Oldalak: 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 [357] 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753241 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5340 Dátum: 2012. Július 24. - 20:48:08 »

Öt méterről néztem, ahogy egy "nagytudású" vadőr 4-et belelőtt egy sebzett kancsiba egy 375-ös magnummal...... egy hajszálon múlt, hogy ki nem belezte a disznó. Inkább egy sörétes brennekére töltve. Bár volt egy szitu, amikor egy 140 kg-os kancsit (sebbzett) a blattján talált brenekke sem győzte meg, még csattogtatta a fogát, még egy kellett a fejébe.
A maroklőfegyvert nem vadászatra találták ki. Na jó, ha nincs más, elmegy.

Van kompromisszumos megoldás! Valahol láttam olyan forgópisztolyt, amibe sörétes töltények jártak! Hat Brenneke, na?   Vigyorog
Naplózva
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #5341 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 21:37:43 »

Tisztelt fórumtársak,a következő kérdésem lenne hozzátok.A felsorolt fegyvermárkák közül melyiket választanátok,és miért?Ismétlőpuskákra vonatkoztatva.
-Blaser
-Heym
-Krieghoff
-Mauser
-Sauer
Tudom,ezek a fegyvergyárak a felső kategóriát képviselik,nyilván nem lehet objektíven értékelni,de érdekel a véleményetek.A saját véleményem:-Mauser(M-98,M-66,M-03)
                                                                                                                                                                                                       -Sauer(90),és Heym(sr20)
                                                                                                                                                                                                        -Krieghoff(semprio)
                                                                                                                                                                                                        -Blaser(r84,r93)
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #5342 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 07:48:47 »

ninjazoli

A Steyr-t mi okból hagytad ki semmivel nem rosszabb a minősége mint a többié és a pontossága legendás .
Az R84 a maga idelyében sem volt egy nagy csoda , ha meg olyan bonyolult fegyvert akarsz venni mint a Semprio akkor garantálom , hogy pár napon belül földhöz vágod .

Az én javaslatom Steyr , Mauser , Sauer , ja és a Merkel is megér egy misét.

Üdv az OGRE
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5343 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 09:04:18 »

Akkor... :

1.Sauer 80 ;  Sauer 90 ... esetleg az újak.
2.Steyr
3.Mauser M-98 ; M-70 ; M-03 talán... M-66 kizárva: túl sok alkatrészből áll, fegyvermesterek réme.
4.Heym SR 20, SR 30 mindkettő tökéletes.
Merkel...nemtom...
Semprio sosem.
Blaser ? nagyon jó csöve van, de ezzel számomra vége is, nem tartom megbízhatónak...divatpuska, "kötelező tartozék", ha van pénzed.

Ha ennyi pénzem lenne új fegyverre, még azon is gondolkodnék, hogy építtetek egyet...sőt.


  S.Peti

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5344 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 09:22:25 »

 S.Peti Emelem !  " Ha ennyi pénzem lenne új fegyverre, még azon is gondolkodnék, hogy építtetek egyet...sőt." 
 Igen   Emelem Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #5345 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 10:38:05 »

Tisztelt fórumtársak,a következő kérdésem lenne hozzátok.A felsorolt fegyvermárkák közül melyiket választanátok,és miért?Ismétlőpuskákra vonatkoztatva.
-Blaser
-Heym
-Krieghoff
-Mauser
-Sauer
Tudom,ezek a fegyvergyárak a felső kategóriát képviselik,nyilván nem lehet objektíven értékelni,de érdekel a véleményetek.A saját véleményem:-Mauser(M-98,M-66,M-03)
                                                                                                                                                                                                       -Sauer(90),és Heym(sr20)
                                                                                                                                                                                                        -Krieghoff(semprio)
                                                                                                                                                                                                        -Blaser(r84,r93)
Szia Ninjazoli!

Nem is olyan régen,én is ezen a kérdésen gondolkodtam,hogy melyiket is válasszam?Csak az én versenyzőim a Mauser M03 a Sauer(90,92,202) a Steyr,és a Blaser(r93,r8) voltak.Valójában mindegyik kiváló fegyver!Itt már tényleg csak az ember személyes ízlésvilága dominál.A Te testalkatodnak,vadászati körülményeidnek,szokásaidnak melyik válik be jobban?A rövidebb vagy hosszabb,vagy esetleg a könnyű karcsú,vagy nehezebb robosztusabb fegyvereket részesíted előnyben?Végül is nálam a Mauser M03 Solid győzött!És hogy miért?Mert hozzám ez passzolt a legjobban!Én szeretem ha egy puska robosztus,és "van bent anyag rendesen"!Ez a fegyver mellőzi a könnyűfémet és a műanyagot,ezáltal elég jó súlyban van(ami ugye mérsékli a visszarúgást is).A biztosítása is nagyon tetszik,ugyanis csak akkor feszíti meg az ütőszeg rugóját,ha tűz kész állapotba hozom.Ezáltal a lehető legbiztonságosabb.A csöve szinte azonos a Blaserével,csak itt forgó tolózár reteszel,ami számomra sokkal megnyugtatóbb érzés.A csöveket szintén variálhatod rajta 222-től 458 Lott-ig.Így elég egy golyós puskát venned,valamint így ezzel az egyel sokkal jobban össze tudsz szokni,mintha különböző féle-fajta puskákat használnál.Röviden ezek voltak az én szempontjaim,de mindenki maga dönti el,hogy számára mi az ami fontos,és mit vár el a puskájától!

Üdv:Hunor  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5346 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 13:15:52 »

Ninjazoli!

Ha már a saját listád is az M98-cal kezdődik, és nincsen problémád az „évszázados” technikával, akkor teljesen felesleges tovább keresgélned, illetve rugózni a témán, kellene építtetned egy NEKED készült fegyvert, olyan fával, olyan agyazással, olyan súlyelosztással, olyan csővel, olyan kaliberben, olyan biztosítással, olyan sütéssel, olyan szerelékkel….. stb, ami Neked tetszik, ami nem jön veled szemben, nincs több belőle, és a legfontosabb……. ha ránézel öröm fog el!!!!
És szerintem ki is jössz bármelyik „menő” fegyver árából, bőven! Én utálom magam, hogy nem rendeltem egyet anno Kutenics mestertől, (nem mintha ezt a töménytelen vadat, amit kiírtok évente, nem tudnám bármelyik tucatpuskával abszolválni), de ugye a vadászfegyver nem csak a praktikumról - sőt elsősorban nem a praktikumról – szól itt Európában.
Üdv,
 Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5347 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 15:20:53 »

A Krieghoff Semprio nem kene....$500-at adnek erte esetleg. Tobbszor volt a kezemben. Nagyon furcsa egy fegyver es ido kell hozza megszokni, mar aki megakarja, ki nem allhattam a "pumpalasat".  A Mauser tipusu fegyverek OK-k. A felsoroltak kozul nem hinnem valamelyik is tobbet tudna mint a Sako-im, habar azok igaz nem fegyverkiallitasra lettek keszitve, inkabb a javormocsarba, meg hasonlo helyeken erzik magukat otthon. Errefele a "bling" nem megy ilyen dolgokba.
Nem tudom a K. Semprio hogyan mukodne ha leesene a quadrol a katyuba  (ami eleg rutinos elofordulas itteni vadaszattok-kor)....en az "egyszeru es nagyszeru" hive vagyok vadaszati dolgokba, minel kevesebb mozgo alkatresszel a felszereleseimbe.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #5348 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 19:11:41 »

Tisztelt fórumtársak,a következő kérdésem lenne hozzátok.A felsorolt fegyvermárkák közül melyiket választanátok,és miért?Ismétlőpuskákra vonatkoztatva.
-Blaser
-Heym
-Krieghoff
-Mauser
-Sauer
Tudom,ezek a fegyvergyárak a felső kategóriát képviselik,nyilván nem lehet objektíven értékelni,de érdekel a véleményetek.A saját véleményem:-Mauser(M-98,M-66,M-03)
                                                                                                                                                                                                       -Sauer(90),és Heym(sr20)
                                                                                                                                                                                                        -Krieghoff(semprio)
                                                                                                                                                                                                        -Blaser(r84,r93)

Nehéz dolgod van Zoli :Mosolyog

Tök mindegy...
Azt ugye tudod, hogy a Blaser; Mauser; Sauer ua.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5349 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 19:36:05 »

Nehéz dolgod van Zoli :Mosolyog

Tök mindegy...
Azt ugye tudod, hogy a Blaser; Mauser; Sauer ua.
Majdnem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #5350 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 20:21:20 »

Pontosítok  Kacsint

Tulaj ua.; cső ua.; a zárolás az más, ez igaz  Kacsint
De ha nem töltünk a 6,5-be 8-as patront nem lesz gond a "lemezessel" sem!
BP  Emelem
Naplózva
zsozso79
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65



« Új üzenet #5351 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 21:08:37 »

Üdv.
Nekem nagy álmom egy 8x57JRS-es gavallér (kiplauff), csak sajnos az ára miatt lehet csak álom marad.
Igaz egy vadászbolt honlapján találtam egy Ferlach 222 -es gavallért 430.000 Ft -ért, ezért talán mégis van egy kis esélyem egy ilyenre
Esetleg nem tud valaki egy helyet akár külföldön is, ahol érdemes körülnézni?

A segítségeket előre is köszönöm!
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5352 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 07:36:05 »

Ninjazoli!

Ha már a saját listád is az M98-cal kezdődik, és nincsen problémád az „évszázados” technikával, akkor teljesen felesleges tovább keresgélned, illetve rugózni a témán, kellene építtetned egy NEKED készült fegyvert, olyan fával, olyan agyazással, olyan súlyelosztással, olyan csővel, olyan kaliberben, olyan biztosítással, olyan sütéssel, olyan szerelékkel….. stb, ami Neked tetszik, ami nem jön veled szemben, nincs több belőle, és a legfontosabb……. ha ránézel öröm fog el!!!!
És szerintem ki is jössz bármelyik „menő” fegyver árából, bőven! Én utálom magam, hogy nem rendeltem egyet anno Kutenics mestertől, (nem mintha ezt a töménytelen vadat, amit kiírtok évente, nem tudnám bármelyik tucatpuskával abszolválni), de ugye a vadászfegyver nem csak a praktikumról - sőt elsősorban nem a praktikumról – szól itt Európában.
Üdv,
 Emelem
Igen Igen Igen
Ehhez nem lehet mit hozzátenni, és nem is kell!
 Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #5353 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 13:39:34 »

Köszönöm a hozzászólásokat.Tudom hogy sok jó fegyvergyár van az említetteken kívül,sőt szerintem minden nálunk(Magyarország) kapható puska alkalmas a nagy,és apróvad vadászatára.Persze egy GV-t nem szabad hasonlítani egy ferlachi csodához,de nekem megfelelne,sőt.Úgy néz ki hogy megvan a pólósoknak az ötödik hely,az utolsó negyed közepén 14-6 ide.Hajrá Magyarok!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5354 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 14:00:59 »

"Persze egy GV-t nem szabad hasonlítani egy ferlachi csodához,"---Persze, hogy nem, hova gondolsz? Hogy jön egy ferlach-i vas A GV-hez?  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 [357] 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: