Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753199 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #660 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 17:08:52 »

Sziasztok!
Talán ide tartoznak a hidegbelövők.
Használ-e valaki,és ha igen mi a tapasztalat?Hasznos dolog-e vagy csak felesleges kacat?
A minap eldölt a puskám és a céltávcső kapott egy nagyot.Próbalövés,állítás.ellenőrzés,stb,9db lőszer.Ennek egy részét megspórolhattam volna!?

Szia!

Szerintem ilyen esetben ellenörzéshez jo. Nekem igaz nincs, de az egyik ismerösmnél kiprobáltam a lézerest, amikor végül is egy hüvelyben van a lézer, azt be kell tölteni, és mondjuk belőtt fegyvernél meg kell nézni hova világit a lézer, megjelölni a céltáblán, ... igy lehet ellenőrizni.
Probáltam már tasco tuskés hidegbelövöt is,...na azt nem tudom mire jo...én olyan semmirese jo dolognak láttam...lögyögött a csöben az a tüske...szerintem ahányszor felraknám, annyiszor mást mnutatna....

Visszatérve a lézereshez...az ismersöm 40 ezerért vette, ami kicsit drága, viszont ámerikából olcsobban (feleennyiért) is lehet szerintem rendelni, bár nem tudom meylik milyen minőség, nyilván szük tűrésünek kell lenni a kütyünek, hogy passzoljon a töltényürbe...lehet valamelyik ezért is drágább.

Ja, és én is jártam már ugy mint te...de hát nekem nincs iylenem Szomorú Szoval én is mentem a lőtérre.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #661 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 17:28:21 »

Ide másolom be Freelives hsz.-át:

Hozzáértők segítségét szeretném kérni!!!! Mennyire alkalmas az említett fegyver vadászatra?

Köszönöm a segítséget!
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #662 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 17:53:07 »

Ide másolom be Freelives hsz.-át:

Hozzáértők segítségét szeretném kérni!!!! Mennyire alkalmas az említett fegyver vadászatra?

Köszönöm a segítséget!

Ha jol emlékszem TAL ilyennel versenyzik Ausztrában. Csak érdekesség talán.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #663 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 20:39:37 »

Ez a puska nemrég jött ki, a gyár új mesterlövészfegyvere.

Mindenesetre vadászatra ezerszer alkalmasabb fegyverek léteznek... pláne szebbek... elvégre ez nem háború.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #664 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 21:23:44 »

Mindenesetre vadászatra ezerszer alkalmasabb fegyverek léteznek... pláne szebbek... elvégre ez nem háború.

 Igen Igen

Idéznék a képről, amit anno a Vadászetika topikba tettem:

Az igaz vadász tízparancsolata:

"5. Adj esélyt a vadnak! A vad nem ellenséged, a vadászat nem háború. A legmodernebb technikai eszközök alkalmazása bérgyilkossá zülleszt."
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #665 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 21:27:06 »

Szerintem onnan a félreértés, hogy a Magaslesben Kovács László írt róla egy ismertetőt... először nem is értettem.. Vállat von
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #666 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 10:08:46 »

Sziasztok !
A Magyar VADÁSZAT nem érdemli meg hogy ilyen , és ehhez hasonló ezközökkel züllesszék. Mi vadászok , legalább annyiban tiszteljük meg , hogy olyan felszerelést válogassunk össze, ami a hagyományokat követ. A másik fontos dolog a mértéktartó viselkedés.Ha valamelyik kezdő vadásztárs nem ismeri, vagy még nem döntötte el , hogy számára mit is jelent a VADÁSZAT, útmutatoul ajánlom, Széchenyi Zsigmond  : Ahogy elkezdődött, és az Ünnepnapok címü köteteket, ha elsőre zavaros,akkor akár többször is. Bion Ezekből már el lehet indulni.

Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #667 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 10:21:25 »

 Igen Igen Igen

Valami ilyesmit akartam kinyöszörögni én is...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #668 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 11:47:51 »

És a feltett kérdésre is válaszoltok?

Miért ne vadászhatna vele ha akar?! Igenis lehet azzal a fegyverrel, megfelelő lőszerrel, megfelelő analóg céltávcsővel etikusan vadászni! Ha szeret szenvedni miért ne cserkelhetne is vele????
Nem szép?
Hát Istenem....én sem vagyok szép, de lagalább kú.va csúnya vagyok! Mosolyog

Tradició.....?!!!
Kérem! Az infratávcsövek világában miért ezt a taktikai fegyvert kérjük számon rajta....... főleg, hogy saját elmondása szerint kapta...pedig azt gondolom, hogy Széchenyi egyetlen lentebb említett művében sem olvasható éjjellátóról! Vállat von
Pedig menyi ,de mennyi tradiconális fegyverrel vadászó, magát vadászati hagyományőrzőnek nevező ember gubbaszt éjjellátóval! Vállat von
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #669 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 11:54:43 »

És a feltett kérdésre is válaszoltok?

Miért ne vadászhatna vele ha akar?! Igenis lehet azzal a fegyverrel, megfelelő lőszerrel, megfelelő analóg céltávcsővel etikusan vadászni! Ha szeret szenvedni miért ne cserkelhetne is vele????
Nem szép?
Hát Istenem....én sem vagyok szép, de lagalább kú.va csúnya vagyok! Mosolyog

Tradició.....?!!!
Kérem! Az infratávcsövek világában miért ezt a taktikai fegyvert kérjük számon rajta....... főleg, hogy saját elmondása szerint kapta...pedig azt gondolom, hogy Széchenyi egyetlen lentebb említett művében sem olvasható éjjellátóról! Vállat von
Pedig menyi ,de mennyi tradiconális fegyverrel vadászó, magát vadászati hagyományőrzőnek nevező ember gubbaszt éjjellátóval! Vállat von
Igen    Na ebben is van valami... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #670 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 11:57:24 »

Na ja... de hol van hogy kapta? Vállat von

Ha nem kapta, akkor viszont mégiscsak inkább valami vadászfegyvert bátorkodnék javasolni.. elsősorban Ő jár jobban...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #671 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 12:03:29 »

Na ja... de hol van hogy kapta? Vállat von

Ha nem kapta, akkor viszont mégiscsak inkább valami vadászfegyvert bátorkodnék javasolni.. elsősorban Ő jár jobban...
Olvass

Ha meg már nem találod, akkor lehet már a topikot is kitörölték. De mondta, hogy kapta..., még valaki meg is jegyezte neki, hogy "de jó neki, hogy ilyeneket kap"! Mosolyog
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #672 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 12:14:33 »

Hali

Abban a verzióban volt, hogy "kapta"  ami azt követően törlődött, mert hirtelen igencsak neki ugrottunk. Köztük én is. Fejbever ( mondjuk szívesen látnék vele egy fotót ahogy e kezében tartja és nem a boltban , de ez már csak az én gonoszságom Ördög Ördög Ördög)
Továbbra is fenntartom amit akkor leírtam, ha valaki most kezd el vadászni vagy egyáltalán fegyverrel bánni, az ne rögtön mesterlövész puskával nyisson. A gyakorlati tapasztalat  és felkészültség hiányosságait ez a puska nem fogja kijavítani pontosan azért nem mert nem kezdő dilettánsok részére tervezték, hanem olyanoknak akik már lőttek párat és nem is rosszul. Mint ahogy senki nem csúcsra járatott rallye géppel tanul meg vezetni sem( hogy maradjak a kedvenc példámnál)
Az éjjellátó a vadász fogyatékosságait kompenzálja  a mesterlövész fegyver viszont egy célszerszám ami szakember kezébe való.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Steve
Vendég
« Új üzenet #673 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 12:22:53 »

Hali

Abban a verzióban volt, hogy "kapta"  ami azt követően törlődött, mert hirtelen igencsak neki ugrottunk. Köztük én is. Fejbever ( mondjuk szívesen látnék vele egy fotót ahogy e kezében tartja és nem a boltban , de ez már csak az én gonoszságom Ördög Ördög Ördög)
Továbbra is fenntartom amit akkor leírtam, ha valaki most kezd el vadászni vagy egyáltalán fegyverrel bánni, az ne rögtön mesterlövész puskával nyisson. A gyakorlati tapasztalat  és felkészültség hiányosságait ez a puska nem fogja kijavítani pontosan azért nem mert nem kezdő dilettánsok részére tervezték, hanem olyanoknak akik már lőttek párat és nem is rosszul. Mint ahogy senki nem csúcsra járatott rallye géppel tanul meg vezetni sem( hogy maradjak a kedvenc példámnál)
Az éjjellátó a vadász fogyatékosságait kompenzálja  a mesterlövész fegyver viszont egy célszerszám ami szakember kezébe való.

Néz Taser!

Döntően egyetértek veled, de nem mindenben.
A kérdés nem az volt, hogy első fegyvernek jó-e, vagy, hogy etikus-e??? Hanem ez volt, hogy vadászatra alkalmas-e az ott(most már itt) megjelenített összeállítás, 308-as kaliberben!Erre pedig a korrekt válasz az, hogy igen megfelelő lőszerrel, és megfelelő céltávcsővel vadászias lőtávolságról !!!!
Azután, hogy ezt a fegyvert tényleg kapta-e, vagy vette, szerintem majdnem tök mindegy. Innen le ellenőrizni úgysem tudjuk, de őszintén szólva engem nagyon nem is érdekel.
De mintha azt is mondta volna, hogy akar venni(!) valami "tradicionálisabb" fegyvert is...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #674 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 12:27:44 »

Taser! Igen Igen Igen

Pistám!

Nem láttam, de ha láttam volna sem fogok azért bocsánatot kérni, mert vadászatra vadászpuskát voltam bátor ajánlani. Mindezt nem kioktató és nem agresszív stílusban tettem, de lassan az embernek a körmét kell rágnia félelmében ha a vadásziasságot szóba hozza...?

Szerintem mindemellett készséggel becserélik a forgalmazónál ezt az SSG-t egy Mannlicher Classicra, vagy Uram bocsá' Luxusra.

Még annyit is meg merészelek említeni, hogy a vadászpuskák tárát másképpen tervezik mint a szigorú lőszertűrésű mesterlövészpuskákét, ezeket ugyanis egyféle teljes burkolatú lőszerhez tervezik és a puska semmilyen formában nem hálálja meg ha ettől eltérnek. De legalábbis nem fog többet tudni semmivel mint akár az én 308-asom. Persze olyan is lehet, mint a Dragunov, ami egyszerűen már a betárazásnál szétnyír minden ólomhegyet.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: