Oldalak: 1 ... 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 [324] 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753219 alkalommal)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #4845 Dátum: 2012. Május 29. - 20:39:07 »

Sziasztok!

Hát megnéztem én is a felvételt. Nem semmi a gyerek!
Ez szerintem is veleszületett dolog. Bár a gyakorlás és a kitartás is csodákra képes. Nyilván nem kevés pénz is kellett hozzá, mert biztos nem 2-3 ezer lőszert lőtt már el ez az ifjú, mire kikristályosodott ez a tudás. Ez természetesen nem mindenkinek adatik meg. Szerencsés ember úgy az anyagiak, mind a tehetség tekintetében. Nem irigységből írom, szívből csodálom a képességet, amit bemutatott. Emelem
Korábban már láttam én is a forester73 által említett Schwarzwildfieber-sorozatot is. Külön a srác miatt le is szedtem, hogy meglegyen, mert elképesztő a lőtudása. Hát ott se nagyon kellett a sebzetteket keresgetni utána.  Kacsint
Szerintem egy ilyen biztoskezű gyorstüzelőnek mindenhol örülnek, mert az alacsony sebzési arány mellett szép kis terítéket produkál egy ilyen vadász, ami egyfajta garancia is a nap végén a bevételre. Szerintem ez sem utolsó dolog, mert a kerteket sem szívszerelemből tudják fenntartani és ugye teríték nélkül a részvételi díj édeskevés lenne...

Én egyáltalán nem vagyok szakavatott a dologban, disznóhajtáson még egyáltalán nem voltam. Azért szóltam csak hozzá a témához, mert nem tudtam a felvétel mellett szó nélkül elmenni. Hatalmas élmény lehetett annak, aki mellette élhette át a hajtás perceit.
 Emelem

UI.: elrontani azt a jó kis szódát azzal az aszúval!!! Ez már a szakbarbárság teteje...  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #4846 Dátum: 2012. Május 29. - 20:52:24 »

A rendőr otthon betette a hűtőbe  Vállat von majd néhány nap múlva mikor Ő nem volt otthon,  a sógora vizvezeték javítás ügyén délelőtt tett-vett a lakásban és szokásos módon ki is szolgálta magát. Szódával nagyfröcsként megitta a híres italt mind egy cseppig !  Röhög Röhög Röhög 
Na, meg lehet sértődni, de ha a magyar királyi rendőrség rendesen ellátná a feladatát, akkor az ilyen embereket a helyszínen agyonlőnék... Lő Lő Lő
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4847 Dátum: 2012. Május 29. - 20:54:09 »



UI.: elrontani azt a jó kis szódát azzal az aszúval!!! Ez már a szakbarbárság teteje...  Röhög Röhög Röhög

Ha a disznóhajtáshoz nem is de a borhoz értesz !   Piál   Röhög

Visszatérve a lőkészségre :Mi a tapasztalatotok a hajtás ideje alatt megszámolt lövések és a teríték arányáról. Szerintem ha 3-5 lövésre esik egy disznó az már jó .
Voltam olyan nagyvadasoknál ahol 42 lövés 2 disznó volt az arány.               Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4848 Dátum: 2012. Május 29. - 21:01:52 »

Na, meg lehet sértődni, de ha a magyar királyi rendőrség rendesen ellátná a feladatát, akkor az ilyen embereket a helyszínen agyonlőnék... Lő Lő Lő
 Ördög Ördög Ördög

Kérdés hogy melyik ilyen emberre gondolsz ? A "vadászra" a rendőrre a sógorra vagy aki megírta a történetet ?  (vagy mind a négyet ,)   Sorozat                 Röhög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #4849 Dátum: 2012. Május 29. - 21:48:39 »

Kérdés hogy melyik ilyen emberre gondolsz ? A "vadászra" a rendőrre a sógorra vagy aki megírta a történetet ?  (vagy mind a négyet ,)   Sorozat                 Röhög
Az első hármat mindenképp, a negyedik alku tárgya Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4850 Dátum: 2012. Május 29. - 21:55:03 »

Sziasztok!

Hát megnéztem én is a felvételt. Nem semmi a gyerek!
Ez szerintem is veleszületett dolog. Bár a gyakorlás és a kitartás is csodákra képes. Nyilván nem kevés pénz is kellett hozzá, mert biztos nem 2-3 ezer lőszert lőtt már el ez az ifjú, mire kikristályosodott ez a tudás. Ez természetesen nem mindenkinek adatik meg. Szerencsés ember úgy az anyagiak, mind a tehetség tekintetében. Nem irigységből írom, szívből csodálom a képességet, amit bemutatott. Emelem

 Emelem

UI.: elrontani azt a jó kis szódát azzal az aszúval!!! Ez már a szakbarbárság teteje...  Röhög Röhög Röhög

Szia,
valóban félelmetesen jól lő az ember!
De, ha bármelyikünk mögött egy több száz millió Euros családi vagyon állna, egy olyan családi tradícióval amelyben minden ősünk vadászna  a legpazarabb lehetőségek között – igaz ő csak az apjáról és nagyapjáról tesz említést, de feltételezhető, hogy ez régebbre nyúlik vissza – és a „playboykodás” sok egyéb vonzó lehetősége között, vagy inkább mellett a vadászat is ennyire érdekelne bármelyikünket mint eme herceget, valószínűleg sokunk is  hasonlóan –talán nem ennyire, de megközelítőleg - jól lőne! Kacsint
Vagy legalább is nagyon kényelmes ezzel hitegetnem magam. Vigyorog
Lehet, hogy tényleg „savanyú a szőlő”?
Azért jó lenne kipróbálni, hogy ilyen lehetőségekkel mi mire lennénk képesek!
Üdv,
 Emelem
 
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #4851 Dátum: 2012. Május 29. - 22:37:47 »

Szia,
valóban félelmetesen jól lő az ember!
De, ha bármelyikünk mögött egy több száz millió Euros családi vagyon állna, egy olyan családi tradícióval amelyben minden ősünk vadászna  a legpazarabb lehetőségek között – igaz ő csak az apjáról és nagyapjáról tesz említést, de feltételezhető, hogy ez régebbre nyúlik vissza – és a „playboykodás” sok egyéb vonzó lehetősége között, vagy inkább mellett a vadászat is ennyire érdekelne bármelyikünket mint eme herceget, valószínűleg sokunk is  hasonlóan –talán nem ennyire, de megközelítőleg - jól lőne! Kacsint
Vagy legalább is nagyon kényelmes ezzel hitegetnem magam. Vigyorog
Lehet, hogy tényleg „savanyú a szőlő”?
Azért jó lenne kipróbálni, hogy ilyen lehetőségekkel mi mire lennénk képesek!
Üdv,
 Emelem
 

Én is épp erre gondoltam, már ami az anyagi-és adottságbeli szerencséjét illeti a fiatal hercegnek.  Mosolyog
Szerintem nem kis lövöldözést kell napi szinten levágni ahhoz, hogy egy ilyen teljesítményt megelőlegezzen bárki is. Ehhez viszont iszonyat háttér kell, s erre bizony nem mindenkinek van ám esélye. A szemmel látható tehetsége mellet azért ez is tény.
Például a neves focisulikban is a fiatal srácok közül az kerül a kezdő csapatba, akinek az apucija pl. megfelelően tudja szponzorálni a csapatot. A többi kispadon várja a lehetőséget és persze az állandóan porondon lévő sporttárs fejlettebb is lesz mindig, mint a ők. Sokszor az edzők verik is a mellüket és azt hiszik, hogy a siker azért van, mert jól választottak csatárt és tényleg sikerült igazi tehetséget választani a pályára (a pénz mellett). Pedig egy fenét! Csakis az fejlődik, aki játszhat is! Közben persze a többiekben is lehet hogy ugyanez megvan, csak hát a gyakorlás nem adott, s nem tud felszínre törni az affinitás és nincs útja a fejlődésnek. Ezért is írtam, hogy azért a gyakorlás is csodákra képes. Más kérdés, hogy a tehetséget nem lehet vele teljes értékűen pótolni, de gyakorlás és annak lehetősége nélkül a Zseni is csak rejtve marad, méghozzá örökre és sose fog kibontakozni. Ez az élet minden területére igaz.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én pl. a fiatal herceg szintjére eljutnék egy olyan háttérrel - kötve hiszem -, de az biztos, hogy ha lenne anyagi tehetségem arra, hogy heti egyszer úgy 50-60 lőszert eleresszek egy futóvadlövő pályán, biztosan magabiztosabban és bravúrosabban kezelném a Zbrojovkámat! Kacsint

Vadászüdv Emelem

Attila
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4852 Dátum: 2012. Május 30. - 13:47:14 »

Én is épp erre gondoltam, már ami az anyagi-és adottságbeli szerencséjét illeti a fiatal hercegnek.  Mosolyog
Szerintem nem kis lövöldözést kell napi szinten levágni ahhoz, hogy egy ilyen teljesítményt megelőlegezzen bárki is.

Attila

Arra azért kíváncsi lennék hogy mit mutatna a herceg Simonyi Ottóval szemben egy szituációs lőversenyen de akár vadászaton is. (bár a vadászaton nincs két egyforma helyzet )
Mondjuk Simonyi a szakmájából adódóan saját bevallása szerint is ellőtt egy vagon golyós lőszert. Neki is iszonyú jó adottsága van hozzá sokszor olyan fegyverekkel is parádézik amit szinte akkor vesz először a kezébe. Ha valaki megnézi a sörétes bemutatóját érdemes végiggondolni hogy az neki csak mellékes hiszen Ő a golyós fegyverekkel érzi igazán jól magát.   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4853 Dátum: 2012. Május 30. - 13:56:05 »


  Mit tudhat golyóssal ?

Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #4854 Dátum: 2012. Május 30. - 13:59:16 »

Ismerjük az eredményeit, szerintem a legnagyobb!  Igen
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #4855 Dátum: 2012. Június 01. - 22:32:50 »

Sziasztok! Nagyságrendileg mennyibe kerül, egy ZKK-600 as tusának újrapácoltatása?
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4856 Dátum: 2012. Június 02. - 09:06:27 »

  Mit tudhat golyóssal ?




 Meglepődött
Azt a mindenit, nem gondoltam volna, hogy van még valaki rajtam kívül, aki ilyen jól lövi a sörétet! Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4857 Dátum: 2012. Június 02. - 14:41:20 »



 Meglepődött
Azt a mindenit, nem gondoltam volna, hogy van még valaki rajtam kívül, aki ilyen jól lövi a sörétet! Röhög Röhög Röhög

Pedig nem vagy egyedül!
Én is ilyen jól lövöm a sörétet, csak az a baj, hogy a korongot nem találom el!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forester73
Vendég
« Új üzenet #4858 Dátum: 2012. Június 02. - 15:15:19 »

Örömmel közlöm , hogy az Ampointos videók újra a Youtube-on vannak Wild Boar Fever címen . Úgy látszik a ződek eszén is túl lehet járni .

Üdv az OGRE
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #4859 Dátum: 2012. Június 06. - 17:38:00 »

Üdv mindenkinek!

Kérdésem lenne:
Vadászik valaki olyan golyóssal aminek a távcsöve nem a puska középpontján van felszerelve? Meg lehet szokni?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 [324] 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: