Oldalak: 1 ... 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 [310] 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753240 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4635 Dátum: 2012. Március 02. - 09:40:11 »

Szerintem meg mindenki vadásszon azzal /amivel lehet/ és amivel akar. Aki teheti nyugodtan lövöldözzön el egy havi átlagbért egy hajtásban a 416 Rigby-vel, sőt ha neki tetszik használja ugyanezt őzre, rókára stb...  Kit érdekel???? A Hummer sem indokolt a városi közlekedésre,mégis hányan járnak vele. (Még úszni is elviszik! Ördög) Vagy minek vesznek sportmotort ,ha úgyis csak 130 a maximum a magyar utakon? Ezeken az elvi kérdéseken szerintem kár egymás torkának esni. Közben azért eszembe jutott, hogy például Studinkának mi volt a kedvenc kalibere: ugye szerintem a 9,5 sem a magyar erdő viszonyaihoz igazodott és mégis... Szóval az ízlésen és más zsebén kár vitatkozni, mindenki úgy cseszi el a pénzét ahogy akarja. (Sosem vennék 30-06-nál nagyobb kalibert kis hazánkban kézbe,mielőtt még nekem esne bárki...) Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #4636 Dátum: 2012. Március 02. - 10:15:29 »

Üdvözlet mindenkinek! Ha valakinek van remington 770-e mondjuk 270 win vagy 308 win, kérn-k tőlük néhány ismertetőt úgy mond...30-06-ban ismerem nagyából! Az érdekelne hogy milyen a vissza rúgása és pontosságuk és hogy megérné e azt a pénzt? Köszönöm a választ
Azt Te sem gondolod komolyan, hogy egy forgó-tolózáras, 270-es vagy 308-as kaliberű fegyvernél a visszarúgásról érdeklődsz... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #4637 Dátum: 2012. Március 02. - 10:24:31 »

Igen Urak,

éreztem én hogy laptoppal a hasamon nem kellett volna bealudni, és oda kellett volna figyelnem arra, hogy mikor, mit, kinek köldök el!
De engedjetek meg még egy magánvéleményt.
Mo-n a sebességkorlátozás miatt, autóra, motorra, elég alacsony a lóerőigény. Ezt tudja egy 250-es motorbicikli, és egy 1400 köbcentis bármilyen távolkeleti, vagy európai autó. Akkor mi a fenének kell ennél nagyobbakat, és erősebbeket piacra dobni? És megvásárolni?? Mind a két kategóriával biztonságosan el lehet jutni bárhova szabályosan. Mindenkinek csak akkora géperejű közlekedési eszköze van otthon, amely a szabályos közlekedéshez éppen elegendő?? Ha nem, minek akkor az erősebb, nagyobb, gyorsabb????
Valószínűleg sokan azt válaszolnák, mert szeretnék egy kis biztonsági többletet, vagy mert telik...... stb.
Kérlek, mielőtt előítélettel el kezdenétek bárkiről véleményt formálni, ezt is gondoljátok át.
Mi lenne, ha zsaruk, azt akinek van egy 300 lóerős limuzinja, vagy sprtautója, még indulás előtt megbüntetnék, azzal, hogy te ezzel biztosan szabálysértően fogsz közlekedni, mert alkalmas rá a verdád?? Ezt hogy nyelnénk be??
Ez, az itt sok tapasztalt vadászban meglevő magnumgyűlölet - pláne úgy, hogy személyes tapasztalat nincs róla, csak hallottatok valamit valakitől , vagy csak zsigerből jön???- számomra egyszerűen érthetetlen, habár Bentshaft "nagyluk, nagy kés = zöldfülű" teóriája biztosan nem nélkülöz negatív tapasztalatokat.
Hogy miért elfogadható számotokra egy 375 H&H, egy 9,3x62 egyenesen kívánatos és javasolt, és egy 338 Winmag miért nem, erre szerintem csak Ti tudtok válaszolni!

Üdvözlettel,
Ne haragudj, de ezt a magnumgyűlölet baromságot honnan szűrted le?
Egyébként a nagy teljesítmény a gépjárműveknél nem a végsebesség hanem a gyorsulás miatt érdekes-az meg nincs lekorlátotva- tehát a hasonlatod eleve fals.
A magnumokat meg gyűlöli a rosseb, azokat nem szeretjük akik szerint a magnum alatt nincs élet, akik lefikázzák a 8x57-et meg a 9.3x62-t mert lassú bumszli kaliberek, bezzeg a 338-as...(ezt a kalibert amúgy azóta "utálom" mióta disznóhajtáson egy tűzkezű stüszi szétlőtte egy ilyennel a kb. két méterrel mögöttem lévő fát Nem)
Én is "magnum"-al vadászom, a 9.3x64 a régi elnevezése és a teljesítménye alapján is az. Sok? Igen. Felesleges? Vannak szituációk ahol jól jön, de alapjában véve felesleges. A puskát jobban szeretem, mint a kalibert.

Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #4638 Dátum: 2012. Március 02. - 10:29:37 »

hogy például Studinkának mi volt a kedvenc kalibere: ugye szerintem a 9,5 sem a magyar erdő viszonyaihoz igazodott és mégis...
A 9,5x57 M.-Sch. szerintem, nagyon is ide való kaliber.
Nekem nincs bajom a magnumokkal. Én is nyúztam egy jó darabig egy 7-est.
A bajom a használók azon rétegével van, akik vagy a gyengécske lő készségük miatt a gyakorlás helyett a "magnumban" látják a megoldást, a másik, akik a nagy távolság leküzdésére akarják felhasználni kishazánkban, ahelyett, hogy megtanulnának cserkelni vagy elengedni és gyönyörködni a vadban, egyszóval, VADÁSZNI!
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #4639 Dátum: 2012. Március 02. - 12:53:08 »

Idézet
Itt az a szolas jarja, hogy egy ujoncot ugy lehet kiszurni egy vadasztaborba, hogy neki van a legnagyobb kaliberu fegyvere (mitol fel) es a legnagyobb kese  Mosolyog



 Igen
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 02. - 12:58:23 írta Voldemort » Naplózva
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #4640 Dátum: 2012. Március 02. - 13:08:04 »

Én nem vadászom,de motorozom,sportmotorral.Van egy mondás,miszerint:200 le sem veszélyesebb mint 50,ha az ész uralja a gázkart,de sokkal szívdobogtatóbb!Szerintem így van ez a magnum kaliberekkel is.Ha valaki tisztán lövi a vadat a 460-as Weatherby magnumjával,hát lője azzal,aki meg nem tud lőni az semmivel sem tud,és a MAGNUM se teszi rendbe a lőtudását.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #4641 Dátum: 2012. Március 02. - 13:11:25 »

Miért nem vadászol?  Fejvakarás  Vállat von  Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4642 Dátum: 2012. Március 02. - 15:18:40 »

  Igen Igen, ez nagyon igy van, meg itt sem nepszeru a 338, mire az ?  grizzly-re OK,  hasonlokeppen a 300 WM ?! .......eszem f. megall milyen keliberek jonnek szamitasba Mo-i vadfajokra es olyan kis surun lakott helyeken. En felnek ott egy nagy magnumot elsutni  ozre 200m-re, magaslesrol lefele lov-e esetleg.....arra meg minek magnum?!  Slug, 30-30, 45-70 szabadna csak szamitasba jojjon olyan surun lakott helyen mint Mo. Itt hasonlo nepsurusegu helyeken es hasonlo teruleteken mint Mo. csak a slug engedelyezett.

Itt az a szolas jarja, hogy egy ujoncot ugy lehet kiszurni egy vadasztaborba, hogy neki van a legnagyobb kaliberu fegyvere (mitol fel) es a legnagyobb kese  Mosolyog



 Igen Igen Igen Igen Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4643 Dátum: 2012. Március 02. - 15:31:17 »


Kérlek konkretizáld az általam kiemelt kijelentésed, mert nemigen tolerálom, ha valaki valótlanságot állít (értsd: hazudik) a fórumunkról!



Kedves Voldemort!
Örülök, hogy megint belém kötöttél! Mosolyog
Van itt, ezen a vadászfórumon egy szállóige: "A figyelmes olvasás csodát tesz!" Mosolyog
Ha újra elolvastad, esetleg többször, amit írtam, akkor rájössz, hogy kirohanásod ellenem fölösleges volt.
Bocsánatkérésedre nem tartok igényt. Mosolyog

Üdv sanyooo 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4644 Dátum: 2012. Március 02. - 15:45:40 »

Azért két 338 istenítés között érdemes azon elgondolkozni, hogy az egyetlen hazai vadfajunk aminél élőhelyi sajátosságok miatt igazán indokolt lehet a "távlövészet", az Őz. Ahhoz pedig felesleges a 338WM.
Aki meg azért vesz ilyen vasat mert szarvast és disznót 300 méterről akar lövöldözni, az inkább tanuljon meg vadászni.

Szia Feri!
"istenítés"-röl szerintem nincs szó, de mivel demokrácia van  Vigyorog a törvény keretein belül mindenki olyan puskát vesz, amilyet akar, ami neki tetszik, meg amire pénze van. Ebben bizonyára egyet értesz velem.
Azt pedig előre tudtam, hogy nagy hiszti lesz ebből, igazam is lett! Két oldalon megy a "magnum ellenesség"!  Vigyorog
 Wave
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4645 Dátum: 2012. Március 02. - 15:47:55 »

Kedves Voldemort!
Örülök, hogy megint belém kötöttél! Mosolyog
Van itt, ezen a vadászfórumon egy szállóige: "A figyelmes olvasás csodát tesz!" Mosolyog
Ha újra elolvastad, esetleg többször, amit írtam, akkor rájössz, hogy kirohanásod ellenem fölösleges volt.
Bocsánatkérésedre nem tartok igényt. Mosolyog

Üdv sanyooo 

Igen kezd elegem lenni!

Erre az idézetre kérek választ:

Sok itt a félreértés!  Vigyorog
A "bátorság" arra utalt hozzászólásomban, hogy valaki magnumot mert ajánlani, sőt meg is indokolta!  Vigyorog
nagyon nem divat ilyet csinálni, sőt még az egészségre is ártalmas a vadászfórumokon!  Vigyorog

Én azóta "utálom" a gyenge kalibereket, mióta Csibrákon térden lőttem egy tarvadat, igaz kicsit messzi volt! Szomorú

Főleg a kiemelt részre, és erősen javaslom a figyelmes olvasást, mert ezt másképp nem lehet érteni, mint a fórum hazugsággal illetését, ugyanis a többesszámban benne van ez a fórum is.

Lehet az asztalra szarni, de viseld a következményeit!



Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #4646 Dátum: 2012. Március 02. - 15:54:21 »

Szia Feri!
"istenítés"-röl szerintem nincs szó, de mivel demokrácia van  Vigyorog a törvény keretein belül mindenki olyan puskát vesz, amilyet akar, ami neki tetszik, meg amire pénze van. Ebben bizonyára egyet értesz velem.
Azt pedig előre tudtam, hogy nagy hiszti lesz ebből, igazam is lett! Két oldalon megy a "magnum ellenesség"!  Vigyorog
 Wave
Sanyooo,
nem neked írtam az "istenítés"-t.
Igazad van, demokrácia van, mindenki olyan kalibert választ, amilyet akar. Ha valaki hülye mint én és megveszi az őszintén megvallva feleslegesen erős de legalább jó ritka kalibert mert ez kell a boldogságunkhoz, hát istenem, senkinek sem ártunk vele. De ha valaki azért vesz 338-as vagy valami hasonló magnumot mert azzal majd háromszázról lövi a szarvast, az szopjon lovat... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4647 Dátum: 2012. Március 02. - 15:59:30 »

Tudod kedves Voldemort, Mórickának jut eszébe mindenről ugyan az!  Vigyorog De te nem vagy Móricka!
Hogy te nem szeret engem, azt tudom, de nem baj, mert csak a feleségem fogadta meg, hogy halálomig szeret! Nevet
Érdekes, hogy Feri, aki a portál tulajdonosa, nem támadt nekem, te viszont nem tudsz napirendre térni azon, hogy nekem más a véleményem! Szomorú
Pedig milyen igazam volt! Nem egészséges a magnumokat dicsérni, az előző két oldalon kaptam hideget-meleget, pedig nem is én hoztam elő a témát, csak mertem helyeselni egy kommentelőnek!  Vigyorog
Fogadj meg egy tanácsot, ne idegeskedj, én is nevetek mindenen, látod a smile-kat?  Vigyorog
 Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4648 Dátum: 2012. Március 02. - 16:00:27 »

Sanyooo,
nem neked írtam az "istenítés"-t.
Igazad van, demokrácia van, mindenki olyan kalibert választ, amilyet akar. Ha valaki hülye mint én és megveszi az őszintén megvallva feleslegesen erős de legalább jó ritka kalibert mert ez kell a boldogságunkhoz, hát istenem, senkinek sem ártunk vele. De ha valaki azért vesz 338-as vagy valami hasonló magnumot mert azzal majd háromszázról lövi a szarvast, az szopjon lovat... Nem

De nekem nincs lovam! Rííí Rííí Rííí  ...(igaz magnum-om sem)
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #4649 Dátum: 2012. Március 02. - 16:01:31 »

De nekem nincs lovam! Rííí Rííí Rííí  ...(igaz magnum-om sem)
Szar lehet neked...  Fejvakarás
Esetleg a szomszédnak? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 [310] 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: