Oldalak: 1 ... 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 [399] 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753202 alkalommal)
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #5970 Dátum: 2013. Február 09. - 14:42:16 »

Szia!

Néhány tipp:
- tiszta csőből, olajos csőből mindig magasabban fognak becsapódni az első lövések
- vadászatra érdemes nem tiszta csővel menni (előtte lőtéren kilőni 2-3 lőszert)
- ha váltogatsz lőszert, akkor érdemes minden átállást azzal kezdeni, hogy 2-3 új lőszert kilősz. Ez átkeni majd a csövedet, utána érdemes csak irányzékot, távcsövet állítani
- 8-10 cm magasság különbséget simán okozhat az is, hogy milyen feltámasztást használsz. Ideális lőtéri körülmények teljesen más találati magasságot jelenthetnek, mint a lesről leadott lövés

Ezek csak belövéssel kapcsolatos ötletek. Ha a távcsővel van a gond, az persze más téma. Ha tekeredik a cucc, akkor mehet optikushoz.

Szia!

Lehet hogy ez lesz a megoldás. Emelem

Üdv
SC
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5971 Dátum: 2013. Február 09. - 16:06:55 »

Szia Arthur!

A fegyver Sauer 80M , 9,3x64, RWS UNI CLASSIC lőszer 19gr.
Lámpa nélkül, belövőpadból szoktam lőni.
A szerelék komlói.
A S&B előtt egy Swarovski Habicht Nova 2,2-9x42- es volt rajta, ezt is szoktam ellenőrizni 3-4 havonta és ezzel minden nagyon szuper volt.
 Emelem

Üdv,
azért, ha egy ilyen izmos kaliberről van szó, én még ezekben a prémium távcsövekben sem lennék biztos, mármint abban, hogy nem mozdít ki "ott bent" a hátra ható erő valamit. Mondom ezt úgy, hogy S&B-eim vannak, és nekem még nem volt vele problémám. Viszont egyik sem egy ilyen igazán erős kaliberű fegyveren van.
Egy 9,3x64 azért nem úgy jön hátra, mit egy 30-06-os, ezt viszont el kell ismerni.
Azt is elhiszem, hogy, egy Sauer 80-nál nem úgy érezni a hátrarúgást, mint mondjuk egy ZKK fegyvernél (én egy ilyen kombinációval szó szerint féltem lőni!) de az a nagy visszaható erő ettől függetlenül még ott van, és mivel a távcsőben levő alkatrészek is ennek arányában lendülnének előre, a mechanikát rendesen megterhelik ezek az erők a távcsőben.
Persze lehet, hogy tévedek, és távcsőnek semmi baja.
Komlói fix szerelék van egy 458-as puskámon, ami ugyancsak lendületesen jön hátra, de a távcső könnyű (nincs 30 deka), így a szerelékre ható erők is mások, mint egy a 7x50-es S&B tömegű távcső esetében. A S&B-ed ahogy elnézem a neten, 65 deka…  De egyáltalán nem lepődnék meg én sem, ha a távcsövem egyszer csak elvesztené a zéróját, és elkezdene ide-oda lövöldözni a puska.  Bármikor benne van a pakliban. Csak szerencsére egy hajtástávcsőnél sokkal olcsóbban lehet erős szerkezetű darabot venni, ott nem tényező a fényerő.
Általában sem a távcsövek, sem a szerelékek nem ilyen energiákra vannak tervezve, és ekkora kalibernél jobban benne van a pakliban, hogy hamarabb "elszáll" valami a rendszerben. Még drága prémium cuccnál is.
Sajnos, ahogy elnézem semmi konkrétumot nem tudtam mondani, csak valószínűleg most is az erősödött meg bennem, hogy azok, akik valamilyen magnumot választunk – akármilyen oknál fogva is – jóval többet szívunk általában, mint a standard kaliberű puskával vadászók. Vagy a miatt, mert néha a prémium távcső is elszáll, vagy a tus bírja kevésbé a strapát, elreped, főleg rossz illesztésnél, vagy nem elég az olcsóbb szerelék, és annyit kellene egy szerelékre kifizetnünk, hogy biztosak legyünk (vagy csak minél biztosabbak legyünk) a dolgunkban, amennyiért más használt fegyvert vesz távcsővel.
Nem beszélve a patron árról, ami az esetedben néhány belövés esetében könnyen eléri egy komlói szerelék árát... stb, stb.

 Emelem
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #5972 Dátum: 2013. Február 09. - 16:09:51 »

Mindenképp menj ki lőtérre. Lőj kettő tisztítólövést, lőj kettőt lámpa nélkül és végül kettőt lámpával. Azután várjuk a beszámolódat.  Wave
Naplózva
arthur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #5973 Dátum: 2013. Február 09. - 16:31:22 »

Szia Arthur!

A fegyver Sauer 80M , 9,3x64, RWS UNI CLASSIC lőszer 19gr.
Lámpa nélkül, belövőpadból szoktam lőni.
A szerelék komlói.
A S&B előtt egy Swarovski Habicht Nova 2,2-9x42- es volt rajta, ezt is szoktam ellenőrizni 3-4 havonta és ezzel minden nagyon szuper volt.
 Emelem

Szia!

Már meg is adtad a választ!

Ha a Swaroval mindig hibátlan, akkor nagy a sansz, hogy a S&B a hibás. Sajnos!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5974 Dátum: 2013. Február 09. - 16:50:16 »

Szia!

Már meg is adtad a választ!

Ha a Swaroval mindig hibátlan, akkor nagy a sansz, hogy a S&B a hibás. Sajnos!

igaz ! Csak vélhetően a szerelék se ugyan az vagy ha igen még akkor is történhetett vele valami. Szerintem annyit megér hogy lecsupaszítani a fegyvert - lőni vele nyílt irányzékkal aztán szépen fel az átnézett szereléket és a csövet.   Egyébként ezeket a 7x50 eseket Németországban gyártják zenit lencsével . Persze ezek is elromolhatnak de a prémium kategóriás fix távcső nagyon stabil műszer .    Emelem
Naplózva
arthur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #5975 Dátum: 2013. Február 09. - 16:55:13 »

igaz ! Csak vélhetően a szerelék se ugyan az vagy ha igen még akkor is történhetett vele valami. Szerintem annyit megér hogy lecsupaszítani a fegyvert - lőni vele nyílt irányzékkal aztán szépen fel az átnézett szereléket és a csövet.   Egyébként ezeket a 7x50 eseket Németországban gyártják zenit lencsével . Persze ezek is elromolhatnak de a prémium kategóriás fix távcső nagyon stabil műszer .    Emelem

Hát persze.
Alap a nyílt irányzékkal való lövés. Addig semmi mást ne csináljon!
Naplózva
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #5976 Dátum: 2013. Február 09. - 20:38:18 »

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!
Jó, hogy van egy ilyen oldal, ahol vadász segít vadásznak elfogulatlanul.
Legalább segítettetek a hogyan továbban.
Szomorú, hogy ilyen technológiák mellett ilyen előfordulhat, vagy akkor miért kérnek el ennyi pénzt érte?
Stefi, pont ezért vettem ezt az okulárét, mert Zenit lencserendszerű.(meg ráadásul Made In Germany)
Azt gondoltam ,hogy mi bírja,ha ez nem?
Sose legyetek ilyen helyzetben!

Üdv! Emelem
Naplózva
arthur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #5977 Dátum: 2013. Február 09. - 22:10:16 »

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!
Jó, hogy van egy ilyen oldal, ahol vadász segít vadásznak elfogulatlanul.
Legalább segítettetek a hogyan továbban.
Szomorú, hogy ilyen technológiák mellett ilyen előfordulhat, vagy akkor miért kérnek el ennyi pénzt érte?
Stefi, pont ezért vettem ezt az okulárét, mert Zenit lencserendszerű.(meg ráadásul Made In Germany)
Azt gondoltam ,hogy mi bírja,ha ez nem?
Sose legyetek ilyen helyzetben!

Üdv! Emelem


Majd azért tájékoztass a fejleményekről! Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5978 Dátum: 2013. Február 10. - 08:26:50 »

Szia Arthur!

A fegyver Sauer 80M , 9,3x64, RWS UNI CLASSIC lőszer 19gr.
Lámpa nélkül, belövőpadból szoktam lőni.
A szerelék komlói.
A S&B előtt egy Swarovski Habicht Nova 2,2-9x42- es volt rajta, ezt is szoktam ellenőrizni 3-4 havonta és ezzel minden nagyon szuper volt.
 Emelem

Nincs véletlen valamelyik toronyállító szerkezet végállásba, vagy közeli helyzetben ?

Mert az sok esetben megvicceli az embert és képes tönkretenni az optika belsejét.

Durva belövés a szereléken történt elsőként ?

Én azt gondolom, hogy egy misét megér a teljes bevizsgálás és még költséghatékony is, az egészet tekintve. Emelem
Naplózva
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #5979 Dátum: 2013. Február 10. - 08:57:42 »

Nincs véletlen valamelyik toronyállító szerkezet végállásba, vagy közeli helyzetben ?

Mert az sok esetben megvicceli az embert és képes tönkretenni az optika belsejét.

Durva belövés a szereléken történt elsőként ?

Én azt gondolom, hogy egy misét megér a teljes bevizsgálás és még költséghatékony is, az egészet tekintve. Emelem

Szia!

Jelen pillanatban mindegyik torony az M jelzésnél van, de a beállításaim előtt volt már a vízszintes tengely végközeli állapotban.
A legelső belövést fegyvermester végezte,egy darabig nem is volt gond.
Azóta pedig mindig csak alálövést produkál elállítódáskor,mintha valami épp csak annyit mozdulna,hogy oda állítódjon,mindíg lefele 8-10 cm-t.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5980 Dátum: 2013. Február 10. - 09:37:50 »

Én nem vetném el a szerelék problémát sem. Lehet egy csavar repedés, vagy törés is, amit nehéz észre venni. Fix komlóid van?
Erős szerkezetnek mondják a komlóit, de amennyire leveszem a működését, elég erősen függ az első szereléken levő alulról függőlegesen benne levő csavartól.  Fejvakarás
Az EAW szereléken nem látok függőleges csavart, csak vízszintest.....
Ha kajakra megtépkeded függőleges irányban, néha lehet szemmel is, vagy az illeszkedéseknél levő finom olajfilm megjelenésekor érzékelni a hajszálnyi illeszkedési pontatlanságot.
Érdemes azon is elgondolkozni, hogy ha már egy ekkora "ágyúd" van, mindenből a lehető "legjobbat" kéne hozzá használni, hisz minden lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme. Nem tartom magam sznobnak, de én a magnum kaliberű Saueremre egy pillanatig sem gondolkoztam komlóiban.
Mert nekem is jóval ezer forint fölött van egy lövés! Pláne a vadászatnál egy hiba, vagy egy sebzés. Mint a reklámban... megfizethetetlen!

 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5981 Dátum: 2013. Február 10. - 09:48:21 »

Én nem vetném el a szerelék problémát sem. Lehet egy csavar repedés, vagy törés is, amit nehéz észre venni. Fix komlóid van?
Erős szerkezetnek mondják a komlóit, de amennyire leveszem a működését, elég erősen függ az első szereléken levő alulról függőlegesen benne levő csavartól.  Fejvakarás
Az EAW szereléken nem látok függőleges csavart, csak vízszintest.....
Ha kajakra megtépkeded függőleges irányban, néha lehet szemmel is, vagy az illeszkedéseknél levő finom olajfilm megjelenésekor érzékelni a hajszálnyi illeszkedési pontatlanságot.
Érdemes azon is elgondolkozni, hogy ha már egy ekkora "ágyúd" van, mindenből a lehető "legjobbat" kéne hozzá használni, hisz minden lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme. Nem tartom magam sznobnak, de én a magnum kaliberű Saueremre egy pillanatig sem gondolkoztam komlóiban.
Mert nekem is jóval ezer forint fölött van egy lövés! Pláne a vadászatnál egy hiba, vagy egy sebzés. Mint a reklámban... megfizethetetlen!

 Emelem
Nekem az EAW adta fel a harcot egy 22-250-en.
Akkor váltottam komlóira.
Azóta is csak komlói fixet használok.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #5982 Dátum: 2013. Február 10. - 10:01:08 »

Én nem vetném el a szerelék problémát sem. Lehet egy csavar repedés, vagy törés is, amit nehéz észre venni. Fix komlóid van?
Erős szerkezetnek mondják a komlóit, de amennyire leveszem a működését, elég erősen függ az első szereléken levő alulról függőlegesen benne levő csavartól.  Fejvakarás
Az EAW szereléken nem látok függőleges csavart, csak vízszintest.....
Ha kajakra megtépkeded függőleges irányban, néha lehet szemmel is, vagy az illeszkedéseknél levő finom olajfilm megjelenésekor érzékelni a hajszálnyi illeszkedési pontatlanságot.
Érdemes azon is elgondolkozni, hogy ha már egy ekkora "ágyúd" van, mindenből a lehető "legjobbat" kéne hozzá használni, hisz minden lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme. Nem tartom magam sznobnak, de én a magnum kaliberű Saueremre egy pillanatig sem gondolkoztam komlóiban.
Mert nekem is jóval ezer forint fölött van egy lövés! Pláne a vadászatnál egy hiba, vagy egy sebzés. Mint a reklámban... megfizethetetlen!

 Emelem

Bár lenne igazad.
Most már bármilyen ára is lenne a szereléknek, ha az megoldást jelentene, én megvenném.
fix komlóim van, de az első szerelékem szerintem nincs belecsavrozva, és hosszabbat is kellett gyártatni, hogy hátrébb jöhessen a távcső. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 10. - 10:21:28 írta Sakac » Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5983 Dátum: 2013. Február 10. - 10:13:21 »

Nekem az EAW adta fel a harcot egy 22-250-en.
Akkor váltottam komlóira.
Azóta is csak komlói fixet használok.


 S.Peti

No, akkor a Mayáknak mégis igazuk lett, itt a világvége, ha már egy EAW is elengedi magát….. négyszáztökömtudjahány Eurójért!! 
Egy 22-250-nél! Hogy a görcs álljon a germán selejtet gyártó kezükbe! Fejvakarás  Kacsint

 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5984 Dátum: 2013. Február 10. - 10:17:04 »

No, akkor a Mayáknak mégis igazuk lett, itt a világvége, ha már egy EAW is elengedi magát….. négyszáztökömtudjahány Eurójért!! 
Egy 22-250-nél! Hogy a görcs álljon a germán selejtet gyártó kezükbe! Fejvakarás  Kacsint

 Emelem
Nem volt annyira rossz, csak az oldható szerelék oldás után nem volt pontos.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 [399] 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: