távcsövének eladásával és a végén elkótyavetyéli v. berakja a szekrénybe . Én ezzel megint csak nem azt akarom mondani , hogy a régi prémiumok szarok -van biztos olyan is - de a technika túlhaladta őket és ez érvényes a fegyverekre is . Akinek a régebbi tipusok jönnek be az használja azt , aki vágyik a újra az meg használja azt , egyik ember sem lessz ettől rosszabb a másiknál . Viszont az bántja az igazság érzetemet , hogy minden szar ami új  és minden jó a ami békebeli . Ha így lenne akkor tényleg venne mindenki egy-két   fegyver és azzal vadászná le az életét , sőt ha nem lenne fogysztói társadalom akkor páldáúl vett volna egy  ZKK 600-ast -itt nem akarok megbántani senkit sem- egy 4x32 Jenai Zeiss-el és nem vágyna az Osztrák , Német , Amerikai stb fegyverekre és céloptikákra . Ha meg valaki cserélgeti évente -ahogyan mondtatad a fegyverét , íjját , motorját stb. attól ne legyen már kevesebb mint az aki nem teszi(teheti) ezt .  A vadász nem attól lesz Vadász , hogy miben és mivel vadászik  hanem , hogy ezt miképpen teszi . Na de mindegy az eredeti mondandómtól jól elkanyarodtam , a lényege a gondolatomnak csak az , hogy itt a fórumon könnyü osztani az eszet sok mindenben hiszen a tudás egy része elméletben is elsajátitható , de hitelesek csak akkor lehetünk ha saját tapasztalatainkakl is alá tudjuk támasztani mind azt amit képviselünk . Ezért fúlok attól ha valaki tényként állít olyanokat amit csak hallot v. olvasot valahol .

Tisztelettel az OGRE

Erre csak ezt tudom válaszolni, ha kellene válaszolnom. Kacsint Vigyorog

A tervezett elavulás története - A villanykörte összeesküvés

Fájdalmas, de valós igazság.

Mondok a Steyr, mint fegyvergyártmányról egy valóságos napi jelenséget.

Osztrák vadásztársadalom zöme hazai terméket vásárol, ezzel is tartva a saját gazdaságát szinten.

Régi Steyr luxus-t nem kell minősíteni, köztudott milyen.

Kihozták anno az új SBS-t, majd az osztrákok lázas lecserélésbe kezdtek.

Eltelt jó pár év, és kezdték keresgélni a boltokban a régi fegyverüket, mert volt ugye már összehasonlítási alapjuk.

Sajnálatosan sokan már nem tudtak hozzájutni kedvenc fegyverükhöz, mert a leleményes Magyar átment és megvette a régi "szutykot", mert tudta, hogy az a régi minőség mit is jelent manapság még.

Osztrák vadászboltokban nekem elhihető, hogy nem rohad meg a polcon a régi Steyr Mannlicher Luxus. Emelem
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #6611 Dátum: 2013. Június 28. - 14:19:19 »

Tisztelt Forester 73!

Az újabb és újabb gyártmányok megjelenése és kifejlesztése nem nekünk, vadászoknak, illetve  potenciális vevőknek kedvez. Ebben maradéktalanul egyetértek Boar hozzászólásával...El kell ismernem, volt egy olyan fejlesztési időszak a II. világháború után, ami valóban a fejlődést és a minőség megmaradását szolgálta. Ez az időszak nagyjából a kilencvenes évek első felében véget ért. (Akkor kerültek rajzasztalra, majd pár évvel később gyártásba is a mai modellek....)  Ez nem azt jelenti, hogy a maiak nem jók...De kategórikusan kijelentem, hogy NEM érik el a régebbiek minőségét...Nem is ez volt a fejlesztések célja. A fegyver piac beszűkült...Minden gyár kissé takarékosabb gyártásra kényszerült. A SAUER például a csövön módosított, illetve szűkítette a gyártmány választékot. (megszűnt a 90, és a 92. modell) A Steyr szinte mindenhez hozzányúlt...Nem vált előnyére...Több fegyverem is volt, ilyen is, olyan is...De mindig az általam elérhető jobbakat vettem meg. Minőségi fegyvereim voltak és vannak jelenleg is... Egyébként több évtizedes régi vadász vagyok, kicsit túl a 60-on...És egyben gyakorló gépészmérnök is, így hivatalból is értek a fegyverekhez, optikához, bár nem finommechanika-optika szakon szereztem graduális diplomám...
Magítélésem szerint ez a fórum nagyon jó, mert össze tudjuk rakni a saját tapasztalatainkat, megtűzdelve a tudással, és mások tapasztalataival...Itt pedig véleményt tudunk alkotni, segíthetjük egymást.
Vadászüdvözlettel: Regius

Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #6612 Dátum: 2013. Június 28. - 14:44:56 »

Kedves Huszlavika!

Az én tudomásom szerint kicsivel az ezredforduló után (talán 2002-ben) állt át a SAUER gyár a Krupp csőről más fajtára. (A Kruppnak van egy jellegtzetes jele: 4 db karika az ötvenes évek óta, előtte három karika volt)
Ettől függetlenül a mai SAUER csövek is kiválóak....
Indulj ki abból, hogy mennyi lőszert fogyasztasz el egy évben.....És hamar rájössz, hogy a csővel nem sok bajod lesz, ha gondosan ápolod. Én régebben a "hőskorban", illetve a 90-es évek kötelezően kirótt állományapasztásai idején évente mintegy 120-140 lőszert fogyasztottam a lőtéri ellenőrzésekkel együtt, általában két fegyverből, néha 3-ból...DE NEM egyformán...A tolózáras nagy golyóssal lőttem a legtöbbet, a kisebb golyóssal jóval kevesebbet. A billenőcsövű gavalérral pedig a legkevesebbet...
Ma már kis golyósom nincs, de másik kettőt azt használom, ha nem is annyit mint régebben. Ma évente 60-80 lőszert fogyasztok a két fegyverből. (a lőtéri ellenőrzésekkel együtt)...
Egyébként a kis golyósom először egy .243 KRICO, majd egy SAUER 90 volt, 6,5x57-es. Ez utóbbit sajnálom...Ma már csak két golyós fegyverem van: egy 8x68S STEYR Luxus (gy.év.:1991), és egy gavallér (9,3x74R) Nem márkás, de nagyon jó....Mindkettő kifogástalan. A Steyr nekem készült, újkorától használom. Leadtam a rendelést szegény Petrovics Matyinál 1991. februárban, a gyártási számát már tudtam kb hat héttel később, és június végre készült el...A nyolcvanas években rövid ideig volt egy Kufsteini Mauserem is (Voere 2165) de az nagyon vacak volt...És természetesen volt egyéb is, míg kikötöttem a jelenleg használatosoknál...
Az általad leírt .338 W kalibert nagyon jónak tartom, a legjobbak egyike..Figyelembe véve a fegyvert (SAUER 90) soha ne válj meg tőle....(Én sem fogok a STEYR Luxustól...)
Vadászüdvözlettel: Regius

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #6613 Dátum: 2013. Június 29. - 11:08:18 »

Biztosan meséltem már az esetet, de csak elmondom újra. Van egy alföldi vendégem, 3 évig mindent elhibázott. Bejött este lógó orral, reggel próbalövés, 50 méterről levertem háromszor a gyufásdobozt, a puska jó. Mondom, ez ment így háromszor, zsinórban.
A 3. évben elmentek, egy másik vadásztárs még maradt egy napig, a reggeli után heverészünk a kandalló előtt, és elemezzük a történteket.
Egyszer csak a cimbor a fejéhez kap: " basszus a fegyverlámpa!" Úgy volt rögzítve, hogy egy bőrszíjjal kötötte hozzá az előagyhoz, jó meghúzta, a csövet szinte odahegesztette a fához. Reggel a próbalövéshez persze levettük.
Másnap telefon, mondjuk neki, hogy próbáld ki lőtéren lámpával és anélkül.
Azóta nem hozott fegyverlámpát, igaz, most már lő is ezt-azt.
 
Itt nem feltétlenül a lámpa volt a hibás, hanem a felfogatás, azzal deformálta a rendszert.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6614 Dátum: 2013. Június 29. - 11:28:09 »

Kedves Regius!
Annyi alkalmam sajnos nem volt a Steyrt nyálazgatni, mint a Sauert, és nem volt igazán preferenciám a két fegyver közül, a kaliber választék egyedül talán ami a Sauer javára szólt. Mint mondtam, egy pár éve még az Egunon is bele lehetett szaladni csodálatos Steyr-ekbe, mára ez azt hiszem megszűnt, úgy ahogy TAL is mondta. (direkte nem is mászkálok fel rá mostanság, nehogy erős kísértésbe essek, mert én is mindennek ellen tudok állni, kivéve …… ugye.. Ördög)
Egy, a képek és leírás alapján csodálatos 243-as Steyr Luxus ment el 700 valahány Euróért, hozzá egy gyári szerelék 30-as gyűrűvel, de a kaliber és az a tény, hogy éppen vártam egy gyakorlatilag új Anschützöt, visszafogott a licittől, meg igazat megmondva jóval 1000 fölé vártam, azóta sem találkoztam hozzá fogható Steyr vétellel. Ha 6,5x57-es lett volna, biztosan nem hagyom ki. Azért így is vertem a fejem egy darabig a falba utána……  Fej a falba
A Sauer is tök véletlen jött, a hírtől, amit egy barátom telefonon mondott, hogy nini…, mit is látott az egunon és rám gondolt, a puska vételéig nem telt el 20 percnél több. Ebben volt kb. 3 gyors telefon hozzáértő cimboráknak, aztán már csak döbbenten észleltem, hogy van egy – remélhetőleg – jó, és eddig nagyon vágyott puskám, és egy jó nagy űr a számlán…  Meglepődött
Talán a Steyr mélyen beégett kudarca nem engedte, hogy tököljek ezen is, mert a végén még jól elvitték volna ezt is.
Új puskában ilyen kategóriában nem mertem soha gondolkozni.
Mindenesetre a Sauer marketingolt egy huszárosat, egy pár éve abba hagyta a 90/92 gyártást, azzal, hogy sokban van, és ezért nem éri meg neki a gyártás, majd gondolom érzékelve a keresletet, vagyis hogy lenne rá rendesen kereslet, nem régen kidobta kétszeres áron némi aranyozással, meg egy kicsit elegánsabb fával. Lehet, hogy a Steyr is megcsinálja egyszer a „régi” luxussal, legalább is bízzunk benne.  Viszont akkor az is arany árban lesz…..
„Krupp cső iránti olthatatlan vágyamat” kielégítettem mintegy 12 éve egy kisipari vegyes csövűvel, sajnos ott is a puska „vitt el”, és a kaliber - 5,6x61 - se hús se hal, mint a 243… alig tudom használni. Fejvakarás
Semmiképpen nem tervezem a megválást, nálam ezek a szerelmek „csak kenyérre vagy orvosra” mehetnek el. Vagy még arra sem. Nem mondom, hogy nem adnék most el a puskákból, de olyan alacsony áron megy el fegyver mostanság, hogy inkább maradnak még. Az első golyós puskám egy Tikka, ez a Sauer és egy kaliber szerelem a 458,viszont tuti maradnak.   Igen
A 60-80, vagy tán még több lövést szerintem én is kipöffentem nagy puskákból évente, de nagyon erősen a lőtéri gyakorlás, kísérletezgetés dominál benne, sajnos!
Viszont legalább az illúzió megvan. Nyihi Nyihi

Üdv,
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 [441] 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: