Oldalak: 1 ... 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 [292] 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753286 alkalommal)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #4365 Dátum: 2012. Január 15. - 23:29:00 »

Kössz a linket.
Számomra az a kérdés, hogy a csőfalra felkenődött anyag milyen tartós. Mondjuk egy hajtás alkalmával esetleg ha nagy szerencsével több lövésre van lehetőség akkor az ötödik vagy akár a tizedik lövésnél is van-e hatása? Vagy milyen mértékben fog változni a szóráskép.

Szerintem...mind minden másnál, ezt is csak teszteléssel derítheted ki...lőlap...és kb olyan intenzitással, mint ha hajtáson lennél...hagyva időközöket, vagy akár kettőt egymás utánba ellőni....megvizsgálni a cső belsejét, maradt-e anyag...ha igen hány lövés után száradt ki...én csak ennyit gondolok, hogy ellehet vele játszani, ennyit megér.

Mindamellett azt gondolom, ha lenne értelme, már okosok forgalmaznának valami "kocsikenőcsöt" ilyen esetekre a fegyverekhez.

...vagy nem...mert azt mondják, hogy vakrozsda, szőrösödés és bármi ami megváltoztatja a csőfalának hibátlanságát az veszélyes és "konyhaasztal tuning" nem ajánlott...gondolom én
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #4366 Dátum: 2012. Január 15. - 23:31:55 »

Urak nem lehet, hogy elbeszéltek egy kicsit egymás mellett?
Ott van az a fehér trutyi a BF alján, azt jól fel kellett rázni, na, az a teflon állítólag! Tehát beviszem a csőbe a trutyit, a teflon hozzátapad a fémhez (nem tudom miért, és hogy ez igaz-e). Jön a goló (tudom lövedék!), jó gyorsan és hát lássuk be, jó szorosan is! Amennyire én tudom, sok minden nem fér be a goló és a csőfal közé! Valamennyi hő is keletkezik. Számomra az a kérdés, hogy a goló kitolja-e a trutyit (azt mondták, a teflon odatapad a fémhez??, igaz ez?? annyira?? nem tudom!!), vagy belepréseli a csőfal és a lövedékköpeny közé?? Halvány segédfogalmam sincs erről!
Büki mester azt mondta, hogy szőrős és enyhén rozsdásodó csőnél alkalmazta! Van belülről szőrös és rozsdás motorbelső, vagy dugattyú? Én nem tudom, Csodabogár után szabadon: nem tudom mitől megy a tank (Níva) én csak vezetem!
Tehát amiről Büki fórumtárs írt, az merőben más egy helyzet, a nem tükör csöben azért el tud bújni a trutyi!
De most már aztán kíváncsivá tettetek. Van még itthon valamennyi, egy pár éve kaptam egy litert –ezért írtam, hogy szerintem átverés a gyűszűnyi csilliárdért – de elosztogattam a barátaimnak napi kisdobos jó cselekedetként, hadd rozsdásodjon az ő Merkelük is - ahogyan ez egy igazi jó baráttól elvárható! Tehát én már nem használom, de megtartottam a flakont mementóként, mint ritka és értékes Merkel antikolót! Ha nagyon nem tudsz Büki szerezni ebből a csodalöttyből, istók-zicsi megkeresem, és kicsavarom az aljából Neked! Már csak a kísérlet miatt is!

Üdv,

Van szőrös, rozsdás motorbelső.  Az volt Skodám a bizonyíték rá. Amikor víz került a hengerekbe és néhány nap után bontottam meg akkor már látható volt benne. Nembeszélve arról, ha az összerakás előtt még párás esős idő is volt. Sőt volt olyan rozsdás motorbbelsőm is ami aztán folyton le is engedett, nem győztem pumpálni.
Egyébként a csőbe alapos tisztítás után juttattam be a BF-t, nem a szőrökre.
Ha nem tudom beszerezni majd szólok.
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #4367 Dátum: 2012. Január 15. - 23:40:14 »

Szerintem...mind minden másnál, ezt is csak teszteléssel derítheted ki...lőlap...és kb olyan intenzitással, mint ha hajtáson lennél...hagyva időközöket, vagy akár kettőt egymás utánba ellőni....megvizsgálni a cső belsejét, maradt-e anyag...ha igen hány lövés után száradt ki...én csak ennyit gondolok, hogy ellehet vele játszani, ennyit megér.

Mindamellett azt gondolom, ha lenne értelme, már okosok forgalmaznának valami "kocsikenőcsöt" ilyen esetekre a fegyverekhez.

...vagy nem...mert azt mondják, hogy vakrozsda, szőrösödés és bármi ami megváltoztatja a csőfalának hibátlanságát az veszélyes és "konyhaasztal tuning" nem ajánlott...gondolom én
Érdekes ez a szőrösödés meg vakrozsda összeházasítás. Ha az álltalam emlegetett szőrösödést veszem alapul az eddig még nem járt vakrozsdásodással. Némi fegyverolajjal és sörtekefével eltávolítva fényesre tisztult a cső vakrozsdának nyoma sem volt.
Ha minden igaz az okosok forgalmaznak vagy legalább is forgalmaztak valami " kocsikenőcsöt" és MFS-ben alkalmazták is az ottani tesztfegyvereknél állítólag sikerrel.
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #4368 Dátum: 2012. Január 15. - 23:49:01 »

Érdekes ez a szőrösödés meg vakrozsda összeházasítás. Ha az álltalam emlegetett szőrösödést veszem alapul az eddig még nem járt vakrozsdásodással. Némi fegyverolajjal és sörtekefével eltávolítva fényesre tisztult a cső vakrozsdának nyoma sem volt.
Ha minden igaz az okosok forgalmaznak vagy legalább is forgalmaztak valami " kocsikenőcsöt" és MFS-ben alkalmazták is az ottani tesztfegyvereknél állítólag sikerrel.

"Tesztfegyvereknél"..gondolom azok új fegyverek, akkor azoknál nem abból a célból használták amire Te használnád...

Azt kéne akkor megtudni, hogy mi célból (tudom acélból Mosolyog ) használták, mit akartak elérni, és mi lett az eredménye...akkor tudni véljük majd, hogy arra megfelel-e amire Te szeretnéd

Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4369 Dátum: 2012. Január 16. - 07:46:29 »



A tegnapi hajtás tapasztalatai alapján ma elmentem a vadőrönkhöz (aki egyben asztalos is) és a "szép" új Blaser műanyag tusából lekaptunk 15mm-t. Most lesz jó, olyan mint ha a kezembe öntötték volna  Igen.
Azt, hogy mit mondott a feleség amikor megtudta, hogy a "csillióforintos" puskát körfűrészre dobjuk, most nem kommentálnám  Röhög
 Emelem

Még neked is hosszú volt a professional agyazása ?  Rííí  Hogy csináltátok és mi lett az eredmény ?  Fogpiszkáló ? Röhög
Én nem értem ezt cső belső kenését! Három golyósom van de egyiknek a csövébe se teszek olajat minden lövés után. Kihúzom kefével és ronggyal oszt jó. Mostanában meg sacacdc től kapott BoreSnake roppant praktikus csőtisztítót használom. Kb. évente olajos nagytakarítás, mikor hosszabb ideig bent hagyom az olajat ami fellazítja a trutyit és utána jól kihúzom csont szárazra.   
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4370 Dátum: 2012. Január 16. - 08:19:31 »

Kb. évente olajos nagytakarítás, mikor hosszabb ideig bent hagyom az olajat ami fellazítja a trutyit és utána jól kihúzom csont szárazra.   

Ehhez a csontszárazra húzáshoz egy kis sebbenzint is szoktam használni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #4371 Dátum: 2012. Január 16. - 09:30:19 »

Az a baj, hogy pont örömlövészkedésre a hornet meg már drága, 80 vs 280 ft.
A WMR  ennyire nem jött be?

Volt vele 100 méteren belüli lövésnél elveszett vadam nem egy, nem kettő.
Rókánál kicsit hátracsúszott lövésnél vért nem találtunk(ne is keress,nem lesz),viszont fácánozásnál megtaláltuk másnap a rálövés helyétől úgy 300 méterre,épphogy elérte a takarást( a tarlóról futott le ,végig úgy mint aki makk egészséges),és beleborult az árokba.
Igaz átlóban volt átlőve,a hasánál jött ki a golyó,ott ki is tépte szerencsétlen a szőrét.
Borzom veszett el vele pár darab,pedig aránylag közelről meglőttem.
Félrossz lövéseket is elvisznek nagy távolságra a rókák,borzorok,amikor is a Hornet megállná a helyét a WMR-rel szemben.
50-70 méteren belül,azért nagyobb százalékban meg lesznek a vadak úgy 30 méteren belül,vagy helyben maradnak.
Kipróbáltam a Wmr-ben az olcsó 80 .- -os whinchester lőszert,(nem a legjobb),a Remington accutippet,a rem.soft pointot,a rem Hp-t,a cci Hp-t,a legjobban a Remington HP teljesített.
Kb 10-15 közötti rókát lőttem Wmr-rel.
Csak a nyakon ill . fejbe lőtt róka maradt helyben,lapockán lőtt csak 1 db.
Gyakorolni tökéletes,ha nem csak 40-50 méterről szeretnél célbalőni,de vadászni jobb a .22 Hornet.
Sok vadat engedtem el azért,mert úgy véltem,hogy jön az még közelebb is,de nem így történt,utána meg füstölögtem,hogy a nagyobbal (Pl .Hornet)gyerekjáték lett volna onnan 120-ról is meglőni.
Erősen behatárolt a lehetőséged vele 100 méter alá be vagy szorítva,és akkor is jól kell meglőnöd.
Kérdezz meg mást is,aztán úgy dönts,ne ugorjál fejest a vételbe.
Egyszer el akartam adni az enyémet,de még érdeklődőre sem leltem(majd fél év alatt sem).
Naplózva
Tikosi vadőr
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Új üzenet #4372 Dátum: 2012. Január 16. - 11:44:36 »

Sziasztok!

Egy külföldön élő barátomnak keresek használt, váltócsöves golyóst, .243w, és 9.3*64 kaliberben.
Elsősorban gavallér puska kellene, de ez nem elsődleges feltétel, lehet tolózáras is. Egyelőre nem tudom pontosan mennyit szánna rá, de gondolom újabb Merkel, Blaser stb. kizárva.
Ha tud valaki ilyen eladó fegyvert, vagy van ötlete, hogy milyen típusokra szűkíthetném a keresést várom a hozzászólását.
Naplózva

Medvét és elefántot soha...
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #4373 Dátum: 2012. Január 16. - 12:59:38 »

Sziasztok!

Egy külföldön élő barátomnak keresek használt, váltócsöves golyóst, .243w, és 9.3*64 kaliberben.
Elsősorban gavallér puska kellene, de ez nem elsődleges feltétel, lehet tolózáras is. Egyelőre nem tudom pontosan mennyit szánna rá, de gondolom újabb Merkel, Blaser stb. kizárva.
Ha tud valaki ilyen eladó fegyvert, vagy van ötlete, hogy milyen típusokra szűkíthetném a keresést várom a hozzászólását.
Egy vadásztársamé a fegyver igaz nem 64-es, de hátha érdekes lehet.

http://www.vadaszapro.hu/57885/rossler-titan-lux.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4374 Dátum: 2012. Január 16. - 15:55:35 »

Sziasztok!

Egy külföldön élő barátomnak keresek használt, váltócsöves golyóst, .243w, és 9.3*64 kaliberben.
Elsősorban gavallér puska kellene, de ez nem elsődleges feltétel, lehet tolózáras is. Egyelőre nem tudom pontosan mennyit szánna rá, de gondolom újabb Merkel, Blaser stb. kizárva.
Ha tud valaki ilyen eladó fegyvert, vagy van ötlete, hogy milyen típusokra szűkíthetném a keresést várom a hozzászólását.

Szia!
Na ezekben a kaliberekben váltócsöves gavallért..... Fejvakarás Nem lesz egyszerű.
 Különösen a 9,3x64-ben, el nem tudom képzelni hogy gyárt-e egyáltalán valaki elvetemült... Talán valami olasz jaguárra emlékszem....?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16600



« Új üzenet #4375 Dátum: 2012. Január 16. - 18:03:45 »

Egy vadásztársamé a fegyver igaz nem 64-es, de hátha érdekes lehet.

http://www.vadaszapro.hu/57885/rossler-titan-lux.
Szerintem nem is érdemes tovább keresni.
9.3x64-et elég kevesen csinálnak, hogy ez a kombó mégegyszer így összejöjjön, nem igazán sanszos.
Gavallérban furcsállanám, ha lenne 9.3x64-es...megaztán le is rúgná a delikvens fejét...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #4376 Dátum: 2012. Január 16. - 19:11:50 »



Valószinű álom marad ez a .17-es, tudom hogy nem tudnám kihasználni, de nagyon tetszik.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #4377 Dátum: 2012. Január 16. - 20:53:43 »

Sziasztok!

Egy külföldön élő barátomnak keresek használt, váltócsöves golyóst, .243w, és 9.3*64 kaliberben.
Elsősorban gavallér puska kellene, de ez nem elsődleges feltétel, lehet tolózáras is. Egyelőre nem tudom pontosan mennyit szánna rá, de gondolom újabb Merkel, Blaser stb. kizárva.
Ha tud valaki ilyen eladó fegyvert, vagy van ötlete, hogy milyen típusokra szűkíthetném a keresést várom a hozzászólását.
Jó lenne ha tudnák megoldást a problémádra ?
Ha igen, akkor keress meg prviben. Mosolyog
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #4378 Dátum: 2012. Január 16. - 21:25:46 »

"Tesztfegyvereknél"..gondolom azok új fegyverek, akkor azoknál nem abból a célból használták amire Te használnád...

Azt kéne akkor megtudni, hogy mi célból (tudom acélból Mosolyog ) használták, mit akartak elérni, és mi lett az eredménye...akkor tudni véljük majd, hogy arra megfelel-e amire Te szeretnéd


Üdv!
A tesztfegyverek annyiran lehettek újak, több ezer lövéssel mint az én 7,62-esem, legfeljebb fiatalabbak voltak. Az MFS-ben nem a fegayvereket tesztelték, hanem a lőszereket, amihez nem valószínű, hogy sűrún cserélgették volna a fegyvereket.
És mint már írtam a siroki szaki pontosan a cső szőrösödése és korróziója ellen adta a receptet.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #4379 Dátum: 2012. Január 16. - 21:48:40 »

Üdv Norbi!


Köszönöm a válaszod!
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 [292] 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: