Oldalak: 1 ... 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 [295] 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753202 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4410 Dátum: 2012. Január 18. - 19:59:18 »

És mire való?  Fejvakarás
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4411 Dátum: 2012. Január 18. - 20:49:38 »

Igen Igen Igen
"...mert sokszor kérdezni sem kell, csak átbogarászni az adott témát."
De jó lenne ha ezt más is észrevenné!
Talán nem tennék fel ugyan azt a kérdést hússzor!  Pl. Larsen! Röhög
Nyilván más és más az ingerküszöbünk.
Engem pl. soha sem zavart (na jó, nem zavart annyira Nyihi) az, ha valaki (aki tényleg lelkes kezdő és hozzá mint olyan, természetesen türelmetlen is kissé) rákérdez olyan evidenciákra is, amik már a lerágott csont klónozása és újbóli lerágása után vannak.
Elnézem neki, elviselem tőle, megpróbálok használható véleményt nyilvánítani, amiből talán segítséget is kaphat.
De csak akkor, ha ez egyértelműen az "ifjonti" hév szüleménye...és itt természetesen nem az életkorra gondolok.

De természetesen maximálisan osztom a Huszlavika által leírtakat. Magam is nagyon sokat tanulok itt mások írásaiból, még akkor is ha történetesen nem is értek mindenkivel egyet egy csomó dologban. De a jobbtól, a gyakorlottabbtól tanulni nem szégyen, viszont eredendő bűn nem tisztelettel meghallgatni valakit akinek indokolható véleménye, netán tapasztalata van egynémely területen. Aztán lehet vele vitatkozni, le lehet álllytani ha esetleg nyílván valóan "ipari hülye" és mégis merev akaraterővel ragaszkodik a baromságaihoz.
Egyet nem szabad: Fennhéjázva, arcoskodva azonnal megmondani a tutit, "jópofán" beszólogatva ismeretlenül másoknak. Az a stílus úgy érzem, nem ide való.
Igaz, máshová sem...... Fejvakarás
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #4412 Dátum: 2012. Január 19. - 12:21:54 »

Az alábbi puskámnak adódott egy olyan problémája, hogy a távcső valamiért elállítódott, a mai napig nem tudom, hogyan, pedig nem lett nekiverve semminek! Sikerült újból belőni pontosra, majd otthon eszembe jutott, hogy biztos ami biztos leellenőrzöm a  szerelék csavarjait hátha! Ekkor vettem észre, hogy az egyik szerelék elején van két kis hernyócsavar ami laza, vagyis lehet ki be tekergetni. Gondoltam meghúzom, hátha kilazult, de elég gyanús az a két csavar mert eléggé betekertem de még mindig nem szorult meg. Ekkor gondolkodtam el, hogy talán nem is kellene nagyon tekergetni azokat a csavarokat nehogy valami állító csavarok legyenek. Szerintetek mi célt szolgál az a két csavar? Hagyjam úgy ahogy vannak, vagy tekerjem be őket teljesen amig lehet és meg nem szorulnak???

Erről a szerelékről lenne szó:



És ez lenne az a bizonyos két csavar:

Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4413 Dátum: 2012. Január 19. - 12:59:43 »

Az alábbi puskámnak adódott egy olyan problémája, hogy a távcső valamiért elállítódott, a mai napig nem tudom, hogyan, pedig nem lett nekiverve semminek! Sikerült újból belőni pontosra, majd otthon eszembe jutott, hogy biztos ami biztos leellenőrzöm a  szerelék csavarjait hátha! Ekkor vettem észre, hogy az egyik szerelék elején van két kis hernyócsavar ami laza, vagyis lehet ki be tekergetni. Gondoltam meghúzom, hátha kilazult, de elég gyanús az a két csavar mert eléggé betekertem de még mindig nem szorult meg. Ekkor gondolkodtam el, hogy talán nem is kellene nagyon tekergetni azokat a csavarokat nehogy valami állító csavarok legyenek. Szerintetek mi célt szolgál az a két csavar? Hagyjam úgy ahogy vannak, vagy tekerjem be őket teljesen amig lehet és meg nem szorulnak???

Erről a szerelékről lenne szó:



És ez lenne az a bizonyos két csavar:



Annak a két csavarnak a belövéshez nincs köze, de jó ha be van tekerve, mert :

Mert az a oldható résznek a rugófeszítő két csavarja, amely teszi azt, hogy az oldást rugófeszítés ellenére tudjuk oldani, tehát magától ne oldódjon ki. Emelem

Addig célszerű betekerni, míg a szerelék falával egy síkban nem lesznek a csavar fejek.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #4414 Dátum: 2012. Január 19. - 20:44:50 »

A Thomson Center Iconról mi a véleményetek?

Üdv az OGRE
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #4415 Dátum: 2012. Január 19. - 20:51:35 »

A Thomson Center Iconról mi a véleményetek?

Üdv az OGRE


Jó cucc. Az Encore az alap puskájuk, és a maga egyszerű módján kiváló kis fegyver, bár kinézetre nem egy európai álom. A lőképük kifogástalan. Az Icon egy magasabb kategória, a gyár garantál valami egész jó lőképet ehhez a modellhez (pontosan már nem tudom mennyit), kidolgozását ha valami ismerthez kell hasonlítani, akkor kb Sako színvonal. Lőni nem volt alkalmam ilyen puskával, csak szárazon próbálgattam kettőt, nagyon finomam működtek.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4416 Dátum: 2012. Január 27. - 16:13:08 »

Egy kérdésem lenne: a ZKM 611-es tipusú (.22 win mag (félautomata) puskát, beírják vadászpuskának ?? 
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #4417 Dátum: 2012. Január 27. - 18:43:26 »

Egy kérdésem lenne: a ZKM 611-es tipusú (.22 win mag (félautomata) puskát, beírják vadászpuskának ?? 

Nem gondolnám....
Naplózva

Dávid
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #4418 Dátum: 2012. Január 27. - 19:37:24 »

Egy kérdésem lenne: a ZKM 611-es tipusú (.22 win mag (félautomata) puskát, beírják vadászpuskának ?? 
  Nem.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4419 Dátum: 2012. Január 27. - 19:40:25 »

Egy kérdésem lenne: a ZKM 611-es tipusú (.22 win mag (félautomata) puskát, beírják vadászpuskának ?? 

Van rá pld, hogy beírták, de rendelkezni kell fegyverútlevéllel.

Magyarázat az ig.rend felé az, hogy kérem, nem tiltja semmi, hogy más országban ahol engedélyezett az öntöltő , félautomata hosszú tűzfegyver, használjam a fegyvert.
Ezért Mo-on nem, vagy csak lőtéren használom.
Már van rá pld. hogy engedélyezték. Emelem
Naplózva
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #4420 Dátum: 2012. Január 27. - 20:32:22 »

Hoppá - ezt hétfőn azonnal megkérdezem a rendőrségen, de ha ez így van, akkor a pl. revolvert is be lehetne íratni, csak éppen nálunk nem lehetne vele vadászni...
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4421 Dátum: 2012. Január 27. - 20:44:50 »

Köszönöm a válaszokat!  Akkor hagyom a fenébe !   Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #4422 Dátum: 2012. Január 27. - 21:10:24 »

Nyilván más és más az ingerküszöbünk.
Engem pl. soha sem zavart (na jó, nem zavart annyira Nyihi) az, ha valaki (aki tényleg lelkes kezdő és hozzá mint olyan, természetesen türelmetlen is kissé) rákérdez olyan evidenciákra is, amik már a lerágott csont klónozása és újbóli lerágása után vannak.
Elnézem neki, elviselem tőle, megpróbálok használható véleményt nyilvánítani, amiből talán segítséget is kaphat.
De csak akkor, ha ez egyértelműen az "ifjonti" hév szüleménye...és itt természetesen nem az életkorra gondolok.

De természetesen maximálisan osztom a Huszlavika által leírtakat. Magam is nagyon sokat tanulok itt mások írásaiból, még akkor is ha történetesen nem is értek mindenkivel egyet egy csomó dologban. De a jobbtól, a gyakorlottabbtól tanulni nem szégyen, viszont eredendő bűn nem tisztelettel meghallgatni valakit akinek indokolható véleménye, netán tapasztalata van egynémely területen. Aztán lehet vele vitatkozni, le lehet álllytani ha esetleg nyílván valóan "ipari hülye" és mégis merev akaraterővel ragaszkodik a baromságaihoz.
Egyet nem szabad: Fennhéjázva, arcoskodva azonnal megmondani a tutit, "jópofán" beszólogatva ismeretlenül másoknak. Az a stílus úgy érzem, nem ide való.
Igaz, máshová sem...... Fejvakarás
 Emelem
Szóval akkor moderátorteszt ! Vigyorog
Larsen csapda és ha lehet képek is , meg méretek !
Meg hogy mireis való  Vigyorog
Szóval üdv a modinak  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #4423 Dátum: 2012. Január 27. - 23:18:43 »

Szóval akkor moderátorteszt ! Vigyorog
Larsen csapda és ha lehet képek is , meg méretek !
Meg hogy mireis való  Vigyorog
Szóval üdv a modinak  Emelem

Akkor most büntetésből leírod százszor, hogy
"A larsen csapda építését kérném belevenni az általános iskola negyedik osztályos tananyagba.
Ünnepélyesen megígérem, hogy nem piszkálom a moderátorokat.
Ugyanitt lada eladó."
Különben kapsz egy hetet.
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4424 Dátum: 2012. Január 27. - 23:21:34 »

Szóval akkor moderátorteszt ! Vigyorog
Larsen csapda és ha lehet képek is , meg méretek !
Meg hogy mireis való  Vigyorog
Szóval üdv a modinak  Emelem
Te most engem b@szogatol????
Kóóóóstúúúgaccc?????? Nyihi
Fater szokta mondani:
Teeeee gyereeeek.......rábaszóóóóó!!!!
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 [295] 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: