Oldalak: 1 ... 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 [405] 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753231 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6060 Dátum: 2013. Február 19. - 17:20:50 »

Nem akarok a tapasztaltak dolgába beleszólni, mivel életemben alig ötször-hatszor kellett utánkeresnem - valószínűleg csak szerencsém volt - de számomra kevésbé életszerű, hogy az ember minden vadászathoz vigyen magával két puskát.
Persze, ha olyan utánkeresésről van szó, ahova haza kell menni a kutyáért, stb..stb, akkor már fel lehet karmolni egy másik puskát is, belefér. De a gyakoribb az, hogy a bizonyos kötelező idő elteltével a vadászok nagytöbbsége megpróbál utána menni ott, olyan felszereléssel, ami éppan nála van....
Legalábbis egy kivételével velem mindig igy történt...
Ezért gondolom, hogy másnál is ez lehet a helyzet. Ha jól gondolom egyáltalán...
 Emelem

Igazad van Attila ! De amit itt írsz az a megkeresés . Ott szerintem is azzal kell keresni amivel a lövést leadtad. Egyrészt a nyílt irányzék se sokat segít ha esti vadászaton mondjuk éjfélkor neki kell állni keresni. Sötétben mégy a nyílt irányzék is sötét kivétel a divatos fluoreszkáló irányzékok. Az utánkeresés már komolyabbnak induló dolog (aztán lehet hogy jót vigyorog a felkészült társaság mert a vér nélküli több száz méterre recsegő elvágtató vad ott fekszik harminc méterre és a társa vagy egy másik vad ijesztett meg bennünket) és ha komolyabb akkor arra illik komolyabban készülni  már az időpont megválasztással is vagyis nappal . A felszerelés tekintetében is egész mások az elvárások hiszen ki tudja mikor és hol lesz vége a sebzett szenvedésének és természetesen ilyenkor utánkereső fegyverrel az az vagy sörétessel vagy egy nyílt irányzékos golyóssal indul a kutyavezető a vad után. Mindenkit óvok tőle de néha a megkeresésnek induló "sima liba" helyzetből alakulhat ki a legizgalmasabb és persze legveszélyesebb  sötétben - sűrűben - lámpával - távcsővel - véres oldalú kannal gomolygó egyveleg. Szóval csak óvatosan de azért nem kell minden süldőhöz kiugrasztani a vadőrt az ágyából  ! ?     Kacsint
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6061 Dátum: 2013. Február 24. - 20:09:51 »

Sziasztok

Van-e valakinek konkrét gyakorlati tapsztalata Marlin x7 varmint fegyverrel? .308 kaliberben fogtam kézben a varmint és a nem-varmint változatot is. A varmint nagyon cső-nehéz, ami első érzésre nagyon furcsa volt és szinte elfáradt az előagyat tartó kezem, az alatt a pár perc alatt, míg kézben volt. Mennyire befolyásolhatja ez az általános felhasználásban?


Köszönöm


 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6062 Dátum: 2013. Február 24. - 20:22:28 »

Van-e valakinek konkrét gyakorlati tapsztalata Marlin x7 varmint fegyverrel?
Ugye ez a kérdésed semmiféle szoros kollerációban sincsen az eladó cuccok között hirdetett puskával? Ördög

Fehován fogtam a kezembe a kérdéses fegyvert.
Kellő előítélettel nyúltam hozzá, aztán teljesen más érzéssel adtam vissza Igen
Kezes, ár-érték arányban "verhetetlen" puska benyomását tette. Működése nem darabos, jól kisúlyozott, biztosítása renben lévőnek tűnik.

A nagy kérdés a következő: Kell, vagy nem kell.....illetve van rá pénz, vagy nincs......
Ha kell és van rávaló is, akkor meg kell venni. Ennyi.
Persze csak a kellő eredménnyel járó próbalövések után.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6063 Dátum: 2013. Február 24. - 20:41:40 »

Nem akartam elsőnek hozzá szólni, kivártam a sorom!  Kacsint
A "varmint" amerikai céllövő puska definíciója, még ha a cél nem is papír, hanem élő! Kártevő "vadászatára" fejlesztették ki, feltámasztott csővel pár száz méterre lévő célokra. Nem cserkelő puska!
Mire kell neked? Ez dönti el, hogy veszed-e, vagy sem a varmint-ot!
 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #6064 Dátum: 2013. Február 24. - 21:12:40 »

Igaz , hogy csak 243-asban volt Xs7-em -nem varmint-  200m-ig nem láttam hátrányát , messzebb meg (ha tisztában vagyok a távolsággal) nem lövök . Ötven méterre meg nem tudtam vele hibázni . Ugyan akkor a RUGGER M77 Mark II 66 cm-es varmint csöve (szintén 243-as) már sok volt főleg a súlyozott , laminált tussal . Nem kell neked az a varmint cső , hidd el nekünk . A sima Marlin tökéletes választás a kezdőknek és a műanyag tussal megbékélni tudó haladóknak is .

Üdv az OGRE
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6065 Dátum: 2013. Február 24. - 21:44:47 »

Hétfőn találkoztam egy varmint-Marlinnal. Összehasonlítva a sima xl7-tel: Ennek is jó a fogása-mert ugyanaz,könnyű az elsütése-ugyanaz,de tényleg csőnehéz-na ez nem ugyanaz. Vadászni sosem vennék varmintot.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #6066 Dátum: 2013. Február 24. - 21:55:39 »

Vadászni sosem vennék varmintot.
Én meg nem tudnék megválni tőle...


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6067 Dátum: 2013. Február 24. - 21:58:18 »

Én anno úgy hallottam, hogy a ZKK eredeti, sínes szereléke, amin ugye régebben a kis 4x32-es Zeiss szokott lenni, tudja azt, hogy levétel után ugyanoda áll vissza. Persze, nem hittem el, de ellenőriztem többször, és nekem működött.
Szóval, ha másnak is ilyen tapasztalata volt, akkor ez megoldás lehet. Mivel eredetileg szárnyas csavarok fogják a sín rögzítőkörmeit, ezt akár kézzel is lehet oldani vagy meghúzni, ha a szükség úgy kívánja.
Nyírteleken a fegyvergyárban, ennek a klónját készítették sok kelet-magyar vadász örömére. Ilyen van és volt a Cz-n nekem is. Elbírja a le és felrakást,de a biztonsági próbalövés nem árthat.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #6068 Dátum: 2013. Február 24. - 22:52:25 »

Én meg nem tudnék megválni tőle...


 S.Peti
Mivel nem köll senkinek... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #6069 Dátum: 2013. Február 25. - 06:38:31 »

Mivel nem köll senkinek... Ördög Ördög Ördög
Ja...kaki Steyr... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6070 Dátum: 2013. Február 25. - 07:47:36 »

Ugye ez a kérdésed semmiféle szoros kollerációban sincsen az eladó cuccok között hirdetett puskával? Ördög

Nem a hirdetett fegyver miatt kérdeztem. Én a .308-as kalibert szemeltem ki. (Bár a fent említett puskát is megkerülgettem Mosolyog)

Fehován fogtam a kezembe a kérdéses fegyvert.
Kellő előítélettel nyúltam hozzá, aztán teljesen más érzéssel adtam vissza Igen
Kezes, ár-érték arányban "verhetetlen" puska benyomását tette. Működése nem darabos, jól kisúlyozott, biztosítása renben lévőnek tűnik.

Én is a Fehován forgattam a puskákat. Szintén azt gondolom róla, hogy kézbefogva nagyon pozitív benyomása van. Finomnak tűntek a kezelőszervek és úgy általában is nagyon tetszik.

A nagy kérdés a következő: Kell, vagy nem kell.....illetve van rá pénz, vagy nincs......
Ha kell és van rávaló is, akkor meg kell venni. Ennyi.
Persze csak a kellő eredménnyel járó próbalövések után.
 Wave

Ezt a típust szemeltem ki magamnak. Mivel a legolcsóbb a kategóriájában, valószínűleg inkább újat vásárolok majd. Van egy rokonomnak eladó puskája, ha az nem jön össze, akkor Marlin-t  veszek.



 Emelem



Dani
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6071 Dátum: 2013. Február 25. - 07:51:05 »

Köszönöm a válaszokat.
Azt hiszem a varmint változatot elvetem. Egyelőre ez lenne a mindenes puska, tehát amíg egy kisebb kalibert nem tudok majd venni, mindenre ezzel a puskával mennék. Több meghívásom is lenne, főleg lesvadászat (róka, disznó), de őzre szintén lenne lehetőségem.

 Emelem

Dani
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #6072 Dátum: 2013. Február 25. - 10:05:24 »



Ezt a típust szemeltem ki magamnak. Mivel a legolcsóbb a kategóriájában, valószínűleg inkább újat vásárolok majd. Van egy rokonomnak eladó puskája, ha az nem jön össze, akkor Marlin-t  veszek.



 Emelem



Dani
Nyugodtan vedd meg Peti puskáját, jól jársz vele.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6073 Dátum: 2013. Február 25. - 10:16:16 »

Köszönöm a válaszokat.
Azt hiszem a varmint változatot elvetem. Egyelőre ez lenne a mindenes puska, tehát amíg egy kisebb kalibert nem tudok majd venni, mindenre ezzel a puskával mennék. Több meghívásom is lenne, főleg lesvadászat (róka, disznó), de őzre szintén lenne lehetőségem.

 Emelem

Dani
Most nincs a közelembe Nimród vadász újság, de ott van a hirdetés benne hogy marlin xl7 újonnan 117-127ezer forint akcióban.
Akkor már inkább egy zsír újat.  Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6074 Dátum: 2013. Február 25. - 10:22:33 »

Most nincs a közelembe Nimród vadász újság, de ott van a hirdetés benne hogy marlin xl7 újonnan 117-127ezer forint akcióban.
Akkor már inkább egy zsír újat.  Emelem

 Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 [405] 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: