Oldalak: 1 ... 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 [327] 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753202 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4890 Dátum: 2012. Június 07. - 17:33:19 »

Sanyó!

Olvasd el újra..  ..és kérlek, ne kötekedj velem!..  Ördög .. ..talán majd letisztul Benned.. Kacsint ..de az is lehet,hogy nem.  Emelem

Ámen!
 Kacsint
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #4891 Dátum: 2012. Június 07. - 17:51:00 »

Belegondolok, hogy én jó atyám szerint 3 éves koromtól mentem vele vadászni  Stoel
Abba belegondolok, hogy anno azért nem volt ekkora választék a golyósokból, céltávcsövekből... és mégis eredményesen lehetett vadászni. Igaz én "nevenincs" magyar és osztrák vadászoktól is tanultam apám mellett.
Megtanultam melettük a vad megbecsülését, tisztességes meglövését, a tiszteletadást neki szóval mindent.
De azt is, hogy a puskámmal össze kell szokni és nem a kaliber a lényeg hanem az ki van a puska másik végén.
VORTX elmondhatom, hogy a legnagyobb távolság amiről egy őzbakot ejtettem el 324 lépésnyire volt, egy jó öreg 7,62x54R GV egy 4x32-s távcsővel. Soha azelött és utána nem löttem ilyen távolságra, nem is akarok. Igaz fiatalabb voltam és kisérőm biztatására adtam le a lövést, ismert régről már tudta mire vagyok képes. Ezzel mit akarok mondani? Nem minden a kaliber, vannak divatosak, hipermodern lőszerek meg minden de ha nem szoksz össze a birtokodban levővel lehet akár száz puska is szekrényben...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #4892 Dátum: 2012. Június 07. - 21:32:40 »


Az okos ember, mindig a más kárán tanul.. A hüle meg a sajátján sem..

Tudod az a baj, hogy itt nem csak a saját káráról van szó, hanem a megpiszkolt vadéról is... Fejvakarás
A lőtéri kutyát nem érdekelné ha csak neki lenne a gondja... Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #4893 Dátum: 2012. Június 07. - 21:34:01 »

Igaz fiatalabb voltam és kisérőm biztatására adtam le a lövést, ismert régről már tudta mire vagyok képes.
Hát igen. Mi is tudjuk, milyen vadállat vagy Ördög
Gondolom, félt a kísérőd, hogy ha nem enged lőni, rögvest kibelezed... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #4894 Dátum: 2012. Június 07. - 21:40:25 »

Hát igen. Mi is tudjuk, milyen vadállat vagy Ördög
Gondolom, félt a kísérőd, hogy ha nem enged lőni, rögvest kibelezed... Ördög Ördög Ördög

 Röhög Csak ha vizet iszom.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #4895 Dátum: 2012. Június 07. - 21:51:03 »

  Üdv a vadászoknak!
 Előre bocsájtom, hogy nem  akarok senkit  kioktatni,  és nem akarok  vitatkozni. Jómagam idestova  37 éve lőttem  első disznómat és merem állítani, hogy azóta is  elég  eredményesen  vadászok  rájuk,bőven  felette  a 200 darabnak. Ebből 85% hajtásban  vagy leállóként a többi  cserkelve.
 A disznók 60 százalékát sörétessel, saját  töltésű nálunk " ideál"  néven  ismert középen végig  lyukas lövedékkel.Mert  nem  volt  más. A  lő táv  2 métertől  45 méterig, egy alkalom  volt  mikor 80  lépésről sikerült elejtenem egy disznót  futtában. Akkor  még álmodni  sem mertem, hogy valamikor saját golyóssal fogom  abajgatni  a sertéseket. Ma  már  feltámasztva a 180 méter se sok  a 30-06-nak,  de  ilyen  nagyon ritkán van.
 Kísértem nagy terítékes  kerti  hajtásokon, mindenféle  csuda  kaliberrel  vadászó  embereket, volt, hogy  a szupermagnumot ott  próbálta  élesbe  először, amit méretre csináltak  neki Angliában a Holland&Holland műhelyébe,  de  állítom, hogy  semmi  de  semmi  különbséget  nem láttam a sima  7mm- től , 8-astől .
 Egyetlen  dolog  ami  számít  az  a LŐTUDÁS. Mellettem  lőtte  30-06 -al  265 méterről,  szabad kézből  karikára  a 25 centis  kant  egy  olasz  fiatalember.
 Csak  azt  szeretném mondani, hogy nekem, nekünk  ez a véleményünk DE a fiatal nemzedék, akiknek  mi  már  öregek  vagyunk  és  ők  mindent  jobban  tudnak,a lehetőségük  is  megvan, mert olyan  fegyvert vásárolnak  amilyet  akarnak, ÚGY is jobban  tudják . Mert a Neten azt írják,  a fegyvergyártó honlapja  azt írta, hogy  az a hiper super csoda magnum  ahova  odacsap  ott 400 méteren  belül  még az a disznó is elesik
amelyik  csak  arra jár, meg ami ilyen drága az  biztosan jó is. Na  szóval  hagyni  kell  az ifjúságot  kibontakozni, tapasztalni.
 Saját  tapasztalat, hiába  próbáltam lebeszélni az ifjú  titánt a  legdrágább  IOR  mesterlövész távcsőről, mert  az  nem hajtásra  való! Megvette,egy vagyont fizetett érte, nem  lőtt  vele  semmit 3 évig, mikor egy reggel  levétettem  vele a csövet és  nyilt  irányzékkal  meglőtte  élete első disznóját, azóta is így vadászik.
  Hagyni  kell az  embereket had  magnumozzanak, de százszor  többet érnének vele  ha  azon  a pénzen  elmennének  gyakorolni  a lőtérre.
     Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
forester73
Vendég
« Új üzenet #4896 Dátum: 2012. Június 07. - 22:06:29 »

Lehel mindenben igazad van , de lenne három hozzáfűzni valóm.

1. AZ lenne az ideális ha minden kezdőnek volna egy mentora aki a fejére csap ha hülyeséget csinál , ha rossz irányba megy stb. De mint sajnos tudjuk az ilyen emeber nagyon ritka.

2. Ha valaki segítséget kér akkor hallgassa meg a segítőket és vonja le a megfelelő kozekvenciát . De ne sértődjön meg ha a hülye kérdésére nem pont a legudvariasabb válaszokat kapja.

3. A lőtérrel maximálisan egyet értek magam is az MHSZ keretein belül ismerkedtem meg a fegyverekkel . De ma sajnos ha van is lőtér , akkor is körülményes és drága mulatság a használatuk . Nálunk még az állami erdészet (Északerdő Zrt) sem tart fenn lőteret pedig nagyon sok kolléga kitűnően kezeli a fegyvert úgy látszik a milliárdokból nem futja rá.

Üdv az OGRE
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4897 Dátum: 2012. Június 07. - 22:11:22 »

Lehel mindenben igazad van , de lenne három hozzáfűzni valóm.

1. AZ lenne az ideális ha minden kezdőnek volna egy mentora aki a fejére csap ha hülyeséget csinál , ha rossz irányba megy stb. De mint sajnos tudjuk az ilyen emeber nagyon ritka.

2. Ha valaki segítséget kér akkor hallgassa meg a segítőket és vonja le a megfelelő kozekvenciát . De ne sértődjön meg ha a hülye kérdésére nem pont a legudvariasabb válaszokat kapja.

3. A lőtérrel maximálisan egyet értek magam is az MHSZ keretein belül ismerkedtem meg a fegyverekkel . De ma sajnos ha van is lőtér , akkor is körülményes és drága mulatság a használatuk . Nálunk még az állami erdészet (Északerdő Zrt) sem tart fenn lőteret pedig nagyon sok kolléga kitűnően kezeli a fegyvert úgy látszik a milliárdokból nem futja rá.

Üdv az OGRE
Holnap már ne gyere be! Üdv: a Főnök
 Nyihi
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4898 Dátum: 2012. Június 07. - 22:17:10 »

Lehel mindenben igazad van , de lenne három hozzáfűzni valóm.

1. AZ lenne az ideális ha minden kezdőnek volna egy mentora aki a fejére csap ha hülyeséget csinál , ha rossz irányba megy stb. De mint sajnos tudjuk az ilyen emeber nagyon ritka.

2. Ha valaki segítséget kér akkor hallgassa meg a segítőket és vonja le a megfelelő kozekvenciát . De ne sértődjön meg ha a hülye kérdésére nem pont a legudvariasabb válaszokat kapja.

3. A lőtérrel maximálisan egyet értek magam is az MHSZ keretein belül ismerkedtem meg a fegyverekkel . De ma sajnos ha van is lőtér , akkor is körülményes és drága mulatság a használatuk . Nálunk még az állami erdészet (Északerdő Zrt) sem tart fenn lőteret pedig nagyon sok kolléga kitűnően kezeli a fegyvert úgy látszik a milliárdokból nem futja rá.

Üdv az OGRE


Így van!
Ha a jogalkotókat csak egy kicsit is érdekelné a valóság, akkor nem "fingfűrészeléssel" töltenék az idejüket, hanem köteleznének minden fegyvertartó embert, hogy évente kétszer gyakoroljanak lőtéren!
Egy fegyveres szaklap pár éve összeállította a "saját fegyvertörvény"-üket, sok ilyen kitétel szerepelt benne, természetesen egy "honatya"  Vigyorog sem vette a fáradságot, hogy elolvassa! Szomorú
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #4899 Dátum: 2012. Június 07. - 22:22:54 »

Jó estét mindenkinek!

Én 30-06-t használok, ami jó, csak az a tapasztalatom vele, hogy ha 170 méter fölé kell lőni, akkor a disznó ezen a távon könnyen belemozdulhat a lövésbe, és már ott is a nem kívánt szituáció. Tudom, nem mindig van ez így, de velem már jó párszor előfordult... Rííí
Most Barnes VOR-TX lőszert lövöm, ami nagyon gyors, csak itt meg a probléma azzal van, hogy a közelben nem igazán van olyan vadászbolt, ahol ezt könnyen el lehetne érni. Jó pár embert megkérdeztem ez ügyben, eddig talán két ember ajánlotta a 7 mm. Remingtont, a többiek mind a 300 Win. Mag.-t...
Nos ebben az ügyben érdekelne a véleményetek, hogy megérné-e egy 300, és ha igen, akkor a következő ami szívügyem fegyvereknél, az az, hogy mekkorát rúg? Nem szeretem, ha félni kell lövés előtt a puskatávcsőtől.  :Mosolyog ( Gondolom ezzel nem vagyok egyedül)
Ez még sajna távoli tervként szerepel, de nem árt előtte tájékozódni.
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv, VORTX
Hát mostanában nem nagyon szoktam irogatni, inkább csak olvasgatok de ilyen csemegét nem hagyhatok ki:
A 30-06 az egyik leguniverzálisabb kaliber, én 6 évig vadásztam vele a legnagyobb megelégedéssel.
A disznó bemozdul közelebb is, csak ha közelebb van jobban látod mikor mit csinál és mikor lehet lőni.
Barnes VORTEX nagyon gyors, mihez képest a 30-06 800m/s körül indul és régen S&B vel is tökéletesen jól vadásztak pedig "csak" ólom mag.
Nem kell magnum kaliber a távoli lövésekhez, jól kell ismerni a puska a lőszer és saját korlátainkat, legtávolabbi disznóm 200 méter volt (természetesen vadász szerencse is kell).
Ejtsél el 100 vadat vagy disznót ezzel a kaliberrel, csinálj statisztikát róla, fontold meg, és azután válts kalibert ha gondolod.
Ezt ne  kioktatásnak vedd hanem segítségnek, vadásszál élvezd az örömeit és idővel megjönnek a tapasztalataid is.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #4900 Dátum: 2012. Június 07. - 22:31:22 »

Üdv!
Valakinek van tapasztalata a thumbhole tusás golyós puskákkal? Vannak előnyei esetleg hátrányai?
      Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4901 Dátum: 2012. Június 07. - 23:03:32 »

A 30-06 az egyik leguniverzálisabb kaliber, én 6 évig vadásztam vele a legnagyobb megelégedéssel.
Barnes VORTEX nagyon gyors, mihez képest a 30-06 800m/s körül indul és régen S&B vel is tökéletesen jól vadásztak pedig "csak" ólom mag.
Nem kell magnum kaliber a távoli lövésekhez, jól kell ismerni a puska a lőszer és saját korlátainkat, legtávolabbi disznóm 200 méter volt (természetesen vadász szerencse is kell).
Nem szándékom a kedélyeket borzolni, de nem állom meg, hogy ne írjak ide valamit, ami minden alkalommal baxxa a csőrömet, amikor kapcsolatba hozza valaki a magnum fegyvert és a nagy lőtávot.
Volt olyan kollégám, aki a 8x57IS kaliberű oberndorfi Böhler-Antinit M98-as Mauserével 300 méterig biztosan lőtt minden vadászható nagyvadat, egy 6x42-es, 4A-s Kahles Helia céltávcsővel. Természetesen kellő feltámasztással, ideális szélcsendes időben, nappal. Nem passzióból tanulta meg, de amikor egy évben 500 feletti számú nagyvadat kellett leadni egy kerületvezető vadásznak, akkor nem lehetett sz@rakodni, meg kellett tanulni lőni. És nem a vadon, ez szóba sem került.
Most is van olyan hivatásos vadászunk, aki ha kell, 500 méterig teljes biztonsággal lő a sebzett nagyvadra akár a 8x57, akár a 308-as cső van a Blaserén és 300 méterig vadászik nappali fényviszonyok mellett. Igaz a céltávcsövei kissé modernebbek, de általában ő is 6x-os nagyításon lő.
Igaz, már pokolra küldött egy 7x64-es Steyr-Manlichert és egy 8x57-es R93 váltócsövet, most a 308-as varmint és a 222Rem. csöve szokott tűzforró lenni, ha elkapja a gépszíj Ördög. Szóval nem adták ingyen a tudását, mert ez a csövek árán felül kb. 20ezer ellőtt kuglit jelent.
Ha arra lenne szükség, megfelelő támasztással én is minden további nélkül bevállanám a 300 métert a 308-as R98-cal, minden hazai vadászható vadfajra.
De jobban szeretem ha sikerül jól eltalálni a les helyét, vagy sikerül 60-80 méterre becserkelni a vadat.
Aki magnumot akar a szekrényben látni és azzal szeret lőni, az tegye.
De senki ne gondolja, hogy majd megoldja a saját balfékségét egy emelt gáznyomású és gyorsabb lőszerrel, mert csak saját magát fogja rútul becsapni.
Ha meg félni fog a puskától (Úristen, hány ilyen vadászvendéggel volt dolgom.....), az sebzéshez, jobb esetben hibázáshoz vezet és nem lesz belőle sikerélmény, csak bosszúság.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #4902 Dátum: 2012. Június 07. - 23:14:11 »

Nem ő kért minket, hogy segítsünk, mondjuk el a véleményünket?   Fejvakarás
 Röhög
Nem. Ő valójában azt szerette volna, ha igazoljuk az ideológiáját... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4903 Dátum: 2012. Június 07. - 23:19:20 »

Nem. Ő valójában azt szerette volna, ha igazoljuk az ideológiáját... Fejvakarás

Ja! Mint a nők, ha kérdeznek, nem a férfi véleményére kíváncsiak, csak a saját véleményüket akarják hallani mélyebb hangon!  Vigyorog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #4904 Dátum: 2012. Június 07. - 23:21:48 »

Üdv!
Valakinek van tapasztalata a thumbhole tusás golyós puskákkal? Vannak előnyei esetleg hátrányai?
      Emelem
Nem vadászfegyverre való,
milyen előnye lehet annak hogy lyukba dugod a hüvelyk újjadat???????????????????????????
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 [327] 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: