Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753219 alkalommal)
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #615 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 08:07:25 »

Szia Viktor!
Ha figyelmesen végigolvasod, akkor kiderül, hogy ennek a típusnak még a gyerekbetegségei megvannak. Mínusz 5 fokon nem ütött elég nagyot a csappantyúra és ezért nem sütött. Ezt a töltényt egy cseh mauserrel utána annak rendje és mődja szerint elsütötték. Láthatóak a képeken a kilőtt és a csütörtökös töltény  is. Lutz Möller hasonlóan járt az ő sajátjával amit a gyártónak visszaküldött. A gyár válasza: az első sorozatnál nem volt megfelelő az ütőszög, tehát tudnak róla mivel nem egyedi, hanem típushiba. Nem véletlen, amit a gyártók mindenütt tudnak, a kifejlesztést hosszú tesztek követik, mindenfajta lehetséges és lehetetlen körülményt kipróbálnak, ennek eredménye alapján változtatnak, újra kipróbálják, és csak ekkor jöhet a gyártás. Gondolom a Krico-nál nem tartották be ezt a jól bevált ám drága utat.
Üdv: Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #616 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 09:06:05 »

Szia Viktor!
Ha figyelmesen végigolvasod, akkor kiderül, hogy ennek a típusnak még a gyerekbetegségei megvannak. Mínusz 5 fokon nem ütött elég nagyot a csappantyúra és ezért nem sütött. Ezt a töltényt egy cseh mauserrel utána annak rendje és mődja szerint elsütötték. Láthatóak a képeken a kilőtt és a csütörtökös töltény  is. Lutz Möller hasonlóan járt az ő sajátjával amit a gyártónak visszaküldött. A gyár válasza: az első sorozatnál nem volt megfelelő az ütőszög, tehát tudnak róla mivel nem egyedi, hanem típushiba. Nem véletlen, amit a gyártók mindenütt tudnak, a kifejlesztést hosszú tesztek követik, mindenfajta lehetséges és lehetetlen körülményt kipróbálnak, ennek eredménye alapján változtatnak, újra kipróbálják, és csak ekkor jöhet a gyártás. Gondolom a Krico-nál nem tartották be ezt a jól bevált ám drága utat.
Üdv: Juszuph  Wave

Szia Juszuph!

Elolvastam, de úgy tudom, hogy az ütőszeget azóta módosították. Maradt viszont az ütőszegrugó gyengesége, ezért kaptam azt a tanácsot egy hozzáértőtől, hogy azt egy masszívabb darabra kell cseréltetni. És akkor állítólag van egy jó puskám...
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #617 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 09:28:14 »

Sziasztok!

Boarhoz lenne egy kérdésem (illetve aki ért a Krico fegyverekhez):
Boar, ha jol tudom Neked van (volt) Krico fegyvered.
Arra lennék kíváncsi, hogy azoknak cserélhető a csövük? (Mármint egyszerübben, nem fegyvermester által Mosolyog )
Ha igen, mennyire körülményes? Valami kis imbuszkulcs, aztán pik-pakk?

Egy régi Magnum katalogust lapozgattam akkor jutott eszembe, hogy ott azt irták...aztán kíváncsi lettem.
Szia!
Ugyan Viktor szerint nekem nem is Krico-m van, de én azért had éljek tovább abban a boldog tudatban, hogy mégis. Az én fegyverem abból az időszakból származik, amikor a Krico összebútorozott az RWS-el, a vas "neve" is RWS-Krico.
Ez(Ő) egy Krico 700 Luxus, még nem a legó verzió, nem cserélhető csövü, aminek egyébként számomra nincs az égvilágon semmi jelentősége.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #618 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:37:19 »

Szia!
Ugyan Viktor szerint nekem nem is Krico-m van, de én azért had éljek tovább abban a boldog tudatban, hogy mégis. Az én fegyverem abból az időszakból származik, amikor a Krico összebútorozott az RWS-el, a vas "neve" is RWS-Krico.
Ez(Ő) egy Krico 700 Luxus, még nem a legó verzió, nem cserélhető csövü, aminek egyébként számomra nincs az égvilágon semmi jelentősége.


Értem, köszi!
Amugy én nem igazán bizom ezekben a cserélhető csövüekben...bár elvileg müködnek jol, mert hát sok Blasert, Mausert...-stb-t használnak...
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #619 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:41:17 »

Szia!
Ugyan Viktor szerint nekem nem is Krico-m van, de én azért had éljek tovább abban a boldog tudatban, hogy mégis. Az én fegyverem abból az időszakból származik, amikor a Krico összebútorozott az RWS-el, a vas "neve" is RWS-Krico.
Ez(Ő) egy Krico 700 Luxus, még nem a legó verzió, nem cserélhető csövü, aminek egyébként számomra nincs az égvilágon semmi jelentősége.


Eddig is megvoltunk csere lehetőség nélkül, én ez után is megleszek nélküle.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #620 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:51:54 »

Szia!
Ugyan Viktor szerint nekem nem is Krico-m van, de én azért had éljek tovább abban a boldog tudatban, hogy mégis. Az én fegyverem abból az időszakból származik, amikor a Krico összebútorozott az RWS-el, a vas "neve" is RWS-Krico.
Ez(Ő) egy Krico 700 Luxus, még nem a legó verzió, nem cserélhető csövü, aminek egyébként számomra nincs az égvilágon semmi jelentősége.


Eddig is megvoltunk csere lehetőség nélkül, én ez után is megleszek nélküle.

Nekem sem létkérdés a cserecső, de ha már megvan rá a lehetőség, akkor miért ne? Nem rossz dolog egy és egyharmad puska áráért tulajdonképpen kettő...

Mellesleg a könnyen kivehető cső máshol is jól jöhet... tisztítás, szállítás, stb. ..
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #621 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:55:34 »

Szia!
Ugyan Viktor szerint nekem nem is Krico-m van, de én azért had éljek tovább abban a boldog tudatban, hogy mégis. Az én fegyverem abból az időszakból származik, amikor a Krico összebútorozott az RWS-el, a vas "neve" is RWS-Krico.
Ez(Ő) egy Krico 700 Luxus, még nem a legó verzió, nem cserélhető csövü, aminek egyébként számomra nincs az égvilágon semmi jelentősége.


Eddig is megvoltunk csere lehetőség nélkül, én ez után is megleszek nélküle.

Nekem sem létkérdés a cserecső, de ha már megvan rá a lehetőség, akkor miért ne? Nem rossz dolog egy és egyharmad puska áráért tulajdonképpen kettő...

Mellesleg a könnyen kivehető cső máshol is jól jöhet... tisztítás, szállítás, stb. ..

Persze, én is így gondolom. Ha tellik rá, akkor nem hátrány, de ha nem tellik rá, akkor sem kell a kútba ugranunk.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #622 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:01:54 »

Hát aztat én sem terveztem éppeg... Vigyorog Igen
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #623 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:12:23 »

Ez a váltócső kérdés engem mindig emlékeztet a régi világ, egymástól jó messze tárolt golyósfegyver/zárdugattyú esetére. Arra a megannyi jámbor alföldi vadászra, aki elautózott 250-300 km-t hosszában zavartalanul átlátható gyolyósfegyverrel.... Nyihi
A váltócsőnél is biztos vagyok benne, hogy sűrűn megeseik az a "pöti malőőőr", hogy a cső/lőszer nem harmónizál egymással.... Ördög
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #624 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:16:31 »

Ez a váltócső kérdés engem mindig emlékeztet a régi világ, egymástól jó messze tárolt golyósfegyver/zárdugattyú esetére. Arra a megannyi jámbor alföldi vadászra, aki elautózott 250-300 km-t hosszában zavartalanul átlátható gyolyósfegyverrel.... Nyihi
A váltócsőnél is biztos vagyok benne, hogy sűrűn megeseik az a "pöti malőőőr", hogy a cső/lőszer nem harmónizál egymással.... Ördög

... és rosszabb esetben, mint a Blaser példa a 6,5-es csőbe kerül a 8-as és kész a baj!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #625 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:20:06 »

'sztán eltűnik az orcája az embernek... ezért célszerű a zárfejeket külön színűre bevonatolni...
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #626 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:24:31 »

'sztán eltűnik az orcája az embernek... ezért célszerű a zárfejeket külön színűre bevonatolni...

A 6,5x57-nek ugyan az a zárfeje, mint a 8x57-nek. Tehát, ha az egyik kaliber nem magnum, akkor ugyan az a zárfej, ha magnum, akkor lehet ilyen bevonatolást csinálni.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #627 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:27:08 »

'sztán eltűnik az orcája az embernek... ezért célszerű a zárfejeket külön színűre bevonatolni...

A 6,5x57-nek ugyan az a zárfeje, mint a 8x57-nek. Tehát, ha az egyik kaliber nem magnum, akkor ugyan az a zárfej, ha magnum, akkor lehet ilyen bevonatolást csinálni.

illetve a Médium kaliberé is más, meg a Mini is más. Akkor van a gond, ha egy tipuson belűl van két kaliber.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #628 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:28:19 »

'sztán eltűnik az orcája az embernek... ezért célszerű a zárfejeket külön színűre bevonatolni...

A 6,5x57-nek ugyan az a zárfeje, mint a 8x57-nek. Tehát, ha az egyik kaliber nem magnum, akkor ugyan az a zárfej, ha magnum, akkor lehet ilyen bevonatolást csinálni.

Szerintem meg mindenképpen érdemes különböző színűre bevonatolni a zárfejeket.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #629 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:31:16 »

'sztán eltűnik az orcája az embernek... ezért célszerű a zárfejeket külön színűre bevonatolni...

A 6,5x57-nek ugyan az a zárfeje, mint a 8x57-nek. Tehát, ha az egyik kaliber nem magnum, akkor ugyan az a zárfej, ha magnum, akkor lehet ilyen bevonatolást csinálni.

Szerintem meg mindenképpen érdemes különböző színűre bevonatolni a zárfejeket.

Ha két különböző csoportba eső kalibered van, akkor meg lehet csinálni és érdemes is, de ha egy csoportba tartozó két kalibered van, akkor nem tudod, mert ugyan az a zárfej kell mind a kettőhöz.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: