Oldalak: 1 ... 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 [301] 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753315 alkalommal)
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #4500 Dátum: 2012. Február 19. - 17:57:16 »

Üdv mindenkinek.Ma sikerült egy barátommal belőni a fegyverem.Fegyver pontos,de eddigi megfigyelés tapasztalatból úgy tudom,hogy a cső tengelye és a távcső tengelye kivett z.dugattyúnál ugyanoda kell nézzen.Ez most nem így van,csőtengely a célon szálkereszt alatta kb.15 cm távolság 50m.Padból történt a belövés a fegyver pontos lett.Remélem nem a szerelékkel lesz baj.Aki tud valamit hozzászolni kérem írjon.Válaszokat köszönöm.
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4501 Dátum: 2012. Február 19. - 18:11:47 »

Üdv mindenkinek.Ma sikerült egy barátommal belőni a fegyverem.Fegyver pontos,de eddigi megfigyelés tapasztalatból úgy tudom,hogy a cső tengelye és a távcső tengelye kivett z.dugattyúnál ugyanoda kell nézzen.Ez most nem így van,csőtengely a célon szálkereszt alatta kb.15 cm távolság 50m.Padból történt a belövés a fegyver pontos lett.Remélem nem a szerelékkel lesz baj.Aki tud valamit hozzászolni kérem írjon.Válaszokat köszönöm.




Üdv!
Az a módszer, amiről írsz, az körülbelül a hideg belövővel egyezik meg, és arra szolgál, hogy 50 méterrő eltaláld a céltáblát belövéskor!
 Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4502 Dátum: 2012. Február 19. - 19:43:06 »

Üdv mindenkinek.Ma sikerült egy barátommal belőni a fegyverem.Fegyver pontos,de eddigi megfigyelés tapasztalatból úgy tudom,hogy a cső tengelye és a távcső tengelye kivett z.dugattyúnál ugyanoda kell nézzen.Ez most nem így van,csőtengely a célon szálkereszt alatta kb.15 cm távolság 50m.Padból történt a belövés a fegyver pontos lett.Remélem nem a szerelékkel lesz baj.Aki tud valamit hozzászolni kérem írjon.Válaszokat köszönöm.

Szia!

Nézd át, hogy a lövedék milyen mozgást végez a csőben - mert végez - és meg fogod látni, hogy az általad említett "odanézzen az irányzójel ahová a cső" jelenség nem igaz mindig. Kacsint
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16600



« Új üzenet #4503 Dátum: 2012. Február 19. - 23:17:59 »

Hatásos mert egy v. több tárral lőnek bele ,  de nem kardoskodom mellete . És arról beszélne valamelyik szakavatott íjász olvtárs , hogy mennyit romlik a lőpontosság és mennyivel lessz szélérzékenyebb a vadászheggyel ellátott íj a céllövő változatnál ? És mondjuk hány sebzetten szembeforduló gazos , bokrosterületen veszélyessé avanzsáló disznó támadását állították meg íjjal? És még tehetném fel a kérdéseket sorba de nem teszem .

Üdv az OGRE
A ventillált hegyeket meg a kinyíló hegyeket épp azért találták ki, hogy ne legyen nagy különbség a céllövő heggyel és a vadászheggyel leadott lövések találati pontja között. De a vadászatra használt íjat v. irányzékot amúgy is vadászheggyel illik belőni, vannak típusok ahol adnak azonos profilú gyakorló hegyet is az "éles" mellé, hogy ne a drága pengéket pazarold.
Ha a szél miatt aggódsz, akkor gondolj a tollazásra, a jócskán nagyobb felület, mint a pengék. Tudni kell nem lőni, ha olyanok a körülmények.
Támadó disznó... Téged hányszor támadott meg disznó? És mennyiből?
Én kétszer jártam úgy, hogy nekem fordult disznó, ez egy százalék. Az első(első disznóm) az lehetett volna problémás bár már nem volt igazán ereje, a második meg inkább ijesztgetés volt mint komoly támadás.
Egy eszköz hatékonyságát nem az határozza meg, hogy extrém körülmények közt beválik-e. Az íjásznak tudnia kell, hogy nem megy bele cikis helyzetbe az íjával mert nem arra való, ettől függetlenül egy tökéletes vadász eszköz.
Afrikában sem feltétlenül ugyanazt a fegyvert használják a normál vadászatra mint utánkereséshez, az egy külön műfaj.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16600



« Új üzenet #4504 Dátum: 2012. Február 20. - 11:24:01 »

Hatásos mert egy v. több tárral lőnek bele ,  de nem kardoskodom mellete . És arról beszélne valamelyik szakavatott íjász olvtárs , hogy mennyit romlik a lőpontosság és mennyivel lessz szélérzékenyebb a vadászheggyel ellátott íj a céllövő változatnál ? És mondjuk hány sebzetten szembeforduló gazos , bokrosterületen veszélyessé avanzsáló disznó támadását állították meg íjjal? És még tehetném fel a kérdéseket sorba de nem teszem .

Üdv az OGRE

Egy kedves barátom küldött két képet a "hatástalan" íj "hatásáról"...

Lőtáv kb. 12 méter, menekülés kb. húsz méter, végig bő vérnyom.

Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4505 Dátum: 2012. Február 20. - 11:50:42 »

Egy kedves barátom küldött két képet a "hatástalan" íj "hatásáról"...

Lőtáv kb. 12 méter, menekülés kb. húsz méter, végig bő vérnyom.



Nehéz a méreteket megsaccolni de szarvas lehetett a megboldogult !?  12 méter  Igen
Naplózva
batyu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


Vadászíjász


« Új üzenet #4506 Dátum: 2012. Február 20. - 17:09:37 »

Üdv!
A megboldugult egy vaddisznó kancsi volt kb. 70 kg.
Vadászüdv Nándi
Naplózva

A vadászat nemcsak szenvedély,  hanem szakma, sőt tudomány is, az igaz vadász élete éppen ezért folyamatos ismeretgyűjtés és tanulás.
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #4507 Dátum: 2012. Február 20. - 22:56:05 »

Hatásos mert egy v. több tárral lőnek bele ,  de nem kardoskodom mellete . És arról beszélne valamelyik szakavatott íjász olvtárs , hogy mennyit romlik a lőpontosság és mennyivel lessz szélérzékenyebb a vadászheggyel ellátott íj a céllövő változatnál ? És mondjuk hány sebzetten szembeforduló gazos , bokrosterületen veszélyessé avanzsáló disznó támadását állították meg íjjal? És még tehetném fel a kérdéseket sorba de nem teszem .

Üdv az OGRE

Udv Ogre!

Az irasaidbol itelve te joforman csak disznohajtasban vadaszol nagy caliberu puskaval. Olyasmirol alkotsz velemenyt,amirol nem sokat tudsz.(ijasz vadaszat)

En a harmadik hetvegemet toltottem azzal,hogy megkeressek egy farkast. Harom hettel ezelott talaltunk egy farkasnyomot,es azt kovettuk. A nyomokbol itelve kivetelesen nagy peldanyrol van szo. Ezen a hetvegen vegre megpillantottuk okelmet. A tarsammal lesben ultunk a varhato csapan. Be is jott,de a tarsam nem lott ra,mivel azt mondta (utolag) hogy ez a te zsakmanyod kell ,hogy legyen,mivel te fedezted fel. Nekem lotavolon kivul volt. (kb 70 meterre. Gyonyoru fekete ordas him. A baratom elmondasa szerint 100-130 kg koruli.)Nagyon szep vadaszat volt. Mostmar tudjuk,hogy merre jar,konnyu lessz megloni.

Szoval szamomra itt kezdodik a vadaszat. Szombat hajnaltol kovettuk,majd (alvas a hoban,reggelre ismet 10 cm ho esett.) Vasarnap este lesben ultunk. jott is,de mint irtam csak a tarsam lohetett volna. Nem tette.

Mi medvere is ijjal vadaszunk,pedig kicsit veszelyesebb a disznonal.

Egyszer ki kellene probalnod,milyen is az igazi vadaszat. 

Udv Optika.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4508 Dátum: 2012. Február 21. - 07:52:21 »

De ha ott is egész évben tartana a huzagolt hátultöltő tűzfegyver-szezon, szerintem már nem nagyon lenne mire vadászniuk! Most persze nem a ritkán lakott területekre gondolok, hanem a viszonylag urbanizált részekre. Tehát már szépen kiírtottak volna mindent modern golyóspuskával.

- Csak a pontositas kedveert:

 - lehet itt vadaszni egesz evbe nem csak 3 hetig "huzagolt hatultolto tuzifegyverrel" espedig ingyenesen: vaddisznora (duvad) coyote -ra, farkasra (az utobbira 9 honapig) a nyul megintcsak ingyenes es allandoan vadaszhato, es megsincs semmi "kiirtva" mint irod, annak ellenere hogy a vaddisznot mar regota probaljak. Ekkor meg az indianokrol nem is beszeltem akik egesz evbe lohetnek akarmilyen vadat. 
Az egymas agyonlovoldozese sem gond van itt hely boven.....rengeteg....aki meg New York-ba lakik...hat Istenem. 

Evek ota olvasva a magyar forumokat meg mindig nem tudtam megszokni  a sok ketelyt, gyanusitgatast, rossz indulatot (habar abbol van rengeteg egymas irant is) ferde szemmel valo nezest a vadaszijaszat gyakorlok irant. Forumokon a vita mindig oda lyukad ki, hogy az ij milyen jo es csendes, es milyen kituno orvvadasz fegyver....lehet, de az eloitelet az ural es mindig ott van 
Mennyire erdekes, itt epp forditva van es a fegyveres vadaszok vannak hatranyba es abszolut nem egy kedvelt reteg, nagyon keves a szimpatia, a joindulat irantuk....(es sokkal nehezebb jo vadaszhelyekre bekerulni nekik epp emiatt)

Tarsadalmi, anyagi okok erre a magyarazat szerintem az ittennel ellentetbe:

- itt a vadaszat nem kerul penzbe (vadfajokra vadaszni az engedelyek nagyon olcsok)  nameg nem jelent statusz szimbolumot, elhelyezkedest a tarsadalomba (mint ott)
Itt azt lehet mondani ingyenes a vadaszat es akarki csinalhatja alanyi jogon, (masnemu csalasok fordulnak elo de nem ilyen "csendes" ij, fegyver tipusuak) mindenki azzal vadaszik amilyen fegyvernemmel ohajt es szeret, nem azert vadaszunk ijjal mert az csendes es, hogy orvvadaszhassunk vele, meg miert orvvadasszunk mikor centekert legalisan vadaszhatunk es lohetunk egy rakas vadat ha epp akarunk, meg ugyanugy mehetek a fegyveremmel is ha azzal van kedvem. 
Itt nem kell "lopni a vadat" a vadhus itt nem cikk, orulunk ha valaki elfogadja es el tudjuk ajandekozni. En a szarvasaimat az  osszel az egyiket beadtam a hajlektalanokkal foglalkozo szervezetnek, a masikat meg a baratom baratjanak adtam, hasonlokeppen, ket szarvas tehenet is elajandekoztam.
Miert is "lopnek" is vadat? 

......ezzel ellentetbe mivel Mo-n a penz vezerli-uralja a vadaszatot es nemigen rug nagyot labdaba vadaszat teren akinek az hianyzik, ezert szerintem terjedt el az a felfogas, eloitelet, ha valaki ott ijjal vadaszik akkor valoszinu valami  zur lehet vagy a "buxaja tajan" vagy jogi oldalon es igy csak orvvadasz lehet, maskepp mi a feneert ........de hatha tevedek ?! 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4509 Dátum: 2012. Február 21. - 08:02:37 »

Üdv Bentshaft!  Emelem

Sajnos teljesen jól látod!  :Mosolyog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4510 Dátum: 2012. Február 21. - 08:43:57 »

Bentshaft  Emelem ! Azért az is fontos , Te egy civilizált helyen élsz  Igen !   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4511 Dátum: 2012. Február 21. - 08:57:27 »

- Csak a pontositas kedveert:

 - lehet itt vadaszni egesz evbe nem csak 3 hetig "huzagolt hatultolto tuzifegyverrel" espedig ingyenesen: vaddisznora (duvad) coyote -ra, farkasra (az utobbira 9 honapig) a nyul megintcsak ingyenes es allandoan vadaszhato, es megsincs semmi "kiirtva" mint irod, annak ellenere hogy a vaddisznot mar regota probaljak. Ekkor meg az indianokrol nem is beszeltem akik egesz evbe lohetnek akarmilyen vadat. 
Az egymas agyonlovoldozese sem gond van itt hely boven.....rengeteg....aki meg New York-ba lakik...hat Istenem. 

Evek ota olvasva a magyar forumokat meg mindig nem tudtam megszokni  a sok ketelyt, gyanusitgatast, rossz indulatot (habar abbol van rengeteg egymas irant is) ferde szemmel valo nezest a vadaszijaszat gyakorlok irant. Forumokon a vita mindig oda lyukad ki, hogy az ij milyen jo es csendes, es milyen kituno orvvadasz fegyver....lehet, de az eloitelet az ural es mindig ott van 
Mennyire erdekes, itt epp forditva van es a fegyveres vadaszok vannak hatranyba es abszolut nem egy kedvelt reteg, nagyon keves a szimpatia, a joindulat irantuk....(es sokkal nehezebb jo vadaszhelyekre bekerulni nekik epp emiatt)

Tarsadalmi, anyagi okok erre a magyarazat szerintem az ittennel ellentetbe:

- itt a vadaszat nem kerul penzbe (vadfajokra vadaszni az engedelyek nagyon olcsok)  nameg nem jelent statusz szimbolumot, elhelyezkedest a tarsadalomba (mint ott)
Itt azt lehet mondani ingyenes a vadaszat es akarki csinalhatja alanyi jogon, (masnemu csalasok fordulnak elo de nem ilyen "csendes" ij, fegyver tipusuak) mindenki azzal vadaszik amilyen fegyvernemmel ohajt es szeret, nem azert vadaszunk ijjal mert az csendes es, hogy orvvadaszhassunk vele, meg miert orvvadasszunk mikor centekert legalisan vadaszhatunk es lohetunk egy rakas vadat ha epp akarunk, meg ugyanugy mehetek a fegyveremmel is ha azzal van kedvem. 
Itt nem kell "lopni a vadat" a vadhus itt nem cikk, orulunk ha valaki elfogadja es el tudjuk ajandekozni. En a szarvasaimat az  osszel az egyiket beadtam a hajlektalanokkal foglalkozo szervezetnek, a masikat meg a baratom baratjanak adtam, hasonlokeppen, ket szarvas tehenet is elajandekoztam.
Miert is "lopnek" is vadat? 

......ezzel ellentetbe mivel Mo-n a penz vezerli-uralja a vadaszatot es nemigen rug nagyot labdaba vadaszat teren akinek az hianyzik, ezert szerintem terjedt el az a felfogas, eloitelet, ha valaki ott ijjal vadaszik akkor valoszinu valami  zur lehet vagy a "buxaja tajan" vagy jogi oldalon es igy csak orvvadasz lehet, maskepp mi a feneert ........de hatha tevedek ?! 
Igen Igen Igen Emelem   Nagyon tetszik !
"Az egymas agyonlovoldozese sem gond van itt hely boven.....rengeteg.".
    Hát ez külön nagyon jó !    Emelem Taps

Gondolom nálatok" lenézett" vad a vaddisznó vagy elvadult disznó ! Nálunk más a helyzet . ( meg egyébként is elfogult vagyok) A vaddisznó a szabad területeken az éjszakai életmódja a zaklatás és irtás hatásaira rendkívüli intelligenciája miatt úgy reagált hogy nagyon nagyon óvatos lett. Nálunk a legnehezebben terítékre hozható vadnak számít. Nekem a nagy hármas óvatosság szempontjából a róka,liba , vaddisznó !  Táncol  A disznó az egyetlen vad ami veszélyes is lehet az emberre különösen sebzetten vagy megszorítva esetleg kicsinyei féltése miatt.
Ez a vad ad némi adrenalint az ere vágyó vadászoknak. Persze lehet veszélyes a megszorított szarvas is de jellemzően a disznó támadhat. Nyílván nálatok a medvék , farkasok honában ez nem nagy kunszt de nekünk már csak ez maradt !    Emelem   (Irigyelünk is a lehetőségeid és környezeted miatt.  Igen)
Naplózva
ZKKCsabi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Új üzenet #4512 Dátum: 2012. Február 21. - 09:04:01 »

Udv Ogre!

Az irasaidbol itelve te joforman csak disznohajtasban vadaszol nagy caliberu puskaval. Olyasmirol alkotsz velemenyt,amirol nem sokat tudsz.(ijasz vadaszat)

En a harmadik hetvegemet toltottem azzal,hogy megkeressek egy farkast. Harom hettel ezelott talaltunk egy farkasnyomot,es azt kovettuk. A nyomokbol itelve kivetelesen nagy peldanyrol van szo. Ezen a hetvegen vegre megpillantottuk okelmet. A tarsammal lesben ultunk a varhato csapan. Be is jott,de a tarsam nem lott ra,mivel azt mondta (utolag) hogy ez a te zsakmanyod kell ,hogy legyen,mivel te fedezted fel. Nekem lotavolon kivul volt. (kb 70 meterre. Gyonyoru fekete ordas him. A baratom elmondasa szerint 100-130 kg koruli.)Nagyon szep vadaszat volt. Mostmar tudjuk,hogy merre jar,konnyu lessz megloni.

Szoval szamomra itt kezdodik a vadaszat. Szombat hajnaltol kovettuk,majd (alvas a hoban,reggelre ismet 10 cm ho esett.) Vasarnap este lesben ultunk. jott is,de mint irtam csak a tarsam lohetett volna. Nem tette.

Mi medvere is ijjal vadaszunk,pedig kicsit veszelyesebb a disznonal.

Egyszer ki kellene probalnod,milyen is az igazi vadaszat.  

Udv Optika.


Szia. Szerencsés aki így vadászhat. :EmelSzabad tudni merre vadászol a nagyvilágban? 100-130 kg os farkas jól értem nem elírás?
 Üdv Csaba

Csaba! Használd az idézet gombot! Az alsó quote  tag  után írva, szépen elkülönül a két hozzászólás.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 21. - 09:06:39 írta Voldemort » Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #4513 Dátum: 2012. Február 21. - 09:18:57 »

Udv Ogre!

Az irasaidbol itelve te joforman csak disznohajtasban vadaszol nagy caliberu puskaval. Olyasmirol alkotsz velemenyt,amirol nem sokat tudsz.(ijasz vadaszat)

En a harmadik hetvegemet toltottem azzal,hogy megkeressek egy farkast. Harom hettel ezelott talaltunk egy farkasnyomot,es azt kovettuk. A nyomokbol itelve kivetelesen nagy peldanyrol van szo. Ezen a hetvegen vegre megpillantottuk okelmet. A tarsammal lesben ultunk a varhato csapan. Be is jott,de a tarsam nem lott ra,mivel azt mondta (utolag) hogy ez a te zsakmanyod kell ,hogy legyen,mivel te fedezted fel. Nekem lotavolon kivul volt. (kb 70 meterre. Gyonyoru fekete ordas him. A baratom elmondasa szerint 100-130 kg koruli.)Nagyon szep vadaszat volt. Mostmar tudjuk,hogy merre jar,konnyu lessz megloni.

Szoval szamomra itt kezdodik a vadaszat. Szombat hajnaltol kovettuk,majd (alvas a hoban,reggelre ismet 10 cm ho esett.) Vasarnap este lesben ultunk. jott is,de mint irtam csak a tarsam lohetett volna. Nem tette.

Mi medvere is ijjal vadaszunk,pedig kicsit veszelyesebb a disznonal.

Egyszer ki kellene probalnod,milyen is az igazi vadaszat. 

Udv Optika.

Hallod, írhatnál gyakrabban a vadászataidról. EZ a vadászat, amit leírtál, csak sajnos itthon (mármint Mo-on) erre vajmi kevés lehetőség van
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #4514 Dátum: 2012. Február 21. - 10:16:03 »

Udv Ogre!

Az irasaidbol itelve te joforman csak disznohajtasban vadaszol nagy caliberu puskaval. Olyasmirol alkotsz velemenyt,amirol nem sokat tudsz.(ijasz vadaszat)

En a harmadik hetvegemet toltottem azzal,hogy megkeressek egy farkast. Harom hettel ezelott talaltunk egy farkasnyomot,es azt kovettuk. A nyomokbol itelve kivetelesen nagy peldanyrol van szo. Ezen a hetvegen vegre megpillantottuk okelmet. A tarsammal lesben ultunk a varhato csapan. Be is jott,de a tarsam nem lott ra,mivel azt mondta (utolag) hogy ez a te zsakmanyod kell ,hogy legyen,mivel te fedezted fel. Nekem lotavolon kivul volt. (kb 70 meterre. Gyonyoru fekete ordas him. A baratom elmondasa szerint 100-130 kg koruli.)Nagyon szep vadaszat volt. Mostmar tudjuk,hogy merre jar,konnyu lessz megloni.

Szoval szamomra itt kezdodik a vadaszat. Szombat hajnaltol kovettuk,majd (alvas a hoban,reggelre ismet 10 cm ho esett.) Vasarnap este lesben ultunk. jott is,de mint irtam csak a tarsam lohetett volna. Nem tette.

Mi medvere is ijjal vadaszunk,pedig kicsit veszelyesebb a disznonal.

Egyszer ki kellene probalnod,milyen is az igazi vadaszat. 

Udv Optika.

Szia Optika!
Nincsenek felétek az ordasok egy kicsit elhízva?
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Oldalak: 1 ... 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 [301] 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: