Oldalak: 1 ... 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 [400] 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753209 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5985 Dátum: 2013. Február 10. - 10:17:38 »

Van itt egy vadászboltos, a 90-es évek közepén villannyal felhegesztették a távcsőszerelékeket, még egy se mozdult meg. Ördög Ördög Ördög
Összehozlak vele, ha akarod.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #5986 Dátum: 2013. Február 10. - 10:28:51 »

Van itt egy vadászboltos, a 90-es évek közepén villannyal felhegesztették a távcsőszerelékeket, még egy se mozdult meg. Ördög Ördög Ördög
Összehozlak vele, ha akarod.

 Emelem


Ilyen tehetséges aranykezű mesterek erre is akadnak, de ha nem lesz más, lehet, hogy még kereslek. Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5987 Dátum: 2013. Február 10. - 10:40:02 »

Nem volt annyira rossz, csak az oldható szerelék oldás után nem volt pontos.

Vannak barátaim, akik még puskapucoláskor, olajozáskor is leveszik a távcsövet  Vállat von Vállat von Ők tudják.
Én csak akkor fogom levenni - EAW ide vagy oda!! - ha hajtásnál kell a nyílt irányzék, vagy befejezem a "projektet" és a hajtástávcső alá kerül egy szerelék felső rész.
Egyébként a fegyvermester biztosított, hogy ezt akár ezerszer is levehetem visszatehetem, akkor is visszaáll. Én meg Pali vagyok..... és tollas a hátam!
Valami azt súgja, hogy ha két fémet sokszor szorosan össze illesztenek, akkor előbb utóbb valamelyik, vagy mindkettő el kezd kopni. Habár azt is mondta, hogy az EAW-nál még arra is vigyáznak, hogy az alja keményebb, mint a teteje, és így az alja "megcsinálja" a tetejét. Valószínűleg igaza van, négyzáz ejróba már tehetnek is nyugodtan némi "knowhow"-t.. akár!!
Én a suhli kampóst se veszegettem le, ezt sem nagyon fogom.
Nagyon nem értek hozzá, de úgy nézem, hogy az EAW talpat utána lehet húzni, hogy szorosabban fogjon.... de ez már fegyvermesteri kompetencia, nem akarok olyanba beledumálni, amihez gőzöm sincs!

 Emelem

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5988 Dátum: 2013. Február 10. - 10:45:48 »

Bár lenne igazad.
Most már bármilyen ára is lenne a szereléknek, ha az megoldást jelentene, én megvenném.
fix komlóim van, de az első szerelékem szerintem nincs belecsavrozva, és hosszabbat is kellett gyártatni, hogy hátrébb jöhessen a távcső. Emelem


Egy jó, hozzáértő fegyvermester a legbiztosabb megoldás. Egy darabig (nagyon kis darabig) én is elbütykölgetek, elkínlódgatok itthon, de az embernek ismernie kell a korlátait, és utána jön a "cipőt a cipőboltból" a megoldás!
 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #5989 Dátum: 2013. Február 10. - 10:49:18 »

Attila én -ha volna- a 458WM-et hordanám hajtásba egy hajtástávcsővel és nem b_zerálnám állmaim fegyverét-ami ráadásul csak338WM- a céltávcső le-fel szerelésével. Nyihi

Üdv az OGRE
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5990 Dátum: 2013. Február 10. - 10:49:25 »

Nem értem Vállat von, most akkor nem azért oldható egy szerelék, hogy távcső nélkül is használható legyen a fegyver?
Vagy pl. mint az egyik golyós puskám, amin kettő távcső cserélhető egymással? Érdekes, nekem eddig mindig ugyanoda ment vissza, pedig 95-óta van felszerelve...
Biztos én csinálok rosszul valamit, de a vegyescsövűmről is leveszem, hogy csősínnel tudjak lőni, azután visszateszem és a hülye ugyanoda lő, mint előtte! Ördög
Legjobb lenne tényleg felhegesztetni? Röhög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5991 Dátum: 2013. Február 10. - 10:50:54 »

Vannak barátaim, akik még puskapucoláskor, olajozáskor is leveszik a távcsövet  Vállat von Vállat von Ők tudják.
Én csak akkor fogom levenni - EAW ide vagy oda!! - ha hajtásnál kell a nyílt irányzék, vagy befejezem a "projektet" és a hajtástávcső alá kerül egy szerelék felső rész.
Egyébként a fegyvermester biztosított, hogy ezt akár ezerszer is levehetem visszatehetem, akkor is visszaáll. Én meg Pali vagyok..... és tollas a hátam!
Valami azt súgja, hogy ha két fémet sokszor szorosan össze illesztenek, akkor előbb utóbb valamelyik, vagy mindkettő el kezd kopni. Habár azt is mondta, hogy az EAW-nál még arra is vigyáznak, hogy az alja keményebb, mint a teteje, és így az alja "megcsinálja" a tetejét. Valószínűleg igaza van, négyzáz ejróba már tehetnek is nyugodtan némi "knowhow"-t.. akár!!
Én a suhli kampóst se veszegettem le, ezt sem nagyon fogom.
Nagyon nem értek hozzá, de úgy nézem, hogy az EAW talpat utána lehet húzni, hogy szorosabban fogjon.... de ez már fegyvermesteri kompetencia, nem akarok olyanba beledumálni, amihez gőzöm sincs!

 Emelem


Én maradok a komlóinál.
Egy weaver sínre került a két gyűrű, egyedi méretekkel lett legyártatva kimondottan az én puskámra...a sín is.
Nekem bevált.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5992 Dátum: 2013. Február 10. - 11:01:11 »

Tony!

Akinek olyan távcsöve van, ami hármas nagyításon negyven méteren 15 méteres látómezővel rendelkezik, annak minek oldható szerelék??  Vállat von Vállat von Ennél jobb, csak a Robotzsarunak meg a Predátornak volt... tudod a moziban!  Kacsint Kacsint

 Wave
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5993 Dátum: 2013. Február 10. - 11:24:16 »

Madarat nem lősz távcsővel.
Ezért a vegyescsövűn kell a patentszerelék... Táncol
A Pro Point még megoldás lehetne a kapáslövéshez, de én jobb szeretem csupaszon... Ördög
Egyébként van ehhez is még egy szerelékem, ami csereszabatos a távcsővel, egy 30-as Pro Point volt rajta, de azt meg szűknek találtam...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
sab
Vendég
« Új üzenet #5994 Dátum: 2013. Február 10. - 12:36:27 »

Vannak barátaim, akik még puskapucoláskor, olajozáskor is leveszik a távcsövet  Vállat von Vállat von Ők tudják.
Én csak akkor fogom levenni - EAW ide vagy oda!! - ha hajtásnál kell a nyílt irányzék, vagy befejezem a "projektet" és a hajtástávcső alá kerül egy szerelék felső rész.
Egyébként a fegyvermester biztosított, hogy ezt akár ezerszer is levehetem visszatehetem, akkor is visszaáll. Én meg Pali vagyok..... és tollas a hátam!
Valami azt súgja, hogy ha két fémet sokszor szorosan össze illesztenek, akkor előbb utóbb valamelyik, vagy mindkettő el kezd kopni. Habár azt is mondta, hogy az EAW-nál még arra is vigyáznak, hogy az alja keményebb, mint a teteje, és így az alja "megcsinálja" a tetejét. Valószínűleg igaza van, négyzáz ejróba már tehetnek is nyugodtan némi "knowhow"-t.. akár!!
Én a suhli kampóst se veszegettem le, ezt sem nagyon fogom.
Nagyon nem értek hozzá, de úgy nézem, hogy az EAW talpat utána lehet húzni, hogy szorosabban fogjon.... de ez már fegyvermesteri kompetencia, nem akarok olyanba beledumálni, amihez gőzöm sincs!

 Emelem



Nem védve az EAW szereléket, de pontosan az az előnye, hogy mind az első, mind a hátsó rögzítést lehet után állítani.
Ha jól van beszabályozva elsőként és rendszeresen van tisztítva, olajozva, akkor minimális a kopási lehetőség, mert vékony olaj fimrétegen fut.

Én azt gondolom, hogy oldható szerelékben jelenleg ez a legjobb gyártmány, de mint tudjuk a legjobb is csak annyit ér, amennyire figyelünk a megfelelő beszabályozásra és karbantartására.

EAW mint párhuzamosságilag, első forgózsámolyilag és hátsó reteszelésileg is állítható, utánállítható, tehát a gyártó szakszerűen figyelt erre a kérdéskörre is. Emelem

Komlói fix szerelék esetében, ha elfelejtik az alsó bilincsrögzítő csavarokat ragasztani, vagy most már oldal csavarrögtőt meghúzni, akkor az a lövési energiától hajlamos kilazulni, és valóban pár század mm-er emelgetés sok cm-es eltérést is okozhat.

Függőleges szórakozásra nagyon jellemző a szerelék ilyen problémája.

Ha van megfelelő hidegbelövő, akkor a két lövés közbeni eltérés nem csak a lőlapon látható, de a hidegbelövő készülék is jelzi, hogy magassági eltérés van, ezért vagy a szerelék, vagy a céltávcső játszadozik.

Egy fegyverjavítónak tudnia kell megállapítani ( ez a szakmája is, hogy hibamegállapítás), hogy konkrétan mi okozza a jelenséget.

Nem lehet azt mondani a megrendelőnek rendes bevizsgálás nélkül, hogy vegyen új céltávcsövet, vagy szereléket, igen is közölni kell vele konkrétan és felelősségtudatosan, hogy mi a gond, és azt miként lehet megszüntetni. Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5995 Dátum: 2013. Február 10. - 12:38:58 »

sab  Igen Igen Igen

 Emelem Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5996 Dátum: 2013. Február 10. - 13:14:08 »

Nem védve az EAW szereléket, de pontosan az az előnye, hogy mind az első, mind a hátsó rögzítést lehet után állítani.
Ha jól van beszabályozva elsőként és rendszeresen van tisztítva, olajozva, akkor minimális a kopási lehetőség, mert vékony olaj fimrétegen fut.

Én azt gondolom, hogy oldható szerelékben jelenleg ez a legjobb gyártmány, de mint tudjuk a legjobb is csak annyit ér, amennyire figyelünk a megfelelő beszabályozásra és karbantartására.

EAW mint párhuzamosságilag, első forgózsámolyilag és hátsó reteszelésileg is állítható, utánállítható, tehát a gyártó szakszerűen figyelt erre a kérdéskörre is. Emelem

Komlói fix szerelék esetében, ha elfelejtik az alsó bilincsrögzítő csavarokat ragasztani, vagy most már oldal csavarrögtőt meghúzni, akkor az a lövési energiától hajlamos kilazulni, és valóban pár század mm-er emelgetés sok cm-es eltérést is okozhat.

Függőleges szórakozásra nagyon jellemző a szerelék ilyen problémája.

Ha van megfelelő hidegbelövő, akkor a két lövés közbeni eltérés nem csak a lőlapon látható, de a hidegbelövő készülék is jelzi, hogy magassági eltérés van, ezért vagy a szerelék, vagy a céltávcső játszadozik.

Egy fegyverjavítónak tudnia kell megállapítani ( ez a szakmája is, hogy hibamegállapítás), hogy konkrétan mi okozza a jelenséget.

Nem lehet azt mondani a megrendelőnek rendes bevizsgálás nélkül, hogy vegyen új céltávcsövet, vagy szereléket, igen is közölni kell vele konkrétan és felelősségtudatosan, hogy mi a gond, és azt miként lehet megszüntetni. Emelem
Bármelyik gyártó esetében ha elfelejtik meghúzni a szerelék csavarjait...nekem az EAW szar volt a puskán, a komlói meg jó.
Igaz a komlóit én raktam fel...


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #5997 Dátum: 2013. Február 10. - 13:32:39 »

Bármelyik gyártó esetében ha elfelejtik meghúzni a szerelék csavarjait...nekem az EAW szar volt a puskán, a komlói meg jó.
Igaz a komlóit én raktam fel...
 S.Peti
Venni kell egy rendes Steyr Pivot szereléket és kész!  Ördög


No meg alája egy rendes Mannlicher Schönauert 9,5x57 kaliberben.... Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5998 Dátum: 2013. Február 10. - 13:47:35 »

Venni kell egy rendes Steyr Pivot szereléket és kész!  Ördög


No meg alája egy rendes Mannlicher Schönauert 9,5x57 kaliberben.... Ördög Ördög

A fenébe ezekkel a modern dolgokkal, nyílt irányzék és kész!!
Meg két jó szem hozzá, meg egy időgép, ami visszarepít 100-150 évet!
És máris megvagyunk.....

Naplózva
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #5999 Dátum: 2013. Február 10. - 14:07:31 »

Viccet félretéve, esetleg tudja valaki, hogy mennyiért tudnék venni egy gyári Sauer80 szereléket? :Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 [400] 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: