Oldalak: 1 ... 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 [322] 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753287 alkalommal)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #4815 Dátum: 2012. Május 14. - 18:25:34 »

Csaba!
Igen, itt lesz az újratöltés lényege, hogy a töltényt a fegyveredhez alakíthatod!! Nem okvetlenül kell a töltetet csökkenteni, inkább a lehetőségen belül a gyorsabb égésű lőpor felé kell elmenni.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
mdani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Új üzenet #4816 Dátum: 2012. Május 28. - 12:55:41 »



Tud valamit ez a pógár ezzel a SAUER-ral.  Sam6
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4817 Dátum: 2012. Május 28. - 13:30:31 »

Ez a "pógár"  zastavával is tudna...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4818 Dátum: 2012. Május 28. - 13:31:49 »

Háát....
Nem lenne rossz, ha így tudnám a futó vadat golyóval lőni... Ördög
Vagy valami hasonló szinten...
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #4819 Dátum: 2012. Május 28. - 15:54:11 »

Szép teljesítmény az biztos, de nem épp etikus 7-8 lövetű "vadászpuskával" vadászni!  Nem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #4820 Dátum: 2012. Május 28. - 16:22:21 »

Szép teljesítmény az biztos, de nem épp etikus 7-8 lövetű "vadászpuskával" vadászni!  Nem
A ZKK-ba is belemegy 5 lőszer, és ez a Sauer is 5 ös tárral működik.
Ez az talán amikor "savanyú a szöllő" ?
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4821 Dátum: 2012. Május 28. - 16:33:56 »



Tud valamit ez a pógár ezzel a SAUER-ral.  Sam6



.....igen, pláne mikor a végén úgy lő, hogy két disznó áll egymás mellett.....elég vadászias......
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4822 Dátum: 2012. Május 28. - 16:51:17 »

A ZKK-ba is belemegy 5 lőszer, és ez a Sauer is 5 ös tárral működik.
Ez az talán amikor "savanyú a szöllő" ?

Én nyolc durranást számoltam töltés nélkül, gumiból lehet az az "ötös" tár!  Vigyorog
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #4823 Dátum: 2012. Május 28. - 16:58:38 »

Én nyolc durranást számoltam töltés nélkül, gumiból lehet az az "ötös" tár!  Vigyorog
Tízes is lehet! Ott lóg ki mikor magyaráz, nem kicsit.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4824 Dátum: 2012. Május 28. - 17:01:18 »

Tízes is lehet! Ott lóg ki mikor magyaráz, nem kicsit.

Tudom, nincs is evvel semmi gondom, csak a "savanyú a szőlő" vélemény bántott kicsit. Mosolyog Amúgy nekem teljesen mindegy, nem járok disznóhajtásra. Életemben egyszer voltam, nem tetszett.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4825 Dátum: 2012. Május 28. - 17:07:16 »

10 db lőszer fér a tárba. Nem gyári tartozék, hanem utángyártott darab.
7 lövéssel lövi a 6 disznót (mind talál, de ami nem marad helyben, arra minden esetben addig lő, amíg nem fekszik el) és a 8. lőszert tolja csőre a végén.
A fiatalember egyébként 1,5 körüli átlaggal lövi a hajtott disznót, de elég keveset hibázik, vagy sebez.
Ráadásul a hülye reklámszerződések miatt ebben a filmben egy "haszontalan" 270 Win. kaliberű puskát használt, könnyű lőszerrel.
Igazán a 9,3x62-es Blaserrel szokott elemében lenni Kacsint

És csak egy széljegyzet a (savanyú szőlőre??? Vállat von) fanyalgóknak:
Ha az általam megismert több ezer magyar vadásznak csak a negyede vadászna olyan etikusan és biztos kézzel, mint ez a német herceg, nagyon elégedett volnék.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4826 Dátum: 2012. Május 28. - 17:12:12 »

10 db lőszer fér a tárba. Nem gyári tartozék, hanem utángyártott darab.
7 lövéssel lövi a 6 disznót (mind talál, de ami nem marad helyben, arra minden esetben addig lő, amíg nem fekszik el) és a 8. lőszert tolja csőre a végén.
A fiatalember egyébként 1,5 körüli átlaggal lövi a hajtott disznót, de elég keveset hibázik, vagy sebez.
Ráadásul a hülye reklámszerződések miatt ebben a filmben egy "haszontalan" 270 Win. kaliberű puskát használt, könnyű lőszerrel.
Igazán a 9,3x62-es Blaserrel szokott elemében lenni Kacsint

És csak egy széljegyzet a (savanyú szőlőre??? Vállat von) fanyalgóknak:
Ha az általam megismert több ezer magyar vadásznak csak a negyede vadászna olyan etikusan és biztos kézzel, mint ez a német herceg, nagyon elégedett volnék.
 Emelem


Azon a bizonyos egyetlen disznóhajtásomon az első körben 32 (harminckettő) lövés durrant, négy malacka feküdt. Szóval igazad van, aki szereti a hajtást tanuljon meg futó vadat lőni, és ne sajnálja a pénzt megfelelő puskára, célzóra!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4827 Dátum: 2012. Május 28. - 18:00:03 »

Azon a bizonyos egyetlen disznóhajtásomon az első körben 32 (harminckettő) lövés durrant, négy malacka feküdt. Szóval igazad van, aki szereti a hajtást tanuljon meg futó vadat lőni, és ne sajnálja a pénzt megfelelő puskára, célzóra!
Sajnos ilyen is van és ez sem nevezhető etikus magatartásnak, akár szabad területen, akár kertben történik.
Talán nem véletlen, hogy van pár, nálunk e téren (is) fejlettebb vadászati kultúrájú ország, ahol csak az vehet részt hajtóvadászaton, aki
az évenkénti időszakos lőkészségvizsgán meglövi a szintet.
Rossz belegondolni, hogy mi lenne itthon ennek az eredménye Fejvakarás
Persze aki komolyan gondolná az rákészülne és nem sajnálná az időt és a pénzt arra, hogy megtanuljon lőni.
De amikor sokaknak az egy doboz lőszer megvásárlása is komoly problémát jelent, akkor erről kár is fantáziálni...... Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
forester73
Vendég
« Új üzenet #4828 Dátum: 2012. Május 28. - 18:11:11 »

 Ha valakit nem fertőzött meg a vaddisznóhajtás -és itt csak a októbertól- januárig tartom elfogadhatónak szabad területen - annak hiába magyrázunk bármit , mint vaknak a napfelkeltét . Az meg , hogy mi az etikus , főleg egy kerti hajtásban -erről csabust kellene meg interjuvoni , bár már részben kifejtette a gondolatát- meddő vitához vezetne . Én is elvadásznék évente legalább egyszer ha tehetném kertbe , de mivel nem engedhetem meg ezért a gondolatával sem foglalkozom.

 A srácnak pedig a you toube-on a télen volt fenn vagy harminc videója swarcwieldfieber -remélem jól írom -címen csak a gyökér ződek és kollégáig nyomására  törölték az összeset . A legtöbben egy épített vastagcsövü , nagyzárdugattyú fogantyús , 9.3x62 , stainless mauser rendszerü -sokat néztem de nem tudtam beazonosítani- műanyag tusás fegyverrel szerepel . Eredeti szerződése az AIM-POINT-tal volt és minden videó végén hatalmas teríték és kertíhajtást hangsúlyozó képek voltak. Amúgy 10-es , szintén épített tárakat -legalább 3-t- használ . Akit érdekel a disznó hajtás az sok videót nézhet meg a neten és sokat lehet dvd is rendelni . A spanyolok is igen jól lőnek -pl:a grandes bandidas-  és  a svédek -és Csabus szerintem te erre gondoltál a Blaser-ral , csak az a srác szakálas és vagy 15 évvel idősebb a "szőke hercegnél"- igen jól lőnek . De ezen miért csodálkozunk pénzük van rá egy idényben 15-20 kerti hajtáson vesznek résszt és ezen kívül náluk nem ismeretlen a szituációs lőtér v. csak a sima futóvadlövő lőtér használata sem .
 De visszatérve a szőkére ő az az ember aki ösztönösen kitűnően lő és ezt a szintet egy átlag ember még sok gyakorlással sem tudja elérni ő az az "isten adta tehetség" ami talán évszázadonként egy születik. Az viszont kitünt ,hogy sebzettet nem hagy sohasem ha másképen nem akkor ha elment a konda akkor még kezelésbe veszi a még élőket .
 Akinek ez meg nem tetszik akkor ne nézze .

Sannyo te meg ne vond le az egész vadászéletedre kiható következtet egy esetleg rosszhelyen , rosszkor, rosszúlszervezett stb hajtásból . Mert ha belekerülnél egy olyanba amiben ömlene rád a disznó és kitáraznál v. háromszor és az adrenalinod órákig az egeket ostromolná v. csak felhangzana a jagik síkító ugatása és éppen feléd hajtanák azt a 180 kg-os koromfekete , szamárnagyságu  ,20cm feletti 424 mozdonyt akkor hidd el te is megtudnád szeretni.



Üdv az OGRE
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4829 Dátum: 2012. Május 28. - 18:12:39 »

Sajnos ilyen is van és ez sem nevezhető etikus magatartásnak, akár szabad területen, akár kertben történik.
Talán nem véletlen, hogy van pár, nálunk e téren (is) fejlettebb vadászati kultúrájú ország, ahol csak az vehet részt hajtóvadászaton, aki
az évenkénti időszakos lőkészségvizsgán meglövi a szintet.
Rossz belegondolni, hogy mi lenne itthon ennek az eredménye Fejvakarás
Persze aki komolyan gondolná az rákészülne és nem sajnálná az időt és a pénzt arra, hogy megtanuljon lőni.
De amikor sokaknak az egy doboz lőszer megvásárlása is komoly problémát jelent, akkor erről kár is fantáziálni...... Emelem

Most vitatkoznék Veled, bár nem szokásom!  Vigyorog

"Rossz belegondolni, hogy mi lenne itthon ennek az eredménye"---kevesebb rossz lövő menne disznóhajtásra, baj lenne?

"De amikor sokaknak az egy doboz lőszer megvásárlása is komoly problémát jelent, akkor erről kár is fantáziálni....."----akinek gond ez, az ritkán jár 60 ezerért, vagy többért ilyen vadászatra.
Aki pedig megengedheti magának, az gyakoroljon, mert neki ez nem pénz kérdése, hanem lustaság! Szomorú
Rosszul gondolom?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 [322] 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: