Oldalak: 1 ... 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753202 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4935 Dátum: 2012. Június 09. - 13:20:25 »

De szerintem is jó fele kapizsgálsz, amikor azt írod, hogy a magnumnak nem azt az „előnyét” kellene használni – ha már megvan -, hogy 300 méterre lehet vele lőni, hanem azt, hogy 10-20%-al nehezebb lövedéket lehet vele kilőni standard kaliber sebességével.
Ne feledjük, hogy ez is csak korlátozottan, a mi általános lehetőségeinkhez mérten igaz.
Mert egy magashegyi, vagy sztyeppe vadászaton minden további nélkül előadódhat olyan szituáció, amikor NEM LEHET közelebb menni a vadhoz és 3-4-500 méter távolságból van csak lehetőség lövést leadni rá.
Persze lehet álszent módon jönni az "akkor nem kell lőni" szlogennel, de felesleges, mint bikán a csecsbimbó Ördög.
Mert ha pl. valaki átutazza a fél világot, rááldoz nem kevés pénzt, időt és energiát, akkor egy ilyen "apróságon" már nem múlhat a siker.
De ez nem a hazai körülményekre igaz megállapítás.
Személyes véleményem (ami nem egy év és 15 vad elejtését követően alakult ki bennem), hogy magyarországon bármilyen nagyvad vadászatára elégséges kell legyen egy 7-9,3 mm öbnagyságú golyós fegyver.
Persze akinek más elképzelése van erről, azt is elfogadom, csak annak gyakorlati értelmét nem látom .

A gyors lövedék/expanzió vonatkozásában teljesen egyet értünk. Emeletes baromságnak tartom a "nincs ideje" című nótát.
Pont az ellenkezője az igaz.
Ennek több példája előfordult már, amikor egy nagy sebességű magnum töltettel kilőtt lágy, amúgy lassabb kaliberben jól dolgozó lövedék a nagyobb sebesség hatására a közeli vadtest felületén elfröccsenve irtózatos felületi sebet ejtett, jelentősebb mélységi hatás nélkül.
Pl. 300WM cseh Softpoint lövedékkel és 7mmRemMag Norma Vulcan maggal.
Előbbi egy dámborjú combját csapta szét, utóbbi egy gímbika lapockáját. Mindkettőt keresni kellett és a borjú órák múlva, a bika másnap lett meg, de mindkettő élt még.
A borjút srégen hátulról lőtte meg a vadász, ha a kugli tovább megy, akkor vitális területet érintett volna, de még a belekig sem hatolt el belőle szilánk.
A bika kb. 25 méterre állt a lövéskor egy meredek domboldalban alattunk. A lövés jó helyen, magas lapockán érte, de a bika csak másnap lett meg, kb. 5 km-es keresés után.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #4936 Dátum: 2012. Június 09. - 17:04:55 »

A gyors lövedék/expanzió vonatkozásában teljesen egyet értünk. Emeletes baromságnak tartom a "nincs ideje" című nótát.
Pont az ellenkezője az igaz.
Ennek több példája előfordult már, amikor egy nagy sebességű magnum töltettel kilőtt lágy, amúgy lassabb kaliberben jól dolgozó lövedék a nagyobb sebesség hatására a közeli vadtest felületén elfröccsenve irtózatos felületi sebet ejtett, jelentősebb mélységi hatás nélkül.
Üdv!

Szeretném a fentieket megerősíteni standard sebességű, tömegű, kivitelű lőszer használata mellett. Egy 175 gr-es, SP, 800m/s sebességű 7,5X55-ös lőszer 30-60m távolságról egy átlagos blatt vagy bordalövésnél óriásit gombásodva, szinte szétrobbanva sokszor helyben marasztja a disznót (mert a szilánkok általában idegrendszert is érnek) viszont nincs kimeneti nyílás. Felette felgombásodva ugyan, de mindig van kimeneti nyílás, még egy 250m-es váll-lap lövés (szarvasünő) is produkált kb. dupla kalibernyi kimenetet. Fontos megjegyezni még, hogy lágyrészekbe lőve kb. ugyanez a helyzet, azaz közelről abban is olyat gombásodik az SP lőszer, hogy elvesztve tömegét, sokszor megáll a vadban.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4937 Dátum: 2012. Június 09. - 20:39:57 »

Ne feledjük, hogy ez is csak korlátozottan, a mi általános lehetőségeinkhez mérten igaz.
Mert egy magashegyi, vagy sztyeppe vadászaton minden további nélkül előadódhat olyan szituáció, amikor NEM LEHET közelebb menni a vadhoz és 3-4-500 méter távolságból van csak lehetőség lövést leadni rá.
Persze lehet álszent módon jönni az "akkor nem kell lőni" szlogennel, de felesleges, mint bikán a csecsbimbó Ördög.
Mert ha pl. valaki átutazza a fél világot, rááldoz nem kevés pénzt, időt és energiát, akkor egy ilyen "apróságon" már nem múlhat a siker.
De ez nem a hazai körülményekre igaz megállapítás.
Személyes véleményem (ami nem egy év és 15 vad elejtését követően alakult ki bennem), hogy magyarországon bármilyen nagyvad vadászatára elégséges kell legyen egy 7-9,3 mm öbnagyságú golyós fegyver.
Persze akinek más elképzelése van erről, azt is elfogadom, csak annak gyakorlati értelmét nem látom .

A gyors lövedék/expanzió vonatkozásában teljesen egyet értünk. Emeletes baromságnak tartom a "nincs ideje" című nótát.
Pont az ellenkezője az igaz.
Ennek több példája előfordult már, amikor egy nagy sebességű magnum töltettel kilőtt lágy, amúgy lassabb kaliberben jól dolgozó lövedék a nagyobb sebesség hatására a közeli vadtest felületén elfröccsenve irtózatos felületi sebet ejtett, jelentősebb mélységi hatás nélkül.
Pl. 300WM cseh Softpoint lövedékkel és 7mmRemMag Norma Vulcan maggal.
Előbbi egy dámborjú combját csapta szét, utóbbi egy gímbika lapockáját. Mindkettőt keresni kellett és a borjú órák múlva, a bika másnap lett meg, de mindkettő élt még.
A borjút srégen hátulról lőtte meg a vadász, ha a kugli tovább megy, akkor vitális területet érintett volna, de még a belekig sem hatolt el belőle szilánk.
A bika kb. 25 méterre állt a lövéskor egy meredek domboldalban alattunk. A lövés jó helyen, magas lapockán érte, de a bika csak másnap lett meg, kb. 5 km-es keresés után.
 Emelem


Egyetertek, vadasztam magnumokkal, standard kaliberekkel itt kanadaba sok, sok even at de keves volt az a szituacio ahol magnum kaliber kimondottan eltokelten elmaradhatatlan volt  "nagy durranas semmiert "....kicsit segit es ennyi, es azt is szigoruan a terep diktalja....extrem terep!! ...Mo nincs olyan.
Ha ujbol valamikor egyszer fegyverrel kezdek vadaszni 308 Win vennek, vagy nulla hatost, boven eleg mindenre, aki ezekkel es ehez hasonlo kaliberekkel nem tud efektivul vadat ejteni ott egyeb gondok vannak.

"a jo vadaszt abba merik, hogy milyen kozel tud jutni a vadhoz mire vadaszik nemhogy milyen messzirol tudja megloni" (angol szolas)



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4938 Dátum: 2012. Június 09. - 21:41:15 »


....extrem terep!! ...Mo nincs olyan.






Szia,
hát azért én nem mondanék ilyen beton biztosan semmit, hogy mi nincs, vagy mi van Kanadában…..
Valóban nincsenek akkora egybefüggő búza, vagy kukoricatáblák, mint Nálatok, de akkora itt, ebben a cseppnyi országban is van, ami miatt egy bakvadászat alkalmával messzebb kell lőni.
Nem is magamról beszélek, de ismertem egy nagyon tapasztalt, öreg alföldi vadászt, aki a 7x64-esét nyáron kifejezetten bakvadászatra 300 (!!) méterre lőtte be. Nem azért, hogy vageszkodjon, és messze nem magnum mánia leutánzásából, hanem egyszerűen azért, mert náluk nyáron már nem tudott senki közel kerülni a bakokhoz. Mivel már akkor vadászott, amikor én még zacskólakó voltam, vélhetően tudta mi az a cserkelés, barkácsolás, de nem tudott senki közel keveredni „klasszikus vadászias” lőtávolságra egy idő után a bakokhoz. És akkor meg kellett lőniük a tervet, és kész, nem volt mese. Tehát hidd el, ezen a kis 93 ezer négyzetkilométeren is lehetnek apróbb kihívások. Biztos vadásztál már sokat Magyarországon, de MINDENHOL Te sem voltál, MINDENT Te sem láttál még itthon!
Üdv,
 Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4939 Dátum: 2012. Június 09. - 23:08:45 »

Szia,
hát azért én nem mondanék ilyen beton biztosan semmit, hogy mi nincs, vagy mi van Kanadában…..
Valóban nincsenek akkora egybefüggő búza, vagy kukoricatáblák, mint Nálatok, de akkora itt, ebben a cseppnyi országban is van, ami miatt egy bakvadászat alkalmával messzebb kell lőni.
Nem is magamról beszélek, de ismertem egy nagyon tapasztalt, öreg alföldi vadászt, aki a 7x64-esét nyáron kifejezetten bakvadászatra 300 (!!) méterre lőtte be. Nem azért, hogy vageszkodjon, és messze nem magnum mánia leutánzásából, hanem egyszerűen azért, mert náluk nyáron már nem tudott senki közel kerülni a bakokhoz. Mivel már akkor vadászott, amikor én még zacskólakó voltam, vélhetően tudta mi az a cserkelés, barkácsolás, de nem tudott senki közel keveredni „klasszikus vadászias” lőtávolságra egy idő után a bakokhoz. És akkor meg kellett lőniük a tervet, és kész, nem volt mese. Tehát hidd el, ezen a kis 93 ezer négyzetkilométeren is lehetnek apróbb kihívások. Biztos vadásztál már sokat Magyarországon, de MINDENHOL Te sem voltál, MINDENT Te sem láttál még itthon!
Üdv,
 Emelem

Ahoz, hogy Mo-n a "terepet" ismerjem ahoz nem szukseges, hogy vadasszak is......hat nem ? keresztul kasul utaztam az orszagot mondhatom eleg sokszor, jobban ismerem mint sokan akik ott elnek (ezt ok mondtak nem en)....na de mindegy.

A kukorica, buzatablakrol amirol te irsz az nem extrem terep, semmi extrem nincs azokba  Mosolyog sot inkabb baratsagos  terepnek neveznem....meg az Alfoldon felnek egy 300Win Mag-ot elsutni.....dehat ez en vagyok mondjuk, ilyen "befosi" vagyok. 300m-re mint irod egy 308 Win is megfelel, foleg egy 20kg bak "leteritesere"

Az en definialasomba ezek extrem terepek ahol a magnumokat meg ugy ahogy el lehet nezni, es nem kell felni elsutni mert  ilyen fajta terepbol 50.000 ha. az mondhatni rutin, es ott hasznalnak is magnumokat gyakrabban, na meg magashegyi vadaszatoknal, de ott a nagy hatranyuk a sulyuk...a 270Win az egyik legnepszerubb magashegyi kaliber es Ultralight fegyverekbe a short magnumok.









......308 Win belovesi adatok:



 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4940 Dátum: 2012. Június 10. - 09:10:00 »

Ahoz, hogy Mo-n a "terepet" ismerjem ahoz nem szukseges, hogy vadasszak is......hat nem ? keresztul kasul utaztam az orszagot mondhatom eleg sokszor, jobban ismerem mint sokan akik ott elnek (ezt ok mondtak nem en)....na de mindegy.

A kukorica, buzatablakrol amirol te irsz az nem extrem terep, semmi extrem nincs azokba  Mosolyog sot inkabb baratsagos  terepnek neveznem....meg az Alfoldon felnek egy 300Win Mag-ot elsutni.....dehat ez en vagyok mondjuk, ilyen "befosi" vagyok. 300m-re mint irod egy 308 Win is megfelel, foleg egy 20kg bak "leteritesere"

Az en definialasomba ezek extrem terepek ahol a magnumokat meg ugy ahogy el lehet nezni, es nem kell felni elsutni mert  ilyen fajta terepbol 50.000 ha. az mondhatni rutin, es ott hasznalnak is magnumokat gyakrabban, na meg magashegyi vadaszatoknal, de ott a nagy hatranyuk a sulyuk...a 270Win az egyik legnepszerubb magashegyi kaliber es Ultralight fegyverekbe a short magnumok.


 

Szia,
sajnos nem tudok most a Hortobágyról feltenni képeket, és nem is szeretnék abba nevetséges helyzetbe kerülni , hogy neki állok a ki tud messzebb brunyálni – vagyis melyik országban vannak szélesebb mezők – versengésnek, pláne nem Magyarország és Kanada viszonylatában, hisz a vesztesek teljes nyugalmával tehetnék bármit ezzel kapcsolatban. És teljesen jogosan nevetne ki ezért ezek után mindenki! Röhög
Én a magam részéről egy 7x64 –es, de hogy példádnál maradjunk a 270 Win karcsú, nem széteső 140 es lövedékét is pont olyan aggódással engedném útjára 2900-3000 fps kezdősebességgel, mint a 300-as 180-asát ugyanilyen sebességgel. Sok különbséget nem látok. Pontosan ugyanúgy agyon lő a kisebb is egy embert szerencsétlen esetben, mint a nagyobb……
Azonkívül felesleges ezer négyzetmérföldeket fényképre tenni, hisz a legóvatosabb vadfajok – legyen mondjuk pronghorn? – is max. egy, fél mérföld távolságról kezd el jobban gyanakodni, ha kellő óvatossággal  közelíted meg a cserkelés megkezdéséhez. Ha nem így lenne, senki nem lőne pronghorn-t, nem igaz? És máris ott is vagyunk a 7-800 méternél, a – Kanadában létező, Magyarországon nem létező – környező sok ezer négyzetmérföldet máris figyelmen kívül hagyhatjuk. És elkezdünk cserkelni a pronghornra – sasol ám nagyon, de ugyanúgy sasol a sokszort megzavart, és párszor sikertelen rápuskázást átélt bak is. (Az ölőerőt figyelmen kívül lehet hagyni, a 240-es kalibercsoport mind a kettőre megfelel, úgy tudom, …. jól tudom?) Valamint úgy tudom a pronghorn-t sem fél mérföldről lövik rendszerint, tehát ha lehet, 2-3 esetleg 400, (max 500, de ezt már félve írom le) yardra be kell azt is cserkelni. És máris annál a távnál vagyunk, amit egy nagy mezőgazdasági kultúrában az űzött, nagyon sokszor megzavart, már esetleg többször megpuskázott bakok még tolerálnak. Meglepődött És a bak, mivel kisebb, mint a pronghorn, és jó részét takarja jó eséllyel a kultúrnövény, mindjárt akkora, vagy akár nagyobb kihívás is lehet?? Legalábbis az említett öreg alföldi vadász tapasztalata szerint …..
Ahogy pedig én jártam idén, vagyis a múlt szezon végén. Meg kellett volna lőnöm a kompetencia őz tar-vadjaimat, és annyira eltököltem az időt, hogy sok időm nem maradt rá. Egy hétvége. Olyat pedig nem illik kérni a hivatásos vadásztól, hogy lője meg, még ha be is bukom a kompetenciát. Legalábbis az én koromban még nem, szerintem. Az őzek 20-30-as rudlikban, a kifejezetten nagy, csupasz szántások kellős közepén időztek, legközelebb is legkevesebb 500 méterre a közlekedő úttól. Már akkor figyeltek, amikor megálltam a terepjáróból. Mínusz 10-12 fok, ez itt a punnyadt magyarnak elég hideg, nekem legalábbis az. És csípős szél. Nem tudtam úgy megközelíteni őket 300-350 méternél közelebbre, hogy megvártak volna. Akárha pronghorn-ra cserkeltem volna.  Bipod nincs a fegyveren, lőbotot nem vittem (elég elitélendő módon, de egyébként sem tudok róla lőni). Én elég extrémnek tartottam egy csupasz szántáson araszolni, később négykézláb, megpróbálni max. 200 méterre becserkelni őket. Persze lelketlenül odakínálhattam volna 400-ról is, és jó eséllyel el is csesztem volna, pláne átfagyva. Jobb esetben!, rosszabb esetben sebeztem volna! Fejvakarás Végül nagy kínlódva, qrva lassan  a harmadik rudlit a harmadik szántáson sikerült becserkelnem, és teljesen átfagyva, lekuporodva, ülve, térdről, nagy nehezen meglőttem 210-ről az egyik (!) tarvadat. (A másik bennmaradt, elbuktam.) Nekem ez extrém volt. Semmiképpen nem a klasszikus kellemes körülmények közötti, az általad barátságos terepnek minősített helyen, vadászias lőtávolságon (150 méter) belül kényelmesen feltámasztva  kellett lőnöm. Két-két és fél órai fagyos araszolgatás, mászás, ücsörgés a hideg földön után. És egyáltalán nem éreztem túl fegyverezve magam. És nem tépte cafatokra a rettenetes magnum 180-as Accubondja sem az őzet! Sokkal egyszerűbb lett volna a terepjáró motorházára bipoddal felpakolni a téli hőmérsékletre belőtt szörnyűséges magnumo,t kifejezetten távlövő lőszerrel (mondjuk Lapua Scenar 300 WM), és vitézül marksmant játszva 500 méterről elkezdeni az őzeket bombázni. Nem Nem Lesz, ami lesz alapon. Valamennyi vért biztosan ontottam volna! Tehát ez a rettentő magnum azért alkalmas tisztességes vadászatra is.
Én ilyesmi extrém helyzetre gondoltam….. Ez nekem extrém. Legalább olyan extrém, mint a pronghorn vadászata. Nagy táv, semmi takarás, hideg, szembe fújó. könnyfakasztó erős szél, egymásra is vigyázó éber, ráadásul a pronghorn-nál kisebb testű, kiváló látású vadak! És ez még csak nem is az Alföldön történt.
Te egyszer azt mondtad, hogy Magyarországon nagyon kevés a hely, az erdők tele vannak emberekkel, szerinted százméteres fegyverek bőven elegek lennének.  Hát, nagy tisztelettel kérdezem, hogy melyik részén jártál Te kis Hazámnak? Vagy inkább melyiken nem? 
„Ahoz, hogy Mo-n a "terepet" ismerjem ahoz nem szukseges, hogy vadasszak is......hat nem ? keresztul kasul utaztam az orszagot mondhatom eleg sokszor, jobban ismerem mint sokan akik ott elnek (ezt ok mondtak nem en)....na de mindegy.” -- Hát NEM! Én is keresztül-kasul utaztam egy pár keleti államot kocsikísérőként (Ct-t hamar el lehet hagyni), és eszembe se jutna mondani olyat, hogy nem szükséges ahhoz ott vadásznom, hogy tudjam, hogy milyen ott vadászni…….. Már megbocsáss! Fejvakarás
Szerinted itthonra 308-as, 280-as, max. 30-06-os fegyver bőven elegendő lenne. Teljesen igazad van! De a befosiságról – szerinted mennyire veszélyesebb egy 5 km-re elrepülő 300-as magnum lövedéke, mint egy 4-4,5 km-re elrepülő 06-osé. Ez a – mondjuk egy kilométer – biztonsági plusz táv azért ebben a kis országban is megtalálható a vadászterületeken. Ráadásul itthon a messzi lövések sokszor lesről történnek, ahol már van egy biztonságot szolgáló szöge a lövésnek.. stb. …stb.
Mivel a vadászat 10 yard és max 3-400 yard között történik akár Kanadában, akár Magyarországon  - itthon természetesen ritkábban messziről - ÁLTALÁBAN (és engedd meg, hogy ne számítsuk bele a Wapitit 672, vagy 878 yardról egy lövéssel lepuffantó és azt lefilmező amerikai „vadászokat”  Tasli) én olyan borzasztó nagy különbséget a két országban használható fegyverek, igényeik között nem látok.
De azért van(!), ide tényleg nem kell 338 WM önvédelemre, mert nincs szabadon kószáló grizzly. Azonban a vándorcirkuszból itt is bármikor elszabadulhat akár még egy mackó is ……….. Tehát én – a nagyon esélyes cirkuszi mackó veszély miatt - nagyon szívesen elvadásznék azért egy ilyennel, akár vaddisznóra is!!!
Üdvözlettel,
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4941 Dátum: 2012. Június 10. - 09:27:54 »

Olyan, mint a csajozás. Van akinek a szőke, van akinek a barna jön be és mindig lesz aki megmagyarázza, hogy a vörös a tuti, mert az ibolyaillatút tud fingani........... Stoel
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4942 Dátum: 2012. Június 10. - 09:45:07 »

És a szomszéd fűje/nője  mindég zöldebb! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4943 Dátum: 2012. Június 10. - 10:44:21 »

Olyan, mint a csajozás. Van akinek a szőke, van akinek a barna jön be és mindig lesz aki megmagyarázza, hogy a vörös a tuti, mert az ibolyaillatút tud fingani........... Stoel

Főleg, ha az orrodba!!! (Óh! Régi szép emlékek!)  Vigyorog
Naplózva
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #4944 Dátum: 2012. Június 10. - 15:14:38 »

Tiszteltem a fórumtársaknak!

Most adottak számomra a feltételek,ezért most időszerűvé vált számomra kérdés: balkezes golyós puskát szeretnék venni,lehetőleg normális áron (max.300000 Forint).
Mivel Ti tapasztaltabbak vagytok ezen a téren,így hozzátok fordulnék tanácsért. A kaliberek amiben gondolkodom: 8x57IS, 7x64, .308Win.
A CZ550-es nagyon is tetszik,de sajnos nem gyártják balkezesben(nem értem miért), a Tikka T3 balkezesben pedig már túl drága sajnos. A Remington 700-as szériából volt szerencsém már találkozni az M700SPS Varminttal(szintén balkezes),de akkor egymás után nézve egy XS-7essel(jobbkezes) utóbbi szimpatikusabbnak tűnt kidolgozottságra(lőni még nem sikerült velük).Viszont a héten kezembe került egy balkezes Zastava M70-es, és korántsem tűnt annyira rossz fegyvernek,mint azt több helyen(más fórumokat is olvasok) írták! Nem akarom elkapkodni a vásárlást,ezért is kérem a tanácsotokat!

Üdvözlettel: Taki
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4945 Dátum: 2012. Június 10. - 17:37:15 »


Szerinted itthonra 308-as, 280-as, max. 30-06-os fegyver bőven elegendő lenne. Teljesen igazad van!

Koszonom, akkor mire szaporitani a szot ?!


UI

Indiana allam mely hasonlo nagysagu mint Mo, az elesgolyos fegyverrel vadaszni tilos, csak "slug"-al engedelyezett a vadaszat.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
forester73
Vendég
« Új üzenet #4946 Dátum: 2012. Június 10. - 18:00:34 »

[b]Ben [/b] már megbocsás mióta élsz az óceánon túlon? Mennyit és hol vadásztál kishazánkban ? Sokan itt a fórumon csodálattal néznek rád mind kanadai vadászra . Én keresztül kasul jártam európát még fegyveresen is volt szerencsém . De eszem ágában sem lenne oktatni az ottani embereket , hogy mi lenne jó nekik . Felnőtt emberek vagyunk az itteni viszonyokhoz megfelelő értelemmel és vadász tapasztalattal . Akkor miért akarod megmondani a tutit  , régen csak korlátozottan lehetett fegyverhez ,lőszerhez jutni itthon , nállatok nincs és tudtommal nem is volt korlátozás , akkor miért baj az ha a hazai vadászok is kíváncsiak és kiszeretnének próbálni sok dolgot amihez csak most van lehetőségük . Én ha perfekt beszélnék angolul esetleg franciául és mondjuk eltöltöttem volna akár hónapokat is kanada megismerésével sem oltanálak azzal , hogy neked mi a jó. Mert ha mondjuk csak 10éve nem voltál magyarországon akkor is csak korlátozott ismereteid lehetnek , aktuálisak semmiképpen. Emelem

[b]Taki[/b]  én a Rösslert javaslom tiszta ésszel , de rápróbálnék a Howa-ra is . Mind a kettőhöz volt már szerencsém a Rösslerből volt is van is és lessz is a szekrényben mindig . Most Tikka-m is van de megsem közelíti a Rösslert , és a neten is sok ballos pukka van . Ha a Trófeások akadékoskodnak hívd a Hargita Jagdos mokust ő biztosan tud segíteni. Figyelmes olvasás

Tisztelettel az OGRE
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4947 Dátum: 2012. Június 10. - 18:18:20 »

[b]Ben [/b] már megbocsás mióta élsz az óceánon túlon? Mennyit és hol vadásztál kishazánkban ? Sokan itt a fórumon csodálattal néznek rád mind kanadai vadászra . Én keresztül kasul jártam európát még fegyveresen is volt szerencsém . De eszem ágában sem lenne oktatni az ottani embereket , hogy mi lenne jó nekik . Felnőtt emberek vagyunk az itteni viszonyokhoz megfelelő értelemmel és vadász tapasztalattal . Akkor miért akarod megmondani a tutit  , régen csak korlátozottan lehetett fegyverhez ,lőszerhez jutni itthon , nállatok nincs és tudtommal nem is volt korlátozás , akkor miért baj az ha a hazai vadászok is kíváncsiak és kiszeretnének próbálni sok dolgot amihez csak most van lehetőségük . Én ha perfekt beszélnék angolul esetleg franciául és mondjuk eltöltöttem volna akár hónapokat is kanada megismerésével sem oltanálak azzal , hogy neked mi a jó. Mert ha mondjuk csak 10éve nem voltál magyarországon akkor is csak korlátozott ismereteid lehetnek , aktuálisak semmiképpen. Emelem

[b]Taki[/b]  én a Rösslert javaslom tiszta ésszel , de rápróbálnék a Howa-ra is . Mind a kettőhöz volt már szerencsém a Rösslerből volt is van is és lessz is a szekrényben mindig . Most Tikka-m is van de megsem közelíti a Rösslert , és a neten is sok ballos pukka van . Ha a Trófeások akadékoskodnak hívd a Hargita Jagdos mokust ő biztosan tud segíteni. Figyelmes olvasás

Tisztelettel az OGRE

Ugyanmar "kioktatas" olvass vissza, egyetertettem "galos csabussal",  meg itt is nehez indokolni a magnumokat, hat akkor MO-n.....ennyi.
Igen 32 eve elek itt es 4 eve voltam Mo-n, biztos sok valtozas tortent ami a terepet illeti azota.


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4948 Dátum: 2012. Június 10. - 18:59:40 »

Koszonom, akkor mire szaporitani a szot ?!


UI

Indiana allam mely hasonlo nagysagu mint Mo, az elesgolyos fegyverrel vadaszni tilos, csak "slug"-al engedelyezett a vadaszat.

Szia,
na végre!
Most végre megértettem miért találkozom egyre több Indiana állambeli vendégvadásszal Magyarországon!
Imádnak itt a magnumjaikkal vadászni! Kacsint Kacsint

Üdv,
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4949 Dátum: 2012. Június 10. - 19:43:05 »

Havonta rájön a fórumra a magnum-roham, ami igazából évtizedek óta nem gyógyítható kór ebben az országban...Kb. tényleg ugyanaz mint azon beszélni,hogy minek a magyar utakra 5800 köbcentis autó mikor még egy ezerkettessel sem lehet kihasználni a sok kátyú miatt.(Na az aztán extrém terep! Egy átlag magyar út!)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: