Oldalak: 1 ... 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 [384] 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753297 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5745 Dátum: 2012. December 26. - 20:16:19 »

..Az maradék egy meg, az a 342-es amiről szó van..  Stoel
Jóvanna...én is írtam már el. Ördög

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Bandita
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #5746 Dátum: 2012. December 26. - 20:20:40 »

Bocs, de nem voltam még a fórum olvasója 2002-ben. Nem tudtam, hogy Ti már akkor foglalkoztatok ezzel a problémával.
Az a 342 szerintem 243 akart lenni, de nem baj!
Naplózva
Bandita
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #5747 Dátum: 2012. December 26. - 20:22:00 »

Én csak a figyelmet akartam felhívni a vadászboltok által ajánlott "mesterek" ügyében. Nekem nagyon fáj ez a dolog!!!
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #5748 Dátum: 2012. December 26. - 20:31:00 »

Én csak a figyelmet akartam felhívni a vadászboltok által ajánlott "mesterek" ügyében. Nekem nagyon fáj ez a dolog!!!

Jogos amit írtál, az elírás miatti beszólás meg abszolút ne foglalkoztasson. Úgy fest, van akinek ez a legnagyobb baja.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5749 Dátum: 2012. December 26. - 21:17:27 »

Én csak a figyelmet akartam felhívni a vadászboltok által ajánlott "mesterek" ügyében. Nekem nagyon fáj ez a dolog!!!

Üdv Bandita!

Nem esetem nekem sem eme kegyetlen fegyvermestered, de engedd meg nekem:

E szenthelyen nehezteljek eme fentebb emlegetett kedves mesteremberre, melynek neve RemekElek!

Veled meg, nyelek egyet! Koccint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5750 Dátum: 2012. December 27. - 10:43:53 »

No, akkor had legyek most én a fizika ördögének az ügyvédje ebben a módfelett érdekes témában. Előre jelzem én szerintem is akkor jó egy golyóscső, ha szabadon leng, De ekkora misztifikációt azért nem érdemel. Nézzük meg ennek a dolognak egy másik oldalát, amit ha ezzel az elmélettel magyaráznánk, akkor bizony kiderülne, hogy a bock büchs fegyverek a fizika megcsúfolói és kész csoda, hogy egyáltalán oda hordanak, ahova kell. Ugye a golyóscső/sörőtescső összeforrasztva és/vagy cinezve egymással már is egy paradoxon, a kettő hozzákötve az előagyhoz egy második pofon a szabad lengésnek, a csövek tetején cső sin forrasztva és, hogy még az a maradék lengés se legyen, a csövön egy rendes távcsőszerelék feszül tisztességes súlyú optikával. Az eredményt mindenki ismeri. Emelem

Szia oconor !
Szerintem ez nem misztifikáció hanem igényesség és emberség kérdése ! Ha megelégszik valaki a 100 méteren 5 centis szórásképpel és szinte csak ez alatti távolságokra emeli fegyverét vadra az az szóróra és erdei vadászatra használja teljesen rendben van a dolog. Viszont aki ha csak néha is bevállalja a ballisztikai táblázatokban csak GEE ként rövidített optimális maximális lőtávot ahol már kb. 10 cm. a szórás és hozzájön a pici belemozdulás, paralaxis hiba, ballisztikai összetevők változása stb. és máris összejön a 20-30 centis szóráskép kedvezőtlen esetben és azzal már nem szabad kísérletezni élő állaton !!!   ( Hozzáteszem még hogy 5 centis szórásnál nem is tudnám megmondani hogy az a cső szórása vagy célzási hiba )
Ki lett már vesézve bizonyosan az összeforrasztott csövek témája ezért röviden mint több ilyen fegyver volt tulajdonosa azt tartom hogy a minőségi vegyescsövű és duplagolyós fegyverek első golyóscsővel leadott lövése (ami az esetek 90%-ban teljesen elegendő is) lehet nagyon pontos az azután következők a csövek hőmérsékletkülönbsége és más tényezők miatt egyre nagyobb szórásképet mutatnak ha nem várjuk ki azt az időt míg visszahülnek .  Szóval nem véletlenül a preciziós fegyverek szinte kizárólag forgótolózáras rendszerűek és szabadon lengő csővel készülnek.                                                        Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5751 Dátum: 2012. December 27. - 14:13:15 »

Szia oconor !
Szerintem ez nem misztifikáció hanem igényesség és emberség kérdése ! Ha megelégszik valaki a 100 méteren 5 centis szórásképpel és szinte csak ez alatti távolságokra emeli fegyverét vadra az az szóróra és erdei vadászatra használja teljesen rendben van a dolog. Viszont aki ha csak néha is bevállalja a ballisztikai táblázatokban csak GEE ként rövidített optimális maximális lőtávot ahol már kb. 10 cm. a szórás és hozzájön a pici belemozdulás, paralaxis hiba, ballisztikai összetevők változása stb. és máris összejön a 20-30 centis szóráskép kedvezőtlen esetben és azzal már nem szabad kísérletezni élő állaton !!!   ( Hozzáteszem még hogy 5 centis szórásnál nem is tudnám megmondani hogy az a cső szórása vagy célzási hiba )
Ki lett már vesézve bizonyosan az összeforrasztott csövek témája ezért röviden mint több ilyen fegyver volt tulajdonosa azt tartom hogy a minőségi vegyescsövű és duplagolyós fegyverek első golyóscsővel leadott lövése (ami az esetek 90%-ban teljesen elegendő is) lehet nagyon pontos az azután következők a csövek hőmérsékletkülönbsége és más tényezők miatt egyre nagyobb szórásképet mutatnak ha nem várjuk ki azt az időt míg visszahülnek .  Szóval nem véletlenül a preciziós fegyverek szinte kizárólag forgótolózáras rendszerűek és szabadon lengő csővel készülnek.                                                        Emelem
Tisztelettel üdvözöllek!

Természetesen a misztifikáció alatt nem az igénytelenséget és felületességet kívántam legalizálni csak árnyaltan kívántam utalni arra, hogy indokolatlanul nagy figyelmet fordítunk a csővibrációra miközben elmegyünk a lőpontosságot jelentősebbeb befolyáspló tényzők mellett. Úgy mint egy csővégre felszerelt fegyverlámpa, vagy ha nagyon szórszálhasogató akarok lenni, akkor egy csőre szerelt szíjkengyel, amit ha jól megfeszítek az alkaromon kersztűl csavarva a szíjjal akkor az sem a csőlengés elősegítője. A csövek melegedéséből eredő ill. a cső rezonanciából eredő találatipont eltérések külön témakört képeznek. A vegyescsövűek esetében az előző, a szabadonlengők esetében az utóbbi a jelentősebb tényező.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5752 Dátum: 2012. December 27. - 15:48:19 »

Tisztelettel üdvözöllek!

Természetesen a misztifikáció alatt nem az igénytelenséget és felületességet kívántam legalizálni csak árnyaltan kívántam utalni arra, hogy indokolatlanul nagy figyelmet fordítunk a csővibrációra miközben elmegyünk a lőpontosságot jelentősebbeb befolyáspló tényzők mellett. Úgy mint egy csővégre felszerelt fegyverlámpa, vagy ha nagyon szórszálhasogató akarok lenni, akkor egy csőre szerelt szíjkengyel, amit ha jól megfeszítek az alkaromon kersztűl csavarva a szíjjal akkor az sem a csőlengés elősegítője. A csövek melegedéséből eredő ill. a cső rezonanciából eredő találatipont eltérések külön témakört képeznek. A vegyescsövűek esetében az előző, a szabadonlengők esetében az utóbbi a jelentősebb tényező.

Üdv!
Azért egy össze forrasztott többcsövű fegyver lő pontosságát nem merném egy lengő csövűhöz hasonlítani, még viccből sem.
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #5753 Dátum: 2012. December 27. - 16:12:50 »

Üdv!
Azért egy össze forrasztott többcsövű fegyver lő pontosságát nem merném egy lengő csövűhöz hasonlítani, még viccből sem.
 Emelem
Emelem
Az attól függ, mik a vizsgálati körülmények.
Lövök neked én olyan szórásképet a vegyescsövűmmel, hogy bármelyik forgó-tolózárasnak erősen kéne kapaszkodni, hogy beérje, csak a lövések közt el kell telnie 10-15 percnek.  Kacsint
De kb. ugyan ezt írta le alább Oconor és Stefi is...
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5754 Dátum: 2012. December 27. - 16:24:38 »

Emelem
Az attól függ, mik a vizsgálati körülmények.
Lövök neked én olyan szórásképet a vegyescsövűmmel, hogy bármelyik forgó-tolózárasnak erősen kéne kapaszkodni, hogy beérje, csak a lövések közt el kell telnie 10-15 percnek.  Kacsint
De kb. ugyan ezt írta le alább Oconor és Stefi is...
 Wave

Az semmi!
Én lövök neked olyan szórásképet, hogy el sem hiszed! Sőt, ott se kell lennem! ...(hazudok én neked akkorát, hogy.. Röhög)
 Emelem
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #5755 Dátum: 2012. December 28. - 23:59:26 »

A cső rezonancia, vibráció nyilvánvalóan befolyásolja  a pontosságot, de azért ne feledjük, hogy a II vh-ban M98-asokkal, meg Nagantokkal lőttek le nem kevés embert 400-600 méterekről. Pedig egyik sem volt lengőcsöves ha jól tudom, inkább alul-felül  majdnem végig agyazott. Szóval szerintem kezeljük helyén ezt a dolgot (is).
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5756 Dátum: 2012. December 29. - 08:39:04 »

A cső rezonancia, vibráció nyilvánvalóan befolyásolja  a pontosságot, de azért ne feledjük, hogy a II vh-ban M98-asokkal, meg Nagantokkal lőttek le nem kevés embert 400-600 méterekről. Pedig egyik sem volt lengőcsöves ha jól tudom, inkább alul-felül  majdnem végig agyazott. Szóval szerintem kezeljük helyén ezt a dolgot (is).

Sőt! Elöltöltős fegyvereknek rendeznek 1000 yard-os versenyeket, és sokan eltalálják az ember alakot! De ha már a "helyén akarjuk kezelni" a "dolgot", akkor ne ködösítsünk! Egy lengő csöves fegyver pontosságát nem fogja elérni egy hagyományos végig forrasztott vegyes csövű! Az nem is arra való! Mert csak összehasonlítható mennyiségeket lehet össze hasonlítani. A háborús mesterlövészeknek is megvolt a lehetőségük, hogy több száz (ezer) cső közül válasszák ki a nekik legmegfelelőbbet, nem a bolt polcáról vették le az éppen ott lévőt!  Mosolyog
 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5757 Dátum: 2012. December 29. - 08:53:36 »

A háborús mesterlövészeknek is megvolt a lehetőségük, hogy több száz (ezer) cső közül válasszák ki a nekik legmegfelelőbbet, nem a bolt polcáról vették le az éppen ott lévőt!  Mosolyog
 Emelem


..Azért arról sem szabad megfeledkezni,hogy ÁLTALÁBAN nem a cső a ludas a pontatlan  lövések leadásánál.., hanem aki mögötte van..  S.Peti
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5758 Dátum: 2012. December 29. - 08:58:24 »

..Azért arról sem szabad megfeledkezni,hogy ÁLTALÁBAN nem a cső a ludas a pontatlan  lövések leadásánál.., hanem aki mögötte van..  S.Peti

Milyen igaz! Csak nem erről beszéltünk, hanem a különböző kialakítású golyós fegyverek abszolút pontosságáról.  Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5759 Dátum: 2012. December 29. - 09:30:41 »

Milyen igaz! Csak nem erről beszéltünk, hanem a különböző kialakítású golyós fegyverek abszolút pontosságáról.  Emelem

Értelek én Sanyooo!

A fentebbi hozzászólásomnak csak annyi volt az apropója, nagy általánosságban.., hogy nem a csöveket válogatták az emberekhez.., hanem az embereket, a csövekhez..   Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 [384] 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: