Oldalak: 1 ... 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 [342] 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753195 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #5115 Dátum: 2012. Június 17. - 09:00:12 »

Picit eltértünk a tárgytól.. ..és eddig még nem érkezett meg a korrekt a válasz.
Így egyenlőre azon sem csodálkozok, hogy miért nem értettetek meg eddigi szösszeneteim..
Remélem reggelre csak ki logikázzátok!  Wave
Na mi van Ecsém??????,
ami nem a te eszmefuttatásod szerint van az már nem is lényeges, alkalmi süket vagy vagy csak játszod itt az eszed, ha nem te vagy a középpontban akkor már úgy teszel mintha nem is hallottad volna ami Neked szólt!!!
Ismered a viccet?
Az állatkertben nézik az emberek a majmot, szegény ő van a rács túloldalán!
Nézi a majom az embereket, szegények mindenki a túloldalon van pedig itt milyen jó van jó búvóhely, van ennivaló és biztonságban vagyok.
Hmmmmmmm?
Na látod minden csak nézőpont kérdése:
Én vagyok én, Te vagy te ki a hülye én vagy Te??
Hát Kedves Kisecsém, ebből már nem tudsz jól kijőnni, mindegy mit vakerászol itt össze.
U.I.
Egyébként meg csinálhatnál magadnak rendes Avatart,
mármint ha tudod mi az,
levehetnéd ezt a Jason Robards képet, ha a sajátodat nem szégyenled,
egyébként meg ha magyar vadásznak tartod magad akkor ilyen hülye nickneveket nem használsz....
.....nekem a nevem Szilvási Norbert,  a barátaim és ismerőseim Szilvának hívnak és nem szégyenlem, mint sokan itt a Fórumon....

Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #5116 Dátum: 2012. Június 17. - 09:05:20 »

Ja és erről ez a véleményem, a továbbiakban nem kívánok hozzászólni ehhez a kérdéshez.
The End. Nem

Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5117 Dátum: 2012. Június 17. - 10:54:04 »

Két oldalon keresztül olvastam a gyököléseteket a szíjkérdésben.
Eddig bírtam.
Nem takarítana ki valaki a topicban?

Csejen, legközelebb azt dobd már fel, hogy az igaz vadásznak szőrös-e a töke, vagy borotválja, mert az is olyan izgi lenne...

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5118 Dátum: 2012. Június 17. - 19:41:45 »

ha lősz vele kb  fele akkorát üt a jó agyazásnak köszönhetően  mind a ZKK-600 LUX

Szervusz !
Ezt ki is próbáltad?  Mert tudod ezen azért csodálkoznék...
A Titan 6 2,9 kg üresen, a ZKK 600 Lux 3,3 és 3,5 kg közötti. Legalábbis én ilyen adatokat találtam róla, mert az enyémet sose mértem meg. De egyszer sem rúgott nagyot. A Monte-carlo agyazással nekem kifejezetten jól fekszik, acél szerelék és acélházas távcső van rajta. Igy pedig kifejezetten lágy a hátralökése. Ezzel persze  nem azt akarom mondani, hogy ha Neked jól fekszik a Titan akkor az egy rúgós jószág, de azt nehezen tudom elképzelni, hogy kisebbet rúg, mmint egy nehezebb fegyver. Mert azért a súly az itt is számít. Mondom én nem lőttem Titan 6- tal, csak spekulálok róla. (9,3-ban eléggé negatív véleményt is hallottam a hátralökéséről.)
ZKK 602 Lux-om is volt, mégpedig 375 H&H-ban és az sem volt veszélyes egyébként. Szóval szerintem sokmindent lehet mondani a ZKK-ról, de azt, hogy rúgós lenne még nemigen hallpttam senkitől sem, tapasztalni meg végképp nem tapasztaltam.
Ha a Titan 6 kisebb súllyal még ennél is kisebbet rúg, akkor tudnak valamit a "sógorok"  Kacsint
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
forester73
Vendég
« Új üzenet #5119 Dátum: 2012. Június 17. - 21:42:07 »

Monti

Nem szeretnék még egyszer belebonyolódni a Titán 6 dicsőítésébe mert már leszedtték rólam a keresztvizet , de én is próbáltam mind kettőt és mégis érezhető a különbség . Valószínüleg az ergonómiai fejlesztésekben találtak valamit -nem tudom mit- ami működik . Példának az M16/AR15 és az AK 74 ( szándékosan nem a 47/63-t mondom mert az 7.62-es) adatait vizsgálva és gyakorlati összehasonlítássa alapján az amerikai fegyver -bár nem olyan strapabíró mint orosz társa- a tus kialakítása miatt jobban célra tartható , akár sorozatlövésnél v. tűzcsapásnál mint a ferde tusu AK , illetve -és ez éerdekel minket igazán - kissebb súly mellet is  kevésbé üt mint a másik fegyver . Ha ott működik akkor lehet , hogy itt is hiszen a két fegyver tervezése és technológiája között is nagy az eltérés.

Tisztelettel az OGRE

Ui.: Ettől függetlenül azért a Csehek is jó fegyvereket gyártanak , ehhez csak megkell említeni az Angol kisipari műhelyeket ahhol gyakran kiindulási alap egy-egy Cseh fegyver.
Naplózva
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #5120 Dátum: 2012. Június 17. - 22:12:14 »

Szia Monticola!A ZKK-600-as Lux -ot cseréltem le a Rösslere  én is meglepődtem hogy kisebb a rúgása ezt valószínű a jó agyazásnak tudható  be.ZKK-t 10-évig használtam jó puska de az valahogy soha nem állt igazán kézre nekem  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5121 Dátum: 2012. Június 18. - 07:46:56 »

Mindig mosolygok mikor fegyver rúgásáról eszmecserélnek az emberek. Vigyorog

Ez teljesen szubjektív és emberfüggő.

Mindenki másként dolgozza fel, éli meg, tehát konkrétan nem jelenthető ki, hogy az rúg vagy sem.

Egy biztos, ha hiányzik egy fegyverből a súly, a másikból meg nem, akkor azt egy személy meg tudja különböztetni.

De az is más kérdés, hogy ha egy kezdőnek a kezébe adok egy fegyvert, és azzal kezdem, hogy Öcsém, ezt fog meg jól, mert akkorát taszajt rajtad, hogy kiugrik a szemed, akkor az úgy is fogja fel tudatilag, mert már beültettem az agyába előre.

De ha előtte nincs berémisztve, el van magyarázva, hogy ez nem rúg, csak kicsit megtolja az embert, és a tusavég legyen rendesen a vállba, nem kell azt a fegyvert görcsösen fogni, legyen normális támaszték, a jobb könyöke ne lógjon a levegőbe, stb. stb., akkor már tudat alatt vezérelve lesz az egyén, és azt fogja mondani, hogy tényleg, nem is rúg ez a fegyver. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5122 Dátum: 2012. Június 18. - 12:30:18 »

Monti

Nem szeretnék még egyszer belebonyolódni a Titán 6 dicsőítésébe mert már leszedtték rólam a keresztvizet , de én is próbáltam mind kettőt és mégis érezhető a különbség . Valószínüleg az ergonómiai fejlesztésekben találtak valamit -nem tudom mit- ami működik . Példának az M16/AR15 és az AK 74 ( szándékosan nem a 47/63-t mondom mert az 7.62-es) adatait vizsgálva és gyakorlati összehasonlítássa alapján az amerikai fegyver -bár nem olyan strapabíró mint orosz társa- a tus kialakítása miatt jobban célra tartható , akár sorozatlövésnél v. tűzcsapásnál mint a ferde tusu AK , illetve -és ez éerdekel minket igazán - kissebb súly mellet is  kevésbé üt mint a másik fegyver . Ha ott működik akkor lehet , hogy itt is hiszen a két fegyver tervezése és technológiája között is nagy az eltérés.

Tisztelettel az OGRE

Ui.: Ettől függetlenül azért a Csehek is jó fegyvereket gyártanak , ehhez csak megkell említeni az Angol kisipari műhelyeket ahhol gyakran kiindulási alap egy-egy Cseh fegyver.

Ha szíjról érdemes oldalakat írogatni akkor ebben a topikban egy fegyverről  biztosan írogathatunk bővebben.

"Érdekességként" jegyzem meg hogy amikor elmentem egy laktanya előtt akkor az alakulótér felől hallottam olyan vezényszót hogy "Fegyvert- váll -ra!!!!"     Röhög
 Eléggé el nem ítélhető módon nekem lustaságból minden fegyveremen mindig rajta van a szíj .         Nem szól szám
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5123 Dátum: 2012. Június 18. - 12:44:38 »

"Érdekességként" jegyzem meg hogy amikor elmentem egy laktanya előtt akkor az alakulótér felől hallottam olyan vezényszót hogy "Fegyvert- váll -ra!!!!"     Röhög
 Eléggé el nem ítélhető módon nekem lustaságból minden fegyveremen mindig rajta van a szíj .         Nem szól szám

Az attól függ mikor hallottad ezt a vezényszót!

Az én időmben a fegyveren nem volt szíj, - szurony viszont igen, bár a vállra vezényszó alkalmából már behajtva- a Fegyvert váll---ra a tenyérben megtámasztott, vállnak döntött SZKSZ karbélyt jelentette.

Ha jól láttam, mostanság már ugyanazt a puskát szíjjal használják.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5124 Dátum: 2012. Június 18. - 12:54:24 »

Az attól függ mikor hallottad ezt a vezényszót!

Az én időmben a fegyveren nem volt szíj, - szurony viszont igen, bár a vállra vezényszó alkalmából már behajtva- a Fegyvert váll---ra a tenyérben megtámasztott, vállnak döntött SZKSZ karbélyt jelentette.

Ha jól láttam, mostanság már ugyanazt a puskát szíjjal használják.

 Emelem

SZKSZ karabély !?  Hát Te elit alakulatnál szolgáltál . Én szálfa termetemre tekintettel is harckocsizó voltam , arra nem volt érdemes szíjat erősíteni ! Még azzal is nehéz volt a "Váll-ra! " vezényszót végrehajtani .          Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #5125 Dátum: 2012. Június 18. - 13:56:57 »

Az attól függ mikor hallottad ezt a vezényszót!

Az én időmben a fegyveren nem volt szíj, - szurony viszont igen, bár a vállra vezényszó alkalmából már behajtva- a Fegyvert váll---ra a tenyérben megtámasztott, vállnak döntött SZKSZ karbélyt jelentette.

Ha jól láttam, mostanság már ugyanazt a puskát szíjjal használják.

 Emelem

Petőfi laktanya?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5126 Dátum: 2012. Június 18. - 14:42:30 »

Petőfi laktanya?

 Igen

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5127 Dátum: 2012. Június 18. - 17:33:01 »

http://www.egun.de/market/item.php?id=3893524
Juj, de randa sárga pöttyös puska és milyen drága. Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
forester73
Vendég
« Új üzenet #5128 Dátum: 2012. Június 18. - 18:14:14 »

Pont egy ilyennek tartom fent a helyet a szekrényemben. Nyihi Azt ,hogy meddig kell várnom rá azt nemtudom. Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #5129 Dátum: 2012. Június 18. - 18:55:23 »

Szép lenne amikor viszed beíratni a rendőrségre oszt rögvest bent is fognak tiltott önkényuralmi jelképek használatáért...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 [342] 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: